03.08.2018, 13:46 | czytano: 3275

Dziury na drodze wojewódzkiej. Przebudowy nie będzie, ale drogę naprawią (zdjęcia)

Fot. Krzysztof Garbacz
Czytelnicy skarżą się na zły stan drogi wojewódzkiej biegnącej przez Waksmund i Ostrowsko. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie odpowiada, że dziury będą naprawiane, ale droga na razie nie będzie remontowana w całości, bo przecież wkrótce zastąpi ją nowa obwodnica.
Aktualny stan drogi można obejrzeć na załączonych zdjęciach. Jezdnia w wielu miejscach jest zniekształcona, popękana i dziurawa. Kierowcy pytają, czy ZDW ma w planach remont drogi.
Roman Leśniak, główny specjalista ds. organizacji i informacji publicznej Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie tłumaczy, że droga przez Waksmund i Ostrowska nie była planowana do przebudowy, bo zastąpi ją obwodnica. Ta ma powstać do jesieni przyszłego roku. Roboty jeszcze się nie rozpoczęły, bo firma, która się tym zajmuje, musiała najpierw zaprojektować drogę i uzyskać pozwolenia na jej budowę. Roboty w terenie mają jednak ruszyć jeszcze w tym roku.

Leśniak tłumaczy, że po wykonaniu obwodnicy, obecna droga z Nowego Targu w kierunku Ostrowska, zostanie przekazana powiatowi nowotarskiemu, a droga wojewódzka będzie biec nowo wybudowaną trasą. - Do tego czasu wszystkie wszelkie uszkodzenia nawierzchni zagrażające bezpieczeństwu użytkowników, będą likwidowane w ramach bieżącego utrzymania - zapewnia przedstawiciel ZDW w Krakowie.

r/ zdj. Krzysztof Garbacz
zobacz także
komentarze
p.04.08.2018, 22:00
Gotowa do jesieni? ale przyszłego stulecia
nikita04.08.2018, 17:10
Do @poldek. Dla ciebie to może "odłogi", a dla innych ludzi tereny służące do wypoczynku, spacerów, jazdy na rowerze, w ciszy i spokoju. Tereny, gdzie żyją również dzikie zwierzęta. A niektórzy to najchętniej na każdym wolnym od działalności człowieka skrawku terenu wylaliby asfalt, czy beton. A może tak sobie puść tą swoją "obwodnicę" przy swojej chałpie, jak tak lubisz smród i halas.
poldek04.08.2018, 14:31
A kiedy prawdziwa obwodnica Nowego Targu a nie droga przez osiedla mieszkaniowe zwana obwodnicą,przy boisku szkolnym i sciezce piesz-rowerowej.
A tyle jest odlog?w od szaflar do gronkowa
Kwadrat03.08.2018, 17:14
O to po przekazaniu do powiatówki będzie przetarg na remont :)
manfred03.08.2018, 14:45
"wkrótce" jednostka czasu równa 15 lat
Zobacz pełną wersję podhale24.pl