19.08.2018, 13:04 | czytano: 5034

Rowerowy Nowy Targ (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Blisko 300 osób wystartowało w rajdzie organizowanym w Mieście w ramach rajdu rowerowego Małopolska Tour 2016. Marszałek Małopolski i burmistrz Nowego Tagu także wzięli udział w rajdzie. Obaj panowie wybrali trasę średnią. Jacek Krupa przyznał, że dziś jest wyjątkowo gorąco, a na dodatek "tu są niezłe górki".
Wytyczono malownicze przejazdy. Z uwagi na wiek, możliwości i umiejętności rowerzystów opracowano trzy trasy.
Najkrótsza - 12 km mini - obejmuje przejazd z Nowego Targu do Lasku i powrót na Rynek. Trasa midi - w dwóch wersjach 28 i 24 km prowadzi przez Lasek, Trute, Ludźmierz, Krauszów Pyzówkę, Morawczynę i powrót przez Trute, Lasek i Grel do Nowego Targu. Tę trasę wybrało najwięcej osób. Uczestnicy asekurowani będą przez policjantów.

Najdłuższa trasa ma 38 km i przeznaczona jest dla najbardziej zaprawionych cyklistów. Na trasach czekają bufety owocowe oraz stanowiska z wodą. Komandorem rajdu jest Marek Kosicki.

- Nowy Targ to mocna pozycja na mapie rowerowej - zaznaczył Grzegorz Watycha. Jak dodał, o zainteresowaniu taką formą rekreacji świadczyć może to, iż do zaplanowanego za tydzień kolejnego rajdu wokół Tatr zgłosiła się rekordowa liczba uczestników i zapisy zostały już zamknięte.

Marszałek Jacek Krupa otwierając rajd deklarował, że "kocha rowery od lat". Nie ukrywał, że cieszy go udział w dzisiejszym wydarzeniu. Z kolei burmistrz Grzegorz Watycha pozdrowił wszystkich uczestników rajdu, życzył "miłej zabawy i bezpiecznego pedałowania". Przypomniał, że po południu na płycie Rynku przewidziano piknik rowerowy z mnóstwem atrakcji.
Szczegóły w naszym dziale "co, gdzie, kiedy".

s/ zdjęcia: Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
POPIS awuesu20.08.2018, 20:42
@cedec1 masz rację ale to dobrze że choć na chwilę zastąpił poprzedników.
Obrośli przez 20 lat w piórka zwłaszcza zastępcy i doradcy a to ich zmiany partii a to z PIS a to AWS a to PWS potem rokosz i ekipa nowej grupy
PO żeby tylko usunąć wicestaroscte M.J. i dać w kość wójtowi Gminy J.S
szczególnie brylował E.Z. potem mentor i kandydat we wszystkich wyborach
PO ciekawe co teraz może przytuli się do Nowoczesnej lub PIS.
Wyrocznia20.08.2018, 01:27
Cedek1, te dziury i kocie łby są konieczne dla głupiego społeczeństwa. One stoją na straży bezpieczeństwa żeby idioci jeżdżący za szybko nie pozabijali siebie i innych korzystających z tychże dróg. Niech lepiej kierowcy naprawiają te swoje złomy jeżdżąc po tych dziurach zamiast rozjeżdżać wszystko co się rusza i nie zdąży na pobocze uciec.
@zły19.08.2018, 21:36
Nie szarżuj słowami, bo jestem człowiekiem kiedyś na świeczniku Urzędu, a przez pięć lat pracy byłem dosłownie cztery (słownie 4) razy samochodem w pracy, kilkaset razy rowerem, a tysiąc razy na piechotę. Pieszczot nie potrzebuję, ale karne piwo byś postawił żeby nie na darmo obrażać moje koleżanki i kolegów z dawnej pracy.
listek19.08.2018, 21:31
@Biker, 100% racja.
stały czytelnik19.08.2018, 20:45
@cedec1 ok, masz rację, na wymienionych ulicach są "drobne" problemy z równością asfaltu ale bardzo Cię proszę, przejedź się w inne regiony kraju i będziesz nasze drogi na klęczkach całował i doceniał. Procentowo patrząc to naprawdę ułamek w skali dróg dobrych, równych. Z resztą co tu daleko szukać - powiat nowotarski od tatrzańskiego choćby możesz poczuć zaraz po przekroczeniu granicy. Serio, zainwestuj w paliwo i przejedź się po okolicy w promieniu większym niż 50km od Miasta :-)
cedec119.08.2018, 20:06
panie burmistrzu panu już podziękujemy wszędzie porobione wyasfaltowane ścieżki dla rowerzystów a na załatanie zwykłych dziur już nie ma pieniędzy proszę się przejechać na ul długą , św Doroty , kombinat , nadwodnią , ogrodową krakowską wzdłuż zakopianki do grela , ustronie , zacisze , gorczańską , Kokoszków boczną , Kasprowicza ,królowej Jadwigi za zakopianką nie wspominając już o kocich łbach na rynku(wizytówce miasta) tam wszędzie jest dramat dla kierowców a panu tylko pierdoły w głowie jak np koncerty bezsensowne muzea czy ww ściezki rowerowe
przykro mi ale na pana już nie zagłosuję jak i wielu kierowców bo sa rzeczy ważne i ważniejsze
Biker19.08.2018, 19:53
Szczur bredzi- ścieżka na Nową Białą cudowna, szczególnie przez Bór na Czerwonem. Jedyny mankament to zryta nawierzchnia przez motocykle. Kiedy miasto w końcu wpłynie na zupełnie NIC nie robiącą policję? Motory na walach, na sciezkach rowerowych, na szlakach w górach - to zagrożenie, smród i hałas, czyli to wszystko przed czym rowerzysta ucieka na ścieżki właśnie.
Może też należałoby zwrócić się do pani posłanki Paluch i wyjść z inicjatywą ustawodawczą, żeby powiązać transakcję kupna-sprzedaży motocykla z obowiązkiem jego ubezpieczenia i rejestracji, natomiast nie zgłoszenie takiej transakcji karać konkretną grzywną. Po mieście i okolicy poruszają się setki niezarejestrowanych i nieubezpieczonych motocykli. Jeśli taki dureń spowoduje wypadek, potrąci pieszego to jak go znaleźć, kto zapłaci za ewentualne szkody? Chory stan rzeczy. I to jest do poprawy. Ścieżki są super i tylko tak dalej, niech się rozrastają.
mwm19.08.2018, 19:03
Szczur widocznie kanałami chodzisz i po wyjściu z mroku nic na oczy nie widzisz
Zły19.08.2018, 19:00
Czy Burmistrz i jego świta do pracy pare set metrów jezdżą rowerem czy sie wożą ,,lektykami,, ? (autkami).Który z pracowników urzędu na własnych nogach do pracy lub komunikacją miejską(darmową dla nich) się udaje ? Na Rynku go w *** pocałuję.
Tour de szczur19.08.2018, 14:06
Ani jednej wiaty przystankowej. Grzęzawisko w Borze na Czerwonym zamiast ścieżki rowerowej. Rowerowy Nowy Targ. Syf malaria i wstążki zamiast ścieżek rowerowych. Cztery lata w plecy.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl