10.07.2018, 18:17 | czytano: 6150

Wnuczka legendarnego radzieckiego hokeisty w sztabie szkoleniowym "Szarotek"

Tatjana Tikhonov, wnuczka legendarnego radzieckiego radzieckiego hokeisty Viktora Tikhonova, dołączyła do sztabu szkoleniowego TatrySki Podhala Nowy Targ.
- Dołączenie Tatjany Tikhonov do sztabu szkoleniowego Szarotek stanowi zwieńczenie budowania zaplecza trenerskiego drużyny Podhala - informuje w wydanym komunikacie klub TatrySki Podhale Nowym Targu. - Do jej obowiązków będzie należało prowadzenie statystyk oraz analiza wideo, co we współczesnym sporcie odgrywa olbrzymią rolę. Dogłębna analiza wideo rywali pozwoli na lepsze zrozumienie gry przeciwnika, a co za tym idzie stosowanie lepszych rozwiązań taktycznych.
Tatjana Tikhonov może się pochwalić bardzo bogatym hokejowym CV. Posiada uprawienia trenerskie 5 stopnia uzyskane w Stanach Zjednoczonych oraz licencje trenerskie z Finlandii i USA. Obecnie poszerza swoją wiedzę studiując na fińskim uniwersytecie Haaga-Helia University of Applied Sciences na kierunku trenera hokejowego wraz z zarządzaniem w sporcie. Jej ostatnim klubem był fiński Vierumäki United, gdzie była asystentem trenera drużyny U20.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Tatjana Tikhonov dołączyła do Podhala – mówi trener "Szarotek" Tomek Valtonen. - Od 6 tygodni trwały poszukiwania trenera, który będzie uzupełnieniem sztabu szkoleniowego i jej kandydatura okazała się najlepsza. Obecnie studiuje w Vierumäki, a jej praca będzie jednocześnie praktyką w zakresie analizy wideo. Dodatkowo będzie prowadzić statystyki drużyny.

34-letnia Tatjana Tikhonov pochodzi z rodziny o znakomitych tradycjach sportowych. Dziadek Viktor to jeden z najsłynniejszych hokeistów i trenerów Związku Radzieckiego i Rosji. Ojciec Vasili Tikhonov również był trenerem, który pracował w takich ligach jak NHL, KHL czy Liiga. Z kolei brat Viktor Tikhonov jest obecnie etatowym reprezentantem Rosji i zawodnikiem SKA Sankt Petersburg. Ma za sobą także grę zza oceanem w ligach AHL i NHL jako zawodnik Phoenix Coyotes.

Źródło: TatrySki Podhale Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
heavy metal z NT12.07.2018, 08:31
w zarządzie rusofile z platformy więc nie ma co się dziwić
smiech11.07.2018, 17:33
wezcie jeszcze walka zietare a będziemy grac w 3 lidze smiech
Paweł11.07.2018, 13:31
do Nork
Chłopie o czym ty pleciesz, jaki stabilny?! Gdyby ten mierny Zarząd zosatał zmieniony to moglibyśmy porozmawiać. Jeszcze wspomnisz moje słowa.
nork11.07.2018, 11:47
Paweł, co to za bzdury? Pokaż drugi tak stabilny klub jak Podhale. No chyba obecnie tylko Tychy i dołączyły Katowice bo w Cracovii widać co się dzieje.
PiterQ11.07.2018, 10:58
@Eh polaczki...
jasne, epizod w Podhalu będzie krokiem milowym w jej CV i Washington Capitals nie znajdą jej w internecie. Tym bardziej piszmy w naszym polskim za***u Tichonow, żeby nam nie wykradli gwiazdy!
Paweł11.07.2018, 09:52
Obstawiamy kto pierwszy z tego sztabu hokejowego wyjedzie od Nas bez pieniędzy.
STAŚ11.07.2018, 08:49
Czyżby nie było, w Całej Rzeczypospolitej, porządnego informatyka ?!!

Mamy Gościa na poziomie, pt Patryk Rokicki !!!
Ten Gość, rozpracował całą Amerykę, łącznie z Kanadą, i dalej naszą Europą i Rosją !!!
Tylko nie wiem, czy dobrze napisałem nazwisko, ale znam Jego ojca i tak brzmi Rokicki !!!
Eh polaczki...11.07.2018, 00:11
A może właśnie ta osoba tak sobie życzy? Bo spolszczone nazwisko utrudni identyfikację chociażby w internecie? Utrudni wyszukiwanie informacji o niej. O wizerunek trzeba dbać!
muyh10.07.2018, 22:00
Gregory Vatha kase dał
.nieNowoczesny10.07.2018, 21:28
@PiterQ
Ja wyjaśnię, to przez kompleksy niższości polaczków (nie Polaków!).
Z jakiegoś powodu czyją się gorsi i starają dowartościować we wszystkim małpując Wielki Wspaniały Zachód.
Na zachodzie piszą "Tichonow", to i oNI będą tak pisać.

Bo przecież Polska to nienormalność, a hamaryka jet taka KÓÓL...
PiterQ10.07.2018, 20:22
Czy ktoś mi wyjaśni dlaczego zangielszczamy, a nie spolszczamy rosyjskie nazwiska? Przecież to Tatiana Tichonow. Dziedek był Wiktor Tichonow, tata nie wiem, a Tatiana nagle Tikhonov? To nie pierwszy taki przykład. Polacy nie gęsi. Owieczkin też jest Owieczkin, a nie jakiś Ovechkin.
Jajakobyły10.07.2018, 18:37
W języku polskim który jest językiem słowiańskim nazwisko tej Pani pisze się Tatiana Tichonow a nie jakiś koszmarek językowy.
Karol10.07.2018, 18:33
Czy w tym kraiku nad Wisłą już wszystkich dokumentnie....? Słowiańskie nazwiska pisać w angielskiej transkrypcji?.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl