26.08.2018, 21:45 | czytano: 3587

Minister Kultury odznaczył osoby zasłużone dla Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Zakopanem (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Podczas finału jubileuszowego 50. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich miała miejsce ceremonia wręczenia odznaczeń i nagród przyznanych przez obecnego na koncercie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego oraz Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Dorulę. Uhonorowane zostały osoby najbardziej zasłużone dla Festiwalu.
Odznaczenia i wyróżnienia przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z okazji jubileuszu osobom szczególnie zasłużonym dla Festiwalu, które w znaczący sposób przyczyniły się do jego rozwoju, miały wpływ na kształt i formę wydarzenia, a także na jego poziom merytoryczny i artystyczny.
Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (na wniosek Burmistrza Miasta Zakopane): Zofia Kubiniec-Stanuch;

Odznaka honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (na wniosek Burmistrza Miasta Zakopane): Joanna Staszak, Szymon Bafia, Maria Frączysta, Tomasz Galica, Marcin Gąsienica Byrcyn, Zofia Sowa Leśnik, Katarzyna Stachoń-Groblowy;

Dyplomy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury ludowej (z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodoweg): Miklós Braun, Joanna Buczulska, Grzegorz Buczulski, Elżbieta Chodurska, rodzina Haniaczyków, Andrzej Jakubiec Kubosek, Jan Karpiel-Bułecka, Krystyna Kwaśniewicz, Rafael Romero Cardenas, Danuta Rejdych, Antoni Sarkady ,Marek Szala, Stanisława Szostak Berda, Aleksandra Szurmiak-Bogucka, Stanisława Trebunia-Staszel, Krzysztof Trebunia-Tutka, Małgorzata Wonuczka-Wnuk.

Specjalne Nagrody Burmistrza Miasta Zakopane dla osób, które tworzyły historię festiwalu: Józef Pitoń, Franciszek Bachleda Księdzularz, Andrzej Haniaczyk.

UM Zakopane, opr.s/ zdj. Piotr Korczak
komentarze
zdziwiony28.08.2018, 22:00
A p. Buczulscy to niby za co bo nie rozumiem? Co ma piernik do wiatraka czyli tłumacz i były dyrektor (nie długo) BPZ, zresztą w " sztabie kryzysowym " 40-tego festiwalu?!
Żal27.08.2018, 14:14
Ale za co Ci niektórzy odznaczeni dostał nagrody.... za to że są z olczy czy za to że wchodzą do
Czterech liter władzy, bo z kultura to oni maja mało co
wstyd podhale27.08.2018, 11:15
Pada wszystko, jak cała kultura prowadzona przez tego Ministra. Przecież to jest ten Minister, co występuje w czarnej "jarmułce", a kultura w Polsce, kierowana jest z Góry Synaj.
agent27.08.2018, 08:16
Odznaczenie pani J.Staszak to dla wielu zakopiańczyków smutny żart. Kolejne imprezy idą w dół, ale dlaczego festiwal folkloru również? Zachwyt działalnością propagandową był tylko na scenie wśród pijących sobie z dzióbków. Masa na widowni była zniesmaczona, wiele osób wyszło bo miało dosyć tej trwającej godzinami farsy. Festiwal stanął na głowie...Zespoły występujące miały po 5 minut, agitacja trwała w nieskończoność. Wstyd Zakopane!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl