21.06.2018, 14:21 | czytano: 23227

Zmiany w podhalańskich parafiach: nowi proboszczowie i wikariusze

Arch. Podhale24.pl
Kuria Metropolitarna w Krakowie poinformowała o nominacjach proboszczowskich i przenosinach wikariuszy w parafiach w diecezji krakowskiej, również w naszym regionie. Zmiany na stanowiskach proboszczów nastąpiły w Zakopanem, Waksmundzie, Kacwinie i Murzasichlu.
Ks. Jerzy Adamczyk zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Czarny Dunajec i mianowany proboszczem parafii św. Jana Ap. i Ew. w Zakopanem-Harendzie. Z funkcji proboszcza na Harendzie zrezygnował ks. Antoni Staszeczka.
Ks. Marian Błaszczyk zwolniony z urzędu proboszcza parafii Kacwin i mianowany proboszczem parafii Rudnik. Nowym proboszczem w Kacwinie został ks. Władysław Zapotoczny, dotychczas wikariusz parafii Zawoja.

Ks. Bogdan Brodowski zwolniony z obowiązków wikariusza parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce-Zdroju i mianowany proboszczem parafii NMP Królowej Polski w Chełmku.

Ks. Jan Czepiel zwolniony z urzędu proboszcza parafii Murzasichle oraz z funkcji wicedziekana dekanatu Biały Dunajec i mianowany proboszczem parafii Czernichów. Nowym proboszczem w Murzasichlu został ks. Marek Stachura, wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego.

Ks. Kazimierz Szarek zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Poronin i mianowany proboszczem parafii Czulice.

Ks. Tadeusz Kozak zwolniony z urzędu proboszcza parafii Waksmund oraz z funkcji animatora duszpasterstwa dorosłych dekanatu Nowy Targ i mianowany proboszczem parafii Zielonki. Nowym proboszczem w Waksmundzie został ks. Krzysztof Król, dotychczas wikariusz parafii Płoki.

Ks. Krzysztof Kruk zwolniony z obowiązków wikariusz parafii Ludźmierz i mianowany proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w Chrzanowie-Kościelcu.

Ks. Marcin Bętkowski zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Białka Tatrzańska i mianowany wikariuszem parafii NSPJ w Krakowie-os. Teatralne.

Ks. Mateusz Bochenek zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Sucha Beskidzka i mianowany wikariuszem parafii Ludźmierz.

Ks. Przemysław Druszcz zwolniony z obowiązków wikariusza parafii MB Różańcowej w Chrzanowie i mianowany wikariuszem parafii Świętego Krzyża w Zakopanem.

Ks. Sławomir Filipek zwolniony z obowiązków wikariusza parafii NSPJ w Krakowie-os. Teatralne i mianowany wikariuszem parafii Poronin.

Ks. Andrzej Florczak zwolniony z obowiązków wikariusza parafii św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju.

Ks. Artur Głąb zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Paszkówka i mianowany wikariuszem parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce-Zdroju.

Ks. Łukasz Jachymiak zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Niedzica oraz z funkcji animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Niedzica i mianowany wikariuszem parafii św. Marcina w Krzeszowicach.

Ks. Jacek Jastrzębski zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Groń-Leśnica oraz z funkcji animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Białka Tatrzańska i mianowany wikariuszem parafii MB Różańcowej w Niepołomicach-Jazy.

Ks. Lesław Kaczmarczyk zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Kalwaria Zebrzydowska oraz z funkcji animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Kalwaria i mianowany wikariuszem parafii Groń-Leśnica.
Ks. Krzysztof Korba zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Lipnica Wielka oraz z funkcji animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Jabłonka i mianowany wikariuszem parafii Chocznia.

Ks. Michał Korbel zwolniony z obowiązków wikariusza Świętego Krzyża w Zakopanem oraz z funkcji animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Zakopane i mianowany wikariuszem parafii św. Barbary w Trzebini-Wodna Krystynów.

Ks. Piotr Kosakowski zwolniony z obowiązków wikariusza parafii św. Szczepana w Krakowie i mianowany wikariuszem parafii Jurgów.

Ks. Mirosław Kozina zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie-Prądniku Cz. oraz z funkcji animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Kraków-Prądnik i mianowany wikariuszem parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem.

Ks. Kazimierz Króżel zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Ofiarowania NMP w Wadowicach i mianowany wikariuszem parafii św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju.

Ks. Zbigniew Kryjomski zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Klikuszowa oraz z funkcji animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży dekanatu Nowy Targ i mianowany wikariuszem parafii Nowa Góra.

ks. Michał Paruch zwolniony z obowiązków wikariusza parafii św. Judy Tadeusza w Krakowie-Czyżynach i mianowany wikariuszem parafii Czarny Dunajec.

Ks. Józef Piotrowicz zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Nowa Góra i mianowany wikariuszem parafii Klikuszowa.

Ks. Bartłomiej Roman zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Jurgów i mianowany wikariuszem parafii Niedzica.

Ks. Janusz Skorupa zwolniony z obowiązków wikariusza parafii św. Stanisława BM w Krakowie-Dąbiu i mianowany wikariuszem parafii NSPJ w Nowym Targu.

Ks. Adam Słaby zwolniony z funkcji kapelana Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu i mianowany wikariuszem parafii Bachowice.

Ks. Arkadiusz Zych mianowany wizytatorem katechetycznym dla rejonu VIII, z zachowaniem obowiązków wikariusza parafii Poronin.

Do parafii w naszym regionie trafią też neoprezbiterzy: ks. Mateusz Kozik do Białki Tatrzańskiej, ks. Dawid Kuna do Lipnicy Wielkiej, a ks. Bartłomiej Skwarek do parafii św. Brata Alberta w Nowym Targu.

oprac. r/ sp/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Niepołomiczanka30.07.2018, 00:03
A do Waksmundau idzie święty ksiądz Krzysztof. Skromny, pokorny, rozmodlony ale i wymagający z miłością. Był wikarym w Niepołomicach, ludzie chcieli zeby tam byl proboszczem bo tego juz maja dość ale biskup go wysłał do Waksmundau. Tylko zazdrościć a Niepołomice płaczą.
I tak25.06.2018, 10:02
Do baca. Zamiast kupować auto prosto z salonu mógł wymienić za to okna w plebani a nie zbierać kopert ! !.nie jedna osoba chciała by mieć takiego pegota co miał .czy tak wygląda kościół dla ubogich? Te koperty te składki itd mu się należały ????
Tomasz25.06.2018, 08:57
Jak czytam te komentarze to nie wiem komu wierzyć Jedni chwalą Kozaka inni jada po nim. Tak się składa że trafia do mojej parafii - w miejsce gdzie dotychczasowy proboszcz był podobnie jak w Waksmundzie - przez jednych lubiany a przez innych nienawidzony...
Zieleńczanin25.06.2018, 08:53
Po komentarzach widzę że nasz nowy ksiądz w Zielonkach to będzie niezłe ziółko. Zresztą poprzednik tez nie gorszy....
zWSI waksmund24.06.2018, 20:47
szkodaze odchodzi bo fajny i wesoly ...kazdy niech lepiej naswoje zycie popatrzy i zastanowi sie nadsobą...po co tezlosliwosci niczemu nie słuzace
totalnie zgorszony24.06.2018, 17:45
Nowy Jegomościu, to już wiesz z jakimi kanaliami będziesz miał do czynienia w Waksmundzie !
baca24.06.2018, 16:49
A co ks. Kozak ukradł pieniądze na auto - nota bene takie sobie - jego kasa, jego auto, a wam guzik do tego zazdrośnicy waksmundzccy!
Lakier metalik24.06.2018, 15:25
Do Nie lubię zawiści. Kozak to niezły. .....******.Piszę tak bo napewno dobry katolik dobrze nauczany przez Kozaka w miejsce kropek i gwiazdek dobre słowo chce przekazać
Tim24.06.2018, 13:55
Ciekawe kiedy zmiana proboszcza w Sromowcach, chociaż w sumie gdzie mu się będzie lepiej powodzić...
Stara Waksmundzianka24.06.2018, 12:58
Ja też przytoczę jedno zdanie KS. Kozaka kiedy to @Waksmundzianko niby doprowadził otoczenie kościoła do porządku, że przydało by się nowe auto na takiej ładnej kostce wokół plebanii. Czy to wypada rzucać takimi tekstami z ambony ? ? ? Wypada??? Żenada....
gilda24.06.2018, 11:56
Do ''Aaa'' Co ty masz do księdza z Krempach? Takiego księdza jak Ks.Dariusz to ze świecą szukać! Powie prosto w twarz to co ma do kogoś, a że Słowakom znów nie pasuje, to bardzo dobrze. Był Ks. Jan i też im nie pasował, że gonili do kurii żeby go zmienić, a teraz znów piszą i latają do biskupa żeby Ks.Darka wygonić z Krempach. Dajcie już spokój Ks.Dariuszowi bo możecie dostać takiego że będziecie jeszcze tęsknić za Ks.Darkiem.
PAL24.06.2018, 10:23
Magda z Maryśką o czym wy baby bredzicie od kiedy mówienie prawdy jest głoszeniem nienawiści Na szczęście nie wszyscy księża są postępowi inaczej jak Pieronek Lemański Boniecki itp głoszący brednie w tvn-nie
Grzybek24.06.2018, 09:35
@Waksmundzianka wiedz o tym że kościół, plebania i wszystko co przeznaczone jest dla księży wraz z ukończeniem przechodzi na własność kleru i wkażnej chwili mogą to sprzedać albo zamknąć a remontami zajmuje się rada parafialna , parafianie za to płacą. Jednego nie wiem co z cmentarzem czyżby przekręt
miro13323.06.2018, 22:07
w rokicinach jeden ksiądz jusz siedzi na posadzce 27 lat i jest dobrze jakoś jest dobrze są znajomości to się da
Magda23.06.2018, 21:40
Po kazdej mszy w Pyzowce wychodzilam zla, nie ma sensu sluchac glosu nienawisci.. lepiej juz do innego kosciola pojsc....
Normalni ludzie23.06.2018, 19:41
@.......ten co do kościoła nie chodzi to twoim zdaniem jest kłamcą. Przytoczę jego jedno zdanie z wielu wpisanych w moją pamięć wypowiedziach przez k o z a k a Taka wiara jaka ofiara . Co to też jest kłamstwo?
NieLubieZawisci23.06.2018, 18:03
Do lakier metalik
A tys taki katolik zes nawet sprawdzil ile auto ksiedza kosztuje? Potrzebne ci to bylo do szerzenia milosci chrzescijamskiej?
W waksmundzie piykne auta jezdza i nie tylko auta. To i niech ksiadz jezdzi. Mozna proboszcza lubic lub nie. Ale jak ktos takie argumenty wysuwa to...... ******* .
Kalinowe23.06.2018, 17:59
My tez z tych co kozaka lubili.
Waksmundzianka23.06.2018, 17:48
Ksiądz Kozak jest tylko człowiekiem. Nie musi być doskonały. My Waksmundzianie powinniśmy zapamiętać, że doprowadził plebanię i otoczenie Kościoła do porządku. Nie musiał inicjować takich prac i tym samym narażać się na ciągłą krytykę osób, które nie chodzą do Kościoła ani nie dają na składkę . Ja chodzę i cieszę się, że mamy pięknie . Szczęść mu Boże na następnej parafii i Bóg zapłać za wszystko.
rogacz23.06.2018, 17:15
Do FranceLudzie. Żona i dzieci, obyś się ty nie przejechoł.
Lakier metalik23.06.2018, 13:12
DO France ludzie taki z ciebie katolik że ci się nóż w kieszeni otwiera. . Którzy to ludzie jeżdżą po górach samochodami wartymi ponad sto tysięcy złotych? ?
HEHE..HA..HA23.06.2018, 12:53
Na Gronowie tys wymienić , jak zmiany .....to zmiany ,no BA...
......23.06.2018, 11:16
Do Normalni ludzie
Przechodzą prawdziwe komentarze pokazujące fakty jakim jest Ksiądz Kozak a nie jakieś ścierwo co jest gó**o warte za przeproszeniem. Słyszę niekiedy wypowiedzi ludzi na temat ks. Kozaka że taki zły a ten ktoś do kościoła nie chodzi, nie wierzy, to jaką on może prawdę powiedzieć?
stara gosposia23.06.2018, 09:52
A co z tzw. gosposiami? bo niektóre parafianki będą płakać. Takie jest życie drogie panie, młodzi księża będą następne młodsze pokolenia przygotowywać do 1 komunii.
Normalni ludzie23.06.2018, 09:26
Komentarze przechodzą tylko te chwaląe Kozaka he he .
Obidowianka23.06.2018, 08:04
Bardzo szkoda, że ksiądz Zbigniew odchodzi. Chyba nie było w naszej parafii księdza, który głosił tak piękne kazania jak on.
FranceLudzie22.06.2018, 21:14
Do .........
Zgazam sie z toba. Jak slysze komentarze, ze kozaka nie lubia bo mitschubishi ma to sie mi noz w kieszeni otwiera. Co drugi w waksmundzie niegorszym autem jezdzi. Swoj charakterek ma ale czy zrobil komu krzywde? Nie powiedzialem i nie powiem na niego zlego slowa. Moja zona i dzieci tez.
......22.06.2018, 20:25
Jeśli chodzi o Ks. Kozaka w życiu złego słowa bym na niego nie powiedziała, nie wiem co Parafianom w Nim nie pasowało. Gdy ktoś jakiś problem miał zawsze pomógł i poświęcił swój czas, dzieci go uwielbiają i uwielbiać będą. Znam go od 13 lat, od kiedy przyszedł na Parafię. Niektórzy narzekacie na niego ale żeby czasem gorszy się nie trafił - wtedy dopiero narzekać będziecie. Pozdrawiam.
Klikuszowianka22.06.2018, 17:59
Tak, Ksiadz Zbysiu to wspaniały człowiek. Przedewszystkim bardzo skromny. Wieczory chwały które zapoczątkował w Parafii były pięknym przeżyciem. Mam nadzieję że będzie mu u was dobrze i że będzie nas odwiedzał ;) wszystkiego dobrego Ks. Zbyszku!
:D -22.06.2018, 16:55
Czego może cię ksiądz nauczyć skoro w swoich szeregach mają tylu ochydnych ludzi że już nie wiadomo który jest normalny a który zboczony. Tyle jest afer wśród księży a skazanych i odsiadujacych brak
z Klikuszowej22.06.2018, 16:21
Piszę z parafii Klikuszowa@Iga, ksiądz Zbigniew, który do Was przechodzi jest wspaniały, aż żal straszny się z nim rozstawać. Nie było u nas takiego księdza, który tak przyciągał ludzi do kościoła i do Boga, a Wieczory Chwały na długo zostaną w naszej pamięci.
Iga22.06.2018, 14:38
Piszę z Parafi w Nowej Gorze. Na wymianę przyjdzie wikary z Klikuszowej. Chce powiedziec, że ks. Józef to wspaniały człowiek i prawdziwy z powołania ksiądz i mamy nadzieje, ze w zamian przyjdzie do nas ktoś równie dobroduszny
Basia22.06.2018, 13:48
Masz rację Mario , nie jestem zwolenniczką PISu czemu mam tego słuchać, kościół jest dla wszystkich ksiądz ma mówić o Bogu a nie mieszać się do polityki. Wspaniały ksiądz Tomasz Gucwa - wróć Tomaszu do nas.
Uczeń22.06.2018, 13:39
Chrzty, komunie, bierzmowanie powinny być po ukończeniu pełnoletności i też powinny być w pytaniu referendalnym czy tego chcemy
oko22.06.2018, 13:32
Nikt nie chce księdza w swojej miejscowości, w końcu ludzie zaczynają myśleć, czasy inkwizycji długo pozostawiły ślad po sobie.
Łapówki22.06.2018, 13:27
@MyGorole komu teraz będziesz wchodził? ? Wiesz gdzie! ! Dobrze napisałeś cytuje, jak trzeba było coś załatwić.
Maria22.06.2018, 12:57
Zmieńcie proboszcza w Pyzówce, mam dość politycznych kazań,nudny,tylko kliki , lubi ploty zaczynam się nim brzydzić
MyGorale22.06.2018, 12:05
Co do Ks Kozaka... jakos niewielu wie ile spedzil czasu w konfesjonale. Ile razy spowiadal nadprogramowo gdy ktos potrzebowal. Ile osob wysluchal. A co do pieniedzy - mysmy mu nie dawali to i nie wyliczamy. A cwaniakow ktorzy po nim jechali, o czym on dobrze wiedzial, a potem potrzebowali cos zalatwic po swojej mysli, traktowal odpowiednio, to bardzo dobrze!
nieznajoma22.06.2018, 10:57
A ja nadal nie wierzę, temu ksiądz nie pasuje, temu ksiądz nie pasuje, każdy ksiądz jest tylko człowiekiem, ma wady i zalety. Proste. Z resztą do kościoła chodzi się dla Boga nie dla księdza.
Krzysiek22.06.2018, 10:51
Szczęść Boże ks. Marianowi, wspaniały kapłan i dobry człowiek. Szkoda, że tak krótko w Kacwinie.
Wierzący W Boga22.06.2018, 10:25
Bez zmian tam gdzie Archidiecezja zadowolona z przychodu :) A miłosierdzie empatia i sam Pan Bóg ? to na dalszym planie
do uczeń22.06.2018, 09:51
Po co będzie zadawał pytanie które gwarantuje same kłopoty. z durza doza prawdopodobieństwa odpowiedź była by na NIE. I co wtedy? A wybory za progiem.
jaga222.06.2018, 07:30
Dobrze że informują bo nie raz trzas- pras i nima księdza. Przecież są księża że by się chciało żeby zawsze byli
krucy21.06.2018, 23:46
O BOGU zapomnieliście upierdliwi komentatorzy? Jego sprawa nie wasza i cit.
kuśmierz21.06.2018, 23:07
To już Tadziu nie będzie grał ???
student21.06.2018, 23:06
Do Uczeń. W szkołach już jest religia. Chcą wprowadzić na studiach.
@ kij w mrowisko21.06.2018, 22:41
Prawdziwi górale mieszkają na NIZINIE orawsko-nowotarskiej i myślą o sobie jako o góralach
Franek21.06.2018, 22:24
W lesnicy wikary by mógł zostać A proboszcza zmienić by się sprzydalo
Aaa21.06.2018, 22:15
W krempachach tez by byla mile widziana zmiana
k21.06.2018, 22:01
za duzo kwitow z frydmana idzie zeby pasterza zmieniac
mrówka21.06.2018, 21:51
KIj w mrowisko ... Dobrze się czujesz?
xyz21.06.2018, 21:26
Chabówka -Chabówka - Chabówka
igor21.06.2018, 21:26
Chabówka - kiedy nadejdzie czas na ożywienie tej parafii . Wikary który jak w sąsiednich parafiach z sercem zajmie się młodzieżą w tej parafii
maximus21.06.2018, 21:22
Kiedy zmiana w Chabówce. Tam zmiana powinna być kilka lat temu.
Wasmundzianka21.06.2018, 21:08
Współczuję tej parafii gdzie przejdzie Kozak z Waksmundua . Ale dam im materiał o nim żeby się za wczasu nastawili jaki jest.
Uczeń21.06.2018, 21:01
Prezydent Duda niech dopisze pytanie w referendum czy chcemy mieć katechezę w szkołach!
Scyro prowda21.06.2018, 20:56
Ludzie z tego co wszyscy piszą można wnioskować że każdy ksiądz jest. ......... wart niech sobie w miejsce kropek każdy dopisze co chce
Sekretarz21.06.2018, 20:30
Za torami podobno jest przyspawany do stołka , za duzo ma udzialow tu i owdzie
dzim21.06.2018, 20:24
nareszcie zmiana w Waksmundzie jednak współczuje tym do których teraz pójdzie
katolik21.06.2018, 20:12
Wyobraźcie sobie że ten artykuł czyta Świadek Jehowy, albo Ewangelik, tudzież Prawosławny czy Zielonoświątkowiec. Czy paragraf w Konstytucji mówiący o tym że Rzeczpospolita jest państwem neutralnym światopoglądowo obowiązuje czy nie obowiązuje? - jeśli obowiązuje, to proszę o podobne informacje o ruchach kadrowych u innych wyznań na naszym terenie, bo takowe są.
Limes21.06.2018, 20:05
O i w Waksmundzie zmiana.. Częściej powinna być rotacja i tak z bogatszej do biedniejszej parafii :-)
parafianka21.06.2018, 19:00
to samo we Frydmanie
Mieszkaniec21.06.2018, 18:43
A Frydman nic zmiana by się przydała
parafianin21.06.2018, 17:36
A co w harklowej dalej bez zmian
Ehah21.06.2018, 16:28
Jakie trzeba mieć plecy w kurii ilu wujków i chrzestnych ojców żeby dalej być tak uwielbianym..... Hmmm.... Proboszczem w Poroninie.....nie ma bata na Parzygnata he he he ....powodzenia parafianie
kij w mrowisko21.06.2018, 16:21
Rabka to nie Podhale tylko kliszczaki. Co do Nowotarskich parafii to za torami bez zmian. Ale jak to mówią "business is business"
polalola21.06.2018, 16:18
a fortuna dalej sie kołem toczy
Claus Barbie21.06.2018, 14:27
A w Maniowach bez zmian.Wikary został proboszczem i musi sobie radzić sam.....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl