15.09.2018, 17:00 | czytano: 4980

Burmistrz rozpoczął kampanię plakatową

Plakaty wyborcze Grzegorza Watychy, jako pierwsze pojawiły się na ulicach Nowego Targu. Jak na razie, to jedyny kandydat, którego plakaty można zobaczyć na tablicach ogłoszeniowych.
Hasłem wyborczym kandydata KWW Ruch Obywatelski "Nasze Miasto" jest "Nowy Targ kocham i szanuję".
Cztery latach temu, podczas poprzedniej kampanii wyborczej, burmistrz był na zdjęciach poważny, choć przed drugą turą nieco się uśmiechnął. Teraz na plakatach uśmiecha się szeroko, jest elegancki, ale i wyluzowany.

W sobotę przed południem kampanię rozpoczęła jego kandydatka Agata Michalska. W przyszłym tygodniu, jako kandydat na burmistrza, ma zostać zaprezentowany Paweł Liszka.

r/
zobacz także
komentarze
nowotarżanie=Agata Michalska18.09.2018, 21:12
a czemu to tym razem nie ma Pan Burmistrz plakatów ze stacją narciarską w tle?
Temu Panu już nie uwierzę w kolejne obietnice!
Czas na zmiany i nowe spojrzenie. Taką szansę daje pani Agata Michalska, nie zrażona urzędniczą biurokracją.
G716.09.2018, 23:16
@Alicja, oj może może, bo gdyby było inaczej to prezydent Majchrowski rządziłby tylko jedną kadencję. Niestety polityka to umiejętność szukania kompromisów, a nie prymitywnego kupczenia lub zasłaniania się wolą Rady tylko wtedy kiedy mi na tym zależy. Co w Nowym Targu stało się tradycją, ale podobno miało być inaczej. Rada jest wyłącznie od inicjowania oraz wypracowywania rozwiązań służących mieszkańcom, bo od nich otrzymała mandat zaufania. Nie jest też w żadnym stopniu uzależniona od burmistrza, ale on już bezwzględnie tak, gdyż jest władzą wykonawczą. Proszę zatem nie relatywizować rzeczywistości ... Jaki koń jest, każdy widzi.
Sokrates16.09.2018, 22:56
do To be or not to be.
Raczej związek bez związku, ale z wyraźnym wnioskiem. Dwa wskazane przypadki mają pozornie coś wspólnego, choć w zupełnie różnej skali, bo jeden prezentowany jest przez subiektywną ocenę Fana, a drugi obiektywną weryfikację faktów przez mieszkańców. Nawiasem mówiąc to jest też wyraźna różnica, że Michalska potrafiła się przyznać do błędów, a Watycha tej klasy już nie posiada, bo jest tylko urzędasem, który ma zawsze rację i nie toleruje słów krytyki. W tym wszystkim jedno jest jednak pewne, że obecny poziom osiągniętej inercji w Nowym Targu nie gwarantuje żadnej zmiany i lepsza będzie każda inna alternatywa niż kolejne cztery lata chaosu.
kogitator16.09.2018, 22:41
@ Alicja:
Burmistrz ma tak mocną pozycję, że jeżeli tylko dojdzie zaraz na początku kadencji do ustalenia członków i przewodniczących komisji i do zaprzysiężenia Rady, to wówczas jedynym sposobem przeciwstawienia się radnych burmistrzowi jest zebranie głosów pod referendum o odwołanie burmistrza, co już jest trudne, natomiast samo referendum musi mieć odpowiednią frekwencję, wójt może zmobilizować więcej głosów w referendum za sobą aniżęli jego oponenci przeciw.
To jest trochę tak jak z rządem Marka Belki swego czasu: w pewnym momencie już nawet całe SLD (oprócz Belki i Hausnera) głosowało przeciwko reformom Hausnera, a rząd Belki był nie do ruszenia, bo nie było na tyle szabel w Sejmie aby raz już powołany rząd odwołać.
Nawet jeśli założymy hipotetycznie, że burmistrz nie będzie miał ani jednego radnego w radzie, to w procesie powoływania komisji, wyboru przewodniczącego, itd., radni innych opcji poprzechodzą na stronę burmistrza i tak już zostanie do końca kadencji.
prezes Kozłowski16.09.2018, 22:29
Pod kopcem i pomnikiem coś się podziało,
Macieja i Grzesia umysł pychą zawiało.
Leży na aucie pomnik Potomny,
Maciej puszcza wzrok obszerny .

Co to jest ,co się dzieje !
Nowy Targ mądrzeje !
Nasze dzieło niepotrzebne,
czyż by było nowe twórców bezimienne.

Jeszcze nie wierzą że już mają z głowy ,
zaszczyty, hołdy ,naręcza ,życzliwe media ,
gdyż wszystko zagarnęła,
pewnie jakaś hołota .

Niech Grześ z Maciejem się schowa,
swoje obietnice z pomnikiem pochowa !
Koniec obciachu, ja czuję,
że Nowy Targ będzie przy innym włodarzu .
Alicja16.09.2018, 20:53
Szanowni Państwo jak Rada oponuje i blokuje to burmistrz nic nie może zrobić, Warto zatem przyglądnąć się tym których wybieracie na radnych bo rada ma wiele kompetencji na wyłączność, Niestety większość tego nie wie i całą winą obarcza burmistrza. ... Przed wyborami społeczeństwo powinni edukować - aby wiedzieli co od kogo zależy ... Ile może Rada a ile Burmistrz. Mój głos należy do obecnego burmistrza.
besala16.09.2018, 19:53
Proszę się nie śmiać z "poezji" Macieja Dz., gdyż te częstochowskie rymy współgrają z rozpaczliwym stylem sprawowania funkcji burmistrza przez Grzegorza Watychę! Nic tak idealnie nie opisuje marazmu, śmieszności i braku kompetencji obecnego burmistrza i jego kamaryli jak właśnie natchnione rymy Macieja Dz.! Prosimy o więcej!
To be or not to be16.09.2018, 18:11
Panie Sokrates. Niech odpowiedzią na Pana stwierdzenie jaki szef taki zespół będzie komentarz Fana?. Co działo się w klubie w tym sezonie?
Co do 3 postaci na naszej scenie politycznej, z niecierpliwością czekam co wyniknie. Na razie niestety nie ma z czego wyniknąć.
spostrzegawczy16.09.2018, 17:10
Do Maciej Dz.
Ja ci radzę popij to wyjątkowe dla ciebie lekarstwo...i nie bredź, poeto z bożej łaski.
Władek16.09.2018, 17:01
na jego plakacie jest " kocha i szanuje"....???? kogo kocha ???
, kogo szanuje.....?
Przez ubiegłe 4 lata nic nie zrobił wg opinii znawców poprzednich burmistrzów jest w swoim zachowaniu podobny do Marka Fryżlewicza - nic nie zrobił co widać w Nowym Targu a jego uchwały ( te ostatnie ) są tak skonstruowane ,że nowy Burmistrz nie będzie ich w stanie zmienić przez kolejne 2 lata - czyli Watycha ze swojej znanej "mściwości" zabezpieczył ew. swoją reelekcję lub rozmyślnie zaszkodził Nowemu Targowi i jego obywatelom .......
Sokrates16.09.2018, 16:46
do Radny to be, choć raczej or not to be. Znam bardziej rozczochrane i mniej poukładane w składzie Watychy. Ba nawet podejmuje ważne decyzje i odpowiada za oświatę, kulturę i coś co przez pomylę nazywane jest promocją ... tego nawet nie da się skomentować. A z reguły to tak jest, że jaki szef taki zespół.
Dlatego pewnie ten trzeci wie co robi i nie wynika to z pewności a jedynie z rozsądku i roztropności. Wszystko ma swój czas, tylko głupota jest ponadczasowa. Co widać, słychać i czuć.
Fan16.09.2018, 16:45
Pani Michalska liczy na poparcie fanów. Pytanie czy fani, którzy na własnej skórze przeżyli zawirowania w zeszłym sezonie na nią zagłosują. Ludzi, których zatrudniała na trenerów okazali się ludźmi z problemami alkoholowymi i sama musiała przyznać się do błędu i się ich pozbyć. Stanowisko burmistrza nie wybacza takich pomyłek. Przenosząc analogiczna sytuacje z hali do ratusza. Wyobrażacie sobie jak bardzo spadła by opinia o NT gdyby tacy ludzie zostali zatrudnieni na wysokie stanowiska w mieście? W klubie można wszystko łatwo zamieść pod dywan. Stanowisk publicznych się nie przemilczy
sybila16.09.2018, 16:31
problem Watychy tkwi w jego vice dla mnie byłby strawny i może bym głosował gdyby nie wstążka gdyby ogłosił że się jej pozbędzie to miałby szansę
Radny to be16.09.2018, 14:10
4 lata bylo pozytywne to i kolejna kampania jest pozytywna. Burmistrz wyluzowany czyli taki jak jest na codzien. Do tego elegancki. Nie wiem jak kobieta może nie ułożyć sobie włosów do zdjęcia na plakat do kampanii... brak ładu na głowie ma symbolizować brak porządku w planach i przyszłości miasta? Drugi męski kandydat nawet nie zaczął kampanii. Jest tak pewny siebie czy już na początku nie radzi sobie z organizacja i nawałem obowiązków?
jarząbek w szafie16.09.2018, 13:57
@Maciej DZ. hahaha, grafomani, baloniarze i przebierańcy wszystkich krajów łączcie się ... wokół pomnika widmo, głęboko impregnowanego wazeliną. Ale odlot.
Kwadrat16.09.2018, 12:44
Miasto przy drodze do Zakopanego, Białki i Bukowiny.. Mieszkam tu 25 lat i wielkich zmian nie widać..
kaskader16.09.2018, 12:36
do Iza, przecież to zupełnie nie oto chodzi jak ktoś sygląda na idiotycznych plakatach, czy bardziej naturalnie, bardziej prawdziwie, młodziej, starzej. Tak się składa, że nie kupujemy pięknego opakowania tylko dobrej jakości produkt. Dlatego bez tego zakłamania lepiej się żyje, a udawania wielkich, kiedy się jest malutkim to wyjątkowa próżność. Zamiast naturalności na tych fotkach wolałbym takiego Watychę, który czegoś dokonał dla nas Nowotarżan i był człowiekiem wiarygodnym. A z tego co pamiętam obiecywał jakieś wizje. Te pozostały na papierze ... z programu nici. Bajki dla nieświadomych. Właśnie straciliśmy kolejne cztery lata na pudrowaniu syfa.
Rodzic16.09.2018, 09:46
Burmistrz ktoremu zawdzieczamy nauke dzieci w szkole do 18 bo blokowano powstanie klas w szkole nr1 '
Budowa ,rozbudowa MOk dla kogo,projekt hali lodowej a na szkolnictwo brakuje pieniedzy .Wystarczy potrzebny jest gospodarz z prawdziwego zdarzenia.
Obywatel Miasta16.09.2018, 08:51
Żeby Grzesiowi udało się ponownie przynajmniej bedzie wiadomo ze wikszos piniedzy nie pójdzie na Hokej za kandencji p Agaty M lub jak banku kasa zostanie przekrocona Pawel L.
kogitator16.09.2018, 08:45
@ Basia:
A cóż to za wielki kataklizm miał niedawno miejsce na Podhalu, jaka destabilizacja, rewolucja, wojna, itp. że ponowny wybór tego kandydata miałby być dopiero dobrą drogą do stabilizacji?
Maciej DZ.16.09.2018, 08:23
Dla Grzegorza Watychy na Burmistrza

Lubi walczyć o wygranie
Konkurentom sprawie lanie.
Umie wiele organizować
Przeciwników zaszokować.
Zagłosujcie na wyborach,
Teraz przyjdzie taka pora.

Nie Michalską od hokej
Nie na Liszkę wodo leja.
Bez praktyki ? rozeznania
Nie dla nich ta kampania.

Nie dam głosu na Korwinkę
Za jej ciągłą wredną drwinkę.
Za te krzyki obrażana
Z zapleczem do wygnania.

Wygra Grzegorz w każdej turze
Przeciwnikom sprawi burzę.
Zostaną znowu rozczarowani
Tacy bitni a przegrani.

Maciej DZ.
rozbawiony16.09.2018, 08:16
do Nowo Tarzan
Zluzuj chłopie majty! Zgłaszanie kandydatów na burmistrzów do 26 września. Jest jeszcze czas na plakaty i to aż do 21 października. Te twarze do tej pory już się wszystkim aż do porzy....nia opatrzą. A nowe - może zaskoczą.
Aha16.09.2018, 01:28
Nie wiem czy to celowe podobieństwo czy przypadek?
"Kocham. Szanuję" - to hasło kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Krajowe Centrum Kompetencji.
Czy Burmistrz chciał zasugerować konkurentom i wyborcom, żeby się nad nim nie znęcali?
Nowo Tarzan16.09.2018, 00:09
Na plakacie wyborczym to co najważniejsze czyli Nasze Miasto, na plakacie pani Michalskiej, Michalska, a Liszki brak, jak zwykle nieprzygotowany i spóźniony, chyba ma daleko do miasta, czy on wogóle jest z Nowego Targu?
Basia15.09.2018, 23:57
Pan Watycha pokazuje że po latach stagnacji w Nowym Targu można rządzić efektywnie. Jego ponowny wybór to dobra droga do rozwoju miasta i stabilizacji.
kogitator15.09.2018, 23:20
Proponuję uniwersalny szablon programu wyborczego dla kandydatów zgłaszających gotowość do działania w interesie mieszkańców przez następne pięć lat kadencji. Punkt pierwszy: być poważnym lub nieco uśmiechniętym - to jest najważniejsze w programie. Punkt drugi: uśmiechnąć się do wyborców o głos, ale jak - szeroko czy wąsko, itd. itp. Czy tak powinna wyglądać kampania wyborcza? Czy to są tematy żywotnie interesujące wyborców? Te kolorowe plakaty na kredowym papierze z hasłami z piosenek są kpiną z demokracji. Wolność kocham i szanuję, wolności oddać nie umiem i właśnie w imię tego niniejszym protestuję.
Od reklamy15.09.2018, 23:09
Besela zdjęcie jest pierwszej klasy. Ta nieudolność to nic innego jak atak na kandydata. Zdjęcie odnosi się do Nowego Targu a nie jak pani Michalskiej na której jest pustka i mlodziutka kandydatka która ma 50lat. Porównując oba plakaty to widać że po stronie burmistrza jest profesjonalizm i pełna natura. Miasto ma być bez retuszu...
przez wieś szedł pewien Grześ15.09.2018, 23:08
A to zadowolenie to z powodu świetnie zrealizowanego programu czy raczej faktu, że udało mu się z mieszkańców zrobić idiotów?
Że niby zatrzymał młodych ludzi stwarzając im miejsca pracy? Nie!
A może uruchomił wyciąg na Turbacz? Też nie!
Może zatem coś w szkołach się polepszyło? Absoutnie nic!
Jeszcze nowa hala lodowa? Jest w komputerku wizualizacja, tylko mgła została!
Jakieś ciekawe rozwiązania, z których Nowotarżanie mogliby być dumni? Bzdura na poziomie słynnej wstążki.
Rury z MPECu również brak, choć teraz jest akcja jak wyrzucić miliony, by coś pokazać, że chęci były.
I tak dalej, i tak dalej ... obeliskowo.
Czekamy zatem na drugą odsłonę wizji z naciskiem na kocham i szanuję. Amen
Iza15.09.2018, 23:05
Watycha na zdjęciu jest naturalny i prawdziwy. A konkurenta to ma zdjęcie młodszej siostry. Jej sztab chyba podzielił wiek kandydatki na zdjęciu przez 2.
Tomek z Podhalańskiej15.09.2018, 22:35
Widać że RAZEM puściło swoje harty do komentowania. Wasze hasło jest dopiero pod Was. Nasze Miasto działa od 8 lat a Wy... Zebraliscie się by wspierać tylko hokej. Na szczęście zdecydowana większość mieszkańców Nowego Targu widzi pozytywne zmiany za rządów Burmistrza Watycha i nie chce by miastem rządy przejęli hokeiści Michalska Jachymiak Bakałarz.
besala15.09.2018, 21:54
Zdjęcie jeszcze urzędującego burmistrza okropne! Brak proporcji! Widać nieumiejętną, prymitywną i nieprofesjonalną, jak cała kadencja, obróbkę. Coś skrywa pod marynarką? Nieudolność, z jaką wykonano ten wyborczy plakat jest symbolem nieudolności całej kadencji!
tablica15.09.2018, 21:36
a nie miały być losowane miejsca
wszystkie Watychy ?
Ja15.09.2018, 21:24
Brawo Grzesiek, trzymamy kciuki
Taka prawda15.09.2018, 21:23
Miasto Nasze, a PiS ustalił takie normy na węgiel, że mgła PiSowska.
beznadzieja15.09.2018, 21:19
Nasze miasto? Teraz już nie nasze. Teraz grupy trzymającej władzę i wszystkich pozatrudnianych kolesi Watychy. Tych spoza miasta i ze wsi. Wszyscy tak samo radośni ... smutne, bo miasto umiera przykryte coraz gęstszą mgłą. Tą z plakatu.
wygra czy nie wygra15.09.2018, 21:08
Watycha, : wygra albo nie wygra...chyba jednak nie wygra
Tyle15.09.2018, 21:05
Co to za hasło...nasze miasto. jakie wasze...!!! mieszkańców a nie wasze. do tej pory było wasze bo tylko dla siebie najwięcej zrobiliście a nie dla mieszkańców. Gdzie program na przyszłość Nowego Targu. ?? Do tej pory tylko realizowane były już rozpoczęte inwestycje zawarte w planie. No chyba , że te kawiarenki , do których miasto musi dokładać , bo nawet nie zadbało o to żeby dzierżawca zapłącił więcej. A kto wstrzymał stypendia sportowe dla mistrzów nowotarskich - to nie były wielkie kwoty, ale zawsze cos ...kto podniósł stawki za opłaty dla stowarzyszeń i klubów sportowych, gdzie trenuja dzieci ....kto zaprzepaścił środki finansowe na kompleksowy remont hali lodowej..itp...KTO? obecny Burmistrz.
walet15.09.2018, 20:06
naszemiasto wybijcie se glowy wszystkie radne i burmistrze z Wojtaszkiem na czele to miasto jest NASZE.
jaga215.09.2018, 19:49
Życzymy powodzenia . Taki sobie zwyczajny , zawsze uśmiechnięty sympatyczny Burmistrz
besala15.09.2018, 19:38
Żałosne hasło wyborcze! Kocha władzę i szanuje tylko tych, którzy go popierają. Pomnikiem, który pojawił się i zniknął obnażył swoją pychę i próżność. Jako burmistrz ma obowiązek wspierania obywatelskich inicjatyw, ale nie ma prawa wymagać uwieczniania za spełnienie tegoż obowiązku swojego nazwiska na pomniku. Inną sprawą jest złamanie prawa przy stawianiu tego estetycznie żałosnego obelisku-pomnika-tablicy-kamienia (tak to coś było nazywane). Faktu jego pojawienia się i cudownego zniknięcia dotychczas mieszkańcom miasta nie wyjaśniono. Ponadto brak wizji rozwoju miasta, brak kompetencji, brak zdolności negocjacyjnych, obrażanie się na krytyków, nazywanie negatywnych opinii o sobie pomyjami - oto główne zasługi obecnego burmistrza. Przed urną wyborczą za te zasługi wielu obywateli Nowego Targu wystawi panu Watysze gorzki rachunek.
Monika co ma cyce jak Donice15.09.2018, 19:11
Widać ze jest wyluzowany
to kandydat odpowiedni na to stanowisko
Drozd15.09.2018, 18:27
Na plakacie miasto spowite smogiem. Jest się z czego cieszyć.
oit15.09.2018, 18:22
Że niby kogo???
Tofifi15.09.2018, 17:45
Co to na tym plakacie, Nowy Targ wynurza się zza chmury smogu?
STAŚ15.09.2018, 17:44
Watycha wygra, chyba wygra, bo w polityce nie ma nic pewnego !
tratata15.09.2018, 17:33
A ten zadowolony z siebie gość to jest na urlopie, czy kampanię prowadzi z Urzędu Miasta? To ludzie bez honoru i zasad, tylko koryto się liczy.
tratata15.09.2018, 17:30
Czyli po czterech beznadziejnych latach rządzenia Nowym Targiem stracił najwyraźniej grunt pod nogami. Stąd ten nerwowy uśmiech nad miastem spowitym smogiem. I to by było na tyle panie Watycha.
tylko tylko15.09.2018, 17:18
że niby zapięte na ostatni guzik u mankietu
Karl15.09.2018, 17:07
To jest najlepszy wybór. Burmistrz wreszcie wprowadził spokój w zarządzaniu miastem. Duzo wydarzeń w mieście jest. Nie jak w latach wcześniejszych.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl