17.08.2018, 18:02 | czytano: 8964

Jarmark Podhalański oficjalnie otwarty (zdjęcia)

NOWY TARG. Przed nami trzy dni zabawy, koncertów, pokazów, handlu, a także rekreacji. Dziś rozpoczął się 18. Jarmark Podhalański. Oficjalną formułkę otwarcia wygłosił burmistrz Grzegorz Watycha.
Formalnym otwarciem imprezy był tradycyjna parada. Na czele szła Miejska Orkietra Dęta z kapelmistrzem Marcinem Musiakiem, za nim w paradnej dorożce jechały wielkie maskotki-owce wystylizowane na "młodą parę". To nawiązanie do sobotniej zabawy pod hasłem "największe wesele na Podhalu".
Za dorożką szli przedstawiciele władz Miasta, powiatu, Euroregionu Tatry, Związku Podhalan, Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, zespoły regionalne - Młode Podhale, Hyrni oraz Mali Śwarni, a także goszczące tu zespoły z Litwy. Byli przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku, licznie reprezentowane stowarzyszenia i kluby sportowe. Wśród gości był także poseł Edward Siarka oraz primator Kieżmarku, słowackiego miasta partnerskiego Nowego Targu - Jan Ferency. W paradzie uczestniczyli także sponsorzy imprezy.

Burmistrz docenił obecność wielu osób w tegorocznej paradzie. - Dziękuję wszystkim za liczny udział pomimo wakacji. Pogoda została zamówiona. Życzę miłych wrażeń i udanych spotkań, bo Jarmark Podhalański to nie tylko koncerty, ale także okazja do spotkań ze znajomymi - mówił burmistrz, namawiając, by obecni dziś na płycie Rynku zachęcili swoich znajomych do przyjścia.

Protektor PPWSZ dr. Teresa Mucha zapewniła, że cała społeczność akademicka będzie uczestniczyć w zabawie. Poseł Siarka przypomniał o trwającym roku jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości, a starosta nowotarski Krzysztof Faber życzył wszystkim miłej i dobrej zabawy.

Jarmark odbywa się nie tylko w samym Rynku, ale także na Placu Słowackiego, gdzie zgromadzono sporo atrakcji dla dzieci. Tam także swoje stoisko ma MPEC. Z kolei na parkingu obok Miejskiej Hali Lodowej postawione zostało "wesołe miasteczko".
Wieczorem na Rynku wystąpi Margaret oraz Hollywood Rose (Tribute Band muzyka Guns N' Roses).

Szczegółowy program tegorocznego Jarmarku Podhalańskiego w naszym dziale "co, gdzie, kiedy".

s/ zdj. Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
Anda26.08.2018, 17:42
Pani Burmistrz lub vice-Burmistrz a nie Burmistrzowa, przecież nie piszesz Robert o żonie p. Burmistrza.
CZesław20.08.2018, 22:57
Już nie musisz Robercie.
pilot20.08.2018, 10:24
ale że telewizja nie latała dronem? Joanna będzie niezadowolona
kogitator19.08.2018, 11:03
@ maciek o.
Tak, masz rację. Twoja odpowiedź mi tutaj sprawiła że zastanowiłem się trochę dłużej nad tym problemem i przyznaję że popełniłem błąd w moim rozumowaniu. To co oni zrobili to tak jakby jakiś początkujący dziennikarz napisał na samym początku swego tekstu: "dzięki temu artykułowi dowiecie się jak podróżować w czasie" albo "zaraz wam pokażę sposoby jak każdy człowiek może stać się nieśmiertelnym" - fakt, ludzie się zlecą, ale nie dostaną tego co taki tekst zapowiada.
Nigdy nie składaj awykonalnych deklaracji - to jest pierwsza zasada dobrego marketingu, a tutaj najwidoczniej bez uprzedniej konsultacji z hokeistami zapowiedziano ich prezentację na scenie w błysku fleszy i kamer.
Robert19.08.2018, 10:38
Burmistrzowa Joanna prezentuje się świetnie, widziałem osobiście. Piękna pogoda i fajna zabawa miasta. Wymęczone złośliwości siedzących przy kompach zamiast przyjść na rynek należy pomijać.
Bardzo udany jarmark
prezes19.08.2018, 10:33
szef tego cyrku był na rynku, czy mial urlop i tańczył w Białce?
maciek o.19.08.2018, 08:07
@kogitator
....albo ja jetem z innej planety albo Ty drogi rozmówco.... o jakiej ochronie wizerunku czy własnej godności mówisz ? ...... hokeiści istnieją sami dla siebie ? grają dla siebie ? czy grają dla nas kibiców ? zastanów się ......decydując się na wykonywanie zawodu sportowca - tak to zawód - trzeba się liczyć z tym , że twarz przestaje być anonimową....wręcz przeciwnie . Każdemu sportowcowi z oczywistych względów powinno zależeć na tym by być powszechnie rozpoznawalnym ( czyt: ewentualne profity z wywiadów czy reklam ). Po za tym moja poprzednia wypowiedź dotyczyła faktu że to My.... kibice, mieszkańcy NT i goście którzy przybyli na nowotarski rynek zostaliśmy potraktowani najdelikatniej mówiąc lekceważąco . To tak jakbyś poszedł na jakąś wystawę a organizator tejże postawił eksponaty w ciemnym pokoju a Ty się domyślaj co tam jest. Tak więc nie pisz o naruszeniu godności czy wizerunku bo nic takiego nie miało miejsca.
kogitator18.08.2018, 19:59
@ maciek o:
Na Podhalu po prostu zaczyna pojawiać się świadomość mieszkańców że oprócz dudków i próżności jest jeszcze coś takiego jak własna godność, twarz, wizerunek własny, o które to rzeczy trzeba dbać i nie szargać ich byle fetą. Ja oczywiście nie chcę umniejszać rangi festynowi (w sumie cieszę się że górale zaczynają wreszcie przebijać ten pusty balon próżności, który sprowadza się do "daj pięć złotych to wystąpisz" albo "pasuje żebyście się pokazali na scenie" - wreszcie normalne zachowanie tych hokeistów, którzy nie pozwolili zrobić z siebie marionetek).
Nanie18.08.2018, 17:18
Wybory za pasem. Aśka nie powiesiła wstążek nie założyła pseudogóralskiej dzianiny ni butów ortopedycznych ani kaloszy. Nawet pejsy schowała. Po wyborze Watychy wszystko wróci do normy. Jestem na nie.
@18.08.2018, 10:26
Nocna koszulka w dziennej odsłonie. Joanna jak zwykle WYGLĄDA !!
maciek o.17.08.2018, 21:31
Kilka słów i znikam. Po dniu pracy skuszony obietnicą prezentacji drużyny hokejowej udałem się na nowotarski rynek na tyle wcześnie by być tam na godzinę 20:00 bo zdaje się , że o tej właśnie miała się zacząć w/w prezentacja. Dwudziesta minęła a na scenie wciąż produkował się jakiś zespół muzyczny. Wielkim melomanem to ja nie jestem więc nie pokuszę się o ocenę poziomu artystycznego. Wciąż cierpliwie czekałem by zobaczyć skład hokejowego teamu. I teoretycznie się doczekałem.Używam słowa " teoretycznie" bo spodziewałem się prezentacji przez duże P. Prowadzący jako pierwszą wywołał Panią Prezes Agatę Michalską. I......... weszła ....prawie w ciemnościach . Kolejne osoby również. Liczyłem że wejście na scenę będzie zaakcentowane jakimś efektownym oświetleniem kolejno pojawiających się postaci. Ale nic takiego nie nastąpiło. Reflektory podwieszone wysoko nad sceną oświetlały jej tył gdzie ekipa techniczna uwijała się przy demontażu chyba sprzętu zespołu który chwilę wcześniej zakończył swój występ. Natomiast na pierwszym planie sceny kolejno ustawili się członkowie " hokejowej rodziny" tyle że tak trochę anonimowo bo naprawdę słabiutko było widać Ich twarze. Obok sceny na ustawionych dwóch telebimach obraz zamarł. I jak kilka minut wcześniej na owych telebimach przekazywany był obraz z kamery ustawionej obok sceny tak w momencie prezentacji zawodników i sztabu szkoleniowego kamery były porzucone przez operatorów. Nie wiem czy akurat udali się " na stronę " czy po prostu ktoś komu podlegali nie uznał za stosowne polecić panom kamerzystom by Ci śledzili wydarzenia na scenie i pokazywali je na bieżąco na wspomnianych ekranach. I jeżeli widzowie stłoczeni w bezpośrednim sąsiedztwie sceny mieli możliwość rozpoznawać znajome twarze hokeistów to ci zgromadzeni w dalszej odległości widzieli już tylko teatrzyk cieni. Dla nich tą prezentację to mogli równie dobrze odegrać wynajęci statyści . Ogólnie rzecz ujmując wyszła żenada i brak profesjonalizmu. A może to było celowe lekceważenie? Nie wiem . Niech każdy sam oceni. Ja osobiście po wyczytaniu nazwiska Pana Rafała Dutki odpuściłem sobie oglądanie tego teatru cieni bo nie tego się spodziewałem. Szkoda że tak wyszło.
ciotka wyciorka17.08.2018, 20:19
Dżoana jaka rozpromieniona, tak to jest jak się ma luźne zajęcie typu wieszanie wstążek. Waldziu też widać że niezbyt zapracowany.
mieszkaniec17.08.2018, 19:19
co tak mało zdjęć , przecież szło więcej ludzi toć to święto całego miasta a nie władz
;)17.08.2018, 18:47
pani vice jako rusałka amelka
derty17.08.2018, 18:26
Pani wice wygląda świetnie!
p17.08.2018, 18:20
Pani JIS wygląda jak jakis zombie :O Co jej się stało ?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl