31.07.2018, 18:08 | czytano: 6207

Mieli iść do pracy, ale nie stawili się w firmie. Trzem Ukraińcom cofnięto wizy

Arch. Podhale24.pl
Strażnicy graniczni z Zakopanego zatrzymali obywateli Ukrainy, którzy nie zgłosili się do pracodawców.
Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Podróżowała nim trójka obywateli Ukrainy - dwóch mężczyzn oraz kobieta. W trakcie weryfikacji dokumentów cudzoziemców okazało się, że ich pobyt na terytorium RP jest niezgodny z deklarowanym.
We wszystkich przypadkach obywatele Ukrainy nie podjęli deklarowanej pracy w firmach wskazanych w oświadczeniach o zamiarze powierzenia pracy - na podstawie których cudzoziemcy otrzymali wizy.

W związku z powyższym, zatrzymani cudzoziemcy zostali zobowiązani do opuszczenia terytorium RP. Nie będą również mogli ponownie wjechać do Polski oraz innych krajów strefy Schengen, przez okres 6 miesięcy. Dodatkowo obywatelom Ukrainy cofnięto polskie wizy.

Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej, oprac. r/
zobacz także
komentarze
czester01.08.2018, 09:58
Ewidentnie nasza Policja idzie na skróty, bo w wolnorynkowym państwie nie wolno nikomu stawiać zarzutu tylko za to, że nie podjął pracy u jednego jedynego pracodawcy. Ci obywatele Ukrainy nie zostali kupieni na targu niewolników i po uzyskaniu pozwolenia na pracę mają prawo zmienić pracę w Polsce na lepszą (jeśli tak prawnie nie jest to źle, bo to by łamało zasadę wolnego rynku).
To oczywiście nie wyklucza że są jacyś Ukraińcy, którzy nie stawili się do wskazanej pracy i którzy popełniają jakieś przestępstwa, ale tu Policja powinna używać jednak bardziej subtelnych metod aby taką sytuację udowodnić.
MSWiA01.08.2018, 06:57
MSZ...pier....sz deklu. Do jakiego kraju Polacy otrzymują wizy i PRACĘ przed wjazdem do kraju?
MSZ31.07.2018, 23:49
@alik
Nauczyli się od polskich kombinatorów wyjezdzających na zachód.
alik31.07.2018, 21:12
Podobnych przypadków jest dużo. Ukraińcy z góry wiedzą, że pracodawca ich już nie zatrudni, a socjal będzie.
fbb131.07.2018, 20:37
Miś na 6 miesięcy - he he he .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl