29.07.2018, 22:40 | czytano: 11112

Maria Karpiel wybrana Nośwarniyjsom Góroleckom (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
BIAŁY DUNAJEC. Koronę oraz tytuł "Nośwarniyjsej Górolecki" przez rok będzie nosić panna z Kościeliska.
Góralskie panny z całego Podhala miały za zadanie podczas konkurencji świątecznych oraz codziennych udowodnić, że to właśnie one zasługują na tytuł Nośwarniyjsej. Dziewczęta musiały wykazać się m.in. w umiejętności układania kop siana i kręcenia powrozu.
Jako nową konkurencję wprowadzono cerowanie skarpet wełną, którą wcześniej góralki same miały sobie przygotować.W konkurencjach codziennych jak zawsze młode góralki musiały pokazać, że umieją zasznurować kierpce i gorset. Musiały także udowodnić, że potrafią ubrać górala. Jury oceniało także śpiew, taniec oraz wiedzę o regionie kandydatek do tytułu.

W tym roku w szranki stanęło 14 dziewcząt. Szczegóły niedzielnych wyborów - wkrótce.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
obserwatorka06.08.2018, 17:56
Moi drodzy strasznie to słabe, krytykować jest najlepiej, najwygodniej jeszcze tutaj w internecie ... kultura naszego społeczeństwa z roku na rok słabnie... ale wracając do gorolecki, wybór nie jest ustawiony, byłam i widziała i uważam że obecna świarna jak i pozostałe tytuły są jak najbardziej dobrze wybrane, ładnie się prezentują, śpiewają, tańczą, mają wiedzę a dziś w PnŚ pokazały że folklor nie jest dla nich obcy. Dlaczego uważacie, że dziewczyny zostały pokrzywdzone ? KTÓRE? owszem patrząc na wcześniejsze lata wybór ten ma parę grzechów, ale miejmy nadzieję że organizatorzy uczą się na błędach, powtarzan że w tym roku WYBÓR JEST JAK NAJBARDZIEJ ZASŁUŻONY...dla wszystkich dziewcząt a dla znawców i tych zazdrosnych proszę bardzo niech sami wystąpią, lub pomogą przy tym to siy wyj dowiedzą ... a potem niech syćka godajom .... ja osobiście gratuluję wszystkim dziewcytom. Jedynie co to p.Agata Bentkowska powinna zjeść snikersa, i dać na wstrzymanie jej gwiazdorzenie i zaspokojenie wlasnych ambicji z lat mlodzieńczych troch to zbija , i powinna "ze sceny zejść".
Gorolecka01.08.2018, 21:37
Zgadzam sie z przedmowca, jak sie organizuje konkurs to uzasadnia sie przynawanie tutulu komu za co I dlaczego.Dziewczęta, ktore wygraly poszczegolne konkurencje nie zostaly za nie wyroznione.Bylam.tam.pd poczatku I ogladalam caly konkurs , uwazam zw tytuly zostaly przyznane niesprawiedliwie I niektore dziewczeta zostaly pokrzywdzone, Czyzby konkurs ustawiony byl od poczatku I przyznane "dla swoich"? Nie komentuje juz przyspiewki imiennej na koncu dla.zwyciezczyni ktora byla przygotowana juz wczesniej...
Jan30.07.2018, 23:59
Bojkotuje ten konkurs. Może mi ktoś powiedzieć jak zostaje wybrana nojśfarniejso? Niech ktoś poda jakiekolwiek kryterium przyznawania tytułów i oceniania konkurencji. Nic nikt nie mówi kto był najlepszy w tym i w tym ciekawe dlaczego? Manekiny które się rozwalają, poplątana wełna, to jest sprawiedliwy konkurs? Niema żadnego kryterium, widze jak i uczestnicy są oklamywani a cały konkurs wygląda na ustawiony może jest? Nie polecam startować jak i oglądać ponieważ szkoda nerwów jak i tak przyznawanie tytułów nie zależy od umiejętności
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl