24.08.2018, 09:20 | czytano: 3597

Gospodarstwo z Gronia - najbezpieczniejszym w Małopolsce

zdj. Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Maria i Stanisław Rychtarczyk z Gronia zdobyli specjalne wyróżnienie w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2018.
"Placówka Terenowa KRUS Nowy Targ ma przyjemność poinformować, że gospodarstwo rolne Państwa Marii i Stanisława Rychtarczyk z Gronia w etapie centralnym Ogólnopolskiego Konkursu na Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, ze względu nie przyznanie trzeciego miejsca, zostało uhonorowani pierwszym specjalnym wyróżnieniem. Gospodarstwo Państwa Rychtarczyków uznane w etapie wojewódzkim jako najbezpieczniejsze - reprezentowało wszystkie gospodarstwa rolne z Małopolski" - przypominają pracownicy nowotarskiego oddziału KRUS.
Wyróżnienie i laureaci otrzymają nagrody 21 września br. podczas gali konkursowej w trakcie Międzynarodowych Targów AGRO SHOW w Bednarach koło Poznania.

W tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2018” – etap regionalny” uczestniczyła rekordowa liczba - 28 gospodarstw z terenu powiatów nowosądeckiego, gorlickiego, limanowskiego i nowotarskiego i tatrzańskiego. W skład komisji konkursowej, oprócz pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia, wchodzili przedstawiciele współorganizatorów, w tym z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Podstawowym zadaniem konkursu jest promocja zasad ochrony życia i zdrowia w gospodarstwach rolnych. Wszystkie uczestniczące gospodarstwa, prezentowały wysoki poziom produkcji zwierzęcej lub roślinnej przy uwzględnieniu praktyki bezpiecznego gospodarowania.

Obecnie trwa internetowy ogólnopolski konkurs na „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, w którym gospodarstwo Państwo Rychtarczyków także bierze udział. Zachęcamy wszystkich do oddania głosu na reprezentantów Podhala i Małopolski. Szczegóły głosowania dostępne są tutaj.

opr. s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl