08.06.2018, 16:18 | czytano: 8240

Chciał spalić dom i rodzinę. Niebezpieczny mieszkaniec Spytkowic aresztowany na trzy miesiące

Arch. Podhale24.pl
Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali 49-letniego mieszkańca Spytkowic, który chciał spalić swój dom i rodzinę. Mężczyzna usłyszał zarzuty i spędzi w areszcie trzy miesiące.
Cala sytuacja miała miejsce w poniedziałek wieczorem w jednym z domów w Spytkowicach. - Pijany mężczyzna po powrocie do domu w kotłowni rozlał benzynę i podpalił ją, w skutek czego doszło do nagłego i niekontrolowanego rozprzestrzenienia się ognia w kotłowni i korytarzu domu - relacjonuje asp. szt. Dorota Garbacz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - W środku budynku w chwili pożaru znajdowało się dziewięciu członków rodziny podpalacza. Poszkodowane zostały dwie osoby doznając oparzeń termicznych I stopnia. Pozostałym osobom nic się nie stało.
Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali 49- latka. Następnego dnia zatrzymany usłyszał zarzuty sprowadzenia katastrofy zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób i mieniu w wielkich rozmiarach za co grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. W czwartek sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac .r/
zobacz także
komentarze
Monika bez Stanika08.06.2018, 19:45
czyżby to brat 45 latka z zakopanego ?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl