12.08.2018, 19:37 | czytano: 3803

IV Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
Na terenie Stadniny Koni „Dworna” w Rogoźniku rozegrane zostały XII Gminne Zawody Jeździeckie im. Ks. Prof. Józefa Tischnera. Impreza odbywa się w ramach dorocznych Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki. Za tydzień, w niedzielę 19 sierpnia - dożynki i zabawa.
Na te dwa niedzielne dni organizatorzy przygotowali bogaty program sportowo - artystyczny i wiele ciekawych atrakcji.
Dziś rozegrano m. in. konkurs ujeżdżania kl. LL o puchar Stadniny Koni „Dworna” oraz konkursy w skokach przez przeszkody: wysokość 50 cm. o puchar Sołtysa wsi Rogoźnik, wysokość 80 cm. o puchar rodziny Tischnerów, o puchar Wójta Gminy Nowy Targ.

Przez cały czas trwania imprezy trwać będzie loteria, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na cele społeczne miejscowości Rogoźnik. Nagrodą główną w loterii fantowej - dziś będzie jak co roku - koń ufundowany przez właściciela stadniny Koni „Dworna” Jana Bobka , natomiast 19 sierpnia główną nagrodą będzie świnia oraz koza ufundowana przez firmę Biela.

Podczas Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki będzie można również podziwiać wystawę malarstwa na szkle Marii Dudek z Gronia oraz Stanisława Bąka z Hałuszowej.

Dziś w programie znalazł się także koncert rodzinnej muzyki Gąsieniców – Giewont z Kościeliska, a wieczorem - zabawa taneczna.

W kolejną niedzielę organizatorzy zapraszają ponownie do Rogoźnika. O godz.10.30 w kościele parafialnym odprawiona zostanie Dożynkowa Msza Święta, podczas której rolnicy podziękują Bogu za zebrane w tym roku plony. Wyrazem tego podziękowania będą złożone na ołtarzu wieńce dożynkowe wykonane przez mieszkańców Rogoźnika i Starego Bystrego.

Delegacje z wieńcami przyjadą do kościoła z góralską muzyką w przystrojonych dorożkach konnych. Góralską oprawę muzyczną Mszy Świętej dożynkowej przygotuje w tym roku kapela Jawor z Rogoźnika. Po Mszy Świętej wszyscy udają się na pobliski stadion sportowy, gdzie odbędzie się dalsza część programu.
Szczegóły w naszym dziale "co, gdzie, kiedy".

Organizatorami Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki są: Sołtys Rogoźnika Kazimierz Zubek, Rada Sołecka wsi , właściciel Stadniny Koni Dworna Jan Bobek oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik zapraszają 12 i 19 sierpnia do Rogoźnika na IV Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki.

Patronat honorowy IV Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki objęli : Wojciech Kozak – wicemarszałek województwa małopolskiego , Krzysztof Faber – starosta nowotarski oraz Jan Smarduch – wójt Gminy Nowy Targ.

opr.s/ zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl