18.06.2018, 14:13 | czytano: 2568

Święto Kawalerów Orderu Uśmiechu

Fot. Piotr Kuczaj
Rabka-Zdrój była gospodarzem uroczystości związanych z jubileuszem 50-lecia ustanowienia odznaczenia przyznawanego przez dzieci.
W sobotę w kinie "Śnieżka" odbyła się Konferencja Naukowa w ramach Roku Ireny Sendlerowej pt. „Irena Sendlerowa Dzieciom. Biografia i przesłanie Kawalera Orderu Uśmiechu”. Tego dnia, po raz drugi w historii poza Warszawą, spotkała się Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu, która wybrała spośród kandydatów osoby, które zostaną wyróżnione tym odznaczeniem za zasługi na rzecz dzieci. W tym roku otrzymają je: Anna Bernat, Andrzej Danielski, Jolanta Gawlik-Kutowska, Bożena Kazanowska, Dominika Kulczyk, Adam Plackowski, Romuald Sadowski, Marta Santos Pais, Małgorzata Wieniawska i Philip Zimbardo.
Z okazji jubileuszu do Rabki-Zdroju przyjechali Kawalerowie Orderu Uśmiechu z Polski, Białorusi, Izraela, Litwy, Niemiec i Sudanu. Wszyscy oni, wspólnie z kanclerzem kapituły Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem, wzięli w niedzielę udział w nadaniu Szkole Podstawowej przy Zespole Szkół Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu.

r/
zobacz także
komentarze
robcusia19.06.2018, 09:22
a w Rabce plac zabaw im. Orderu Uśmiechu został sprzedany i stał się prywatnym parkingiem Steskala
prosty nos18.06.2018, 16:40
Ludzie, nie wierzę czy tam też stoi krzywy nos ???????????
jeszcze dzidziuś18.06.2018, 15:23
Gdzie był Rzecznik Praw Dziecka, jak rodzice przetrzymywali na siłę dzieci w Sejmie. Tu się przyjechał promować gdzie już praktycznie dzieci nie ma tylko powstają same domy geriatryczne.
koza18.06.2018, 14:54
I gitara.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl