22.06.2018, 09:00 | czytano: 4453

Obciąć pensję o połowę. Opozycja chce ukarać burmistrz

Klub Radnych Nasze Miasto w Radzie Miejskiej w Rabce-Zdroju złożył wniosek o obcięcie o połowę pensji burmistrz Ewie Przybyło.
Jak tłumaczył jego przewodniczący radny Rafał Hajdyła, to wynik zaniedbań włodarz miasta. Rabka została bowiem ukarana karą w wysokości 20 tys. zł za niewykonanie zadań narzuconych przez program ochrony powietrza. Jako że - przekonywał radny - do końca kadencji zostały cztery miesiące, to obniżka pensji do burmistrz o ok. 5 tys. zł zrekompensuje stratę w budżecie i sprawi, że Ewa Przybyło spłaci karę z własnej kieszeni.
Burmistrz broniła się, że część zadań nałożonych na gminę było nierealnych i samorząd po prostu nie mógł ich wykonać. - Kara została nam m.in. nałożona za to, że w gminie Rabka nie zostały podłączone nowe obiekty do sieci ciepłowniczej. A my nie mamy sieci ciepłowniczej. W związku z tym jesteśmy z sporze i odwołaliśmy się do marszałka - wyjaśniała.

Do obniżki pensji nie doszło. Opozycja nie ma "szabli" w Radzie Miejskiej. Tylko 3 radnych zagłosowało za wprowadzeniem tej uchwały pod obrady, a aż 11 było przeciw.

r/
zobacz także
komentarze
rab01.08.2018, 17:20
Koza,jak odłączyłewś piec,to sobie sam zafunduj przyłącz.Ja to zrobiłam lata temu jak przeprowadzali gazyfikację w Rabce.Jak masz blisko trójnik to podłączenie nie jest wielkie,trzeba tylko czekać na decyzję w z gazowni.Ja płacę za ogrzewanie po 250zł na 2 miesiące.W zimie nie dużo więcej.Wychodzi prawie na jedno a jaka wygoda,wystarczy tylko przekręcić na ścianie.A tak od siebie to burmistrz to zakała Rabki razem z niektórymi radnymi.Do wymiany natychmiast!
ptyś23.06.2018, 20:02
Radni nie rozumieją że jadą z burmistrzem na jednym wózku, a raczej że do spółki powożą bryczką w której siedzą wszyscy mieszkańcy Rabki.
do bieda23.06.2018, 09:30
To przekonaj konia bo czyste powietrze jest potrzebne każdemu. Chyba że jest tak rozgarnięty jak ty to może być problem. Skoro Rabka jest miejscowością uzdrowiskową leczącą schorzenia układu oddechowego to jak można lekceważyć problem smogu. To podcinanie gałęzi na której wszyscy siedzimy. Ty bieda tego możesz nie pojąć. Nie wiem komu potrzebne były te PIS-owskie parady jak korzyści żadnych miasto z tego tytułu nie ma. To albo ktoś jest nieudolny bo nie potrafi pociągnąć tematu ,albo pozoruje żeby odciągnąć uwagę od problemu. To sa te programy wspierające właścicieli domów chcących wymienić kopciuchy na ekologiczne piece gazowe ? Czy nie? Bo wszystko wskazuje na to że wszyscy w koło dali radę tylko Rabka ma jak zwykle problem. Uzdrowisko które nie zadba o czyste powietrze nie ma prawa bytu? No ale tłumaczenie tak oczywistych rzeczy włodarzom tego bałagany chyba nie jest konieczne. A tłumaczyć biedzie jak krowie na rowie i tak nic nie da.
medyk od kanalizacji22.06.2018, 18:50
@M Wierzba
Nie robić awantury u nas tzn.u kogo?Towarzystwo wzajemnej adoracji jak towarzysze za komuny???Od kiedy to ryby maja głos...?
bieda22.06.2018, 14:25
@koza
Twój demontaż pieca,konia interesuje.Skoro uważasz,ze to aż takie koszty,trzeba było dać rozebrać dzieciom lub rodzinie,jest szans że byliby tańsi od ciebie...
Smutna prawda22.06.2018, 14:09
Po co komu pensja? Wystarczy przekształcić działki rolne na inwestycyjne i pensja będzie na waciki.
M Wierzba22.06.2018, 13:52
Pani Burmistrz to bardzo fajna , kompetentna i ładna kobieta a Pan Hajdyła niech wraca do Suchej Beskidzkiej i tam sobie robi awantury - u siebie w domu a nie u nas !!!
zgóry22.06.2018, 13:44
To nie jest człowiek PIS to człowiek PO
temat wróci22.06.2018, 12:35
P.burmistrz jako człowiek PiS winna stosować prawa PiS w sprawie obniżki wynagrodzeń i winna pracować dla idei a nie dla pieniędzy
tak rada musi podjąc uchwałę o obniżeniu wynagrodzenia bo tak chce prezes PiS
klik22.06.2018, 10:49
tak sobie myślę do czego to wszystko prowadzi? w samorządach szczucie jeden na drugiego włączysz tv i co masz? szczucie jeden na drugiego, jeszcze żeby zachowywali wszyscy jakieś pozory merytoryczności w dyskusji , nic z tego polaryzacji społeczeństwa w Polsce trwa, nie wyobrażam sobie co będzie za 5-10 lat.
Zaczynam współczuć wszystkim osobom publicznym (bez względu na orientację polityczną).
koza22.06.2018, 09:35
Tu się nie ma co bronić. Tu trzeba zwinąć uszy pod się i zapłacić. W tej kwestii są ogromne zaniedbania ,temat rzucony sam sobie i leży odłogiem od czasu do czasu aż kwiczy w tym niebycie. Rok temu złożyłem do miasta wniosek o wymianę pieca na gazowy ROK TEMU!!!!! I NIC. Miał być audyt i sprawa miała nabrać biegu .Biorąc pod uwagę nagonkę na stan powietrza i ogólne nagłaśnianie tematu można by pomyśleć że miasto zrobi wszystko żeby wesprzeć ludzi chcących ten smog eliminować. A GUCIO. Nastała CISZA. Która trwa po dziś dzień. Piec mam zdemontowany w piwnicy . I teraz co ja mam zrobić? wstawić go ponownie? Do tych 20 tysięcy kary dla naszej pani proszę jeszcze doliczyć moje koszty demontażu pieca . Dawno ktoś się powinien zająć tym bezkrólewiem smogowym i księżniczką z rodu nie moja wina. A mnie jak szlag nie trafi to dołączę do tych którym ten pomysł odzyskania kasy przyszedł do głowy.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl