06.08.2018, 14:13 | czytano: 1834

Remonty dróg w Zakopanem (zdjęcia)

Kilka dni temu do użytku oddane zostały nowo wybudowana ścieżka rowerowa i chodnik na ul. Przewodników Tatrzańskich oraz ul. Małe Żywczańskie. W ciągu najbliższych kilku tygodni zakończona zostanie modernizacja ul. Tatary oraz ukończona zostanie ścieżka rowerowa na ul. Bronisława Czecha.
Na ulicy Małe Żywczańskie wykonany został kompleksowy remont wraz z częściową przebudową infrastruktury energetycznej, teletechnicznej oraz wodociągowej. W drogę wbudowany został kanał deszczowy z trzema wylotami do Białego Potoku oraz systemem krat ściekowych w jezdni. Wykonana została nowa podbudowa drogi, ułożono nowe warstwy bitumiczne, a pobocza utwardzone zostały betonową kostką. Zamontowane zostało również energooszczędne, ledowe oświetlenie na aluminiowych masztach.
Ścieżka rowerowa na ulicy Bronisława Czecha, która połączona zostanie z istniejącym traktem na ul. Przewodników Tatrzańskich, oddana zostanie do użytku do końca sierpnia. W drugiej kolejności wykończone zostaną chodnik oraz zatoki postojowe.

Do końca sierpnia ukończona zostanie również ulica Tatary. Obecnie gotowy jest jej odcinek od ul. Ciągłówka. Na fragmencie od ulicy Szkolnej trwają jeszcze prace związane z siecią gazową. Po ich zakończeniu wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni.

W tym tygodniu planowane jest zakończenie pierwszego etapu remontu ul. Piszczory. Po ukończeniu prac związanych z zabezpieczeniem skarpy, droga zostanie otwarta dla ruchu. Dalsza część prac, związana z wykonaniem nowej nawierzchni, zostanie przeprowadzona we wrześniu.

Źródło: UM Zakopane, oprac. r/
komentarze
Analityk07.08.2018, 21:32
Dobrze że z obu stron chodnik. Tylko czy wyminą się 2 samochody, czy ulica będzie jednokierunkowa ?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl