12.09.2018, 13:54 | czytano: 4571

Eugeniusz Zajączkowski kolejny raz zawalczy o mandat radnego

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Komitety mają jeszcze kilka dni na oficjalne prezentacje list kandydatów w jesiennych wyborach samorządowych, ale już pojawiają się potwierdzenia startu poszczególnych osób. Wśród wymienianych jest były wieloletni wiceburmistrz Nowego Targu - Eugeniusz Zajączkowski.
- Jestem z reguły człowiekiem drugiego planu. Myślę, że miasto do tej pory nie najgorzej na tym wychodziło - mówił 4 lata temu Eugeniusz Zajączkowski, kandydując do Sejmiku Województwa Małopolskiego z listy Platformy Obywatelskiej. Wtedy nie udało mu się wejść do samorządu jako radny.
Jeszcze wcześniej - skutecznie ubiegał się o mandat radnego powiatowego. Jednak mimo uzyskania mandatu - zrezygnował z niego - przyjmując ofertę ówczesnego burmistrza Miasta i został zastępcą Marka Fryźlewicza.

Eugeniusz Zajączkowski mimo, iż skromnie mówił o sobie jako o "człowieku drugiego planu", to jednak pełnił wiele funkcji. Z wykształcenia prawnik, miał ostatnie słowo w decydowaniu o sposobie rozwiązywania problemów UM, reprezentował Miasto w radach nadzorczych i stowarzyszeniach. Był także jednym z twórców koła Platformy Obywatelskiej w Nowym Targu.

W nadchodzących wyborach zmienił swoje poglądy polityczne, najpierw był pełnomocnikiem Komitetu Wyborczego Wyborców Dobra Zmiana w Mieście, który wystawić ma Pawła Liszkę jako kandydata na burmistrza Nowego Targu (z najprawdopodobniej poparciem PiS), a teraz przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości potwierdzili, iż Eugeniusz Zajączkowski będzie ich kandydatem na radnego powiaty nowotarskiego.

s/
zobacz także
komentarze
pracownik starostwa16.09.2018, 22:15
Mam nadzieję, że zostanie pan starostą i szefem Grzegorza Watychy z wydziału komunikacji i transportu.
Rozum14.09.2018, 17:02
Ktos napisał głosować na tych co jeszcze nie byli
..... I tak trzeba zrobic
zenada14.09.2018, 16:04
Fachowca o powinno się przdewsm to - obraz erudycjii kandydata
Ewa13.09.2018, 21:49
Popatrzcie na innych ...inni nie wieją jak chorągiewki??? Przyczepiliście sie do fachowca..o powinno przede wszytsim sie liczyć. Czy to ma jakieś znaczenie czy z PIS czy z PO...tu na naszej lokalnej przestrzeni?. widac , że niektórym ściska...... że są niedouczeni. Brawo decyzji Panie Eugeniuszu.
kogitator13.09.2018, 20:02
Myślał że parę lat minie i ludzie zapomną o tym jak wygrawszy wybory do rady powiatu natychmiast porzucił tę funkcję aby zostać wiceburmistrzem. Przeliczył się, ludzie pamiętają takie "wyczyny", i niech będzie to przestrogą dla podobnych mu kombinatorów w te wybory.
PO DW ÓJ N Y A GEN T13.09.2018, 18:03
Raz dwa trzy cztery
Tu nadaje J 24
Proszę mi uwierzcie
W Nowym Targu Mieście
Wiemy już nareszcie
Jeden cichociemny
Jak zacisnął zęby
Tak się nawojował
PO zlikwidował.
Namówiony przez PISówkę
Zebrał ludzi może stówkę
Kierowników ,dyrekrorów
Radnych ,żony -GRA POZORÓW !
JAK SIĘ WSZYSCY ZAPISALI
KLOSS ICH ZDRADZIŁ I ROZWALIŁ
JEDNO ZDANIE CIŚNIE MI SIĘ-
TERAZ PEWNE -JUŻ PO PISIE
nie ślepy13.09.2018, 17:44
Widać jedni to potrafią tylko "pracować" w polityce. Zmienią szybko barwy, jak trzeba a jak się nie uda coś "ugrać", to na chorobowe!
Ola13.09.2018, 15:25
Logiko opamiętaj się i nie pisz takich głupot bo można umrzeć ze śmiechu. Haha
Ela13.09.2018, 14:53
To on już zdrowy? Żeby tylko po wyborach się biedaczek nie rozchorował.
logika13.09.2018, 14:03
Nie wiem czy to ważne, ale chyba zauważyliście że po założeniu przez p. Zajączkowskiego koła PO w NT, PO w powiecie się rozpadło i PO przestało istnieć. Zbieg okoliczności czy może taki był plan? Jeżeli plan, to był to majstersztyk w jego wykonaniu.
wyborca .. inne rozdania13.09.2018, 13:40
PiS już ma wybranego starostę - działacz PZPR (to jest droga otwarta do awansu w PiS ?) - Julian Stopka z Jabłonki
wyborca tak więc Twój idol nie ma szans
Prawica Powiatu Nowotarskiego - czyli Solidarna Polska E.Siarki - ma wielu działaczy do objęcia teki starosty
pniok13.09.2018, 12:11
I to jest właśnie prawdziwe oblicze polityka. Człowiek - chorągiewka , jak wiatr zawieje ...byle do koryta . Co trzeba mieć na oczach , żeby zaufać takiej osobie ?
rudyrydz13.09.2018, 10:17
Inteligentny człowiek z głową na karku. Odpowiedzialny, znający realia Miasta i Regionu. Nie to co inny kandydat do powiatu tańczący dyrektor.
Witek13.09.2018, 09:33
Popieram i bardzo się cieszę. Bardzo kulturalny i mądry człowiek no i sąsiad. Życzę powodzenia.
Nowo Tarzan13.09.2018, 08:29
Ten pan jakiś nie zdecydowany, jeśli chodzi o preferencje polityczne. Strach się bać co wymyśli dalej.
Z13.09.2018, 08:27
Ten pan tak nadaje się do polityki lokalnej, jak jego córka do Idola, kto oglądał i pamięta ten wie o czym mowa.
wyborca12.09.2018, 21:53
Bardzo zawiodłem się na tym gościu i to nie jeden raz . Najbardziej wówczas gdy praktycznie wygrał do Powiatu i mógł być starostą , a zrzekł się mandatów i został jako p*** MF . To był szok nie tylko dla mnie , ale dla wielu ludzi . W życiu nie oddam głosu na takiego f*** .
kogitator12.09.2018, 21:21
Głosujmy na nowe twarze! Nie bójmy się że ktoś młody nie ma doświadczenia, bo po wielu latach obowiązywania niezrozumiałych dla społeczeństwa układów na szczytach władzy, tylko wtedy jak za pomocą kartki wyborczej wstawimy do powiatu choćby jednego nowego człowieka możemy mieć przynajmniej cień szansy że te układy zostaną przecięte, gdyż ktoś inny (kogo wybierzemy) będzie patrzył władzy na ręce. Tymczasem pan Zajączkowski jest gwarantem fosylizacji starych powiązań.
avivat12.09.2018, 21:08
Prawo i Sprawiedliwość tym sposobem strzela sobie SAMOBÓJA! A szkoda.
jurist12.09.2018, 21:06
/.../ Ja na pewno nie zmarnuję głosu i nikt z moich znajomych nie zagłosuje na tego człowieka-kameleon. Po drugie w dzisiejszych czasach dobrzy i skuteczni prawnicy nie narzekają na brak pracy, więc ten Pan nie ma co się martwić.
Michal12.09.2018, 20:41
Fachowiec czy się komuś podoba czy nie
sylwek12.09.2018, 20:41
Bardzo mądry i doświadczony człowiek. Jako V-ce Burmistrz był bardzo komunikatywny , odpowiedzialny i działał dla społeczeństwa - niestety z Burmistrzów to tylko on dźwigał na barkach nasze miasto. Dla pozostałych głównym słowem przewodnim było "nie da się". tak więc bardzo dobrze , że Pan Zajączkowski startuje do Rady Powiatu. Osobiście go polecam.
wyborca12.09.2018, 20:23
Bez wrzasków panowie. Do pięt mu nie dorastacie. To jedyny obecnie kandydat na starostę nowotarskiego. Nawet jak będziecie ujadać jak głodne psy na łańcuchu. Zajączkowski zawsze TAK!
Miejscowy12.09.2018, 20:11
Kasa się kończy /.../
Kiedyś_naobiecywał_ludzie_pamietaja12.09.2018, 19:26
Nikt z mojej rodziny nie będzie na niego głosował więc po co startuje?, mam dużą rodzinę ponad 200 osób
alik12.09.2018, 18:53
Pan który się "WYCOFUJE" w wygranych wyborach jaką ma WARTOŚĆ - zero /00000/. Tu się liczy tylko obecnie kasa.
jeszcze jedni co zdradzili12.09.2018, 18:52
Sa też zdrajcy z PiS pod nazwą Prawica Powiatu Nowotarskiego z Solidarnej Polski Edwarda Siarki, Marka Wierzby i Krzysztofa Fabera
którymi tak się brzydził Eugeniusz Zajączkowski
z Solidarnej cały szpital idzie :)
Miastowy12.09.2018, 18:30
Żenada widać że ktoś nie umie odchodzić z honorem szkoda słów na pewno zaś przegra z kretesem
do mieszko12.09.2018, 18:29
mylisz sie jak był to ciągle były sprawy sadowe niejednokrotnie przegrane przez miasto prawnik moze byc szkodnikiem w samorzadzie
wojtek12.09.2018, 18:23
spec od targowicy wyzdrowial ,czy myśli że ludzie zapomnieli jak po przegranych wyborach od razu zachorował wstyd jak sienie ma honoru to sie /.../
SA LO MON12.09.2018, 18:18
Mówią ludzie nie przypadkiem
Pycha kroczy przed upadkiem

Niech się nigdy nikt nie łudzi
Władza psuje większość ludzi
Otoczona pochlebcami ------
Jest zazwyczaj nie czasami .

Wtedy pokora- się pychę zamienia
A empatia -w brak sumienia
Szacunek -to hipokryzja
Uczciwość - bakczyszu okazja
Bezstronność -jest nepotyzmem
A hojność-merkantelizmem

Mówią ludzie nie przypadkiem
Pycha kroczy przed upadkiem :(
do bez cenzury12.09.2018, 17:26
A z ta rezygnacja (wtedy byl z AWS?) nie bylo tak ze sprzedal zaufanie wyborcow dla Chruściela a ten jak dostal dyrektora szpitala to sperzedal miejsce Lasykowi ktory dzieki temu zostal starosta a teraz pora na splate dlugu ? Powtorka z Rozrywki ?
waldek12.09.2018, 17:17
Głosowałem na pana Zajączkowskiego 8 lat temu. Oszukał mnie rezygnując z mandatu. Zmarnowałem swój głos. Więcej mu nie zaufam.
Jestem ze wsi12.09.2018, 16:52
Zmienia orientacje jak typowy dwulicowiec.... Wstyd. Typowy polityk, kłamca i cwaniaczek byle się ustawić.
xxxxx12.09.2018, 16:29
To ten specjalista od targowicy?
mieszko12.09.2018, 16:14
Bardzo dobry fachowiec z ponad 20-letnim stażem pracy w samorządzie. Oprócz młodych potrzeba nam również i doświadczonych radnych. Powodzenia!
Adik12.09.2018, 15:13
Młodzież rozbudza emocje to dobrze, znaczy że skompromitowani politycy się ich zaczynaja bać
ergo sum12.09.2018, 14:55
Mariusz Wcisło ? Buahahaha
Darek12.09.2018, 14:41
Ten to umie pływać :D
co za gościu
wyborczy wyborca12.09.2018, 14:37
Krąg życia się domyka

od zera do milionera do roku 2014

teraz od milionera, do zera

co on sobie w ogóle wyobraża? już w ostatnich parlamentarnych mu ludzie podziękowali, stawiając w Nowym Targu na młodszych - Grażyna Tylka i Mariusz Wcisło, oboje go pobili na głowę!
dddd12.09.2018, 14:27
Powodzenia panie Zajączkowski