16.06.2018, 21:11 | czytano: 6360

Antyfaszystowska demonstracja w Zakopanem (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
80 działaczy KOD z całej Małopolski manifestowało w Zakopanem. Przyglądali się im młodzi członkowie ONR Podhale.
Wykrzykując antyfaszystowskie hasła działacze Komitetu Obrony Demokracji z Zakopanego, Krakowa, Chrzanowa, Oświęcimia i Nowego Sącza wyruszyli sprzed budynku starostwa powiatowego pod pomnik upamiętniający partyzantów Józefa Kurasia "Ognia". Tam odczytano nazwiska osób zamordowanych przez partyzantów.
Następnie manifestacja ruszyła pod Urząd Miasta, gdzie odczytano list do władz miasta, w którym żądają delegalizacji ONR oraz Młodzieży Wszechpolskiej.

Sprzed magistratu grupa manifestujących udała się na Krupówki, gdzie zbierano podpisy pod listem do władz i zaśpiewano Hymn Polski.

Manifestacji od samego początku bacznie przyglądała się grupa ok. 20 przedstawicieli ONR Podhale. Policja jednak skutecznie oddzielała ich od manifestujących nie dopuszczając do konfrontacji.

Demonstracja nie przypadła jednak do gustu mieszkańcom Zakopanego, którzy gwizdali w kierunku manifestujących.
Z demonstracji niezadowoleni byli również turyści. Dało się słyszeć głosy, że przyjechali oni do Zakopanego, żeby odpocząć m.in. od polityki.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
zobacz także
komentarze
góral22.06.2018, 11:57
Do-do góral - pajaca to szukaj rano w lustrze, albo u kolegów na marszach KODofili. Co do reszty twoich wypocin się nie odniosę drugi raz - pierwszy nie przeszedł przez cenzora z p24- chcesz wiedzieć, pytaj jego. Jedno tylko powrotem - widząc z jak zaKODowanymi łbami mamy do czynienia, nie dziwię się że z procentów stajecie się promilami...
do góral20.06.2018, 09:22
Pajacu nie pajacuj. W Polsce 70% ludzi ma kredyty. Nie wiesz o tym? a pracę zmieniają też często. To o co pretensje do Bronka? Aaaaa rozumiem. Ty jesteś z tych co im się należy. Mieszkanie za fri,zasiłek 500+ wyprawki,dopłaty i pewnie w przyszłości renta socjalna po 16 roku zycia jak u cyganów. Jak mocno musiało przygrzać w te łyse główki żeby sobie uroić taki świat? Problem jest w tym że coraz więcej ludzi widzi na co idą ich pieniądze i nie zamierza bezczynnie pozwolić się okradać. Z dwójki złego wolę płacić z moich podatków na milicyjnych emerytów niż na patologicznych nierobów z coraz większą gromadą dzieci. Wracając do Bronka i pożyczek. Chłop miał rację!!! Chcesz coś mieć to za..........aj. A jak zabrakło na wymarzone M4 to bierz kredyt ,szukaj lepiej płatnej pracy i go spłacaj. jeszcze czegoś nie rozumiesz?
góral19.06.2018, 11:47
góralka,a ktoś ci coś wybiera czy nakazuje? Czy masz po prostu problemy z zrozumieniem tego co czytasz? Ktoś ci każe ciężko pracować? Idź za radą "mędrca" POmyłki Bronka - zmień pracę weź kredyt. I przeczytaj sobie definicję zdrady to dowiesz się dlaczego ci KODofile nazywano są zdrajcami . Przypominam ci że ci ludzie w jednym szeregu z UBekami stali w obronie ich emerytur, i maja w swoich szeregach byłych funkcjonariuszy UBecji...
do góralki19.06.2018, 10:27
O wiele więcej nie rozumiesz, niż napisałaś, albo udajesz.
Skąd nagle tyle gadania o nienawiści, o faszyzmie? Czy nie rozumiesz, że to są puste hasła, że to jest właśnie nienawiść do czegoś co u nas nie istnieje. W Polsce walka z "faszyzmem" jest idiotyzmem. Tak, Ruch Narodowy i wszystkie jego odmiany, są niepokojące dla tych, którzy do tej pory manipulowali Polską. Im nie przeszkadzało, że Polacy milionami wyjeżdżają ze swojego kraju, zamiast przepędzić na"'cztery wiatry" tych co im ten kraj rujnowali. Ta emigracja cię nie martwiła?
To protestujące towarzystwo, oprócz charakterystycznego swego wieku, może być ciekawe także pod innym względem. Sprawdź, co ci ludzie do tej pory robili, kim tak naprawdę są, gdzie są ich krewni, a wtedy zrozumiesz z jakim "faszyzmem" walczą. Nawet ci fizyczni, według protestujących przedstawiciele" polskiego faszyzmu" nie stanęli im na drodze. Zignorowali tą osteoporozę.Tylko nadgorliwy policjant bawił się w filmowca. Rzeczywiście na nienawiści nic nie da cię zbudować, idź i im to powiedz, bo zdaje się do tej pory żyli tylko w oparciu o NIĄ!
:)19.06.2018, 08:22
tubylec hahahahhahahahahhahah:D:D:D:D:D:D:D:D:D
do tubylec19.06.2018, 06:09
Pod rządami KOD-u faktycznie zostaniesz TUBYLCEM.
góralka19.06.2018, 00:30
Do górala i innych o zbliżonych do niego poglądach:
1. nie życzę sobie, że ktoś wybierał mi i mojej rodzinie miejsce, w którym mam żyć! Ciężko pracuję w naszej Ojczyźnie i nikt nie ma prawa mi mówić, że mam gdzieś wyjeżdżać, tylko dlatego, że nie rozumiem jak można odwoływać się w naszym kraju, który tyle wycierpiał w czasie II wojny światowej, do nienawiści na tle rasowym, wyznaniowym czy narodowościowym!!!
2. naprawdę uważacie, że jedynie słuszna racja jest po Waszej stronie?Dlaczego jest tak, że nie potrafimy ze sobą normalnie rozmawiać? Dlaczego jest tak, że ktoś, kto ma inne poglądy niż Wy nie jest zwykłym oponentem z innymi poglądami, tylko wrogiem, którego trzeba obrazić, odczłowieczyć (coś było o deratyzacji w przestrzeni publicznej, prawda?) nazwać zdrajcą Ojczyzny, ubekiem? Nie znam nikogo, kto zbudował COŚ pozytywnego na nienawiści!
tubylec18.06.2018, 23:32
Powoli jednak zaczynam być zwolennikiem tego co robi KOD. To już teraz trzeba działać bo za moment może się okazać że jest już za późno. Emocje na których gra obecny rząd to jest śmiertelne niebezpieczeństwo dla demokracji w Polsce.
Do, do !18.06.2018, 20:59
Ty z tego drzewa spadłeś i to na głowę, dlatego tak bredzisz.
Do, tubuś18.06.2018, 20:57
Zwyczajnie się przeraziłeś, że ktoś może ukraść i realizować wasze pomysły.
do-do !18.06.2018, 20:19
-do !- o wafelki pytaj Mateusza może nową plakietkę ci da za zaliczenie sprawności trolla. To że nie boli - za to u ciebie widzę te pierwsze przebłyski w strasznych męczarniach się rodzą :D , choć może to nie pierwsze a ostatnie? Wszak , wy geriatria KODomitów to na szczęście gatunek na wymarciu...
turystka18.06.2018, 18:29
Musieli im dużo tej uckiej skroić co tak się pałętają ...droga młodzieży 70 plus ziółka i do kościółka a nie podjudzać do nienawiści ...co wnuczęta musiały się wziązć do roboty bo dziadziusiowi koryto skroili ? o biedactwa a tego lidera pożal się Boże to wsadzili już do ancla za to że okradał nas obywateli czy jeszcze nie ?
mmm18.06.2018, 16:44
Czy ONR miało wynajętego policjanta do filmowania :P
A kod to powinien być!!! Ale tylko pocztowy :D
DEFEND CHRISTIAN EUROPE!
do !18.06.2018, 15:57
Zabrakło wafelków do układania symboli? O jej Puzzle sobie zafunduj i pomyśl. Myślenie nie boli ,choć niektóre egzemplarze są oporne na procesy ewolucji. Jak się już udało zleź z drzewa to od razu budzi się w nich kaznodzieja.Nic tylko pouczać innych.
tubuś18.06.2018, 13:38
Pewnego dnia lider partii jedynej pojawi się w okienku TV i ogłosi że od tego momentu wszyscy Polacy są pod jego patriotyczną opieką i że on przejmuje stery nad wszystkimi sprawami w Polsce. Nie ma pracy? No problem, każdy obywatel dostanie nakaz pracy. Że np. 1 zł na godzinę to za mało? Jesteście malkontentami z PO jeśli chcecie więcej gdy ojczyzna jest w potrzebie i wróg nam zagraża (bo oni nie potrafią żyć bez wroga). Nie podoba się? dla takich otworzyliśmy specjalne obozy patriotyzmu i miłości do ojczyzny, po którym już wszyscy karnie chwalą lidera i jego partię.
!18.06.2018, 11:59
?- " myślałem" to słowo którego nie powinieneś nadużywać :D:D:D
do ?18.06.2018, 11:18
Który Wojtyła? Ignorancie! Może poszedłby razem z narodowcami.
?18.06.2018, 09:08
Dotychczas myślałem ze największy problem z narodowcami ma Białostockie.Hajnówka ,wafelki w kształcie swastyk i cykliczne szopki różnej maści a tu widzę ze Podhale kandyduje na pozycje lidera. Ciekawe co by na to Wojtyła powiedział jak by żył?
...17.06.2018, 21:56
k- wazelina ci się na interpunkcję wylała?
Katonczyk17.06.2018, 20:08
Komitet obrony donosicieli . Co za syf
Podłe kukły RP do neutral17.06.2018, 19:30
On też został oszukany.
Do Niels17.06.2018, 19:28
Pierwsi w brunatnych koszulach chodzili członkowie syjonistycznej faszystowskiej formacji BATAR. Od nich ten strój przejęli naziści. Więc nie wypisuj bzdur, tylko sięgnij do źródeł. Co ty proponujesz? Państwo Hitlera tez było świeckie.
góral17.06.2018, 19:05
góralka,KODofilko, co jest słusznego w zdradzie ojczyzny? Co jest słusznego w tym iż ludzie stojący w jednym szeregu z funkcjonariuszami zbrodniczego systemu totalitarnego dokładnie takiego z jakiego wywodzi się faszyzm mają czelność nazywać partyzantów nazwą która pasuje właśnie do tej KODogeriatri? I to ciągle pieprzenie"konstytucja" ...i ani jeden KODomita nie jest w stanie odpowiedzieć gdzie jest ona łamana... Miejmy nadzieje że ten post komunistyczny twór Kwaśniewskiego zostanie niedługo zmieniony..
k17.06.2018, 17:45
Wielkie brawa dla KOd-u. Pozdrawiam KOD z Chrzanowa,Oświęcimia Wadowic . Dziękuje . kilka słów do komentujących przeciwników manifestacji. Ale wam się żółć ulała. nie wstyd wam tak obrażać ludzi?Podobno macie się za patriotów. No to jak to jest z tym waszym patriotyzmem? Patriotyzm bez szacunku dla człowieka? Dla jego wieku? A tu wyzwiska Banda krzykaczy z bajpasami,starożytni komuniści,wyleźli jak stonka,ledwo chodzą ,zbieracze złomu. Kto przy zdrowych zmysłach chciałby mieć z wami do czynienia ? Panom pokroju Winnickiego już podziękowano.Kukiz uderzył w pokorę . A tu pod Giewontem mam się zalongła za........i widze ze problem z wyplenieniem będzie. Kto nie z nimi to Ub-ek Żyd,komunista,złodziej i co tam jeszcze im fantazja podpowie. Nacjonalizm to nie patriotyzm. pełna zgoda. Chwasty należy wyrywać z korzeniami .Tez prawda.
antysoros17.06.2018, 15:29
SOROS znow wyciagnal swoich ludzi na ulice, widocznie jeszcze nie zagarneli w calosci naszego kraju.....
Wicher17.06.2018, 15:05
Czym różni się KOD od Narodowców !

W swojej istocie nacjonalizm to nic innego, jak domaganie się przez dany naród prawa do samostanowienia na swoim obszarze etnograficznym. Nikogo nie powinno to dziwić czy oburzać (a dziwi i oburza), albowiem żywotnymi interesami każdego narodu są istnienie, niepodległość i rozwój. Problem zaczyna się wtedy, gdy dany naród rości sobie prawa nie tylko do swojego obszaru etnograficznego, lecz także cywilizacyjnego !

KOD to /.../ którzy zniewalali i nadal chcą zniewalać Polski Naród ! Precz z komuną i żydokomuną !!

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Trzymajcie się z daleka od pomnika17.06.2018, 14:18
A od pomnika majora Józefa Kurasia "Ognia" i Zgrupowania Partyzanckiego "Błyskawica" WARA, bo się wkurzę.
Podłe kukły RP17.06.2018, 14:12
góralko - co z tego, że jesteś góralką, skoro jesteś /.../. Ta ferajna sama się obraża i nas Polaków obraża. To My Naród stanowimy prawo i go przestrzegamy. Tą ferajnę też to obowiązuje.

Komu źle jest w Polsce,
Kto się innym czuje,
Bez prawa nakazu,
Niech wyemigruje!

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Nowi nadludzie17.06.2018, 14:04
Do "."
Jak wam pasuje, to nawet z Jezusa zrobicie Żyda chociaż niezupełnie nim był. Szkoda, że sami Żydzi go nie miłują, byliby miłowani również przez obrażanych przez ciebie "osiłków", bo sami wtedy byliby inni. Na wszystkim chcecie tylko żerować: na Jezusie, na komunie, na Żydach zamordowanych w Auschwitz, na majątku po nich, na Ameryce i UE. Niedługo będziecie sobie zapisywać w testamentach tzw. -traumę- po holokauście. Tylko czachy z sianem wewnątrz mogą przyjąć taką "logikę"
pepe17.06.2018, 13:38
I tak ma być jedni strajkują i panowie władza mają pracę hahaha
pozdrawiam strajkujących i pilnujących .
znajomy ze ,, ścieżki zdrowia"17.06.2018, 13:04
Mam pytanie do Szanownych komentatorów :, czy jeśli rozpoznam kogoś z tych demonstrantów , czy mogę w przybliżeniu podać jego życiorys , nie narażając sie na karę o złamaniu prawa o tzw. ,,ochronie danych osobowych"?
ppf17.06.2018, 12:59
Popieram hasło ze zdjęcia nr 7
...17.06.2018, 12:50
Wielbiciele zbrodniarzy komunistycznych mają czelność partyzantów nazywać faszystami.... Niech wam ziemia ciężką będzie - UBeckie Walking Death.
świrek17.06.2018, 11:31
Niekoniecznie będę stary,może umrę w kwiecie wieku.Ale jeśli Sprawiedliwy pozwoli mi dożyć wieku późnoemerytalnego,na pewno nie będę kuśtykał po wsi z chorągiewką eurokołchozu i "walczył" z wyimaginowanym faszyzmem. Są dostojnie kroczący ulicami Podhala (i nie tylko) tzw. antyfaszyści,ale gdzie podział się spędzający wam sen z powiek Benito Mussolini i jego legiony w czarnych koszulach?Trochę zdrowego rozsądku.
zwz17.06.2018, 11:08
gdyby głupota potrafiła latać, to oni by krążyli nad Tatrami!
" Kochany
Obóz
Demencji"
.17.06.2018, 10:32
świrek i podobni, już niedługo wy też będziecie starzy.

Chyba nie wszyscy tu komentujący wiedzą, że pan Jezus był Żydem, jego matka była Żydówką, jego opiekun św. Józef był Żydem.
Tych Żydów łyse osiłki podobno miłują, pozostałych tępią.
Jest w tym jakaś logika? Nie, pod ogoloną czachą jest siano.
Debiczanin17.06.2018, 10:22
Nawet Trojzab ???? sie pojawil z bielyje rozy. Skoro tak to to musiala byc juz demonstracja z wyzszej polki. Zreszta to widac golym okiem po frekwencji.
Skała do @ Jola bez stanika17.06.2018, 10:19
Gratuluję pięknego i zdrowego biustu ! :)
Precz z komuną!17.06.2018, 10:04
Precz z komuną!
stary ORMOWIEC nowy KODOWIEC17.06.2018, 10:03
nie dam sobie odebrać przywilejów nadanych mi przez PZPR
góralka17.06.2018, 09:52
Jestem zażenowana większością komentarzy! Nie potraficie nie obrażać innych? Co ma do tego czyjś wiek, schorzenia? I ten Izrael? I ten język: stonka, donosili. Wstyd, wstyd, wstyd, ale dla Was tu komentujących. Brawo za odwagę i chęć demonstrowania dla tej garstki idących w demonstracji. W słusznej przecież sprawie. I żeby była jasność: jestem góralką. Nie wszyscy na Podhalu - na szczęście - mają takie poglądy, jak tu na forum prezentowane.
ceper17.06.2018, 09:48
o kurczę same Leśne Dziadki .
berek17.06.2018, 09:18
Chrzanów to znane zagłębie komunistyczne, z którego pochodził m.in. Stanisław Wałach. Czyste Tatry wolne od kodziarstwa.
lb17.06.2018, 09:08
to są po prostu jajca :D
Precz z komuną17.06.2018, 08:16
Wolne sądy, wolne sądy! Precz z dyktaturą kobiet!
Zofia17.06.2018, 07:26
Sama młodzież - smutne twarze - ***!
Harnas17.06.2018, 06:52
Tak wyglądają /.../?
Koniec lada dzień17.06.2018, 00:29
Dziwne ze nie mieli wolontariuszy którzy by ich podtrzymywali.
tadeeeee17.06.2018, 00:24
jesli sa za demokracja bo sama nazwa na to wskazuje KOD to powinni miec tez tolerancje na inne srodowiska. tak jednak nie jest jak widac oni maja tylko jedna jedyna sluszna racje ale na szczescie robi sie to juz smieszne i ludzie przejrzeli na oczy
kosa co się nie boi kodosa16.06.2018, 23:53
Za nie długo wywloką tych na łożach co nie świadomi ale dobrze że będą. Głupota tępota ale to dla Nas Polaków lepiej ponieważ w końcu możemy wyjść z pod jarzma.
tubylec16.06.2018, 23:47
Komitet Obrony Demokracji powstał nie temu że zachodziła potrzeba bronić demokracji w Polsce po wygranej PiS, tylko temu że polityczni malkontenci z PO i SLD byli niezadowoleni z przegranych wyborów parlamentarnych.
neutral16.06.2018, 23:44
Do Podłe kukły RP. To podziękuj za to jaśnie księdzu z Wadowic.
świrek16.06.2018, 23:32
Tradycyjnie horda krzykaczy z poprzedniej epoki z bajpasami i z nadciśnieniem.Starożytni komuniści.Co drugi pewnie ma kroplówkę na śniadanie i hemoroidy.Dać im główne role w "The Walking Dead". A tak na marginesie - co to jest FASZYZACJA"? A po drugiej stronie barykady gimbonacjonaliści bawiący się w wielką politykę.
Niels16.06.2018, 23:30
Nie sądziłem że po doświadczeniach II wojny światowej i systemów totalitarnych komuś przyjdzie do głowy pomysł stworzenia, czy uczestniczenia w organizacji nacjonalistycznej. Te puste hasła o wrogach ojczyzny, o chrześcijańskiej Europie na koszulkach są żenujące i śmiechu warte. Kto niby jest tym wrogiem ojczyzny? Niby KOD który ma żaden wpływ na cokolwiek, czy raczej pewien pisowski ex-minister co wykastrował Polską armię i reszta jego kolesi w białych rękawiczkach rozkradająca ten kraj. Rozumiem że chrześcijaństwo ma stanowić zaporę dla islamu, ale czy zaporą nie może być silne świeckie państwo? Panowie proponują leczenie raka przez zarażenie ebolą. Dlaczego Polska XXI wieku ma być chrześcijańska, konserwatywna, obłudna i łożyć miliardy rocznie na kastę zdeprawowanych nierobów którzy sami nie wierzą w to co głoszą i nie żyją zgodnie z własnymi zasadami. Czyli waszym celem jest utrwalenie niewoli duchowej i umysłowej oraz walka z rzekomymi wrogami ojczyzny, kiedy ci prawdziwi wrogowie wami sprytnie manipulują. Żenada.
Precz z ubywatelami16.06.2018, 22:56
Ledwo chodzą a jeszcze głośniki muszą taszczyć. Przypatrzcie się młodzi! *** donosili na waszych rodziców i kłody podkładali im pod nogi w pracy i teraz nie mogą się z tego wycofać bo ich układ na tym polegał że partia ci da jak doniesiesz ale ty do śmierci musisz być jej wierny. I tak nieliczna grupa miała wszystko a reszta zwykłych ludzi kolejki i kartki.
Monika co na codzień chodzi bez Stanika16.06.2018, 22:44
Widzę wstydzą sie tego całego kodu , albo odwracają sie tyłem albo chowają za okularami . Ja też bym sie wstydziła w wilnej polsce glosic takie chasło , powinni jechać do Francji Belgii Niemiec , tam sie zle dzieje tam jest zagrożona demokracja a napewno nie tutaj .

Ps. Ja sobie tak chodze i nie wstydze sie tego .
Jo16.06.2018, 22:00
Ile dają za taką demonstrację to może Ja też pujdę
Najlepszy kierunek16.06.2018, 21:49
Chcą protestować przeciwko faszyzmowi? To do Izraela!
Podłe kukły RP16.06.2018, 21:46
Tylko od 2002 roku polskie obywatelstwo otrzymało 27 000 Żydów, nie odrzucono ani jednego wniosku. No to mamy co mamy.Szaleństwu przygrzało słońce i wylazło jak stonka.
Władziu.16.06.2018, 21:45
To z tymi flagami i transparentami to jacyś zbieracze złomu.
To tylu się tylko ostało ze starego bigosu.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl