21.07.2018, 13:09 | czytano: 6981

Nocna prohibicja w Nowym Targu?

Arch. Podhale24.pl
Radna Bogusława Korwin jest raczej odosobniona w swoim pomyśle, ale zapowiada, że na poniedziałkowej sesji Rady Miasta Nowego Targu zgłosi wniosek o wprowadzenie zakazu nocnej sprzedaży alkoholu na terenie miasta.
Tak postąpił m.in. Sopot. Miasto nie mogło sobie poradzić z nocnym pijaństwem w miejscach publicznych i przypadkami dewastacji, więc zakazało sprzedaży alkoholu od późnych godzin nocnych do rana. Radna Bogusława Korwin chciałby, aby Nowy Targ poszedł podobną drogą. Jej zdaniem, skutki działalności nocnych i całodobowych sklepów z alkoholem w Nowym Targu to liczne dewastacje m.in. zniszczone przystanki czy wywrócone kosze. Podobnego zdania jest radny Jacenty Rajski, który dodaje, że sąsiedzi nocnych sklepów monopolowych skarżą się na burdy i głośne zachowanie klientów.
Marcin Jagła, zastępca przewodniczącego Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Targu przestrzega jednak, by nie wylać dziecka z kąpielą. Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu mógłby uderzyć np. w stacje benzynowe.

- Mam to wszystko przemyślane. Sprzedaż alkoholu w nocy powinna być dopuszczona tylko w lokalach gastronomicznych, bo tam odbywa się to pod kontrolą właściciela - przekonuje radna Korwin.

Pozostali radni raczej sceptycznie odnoszą się do pomysłu. Według Włodzimierza Zapiórkowskiego, w miejsce sklepów monopolowych powstaną meliny.

Podobnego zdania jest wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek, który powołując się na doświadczenia innych miast przekonuje, że liczba sklepów monopolowych i ograniczenia w sprzedaży nie mają wpływu na mniejsze spożycie alkoholu.
Bogusława Korwin zapowiada, że swój wniosek w tej sprawie zgłosi na sesji rady miasta.

r/
zobacz także
komentarze
Pijok23.07.2018, 15:21
Pani K...... Hanusi a zabrania pozostawiania plemników w innym miejscu niż przeznaczone do tego celu, (sexu),to jeszcze napić zabronić chce ludziom kiedy chcą ,co chcą. Idiotyzm się pcha w głowę.
mietła23.07.2018, 13:44
@ciupazka .Prawdziwych pijaków już nie ma. Są poszkodowani przez innych nie siebie,,menelki,,.Kiedyś szło się nocą do domów, po góralsku my się czasami darli ,,śpiewali,, raz w miesiącu , przeważnie z baru w dniu wypłaty ,żadnych szkód(szkody to były na własnym ciele jak babie całej wypłaty się nie oddało).Zobacz co teraz bezstresowo wychowana młodzież wracająca z lokali wyprawia.No cóż, nie jesteś w temacie
wooda23.07.2018, 11:57
Pani Bogusiu, pani cytat.,,Sprzedaż alkoholu w nocy powinna być dopuszczona tylko w lokalach gastronomicznych bo tam odbywa się pod kontrolą właściciela,,.Proszę się przespacerować na Rynek rano i ulicach biegnących od rynku po każdej imprezie w ADHD.
Ulka23.07.2018, 08:08
a może by tak ulubiony prezes Joanny latał w nocy dronem i wyłapywał tych pijanych ludzi
ciupazka22.07.2018, 21:25
Normalnemu człowiekowi takie nocne sklepy z alkoholem nie sa do niczego potrzebne. A pijaki są obleśne, drą się jak bestie jakieś, nie ludzie, siurają na widoku i śmierdzą. Za tą patologię trzeba sie zabrać. A od której strony - czy to zakazami, czy to karami, czy może raczej edukacją i "po dobroci" - to już nie jestem ekspertem w temacie i się nie wypowiem co skuteczniejsze.
LudzikUSA22.07.2018, 20:38
ta pani to taki sam oszolom jak kaczor
wojtek22.07.2018, 18:26
Muniek to ty już chyba dawno nic w szyje
tubylec22.07.2018, 16:56
@ Ewa 2:
PRL już nie wróci, bo czasy się kompletnie zmieniły. Wszędzie można zamontować kamerki przemysłowe, nawet na podczerwień. Coraz więcej ludzi ma karty kredytowe, więc mamy miejsce i godzinę zakupu. Natomiast osobną sprawą jest czy alkoholizm w Polsce jest naprawdę aż tak wielką plagą żeby taki zakaz wprowadzać. Picie jest głupotą i zdecydowana większość społeczeństwa jest dziś tego świadoma (ludzie chcą być trzeźwi żeby za chwilę móc prowadzić samochód, zażywają leki i boją się interakcji, etc.).
Maria22.07.2018, 16:03
Z reguły alkohol kupujemy w ciągu dnia, by napić się wieczorem. Zakaz handlu jest więc absurdalny.
Trzeba egzekwować utrzymywanie porządku i ciszy, poprzez patrole policyjne, bo od tego ją mamy!!!!
Radni tylko patrzą na czym nas złupić i ukrócić, zamiast myśleć co zrobić, by się nam lepiej żyło!
Ewa 222.07.2018, 14:40
Nie wiem co to się dzieje teraz z Polską. Wszystko chcą nakazywać i wszystkiego chcą zakazywać. Mają ludzi za debili za których trzeba decydować. Wraca PRL.
odrobinka22.07.2018, 11:38
czy ta pani kiedyś się uśmiechnie nawet na ulicy jest ponura
ceq22.07.2018, 11:02
@BRAVO

Nie posiadam żadnego sklepu.
A To czy ktoś wytrzyma czy nie to jego sprawa każdy ma być wolny w podejmowaniu decyzji. A od ludzi awanturujących się jest policja...

Wole 10x pijanych niż 1 osobe pokroju Pani radnej...
Alkoholik trzeźwiejocy22.07.2018, 10:48
Jak ktoś będzie chciał wypić to i tak znajdzie sposób i żaden zakaz czy nakaz go nie powstrzyma
ALL KAP ONE22.07.2018, 09:09
ALKOHOLU-przyczyno występków
(Zgłoś się na Policję -miejmy PROHIBICJĘ)
Producencie przygłupków ...
Skarbnico zła
Isjaszu Junkera
Grypo Kwacha
Napoju Maleńczuka
Przyczyno zawstydzonych
Najgorsza ucieczko strapionych
Przyczyno rozwodów
Przyczyno kłopotów
Przyczyno kaca wielkiego
Przyczyno śmierci kolegów
Przyczyno trudnych powrotów
Przyczyno Ziemi zawrotów
Przyczyno Halnego bez wiatru
Skarbnico akcyzy i VAT-u

BOOOOOOOOOOOOO
TYYYYYYYYYYYYYYYY

Pomimo srebra i złota
Rzucasz klientów do błota
Tyś zrobiona z buraka
Robisz z ludzi buraka
I nawet władze Warszawy
Potrafisz wrzucić do trawy
Po tobie też z Kopydłowa
Rolnik trafi do rowa

LECZ CZY NIE MOŻNA
NAPIĆ SIĘ WCALE
TAK - ALE !!!!!!!!!!!
KULTURALNIE ;))))))))))))))
Z UMIAREM p)))))))))))))))))))))
Burok22.07.2018, 08:40
Po pierwsze są trzy sposoby wychowywania dzici żeby potem nie pily - przykładem , przykładem i jeszcze raz przykladem . Po wtore nie tędy droga . Bezsensem jest wprowadzanie zakazów bo czyni to proceder atrakcyjnym bo zakazanym . Nie zakazywać tylko użyc Policję do wyłapywania zadymiarzy i problem zniknie . Nie ma Policji , powołać z powrotem Straż miejską , ale nie lesnych dziadków a konkretnych facetów . Najlepiej nich skazani na grzywnę odpracowują jako łapiący :):):) , już w niejednym kraju sie to sprawdziło :) . A tak swoją drogą to chyba idą wybory i z braku pomysłów kandydaci na Radnych szukają sposobu na lansowanie sie
sąsiad grilujących notorycznie22.07.2018, 07:24
Wrzaski przy sklepach monopolowych?A co z wrzaskami pijanych grilowiczów,niepomnych na to,że inni chcą w spokoju odpoczywać,Naród głupi-trzeba wychować karami.Do obowiązków policji chyba to należy.Zamknięcie sklepów nie pomoże.Nie jest to lekarstwo na głupotę i chamstwo.
leming doskonały22.07.2018, 06:39
Do BRAVO i innych podobnie myślących

To się w głowie nie mieście, że najbardziej znany narkotyk jakim jest alkohol, który uzależnia, rocznie ZABIJA w Polsce kilkadziesiąt tysięcy ludzi jest przez rządzących (dotyczy wszystkich opcji politycznych) dopuszczony do legalnej sprzedaży o każdej porze dnia i nocy, a Boża roślinka - konopie indyjskie, marihuana - która tyle dobrego dała i daje ludzkości jest zabroniona. Pani Korwin i forumowicze, którzy Ją popierają niech się zajmą legalizacją marihuany, to w znacznym stopniu ograniczy spożycie alkoholu a i żadna rodzina z tego powodu nie ucierpi - od marihuany jeszcze nikt nie umarł, nie da się jej przedawkować a i ludzi uspokaja - wycisza.
hary22.07.2018, 01:04
denis, nie w tym sens żeby pokazywać co ja potrafię i czy jestem naj w regionie bo jakoś mnie polityka nie kręci, za małe zarobki.Ale przykre jest to że z pieniędzy podatnika idzie kasa na taką persone.Chyba że ja nie widzę tego dobra co zrobiła dla miasta NT.
Romeo22.07.2018, 00:58
Jak nie plemniki, to alkohol.Jakieś /.../
BRAVO22.07.2018, 00:14
@ceq
Ciekawe którego sklepu jesteś właścicielem? :)
Że też ktoś nie wytrzyma paru godzin bez alkoholu- to śmieszne :) i żałosne.
Czy aż tak miło Wam patrzeć na upite osoby zataczające się nocami, stwarzające wszystkim zagrożenie ......??
ceq21.07.2018, 23:02
@BRAVO

No tak pomysł o zakazie nie jest egoistyczny...Typowo socjalistyczne myślenie.
Karol21.07.2018, 22:41
Czyżby Pani radna chciała wrócić do szczenięcych czasów? Będzie jak w starym kawale z czasów nieboszczki komuny?. "Która szanowny pnie godzina?. Co się głupio pytasz.Też bym się k... napił"
tubylec21.07.2018, 22:26
Picie alkoholu to jest gigantyczna, kosmiczna głupota, bardzo nieracjonalne, niezdrowe i niebezpieczne zachowanie.
Ograniczenia nabijały kabzę meliniarzom w PRL-u, za komuny. Dziś nie sądzę aby byli chętni ryzykować z definicji nielegalne sprzedawanie alkoholu w sytuacji gdy na paragonie widnieje nazwa sklepu, data, godzina sprzedaży - bez paragonu to będzie przestępstwo ścigane prawnie; wątpię by było dużo chętnych do tego procederu.
Ewa21.07.2018, 22:25
Tutaj chodzi głównie o ciszę po 22. Blisko sklepów, pijalni piwa wrzaski - nawet do 2 w nocy. Inni też chcą normalnie , spokojnie żyć nie tylko imprezowicze. Wrzeszczy pięciu - nie śpi całą ulica.
195021.07.2018, 21:16
Zgadzam się z @Ha.Zakaz handlu w niedziele,zakaz sprzedaży alkoholu powinien być wg. Tej pani od 19-ej do 13-tej.I powinna apelować o kartki na paliwo w weekendy(co se bedą jeździć)Do @bezradny,musisz mieć małe znajomosci jak tylko tyle głosów .Ja Ci kibicuje ,a jak już będziesz radnym to wprowadź zakaz chodzenia do kościoła jak za komuny(bo teraz wszyscy są swieci) ,ciekawe co no to reszta radnych...jak zakazywać to wszystko,co już przerabialismy....
pijak21.07.2018, 20:29
Śmierdzi ten pomysł komuną, bogusława chyba tęskni za tamtymi czasami.
BRAVO21.07.2018, 20:22
@caq
Wolność to pojęcie źle rozumiane przez większość!
Wolność- nie oznacza,że można robić co się chce, ale robić coś dla pożytku i dobra ogółu!!!
Ludzie stali się EGOISTAMI myślącymi tylko o sobie ! Czyż nie ?
caq21.07.2018, 19:26
@BRAVO

Tu chodzi o kwestie wolności. Równie dobrze można kupić(nawet dziecko bez dowodu) klej butapren i zniszczyć sobie życie.
Popieram Panią Korwin!!!21.07.2018, 18:19
Popieram Panią Korwin!!!
Protestują oczywiście właściciele sklepów monopolowych, ale pamiętajcie drodzy właściciele tych sklepików, że na rozpijaniu narodu a tym bardziej na krzywdzie rodzin tych pijących, wy się nie wzbogacicie, wręcz wróci to do Was wcześniej czy później!!! Nie narzekajcie potem, że wasza rodzina się rozpada, że takie czy inne nieszczęście się stało
Większość tragedii o ile nie wszystkie zaczynają od alkoholu!!!!!!
BRAVO21.07.2018, 18:18
Popieram Panią Korwin!!!
Protestują oczywiście właściciele sklepów monopolowych, ale pamiętajcie drodzy właściciele tych sklepików, że na rozpijaniu narodu a tym bardziej na krzywdzie rodzin tych pijących, wy się nie wzbogacicie, wręcz wróci to do Was wcześniej czy później!!! Nie narzekajcie potem, że wasza rodzina się rozpada, że takie czy inne nieszczęście się stało
Większość tragedii o ile nie wszystkie zaczynają od alkoholu!!!!!!
Bezradny21.07.2018, 18:03
Do HARY - ale jak ja chciałem zostać radnym to dostałem tylko 168 głosów...teraz się dziwicie jak to możliwe, że pierdzistołki mają abstrakcyjne pomysły :)
denis21.07.2018, 17:37
hary wystartuj w wyborach pokaż Nam co potrafisz
podaj imie i nazwisko chętnie zagłosuje
głowe pewnie nosisz wysoko i jesteś najmądrzejszy w regionie
takich trzeba temu Miastu
hary21.07.2018, 15:47
Kurczę ja czegoś nie rozumię . Kto ich wybieral na tych radnych , czy ci ludzie których mijam na ulicy ze spuszczonymi głowami ? . Jak ci radni sie tam dostali i utrzymują tyle lat . Myślę ze wiele ludzi mających nawet zawodowe wykształcenie byli by w stanie więcej dla ludzi zrobić niż te (bez obrazy ale tyko to mi przyszło do głowy)świnie przy korycie rok w rok te same.
Ha21.07.2018, 14:28
Urodziłem się za komuny dorastałem w wolnej Polsce ale chyba historia zatacza koło bo wszystko wskazuje na to, że moje dziecko też urodzi się w "nowej komunie"
Inka21.07.2018, 14:22
Zamknijcie sklepy i rozwieście wstążki na tyle,was stać bezradni radni
strachu21.07.2018, 13:58
pani Korwin ! Pani nie ma czym sie zajmować ? nudzi sie pani ? to niech pani poszuka sobie pracy np. w sklepie nocnym , albo sama taki sklep otworzy i bedzie miała pani zajęcie i nie będzie miała pani czasu na wymyślanie jakiś bzdór ! To nie Pani bedzie decydować o tym czy ja i inni kupimy sobie alko w nocy ! /.../ Naprawde żałosny ten Pani pomysł i mam nadzieje że wiekszość radnych jest mądrzejsza
Karol21.07.2018, 13:33
Co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze... Najlepiej zakazać. Tego typu zakazy wcale nie doprowadzą do ograniczenia patologii. Nabiją tylko kabzę meliniarzom. Chyba, że Pani radnej chodzi o pomyślny rozwój tej gałęzi usług. Jeszcze prośba. Niech mnie Pani radna nie traktuje jak przygłupa, który na widok flaszki w nocnym sklepie, dostaje małpiego rozumu.
caq21.07.2018, 13:22
Czy ta Pani powiedziała kiedyś coś mądrego?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl