31.07.2018, 12:34 | czytano: 3228

Olimpiada strażacka w nowym miejscu

VI Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP odbędzie się w dniach 8-9 września. Tegoroczna edycja nie będzie rozgrywana jak dotychczas w Szczawnicy, a po raz pierwszy w nowym miejscu - na terenie Ośrodka Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach.
- Zmiana miejsca i związane z tym nowe wyzwania sportowe, to niespodzianka zwłaszcza dla stałych od kilku lat uczestników tych popularnych wśród strażaków zawodów - podkreśla Zbigniew Tokarski, współorganizator zawodów.
Bez wcześniejszych eliminacji 5-osobowe drużyny OSP z całego regionu mają możliwość rywalizacji z reprezentantami jednostek OSP z wielu województw. Zawody trwają dwa dni i rozgrywane są z osobno klasyfikowanymi i nagradzanymi podziałami na drużyny pożarnicze druhów, druhen oraz mieszane. Startujący zawodnicy muszą być pełnoletni, jednak organizatorzy warunkowo dopuszczają do startu w każdej ze zgłoszonych drużyn do 2 zawodników, którzy ukończyli 15 lat. Na wyznaczonej w górskim terenie trasie od momentu startu do chwili przekroczenia linii mety, drużyny mają w jak najkrótszym czasie do zaliczenia różne kolejno następujące po sobie przeszkody i zadania, każdego dnia inne.

Dla zawodników, kibiców i zaproszonych gości będą organizowane w trakcie zawodów dodatkowe atrakcje m. in. prezentacje przez producentów i dystrybutorów sprzętu strażackiego, pokazy sprawnościowe, występy regionalne, konkursy i wiele innych.

Organizatorzy zapraszają stałych i nowych uczestników do wypróbowania swoich sił w rywalizacji sportowej i do udziału w dobrej zabawie podczas tegorocznej edycji Olimpiady. Zapisy drużyn trwają do 6 września. Szczegółowe informacje w sprawie zawodów tel. 731 880 083 , mail: tokbike1@op.pl , Facebook Osp-sport

Organizatorzy zawodów: Dariusz i Zbigniew Tokarscy, współorganizator Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie, partnerzy Ośrodek Czorsztyn Ski w Kluszkowcach, Urząd Gminy w Czorsztynie, OSP Kluszkowce.

oprac. r/ materiały prasowe
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl