10.06.2018, 22:10 | czytano: 4980

Od poniedziałku - utrudnienia na zakopiance

GDDKiA wymieniać będzie nawierzchnię na ok. półtorakilometrowym dwujezdniowym odcinku zakopianki w Chabówce. Prace związane z frezowaniem nawierzchni rozpoczną się w poniedziałek rano. Oznacza to dla kierowców - utrudnienia w ruchu.
Podczas frezowania nawierzchni wprowadzone zostanie zawężenie do jednego pasa ruchu.
Przewidywany termin zakończenia pierwszego etapu robót to piątek 15 czerwca.

- W piątek prace będą ukończone, możliwie jak najszybciej i ruch przywrócony. Przez weekend należy zachować ostrożność, ponieważ ruch będzie się odbywał po sfrezowanej nawierzchni - przypomina Iwona Mikrut-Purchla z krakowskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace wznowione zostaną 19 czerwca i potrwają trzy kolejne dni. Tym razem będą one wykonywane przy zamknięciu jednej jezdni.

W ciągu dnia ruch w dwóch kierunkach przełożony zostanie na drugą jezdnię. W nocy - w nocy ruch zostanie przywrócony na dwie jezdnie. Wprowadzone będzie ograniczenie prędkości do 60 km/godz.
Wykonywanie nowej nawierzchni zostanie zakończone w czwartek 21 czerwca. Postępy prac uzależnione będą od warunków atmosferycznych.

opr.s/
zobacz także
komentarze
wściekły kierowca11.06.2018, 08:11
@miłośnik motoryzacji. Masz pełną racje , ale w Polsce GDKiA nie zna tej organizacji pracy , która jest stosowana w drogownictwie od co najmniej 1oo lat . tak remontuje się drogi w całej Europie tylko nie u nas .U ns chodzi o to by mieli robotę na miesiące i na lata , nie na tygodnie Dramat !!!
kajka11.06.2018, 06:57
Co za brednie. Przecież nawierzchnia została zfrezowana półtora miesiąca temu. Teraz może wreszcie wyleją asfalt i ten koszmar się skończy.
Miłośnik motoryzacji10.06.2018, 22:16
Dobrze by było prowadzić prace przez całą dobę i szybciej skończyć robotę.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl