22.08.2018, 12:39 | czytano: 2311

"Raba Country&Folk" w Rabie Wyżnej (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
W Rabie Wyżnej odbyła się impreza pn. "Raba Country&Folk". Rozpoczęła się od widowiskowej parady Country, która przeszła przez miejscowość.
Wystąpili artyści związani z piknikiem country w Mrągowie - Paweł Bączkowski z zespołem oraz zespół Zayazd, z którym gościnnie zaśpiewały wokalistki Studia Piosenki Young Stars: Marta Dydziak, Nikola Knapczyk i Justyna Basisty. Natomiast Katarzyna Surowiak wykonała piosenkę z repertuaru Hanki Wójciak "Matulu". O godzinie 20:00 na scenie wystąpił Future Folk, a nocą imprezę w rytmie amerykańskiego folku i rock'n'rolla poprowadził Marek Wacławski. Podczas imprezy zaprezentowały się także zespoły folkowe z zagranicy.
Uczestnicy Raba Country&Folk podziwiali taniec, śpiew oraz tradycyjną muzykę instrumentalną w wykonaniu zespołów Minija oraz Senoliai z Litwy, wystąpił także lokalny zespół Rabiańsko Śleboda. Tutejszy folklor był obecny także na stołach. Degustację tradycyjnych potraw orawskich i podhalańskich przygotowały stowarzyszenia: Stowarzyszenie Czarna Orawa z Harkabuza, Stowarzyszenie Orawianki z Podsarnia, Koło Gospodyń Wiejskich z Raby Wyżnej. Podczas imprezy można było skosztować różnorodnych potraw z ziemniaka przygotowanych przez Stowarzyszenie Aktywni Rabianie z Raby Wyżnej.

Imprezę uświetniły liczne atrakcje - wioska indiańska, zagroda jeździecka i strefa szeryfa, ponadto - nauka i pokaz tańca liniowego country w wykonaniu miłośników muzyki country z Nowego Targu oraz pokaz tańca północnoamerykańskich Indian zaprezentowany przez grupę Whitered Indians. Uczestnikom Raba Country&Folk towarzyszyła gorąca atmosfera i goście z Litwy.

Źródło: GOK Raba Wyżna, zdj. Piotr Kuczaj
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl