04.07.2018, 12:57 | czytano: 2383

Wystartował Rabka Festival. W Rabce-Zdroju goszczą gwiazdy literatury i filmu

Fot. Robert Miśkowiec
W Rabce-Zdroju rozpoczął się międzynarodowy festiwal literatury dziecięcej Rabka Festiwal. To jedna z największych imprez tego typu w Polsce, w tym roku wsparta przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W uroczystym otwarciu, które odbyło się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej na dworcu kolejowym w Rabce-Zdroju, wzięła udział organizatorka festiwalu Iwona Haberny, gospodarz miasta burmistrz Ewa Przybyło i dyrektor biblioteki Anna Gąsior.
Festiwal co roku gromadzi fanów literatury dla dzieci z całej Polski oraz pisarzy tego gatunku, ilustratorów, twórców i znanych aktorów. W programie imprezy, który odbywała się będzie w Rabce-Zdroju od 4 do 7 lipca, są spotkania autorskie m.in. z Elżbietą Wasiuczyńską, Jackiem Antczakiem, Tomaszem Samojlikiem, Wojciechem Widłakiem, Michałem Rusinkiem i Evą Lindström.

Codziennym wydarzeniem jest "Czytanie na dobranoc". W altanie "Pod grzybkiem" bajki będą dzieciom czytać m.in. Jerzy Stuhr, Tomasz Schimscheiner, Anna Seniuk i Wiktor Zborowski.

Program uzupełniają warsztaty m.in. literacko-filmowe, literacko–ornitologiczne, ilustratorskie czy malarskie.

Cały program można znaleźć na stronie www.rabkafestival.pl.

r/
komentarze
bb05.07.2018, 10:00
bo to nie są gwiazdy
piguła05.07.2018, 02:30
@znowu kicha
Ty dopiero jesteś kicha.Przeczytaj jeszcze raz nazwiska...Linda to niby bóg jakiś?
znowu kicha04.07.2018, 21:42
Zna ktoś te nazwiska wymienione w artykule, pomijając Burmistrz Rabki. Skąd to wytrzasnęli tych ludzi. Czemu nie zaproszono Linde, Karolaka, Kożuchowską, Szyca, Rosati, Cichopek, czy wielu innych.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl