28.06.2018, 10:23 | czytano: 1467

Sesja absolutoryjna w Zakopanem. Radni dyskutują na temat sprzedaży alkoholu

zdj. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Po rezygnacji Łukasza Filipowicza i Zbigniewa Szczerby z funkcji wiceprzewodniczących Rady Miasta Zakopanego jest problem z liczeniem głosów. Mimo to na dzisiejszej sesji nie będą wybierani nowi wiceprzewodniczący. W prowadzeniu obrad pomoże radna Bożena Solańska.
Nowy przewodniczący Rady Miasta Zakopanego Jan Gluc poprosił radną o pomoc w liczeniu głosów i pilnowaniu porządku dzisiejszych obrad. Mimo braku wiceprzewodniczących i widocznej potrzebie ich wyznaczenia, radni nie zdecydowali się, aby uzupełnić porządek obrad o wybór nowych wiceprzewodniczących.
W programie dzisiejszej sesji jest nie tylko głosowanie nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium burmistrzowi, ale także uchwały w sprawie "wprowadzenia odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych na terenie Miasta Zakopane" i projekt uchwały w sprawie "określenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży, jak i w miejscu sprzedaży na terenie Miasta Zakopane". Na sali obrad pojawili się mieszkańcy zainteresowani tematem sprzedaży alkoholu w Zakopanem.

s, ms/
komentarze
op528.06.2018, 11:01
To się lidl nachapie jak dostanie koncesję.Pewnie cała "elita" tam zjechała.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl