11.07.2018, 15:09 | czytano: 4063

Kontrole busów wożących turystów i konie do Morskiego Oka

Fot. KP Bukowina Tatrzańska
Policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzili kontrole busów linii regularnych na trasie Zakopane - Morskie Oko oraz samochodów, którymi dowożone są konie pracujące w Morskim Oku.
- Policjanci i inspektorzy wykonali dziewięć kontroli, w wyniku których nałożono siedem mandatów karnych na łączną kwotę 3600 zł, zatrzymano 3 dowody rejestracyjne oraz sporządzono jeden protokół z kontroli, stanowiący podstawę do wszczęcia postępowania administracyjnego wobec przedsiębiorcy z ustawy o transporcie drogowym. W jego wyniku może zostać nałożona kara w wysokości 5 tysięcy złotych - informuje mł. asp. Krzysztof Waksmundzki z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.


Najczęstszym przewinieniem było przeładowanie.

- Podobne działania będą prowadzone w sposób cykliczny, w celu wyeliminowania nieprawidłowości związanych z transportem drogowym - zapowiada policja.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Busik autobusik12.07.2018, 22:42
Bardzo dobrze, żę wreszcie się ktoś wziął za busiarzy.
Czekam na odpowiedz! Może mi ktoś powie jaka jest średnia wieku busów, które jeżdżą po Zakopanem!?
Jakim cudem te wiekowe Mercedesy i inne wiekowe autobusiki przechodzą kontrolę, czy naprawdę są w tak świetnym stanie pomimo swoich roczników i nadają się do transportu ludzi? Drugą sprawą są normy emisji spalin, które w takim mieście jak Zakopanem powinny być rygorystycznie przestrzegane.
turysta12.07.2018, 08:48
Dlaczego tylko 9 kontroli jak w 7 stwierdzono nieprawidłowości w tym 3 bardzo poważne uchybienia, a busów jeździ tam pewno z ludźmi i końmi 200
Kierowcy zawodowcy12.07.2018, 00:19
Tiry z Turcji i nie tylko omijaja granicę w Chyżnym dalekim łukiem.No to upi*** ,,inspektorki,, z N.Targu koni się czepiają i dostawczaków na Rdzawce.Strach jeżdzić.Kojarzą mi się z filmów z ostatniej wojny.Tamci mieli czarne mundury ci zielone,wszysto jedno,kontrola po co? Nieprzyjemna.Zdrówka krokodyle w ,,zimnym klimacie,,.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl