10.08.2018, 11:08 | czytano: 7568

Marihuana rosła w ogródku

Arch. KPP Nowy Targ
Do 3 lat więzienia grozi właścicielowi przydomowego ogródka warzywnego w Rabce-Zdroju, w którym policjanci odkryli krzaki konopi indyjskich.
- W trakcie wykonywania czynności służbowych na terenie Rabki-Zdrój policjanci z rabczańskiego komisariatu i nowotarskiej komendy, zauważyli w ogródku na jednej z posesji pomiędzy rosnącymi warzywami krzewy przypominające konopie - relacjonuje mł. asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - Widząc reakcję policjantów właścicielka natychmiast podbiegła i wyrwała jeden krzew twierdząc, że to tylko chwasty. Policjanci nie dali się jednak zwieść kobiecie, ścieli i zabezpieczyli krzak o wysokości około 1,5 metra i kolejne krzewy.
Posiadanie i uprawa marihuany w Polsce jest zabroniona nawet na własny użytek. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za uprawę konopi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
leming doskonały11.08.2018, 09:00
do : kom.Adek

Przede wszystkim marihuana jest lekiem, można ją też używać do celów rekreacyjnych. To że ktoś sobie ją wyhoduje i od czasu do czasu zapali skręta - komu to przeszkadza, sam od czasu, do czasu puszczę dymka i jakoś w nałóg nie wpadłem. Przedawkować się jej nie da i nie znam przypadku, by ktoś z jej powodów umarł, czego nie da się powiedzieć o jednym z najgroźniejszych narkotyków - ALKOHOLU, który można LEGALNIE kupić i który setki tysięcy ludzi "zaprowadził" na cmentarze. Jest wiele roślin - nasion, (nazw nie wymienię, bo admin je wykropkuje, jak miało to miejsce kilka razy wcześniej) które możesz LEGALNIE na wiosnę kupić w biedronce, a których działanie jest stokroć gorsze od marychy.

do : leming niedoskonały
Mamy ułomne i niedoskonałe prawo, które w nieuzasadniony sposób ogranicza wolność obywateli, że nie dziwi mnie, że ludzie go nie przestrzegają a już najwymowniejsze w przytoczonych przez Ciebie przepisach jest użycie sformułowania MOŻE : " ... może prowadzić do narkomani, " może, może, może, pod to "może" można podpiąć wszystko. Wielcy i możni tego świata - śp. Jan Paweł II, Królowa Anglii, przywódcy wielu państw, Nobliści, Artyści itd - oficjalnie pili, piją kava kava - czyli pieprz metystynowy, który dozwolony jest w Europie - ba na całym świecie, a przez durnych polskich ustawodawców - czytaj posłów i Prezydenta Kwaśniewskiego, który tę ustawę podpisał - oczywiście w Polsce zabroniona - ba, uznana jak by to powiedział kom.Adek za "bardzo groźny narkotyk".
leming niedoskonały10.08.2018, 20:38
A najlepsze w tym wszystkim jest wycieranie se gęby ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, w której to wyraźnie pisze:
Art. 2.
1. Przeciwdziałanie narkomanii realizuje się przez odpowiednie kształtowanie polityki społecznej, gospodarczej, oświatowo-wychowawczej i zdrowotnej, a w szczególności:
5) zwalczanie niedozwolonego obrotu, wytwarzania, przetwarzania, przerobu i posiadania substancji, których używanie może prowadzić do narkomanii;
i zaraz za tym punkt 6:
6) nadzór nad uprawami roślin zawierających substancje, których używanie może prowadzić do narkomanii.

Więc babka po pierwsze pomagała realizować punkt 5, kiedy sama sobie wytwarzając zwalczała nielegalny obrót, dodatkowo ustawodawca przewiduje NADZÓR nad uprawami, jednak czy zamykanie ludzi za kraty, za to, że robią coś co lubią i czego nie zabrania im żadne prawo (zezwala im na to prawo najwyższe czyli konstytucja) to nadzór? Czy nękanie może?
kom.Adek10.08.2018, 20:04
przyjmijcie w koncu do wiadomosci ze marycha to narkotyk, to wtedy nie bedziecie tutaj pisace jak to mozna isc do wiezienia za jakies krzaki... no nie za jakies krzaki tylko za zioło... zrozumcie to wkońcu ludzie... nikt by nie poszedl do więzienia gdy postępował zgodnie z prawem, jednak cały czas widzimy, że mimo że ludzie wiedzą czym to grozi, to dalej kuszą los.. a później wielkie współczucie w komentarzach... ogarnijcie się.. Ja swoją prywatną opinie na temat nielegaloności tego zachowam dla sie, jednak nie robie na zlość prawy i nie zasadze i nie przemycam... no ale Polacy i przekorność to coś więcej niż Rosja i wódka
gazdaII10.08.2018, 16:27
parę krzaków konopi, ale jaja , komisję śledczą powołać
wzrokowiec,10.08.2018, 16:25
25 lat minimum. poprawią się statystyki
...10.08.2018, 13:01
Przy bacówkach to samosiejki rosną. Bu ha ha ha ha.
picuś glancuś10.08.2018, 12:25
Co się zgodnie z naszym prawem bardziej opłoco- hodować cy handlowąć ?Cały ten aparat sprawiedliwości włącznie z kodeksem , to nadaje się na śmietnisko .Państwo teoretyczne kwitnie .
Green10.08.2018, 12:05
Do kochamtehace!!!!! Ty chyba niewiesz co piszesz
kochamtehace10.08.2018, 11:57
Ja bym od razu dał dożywocie. Z marihuaninom nie ma żartów.
Komercja10.08.2018, 11:56
Dopalaczami można handlować a uprawiać rośliny hobbystyczne już nie
leming doskonały10.08.2018, 11:36
Dla trzeźwo, racjonalnie myślących - co jest lepsze : skręcić i zapalić sobie skręta (jointa), po którym nic nikomu się nie stanie, czy legalnie kupić najgroźniejszy narkotyk - alkohol, wypić 0,5 l i napier.....ć rodzinę, zapomnieć pójść do pracy. Z utęsknieniem czekam na chwilę, gdy marihuana będzie oficjalnie dozwolona - wiem, że to kiedyś nastąpi, to tylko kwestia czasu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl