31.08.2018, 15:46 | czytano: 12546

Wybrano nowego wykonawcę zakopianki na odcinku Rdzawka - Nowy Targ. Chińczycy odpadli

zdj. Michał Adamowski
- Dwa dni temu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał aneks do Programu Inwestycyjnego dla budowy dwujezdniowej DK47 Rabka Zdrój - Zakopane na odcinku Rdzawka - Nowy Targ. Dziś wybrano ofertę firmy INTERCOR z Zawiercia. To z nią podpisana zostanie umowa na realizację drogi w trybie projektuj i wybuduj - poinformował podczas spotkania z dziennikarzami Łukasz Smółka szef biura ministra Adamczyka.
Najpierw Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie wybrała ofertę firmy Stecol Corporation z Chin. Ich oferta była najtańsza, ale od decyzji GDDKiA odwołała się jedna z firm. Sprawa trafia przed Krajową Izbę Odwoławczą. W wyniku postępowania przed KIO, z powodu niezgodności treści oferty ze Specyfikacjami Istotnych Warunków Zamówienia, GDDKiA odrzuciła ofertę Chińczyków i jako najkorzystniejszą wybrano drugą w rankingu ofertę firmy INTERCOR, z Zawiercia, która określiła koszt inwestycji na 880 100 611,23 zł.
Przedwczoraj stosowny aneks do Programu Inwestycji dla budowy dwujezdniowej DK47 Rabka Zdrój - Zakopane na odc. Rdzawka - Nowy Targ, podpisał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, a dziś politycy PiS podczas konferencji w Nowym Targu odtrąbili sukces.

- Dokładnie 3 lata temu, we wrześniu 2015 roku pan premier Jarosław Kaczyński tu, na Niwie powiedział, że jeżeli PiS będzie rządzić, to do Nowego Targu doprowadzona zostanie droga dwujezdniowa. Dotrzymujemy słowa, to jest dla nas najważniejsze zobowiązanie tutaj z punktu widzenia lokalnej społeczności, Podhala dla którego droga ta jest jak krwioobieg. Droga nr 7, zakopianka jest od 2016 roku realizowana na odcinku Lubień - Rabka. Natomiast podstawowym problemem Podhala jest ten odcinek drogi: Rabka - Zakopane. I jest szansa, by w sierpniu 2020 rozpoczęła się budowa, a zakończyła w 2023 - mówiła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Paluch podczas konferencji prasowej zorganizowanej na Niwie.

"Determinacja parlamentarzystów i samorządowców"

Decyzja ministra Adamczyka spowodowała, że budżet tej inwestycji zwiększył się w stosunku do wcześniej przeznaczonej przez rząd kwoty o 90 mln zł. Wszystko po to, by można było dokonać wyboru wykonawcy i podpisać umowę.

- Jest to bardzo ważna droga nie tylko dla Podhalan, ale dla wszystkich którzy podróżują tą drogą. Środki się znalazły, więc inwestycji będzie realizowana - dodał Łukasz Smółka. - We wrześniu podpisana zostanie umowa z wykonawcą, która gwarantuje, że inwestycja zostanie zakończona w 2023 roku, natomiast prace rozpoczną się na przełomie sierpnia i września 2020 roku - dodał szef gabinetu Andrzeja Adamczyka i podkreślał "determinację parlamentarzystów, samorządowców, dzięki której ta inwestycja w ostatnim momencie może być realizowana".

Czas spełniał tu ważną rolę, bowiem ważność wydanej decyzji środowiskowej upływa w lipcu 2020 roku. - Gdyby nie było decyzji o zwiększeniu środków, o realizacji tej inwestycji środki w wysokości kilku milionów wydanych na wcześniejszą decyzję środowiskową, na prace przygotowawcze i geologiczne byłyby utracone. Dlatego bardzo dziękuję samorządowcom za sprawną i skuteczną pracę - podsumował Łukasz Smółka.

Dane techniczne

W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga klasy GP, o długości 16,136 km, szerokości jezdni 2x3,50m z czterema węzłami drogowymi: Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód, Nowy Targ Południe oraz 22 obiektami inżynierskimi (mosty, wiadukty, estakady). Wybudowane zostaną drogi obsługujące tereny przyległe do inwestycji, infrastruktura dla pieszych i rowerzystów, kanalizacja i odwodnienie, urządzenia ochrony środowiska (ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt) oraz przebudowana infrastruktura techniczna.

Prace przygotowawcze prowadzone były w latach 2008 – 2015. Aneks do programu inwestycyjnego dla tej drogi 26 czerwca 2017 r. podpisał minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, umożliwiając tym samym jej realizację.

Według Generalnego Pomiaru Ruchu z 2015 r. na tym odcinku panuje średni ruch dobowy na poziomie 14 007 – 18 082 pojazdów/dobę. W okresie weekendów, ferii i wakacji ruch ten znacznie wzrasta, tworzą się spiętrzenia ruchu co świadczy o wyczerpaniu przepustowości przekroju jednojezdniowego drogi. Do tego dochodzą liczne zjazdy, zabudowa wzdłuż istniejącej drogi, ruch pieszych, co stwarza duże utrudnienia w ruchu tranzytowym oraz lokalnym.
W 2016 roku rozpoczęła się budowa dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 od Lubnia do Rabki Zdroju, którą na czas realizacji podzielono na trzy mniejsze odcinki. Droga ekspresowa zakończona będzie węzłem Zabornia w Rabce Zdroju i dalej kontynuowana dwujezdniowa DK47 do Chabówki, gdzie włączona zostanie do istniejącej już dwujezdniowej drogi krajowej nr 47 z Chabówki do Rdzawki. Od tego miejsca kontynuowana będzie budowa drogi dwujezdniowej do Nowego Targu.

"Znikną korki"

Obecny na konferencji starosta tatrzański ogólnie mówił o dostępności komunikacyjnej Podhala. - Ta inwestycja rozwiąże w dużej mierze problemy Zakopanego, dla którego to droga życia. Ale prócz drogi jest kolej, na której też rozpoczęły się prace remontowe: wymiana torowisk, nowe czy zmodernizowane stacje kolejowe, nowe mosty - umożliwią dojazd z Krakowa do zakopanego w czasie poniżej 2,5 godziny. To spowoduje, że ten system transportowy będzie zróżnicowany, będzie lepszy i na pewno skończą się korki - mówił Piotr Bąk.

Starosta podkreślił, że "ewenementem jest, iż w rejonie Poronina i Białego Dunajca w promieniu kilku km jest prowadzona budowa pięciu przepraw mostowych". Wymieniał inwestycje prowadzone obecnie na Podhalu przez GDDKiA, PKP, samorząd województwa, powiaty i gminy. - Na naszym terenie jest jedna, wielka budowa. Trwają prace na sieci drogowej. Jedyne co może je zatrzymywać to brak przestrzeni. Tu specjalne podziękowania dla ministra Adamczyka. Wcześniej był on posłem. Wyszedł z Małopolski, ale o Małopolsce nie zapomniał i dzisiaj Małopolska ma swojego ministra i Małopolska z tego korzysta - podsumował starosta.

PiS prosi o wsparcie wyborców

Spotkanie na Niwie miało już przedsmak wyborczy. Odbyło się w gronie obecnych radnych i samorządowców związanych z PiS oraz kandydatów na radnych, wójtów i burmistrzów. Nie zabrakło też jasnego przekazu, że jeśli nadal ma być prowadzona spójna polityka na linii rząd - samorządy ważne jest, by w zbliżających się wyborach samorządowych wygrali kandydaci partii rządzącej. - Współpraca miedzy rządem a samorządami powinna być prowadzona spójnie, w porozumieniu, w zgodzie, bo to jest szansa dla Podhala - powiedziała Anna Paluch.

Radny wojewódzki Jan Piczura mówił o remoncie drogi alternatywnej, czyli 958. - Na odcinku od Chabówki do Zakopanego prace są bardzo zaawansowane. Remont dobiega końca, ale zostało nam 12 obiektów, w tym 4 główne mosty, dwa na Czarnym Dunajcu - w Koniówce i Chochołowie, na siwej Wodzie w Dolinie Chochołowskiej i na Kirowej Wodzie w Dolinie Kościeliskiej. Myślę, że alternatywna droga spełni swoją rolę. To duża zasługa mojego poprzednika Jana Hamerskiego. Ale większe efekty będą, jak wygramy te wybory - podsumował radny sejmiku wojewódzkiego.

Sabina Palka zdj. Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
prawdę mówiąc03.09.2018, 10:52
a co z całym szacunkiem miał Pan Hamerski do remontu drogi wojewódzkiej 958?????????????? Przecież jak był radnym sejmiku to PIS był i jest teraz także w opozycji, i nie miał wpływu na decyzje podejmowane przez Zarząd Województwa. Ale idą wybory samorządowe to można różne rzeczy opowiadać....
dróżnik03.09.2018, 08:57
Skoro jest tak dobrze, to czemu w ostatnich dwóch tygodniach został rozkuty do gruzu i prętów kilkudziesięciometrowy (albo i więcej) fragment nowowybudowanego wiaduktu na granicy Skomielnej Białej i Naprawy?
Mieszkający przy drodze02.09.2018, 22:45
A kiedy budowa S7 do Chyznego ?
Nic sie otym nie mowi a pasowalo by bo im jestem starszy to te ciezarowe kolosy coraz bardziej mnie irytuja !
PiS na smietnik historii jak PZPR02.09.2018, 19:54
na zdjęciu widzę syna działacza PZPR z Waksmunda o ps. Judaszek
ale PiS lubi działaczy PZPR co widać na Orawie
chcesz zrobić karierę w PiS to wykaż ze byłes działaczem PZPR
też zorientowany02.09.2018, 18:02
zorientowany - jesteś wyjątkiem na mapie tych co chodzą po Podhalu, ja też tak głosowałam
bo głosuje na ludzi a nie na partie
Pani E. Bieńkowska zagwarantowała środki na obecny etap budowany zakopianki - 3 miliardy i PiS musiał podjąć rękawice jedynie zabezpieczając 1 miliard do Nowego Targu
"największy wkład" w budowę zakopianki mają na foto radni powiatowi PiS - az to załosne. Jedynie co dobrze robią to słuchają poseł A.Paluch
Dziękuje samorządowcom powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego za podjęcie rezolucji do ministra Adamczyka i pani premier B.Szydło 2 lata temu.
oby tak było02.09.2018, 17:53
aferzystka od liczników w akcji ?
pora rozstać się z A.Paluch i E. Siarką ... postawmy na nowych ludzi i nie skażonych polityką partii
inoroz02.09.2018, 12:05
a czemu oni tacy smutni jakby byli na stypie ? czyżby sami nie wierzyli w to co mówią? a jak mówią to tacy gniewni... super fotki :)
Wer01.09.2018, 21:17
No to pech przy tej budowie gotowy > pani posłanka Wam to zagwarantowała swoja obecnością.
Obs01.09.2018, 20:59
No ciekawe, ciekawe.... Brawo Liszka. Moze teraz inni kandydaci zaczna sie starać.
Tak01.09.2018, 20:51
I jak tu nie głosowac na Liszke. Nie jest to moj kandydat ale dla miasta bedzie to najlepszy wybor. Jak wygra ktos inny to dalej beda włodarze mazyc o hali lodowej, stacji narciarskiej, obwodnicy etc.
kogitator01.09.2018, 20:44
Czym się różni A. Paluch od reszty naszych służących w Sejmie, którzy źle pojmują swoją misję? Żaden z posłów nie rozumie że jak sama nazwa wskazuje: "poseł" czyli posłany, są oni od reprezentowania nas i nam służenia, i pani A. Paluch nie jest ani trochę gorsza ani lepsza od pozostałych ludzi którym daliśmy przepustkę do Sejmu.
edziu01.09.2018, 16:57
Aferzystka ma dalej parcie na szkło
Obserwator01.09.2018, 14:42
PiS i kraina czarów i magii...baju baju baj...ciekawe co jeszcze zepsują o ile jest jeszcze cos do zepsucia
nowo01.09.2018, 13:04
A co ona ten łeb do góry tak zadziera? Nie można już na nią patrzeć.Trzeba pisać na stronę PIS-u ,że jak ją wystawią,to górale zagłosują na PO albo inną partię.My ją tu nie chcemy,wszędzie się pokazuje a nic nie robi dla Podhala.W sejmie też widać,że z tylnych ławek przeszła do przodu.Ja napiszę do Prezesa,żeby mu oczy otworzyć ,bo on nie wie jaka jest sytuacja na Podhalu,a szkoda aby przez tą panią PIS stracił głosy.Zresztą piszcie wszyscy,jaka jest prawdziwa sytuacja.
gór01.09.2018, 12:56
...115 km...Nie mów,że wszyscy górale nie chcieli się zgodzić,głównie nie wyraziła zgody jagny rodzinaA taka była patriotyczna ).
nowo01.09.2018, 12:52
A 23 grosze to za co? Można się uśmiać z takich obliczeń.Ale dobrze, idzie ku lepszemu.Może nie będzie tyle smogu z aut stojących w korku.Szkoda tylko,że tą drogę nie doprowadzą do Szaflar,bo jak się skończy dwupasmówka to znów zaczną kopcić w N.Targu.A w zimie to nie można oddychać w tym smrodzie z pieców i spalin.
kierowca z N.Targu01.09.2018, 12:22
Ludzie co wy za bzdury piszecie ? Nie żadna ekspresówka tylko GP ,czyli główna przyspieszona,czyli taka jak ta do kościółka.Ekspresówka ma iść od Rabki jako S 7 do Chyżnego,tylko kiedy ???
zorientowany01.09.2018, 11:57
Niudacznik ? Polska język trudna język.

Temida: Za co ma beknąć? Za ten wypadek na przejeździe kolejowym? Tak samo jak minister Adamczyk że przejazd niestrzeżony.....? Akurat nie jestem ani ludowcem, ani pisowcem ani peowcem. Ja głosuje na ludzi, nie na partię. Do senatu byłem za Waksmundzkim, do sejmu za Siarką, do Województwa za Barnasiem, zaś za Grzeskiem na burmistrza.....
kolo01.09.2018, 11:47
baju,baju... jeszcze nie jedne wybory będą zanim skończą ten odcinek :-D
darek01.09.2018, 11:29
jeszcze chwila i wam obiecają lotnisko i darmowe loty do Chicago oczywiście wiza gratis , byle tylko wygrać wybory
oko01.09.2018, 11:11
Czy "cwany lisek" Liszka czegoś się boi a może czegoś się wstydzi i dlatego nie startuje listy PiS jako kandydat na burmistrza Nowego Targu Uważajcie na "cwanego liszke" wyborcy.
niudacznik01.09.2018, 10:52
Jak juz w czymś Barnaś ma być zorientowany to ja się wolę od tego trzymać z daleka. Fachowiec przez mile f.
temida01.09.2018, 10:22
Zorientowany "pseudoludowcu": Barnąś to beknie za MORD.
plucha01.09.2018, 10:16
Panu Liszce już dziękujemy.
ekspresowka01.09.2018, 10:08
Straszycie ze jak mi będzie Liszka to Paluchowa nie da pieniedzy
Nie da pieniędzy to jej nie wybierzemy na posła i tyle .
Budżet trzeba dzielić równo i sprawiedliwie .
Ja01.09.2018, 09:29
Na pewno wszechobecna Paluchowa będzie im pomagać.
...01.09.2018, 09:28
Biedny ten kraj. Ubogi w inteligencję. Doszło do tego że Piczura,Paluch z liszką próbują nami sterować. Żenada. A tak z ciekawości .Gdzie burmistrz?
115KM01.09.2018, 09:25
Kto pamięta, jak chyba z 10 lat temu były plany, żeby budować ekspresówkę wprost do Zakopanego, bez dzielenia na te etapy, którymi buduje się obecnie. Wiązało się to wtedy z koniecznością przesiedleń części mieszkańców głownie Poronina. Był sprzeciw, niektórzy wprost mówili, że położą się na drodze, a ojcowizny nie sprzedają za żadne pieniądze. Ówczesne władze postanowiły na siłę ludzi nie uszczęśliwiać i plany upadły. Górale to chcieliby mieć dutki z turystów przez cały rok, ale jak oni do gór dojadą, to już ich nie obchodzi.
mm01.09.2018, 09:15
idą wybory i to dużymi krokami ciekawe ile razy jeszcze zmienią wykonawców i czy w ogóle wybudują zakopiankę jeżdżę nią 50 lat od 30 ją budują i dalej nic zobaczymy może w końcu się uda .Będzie to droga do Nowego Targu a nie do Zakopanego czyli nie Zakopianka a Nowotarżanka
@mieszko01.09.2018, 08:08
Niebezpiecznie ocierasz się o merkantylizm i nepotyzm .Jeżeli wg ciebie
tak działają ci ludzie na każdym szczeblu i dziedzinie to się trzeba ich pozbyć. Pomylili interes własny z dobrem publicznym .
Zmartwiony01.09.2018, 07:42
Jacy Ci NIEnasi parlametarzyści ostatnio aktywni. Niech na spotkaniach Pani Posłanka informuje jak głosowała w Sejmie np. nad ustawą znoszącą podatek od należnej emerytury Pani Poseł była przeciw zniesieniu takiego podatku jak cała ekipa ,,dobrej zmiany"' Pamiętajcie wszyscy Emeryci przy głosowaniu i nie wierzcie tej ,,zmianie'' w to co mówią. Parlamentarzyści miejcie chociaż trochę honoru bo reprezentujecie ludzi z pięknego rejonu. Mieć pieniądz to nic, ale mieć honor to COŚ. ( czemu na zdjęciach Senator taki smutny a Posłanka uszczęśliwiona. Osoby towarzyszące popatrzcie do lustra aby nie było za póżno )
ekspres01.09.2018, 00:04
Komu potrzebna ekspresówka do najwiekszej wsi na Podhalu,jaką jest N.Targ.?Cywilizacja konczy się za Piątkową Góra,dalej już tylko skansen.
Pietrek31.08.2018, 23:41
Na fotce .Cycki nie poprawiać(może te ciut za duże dłonie) ino drogę.
chirurg nie plastyczny31.08.2018, 22:46
A dla kogo ta chirurgia plastyczna piersi ? Ludzie popatrzcie na kogo wy głosujecie !
Niepojęte..!!!31.08.2018, 22:43
Drogi są dobrem wspólnym !!!!! Jak można tak wybiórczo nie uwzględniając
innych samorządowców reklamować się na drodze..????.
mieszko31.08.2018, 22:39
@k: W artykule jest wyraźnie napisane, że prace przygotowawcze trwały od 2007 do 2015. Z tego co pamiętam, to rząd PO odrzucił pomysł włączenia tej drogi do krajowego programu budowy dróg szybkiego ruchu i autostrad. Dopiero minister Adamczyk podjął decyzję, że ta droga ma być zbudowana w dającej się przewidzieć przyszłości.

Ciekawym faktem jest to, że za PO były pieniądze na drogi na Pomorzu, np. S6, którą jeździ w granicach 6-8 tys. pojazdów na dobę (wg GPR z 2015 r.) natomiast nie było ich na zakopiankę, którą jeździ dwa razy więcej aut.

I ma rację pani poseł Paluch - jeśli kandydaci związani z PiS, szczególnie p. Liszka wygrają wybory, to uda się więcej zrealizować. Tak działa polityka i tak działają ludzie na każdym szczeblu i dziedzinie.
,,zakopianka,,31.08.2018, 21:54
Będe za PiS-em.Ale tylko do 2020.(bo obiecują)
Wicher31.08.2018, 21:54
Swój !
Jak Ci śmierdzi to wskocz pod prysznic !
kierowca z N.Targu31.08.2018, 21:51
A burmistrza nie zaprosili ? No trochę nie ładnie.
po rozumienie31.08.2018, 21:27
no wreszcie odetchnęłam- to podła
plotka że EZ jest kandydatem PIS-u
HAM LET31.08.2018, 21:18
Rzekł nam Hamlet jak Seneka
"Daj mi człowieka ---------
Nie będącego żądz swych
NIEWOLNIKIEM " !!!!!!!
Lecz światłym WŁADCĄ
A NIE KACYKIEM ;))))))))
I choć walczy jak ta lwica
Tyś prawica , jam lewica !!
Władza władzy pożądająca
Nie widzi poczatku
Nie widzi końca ??
PYCHA ZAWSZE
UKARANA
WPROST ZE
SZCZYTU
NA KOLANA
TYLKO TAKIE
JEST RZĄDZENIE
RZĄDZIĆ TYLKO PRZEZ
SŁUŻENIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na 100%31.08.2018, 21:12
No to teraz powstanie.
Orawiok31.08.2018, 20:39
Temu jaboncanskiemu oszustowi juz dziekujemy ????
Mała co sie Wilka bała31.08.2018, 20:35
Fajna jestem co nie ? Woborcy jak ja was lubiem
@:)31.08.2018, 20:26
chirurgia plastyczna może poprawić pier...
ale aby szyja ładnie wyglądała
GŁOWA DO GÓRY
ANIA TO WIE
r31.08.2018, 20:25
Terazm my Liszaka masz głos
swój31.08.2018, 20:22
coś mi śmierdzi że szkiełko z Waksmunda bedzie kandydował ciekawe czy wtedy bedzie pamietal o kolegach
wyborca31.08.2018, 20:19
pani z Krościenka chyba nie ma lustra i ta mina
wasyl31.08.2018, 20:03
Cztery węzły: Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód, Nowy Targ Południe. Ten zachodni najciekawszy biorąc pod uwagę miejskie korki na Ludźmierskiej. Szybko dojedziemy do Nowego Targu ale już wjechać do Miasta raczej się nie uda.
Co na to kandydaci? Będzie jakaś modernizacja Ludźmierskiej, albo chociaż przynajmniej synchronizacja sygnalizacji świetlnej by udało się jakoś przejechać?

, zwłaszcza że
Wicher31.08.2018, 19:35
Do miejscowy !
Jest takich wielu miejscowych komuchów jak Ty ! Wasze czerwone gęby idą w zapomnienie i na śmietnik historii , najwyższy już czas !!!
dziadek31.08.2018, 19:32
PiS = powrót do socjalizmu.
dodek z północy31.08.2018, 19:20
nie mogę już patrzeć na tego Liszkę, lansuje się bezwstydnie przy PiS, ale jakoś nic konkretnego do tej pory nie osiągnął, jego żądza władzy jest żenująca, mam nadzieję, że niewiele osób da się nabrać na te fałszywe zagrywki
Pamiątkowy raj31.08.2018, 19:09
Ten Pan Liszka wstydu nie ma
I nie ciśnie go żadna trema
Z Pisem się fotografuje
Burmistrzowskie plany snuje
Naród nowotarski mu nie wybaczy
To co 4 lata temu mataczyl
Nawet franki nie pomogą
Idź Pan w końcu inną drogą....
wyborca31.08.2018, 19:02
Popatrzcie jak panna Paluch wietrzy ząbki, widać, że wybory się zbliżają. Już się podwieszają pod PIS różnej maści kandydaci, przykładem może być wójt Gminy Ochotnica Dolna i jego osobisty sekretarz Czesław L. Obaj zagorzali przeciwnicy PIS-u, ale co tam dal panny Paluch nie ma to znaczenia.
no problem31.08.2018, 18:57
@ kodiak Q-*a zrozum Biały Dunajec i Szafalry trzeba nową drogą minąć od ronda Colorowego prowadząc na wierchy leąśnuicy ze zjadem na Stasikówkę, a potem na Olcze i PO problemie...
@ Loko o.k.31.08.2018, 18:53
..ale z Szaflar należy pociągnąć drogę na Leśnicę - Groń Białkę Bukowinę, aby się do galerii , i innych sklepów przy "zakopiance" nie pchali przez Miasto... Poza tym wsioki i Słowaki nie nadkładali by drogi i zasmradzali nam środowiska - jadąc wprost na Color Parkur, Mercury i inne cuda zachodniej kultury...
jacek31.08.2018, 18:42
Teraz w sejmiku rządzi PO i w Nowym Targu no powiedzmy też i dlatego pieniądze płyną a mogą przestać , ponieważ zaczną się wojenki
wzrokowiec31.08.2018, 18:37
Liszka to czystej wody hipokryta, piszę to z pełną odpowiedzialnością, chociaż popieram PiS, Liszki nie poprę niestety.
kierowca z N.Targu31.08.2018, 18:27
Korki się nie skończą,bo po przejechaniu ,,zakopianki,, wszyscy wylądują na rondzie Żarneckiego i tam zacznie się korek aż po Lasek albo Klikuszowa.
janpaul31.08.2018, 18:24
Paweł jak Belmondo
ggg31.08.2018, 18:21
Paweł masz mój głos.
:)31.08.2018, 18:01
Najlepsze zdjęcie to fotka nr 6 :D
baciok@31.08.2018, 17:59
Popatrzmy jakie przerzutki pod skrzydła PISu będą w Gminach na Podhalu????
Mateusz 20.1631.08.2018, 17:58
A pierwsi będą ostatnimi
to proroctwo ?
Zorientowany31.08.2018, 17:29
Taaaaaa Piczura kto rządzi w Województwie?? Od 2010 roku PO-PSL, Ty, Jasiek, Marek, gó.... macie do gadania. Prawda jest taka, że remonty dróg wojewódzkich zaczęły się odkąd Barnaś wszedł do Sejmiku, nie wiem czy to jego zasługa czy nie, ale nie raz czytałem jak obiecywał remont....nawet paru gości z PiSu mówiło, że prędzej im kaktus na czole wyrośnie jak te drogi doczekają się remontu....a teraz się do nich kleicie...wstydu kur... nie macie. Ale Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy....prędzej czy później i Was tak jak POwców dotknie Kara!
miejscowy31.08.2018, 16:55
Popieram , ale PARTIĘ RAZEM .
Pis-------won!!!
kodiak31.08.2018, 16:51
*** z Paluchową i Pińczurą na czele nie mówiąc o *** ich guru pieprzą o drodze która zlikwiduje korki na zakopiance a pajace nie myślą co będzie od Poronina do Zakopanego?
Pętelka31.08.2018, 16:45
Aktualnie urzędujący Burmistrz nie został zaproszony na tę tak ważną konferencję.
Jest to wysoce nietaktowne i bardzo źle świadczy o organizatorach.
Robienie kampanii P.Liszce za wszelką cenę i wszystkimi sposobami i tak mu nie pomoże, bo to kandydat, który skompromitował się w poprzednich wyborach. A plakaty miał z senatorem Platformy Obywatelskiej S. Hodorowiczem, teraz przerzucił się na tło Pis-u. Nowatarżanie tego nie kupią.
Cacanki31.08.2018, 16:41
Żenada. Głupi lud to kupi?
k31.08.2018, 16:30
Lans pisowskich polityków przy okazji budowy zakopianki. Bu ha ha ha...A co oni nieboraki mieli do gadania przy planowaniu tej inwestycji? Bo jak sobie przypominam to gadki o rozbudowie tego odcinka to temat z przed 40 lat. Kolejno kosztorysy pozyskiwanie zgód ,gruntów itd. I tak co roku aż do uzyskania unijnego wsparcia i można było ruszyć z kopyta. Gdzie tu zasługa PISU-u który UE mocno neguje i lokalnych ......................Bu ha ha. Liszka z panna Paluch to tak doborowa kompania ze po wyborach chyba za nimi zatęsknię. Nigdy się tak nie bawiłem jak podczas słuchania ich wypowiedzi. Salomon z pustego nie naleje ale ten duet to już ma zupełnie inne możliwości. Woda w wino .Proszę bardzo. Po wyborach cudów niewidów ciag dalszy.
Gaweł Kiszka31.08.2018, 16:18
Startujący jako "niezależny" Liszka ogrzewa się w blasku posłanki Paluch.
Już wiesz, Liszko, dlaczego nie dostaniesz wielu głosów? Bo jesteś niewiarygodny.
Loko31.08.2018, 16:09
Stecol zostal odrzucony za brak doswiadczenia kadry inzynierskiej. Dobra decyzja GDDKiA o wybraniu Intercoru. To firma z solidnym zapleczem. Podziekowania dla Adamczyka za dosypanie kasy. Starosta to chyba sie z powolaniem minal jak obiecuje ze korkow nie bedzie. Korki dopiero beda na rondzie do galerii przed ktorym dwa pasy od Krk beda sie konczyc. Teraz NT bedzie stalo w dni najazdu na Podhale ( piatek, sobota) a nie tak jak dotychczas w Niedziele.
jak to możliwe?31.08.2018, 16:08
inwestycja zostanie zakończona w 2023 roku, natomiast prace rozpoczną się na przełomie sierpnia i września 2030 roku
ja31.08.2018, 16:05
widać że wybory juz na całego :)
obiektyw31.08.2018, 16:04
Liszka parcie na szkło ?
reklamiarz31.08.2018, 15:55
cycki fajne te na reklamie :)
obserwator31.08.2018, 15:52
No wreszcie, bez POganiania....
Zobacz pełną wersję podhale24.pl