19.09.2018, 20:12 | czytano: 6488

Paweł Liszka o kandydatach swojego komitetu do Rady Miasta: "Dobra zmiana właśnie tutaj siedzi" (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. - Przedstawiamy konkretne działania, z których nasi wyborcy będą mogli nas rozliczyć na każdym etapie i są to działania realne, możliwe do wykonania - przekonuje Paweł Liszka. Kandydat na burmistrza Miasta zaprezentował dziś zarówno swój program, jak i osoby, które z ramienia Komitetu Wyborczego Dobra Zmiana w Mieście, ubiegać się będą o miejsca w radzie.
- Ta dobra zmiana właśnie tutaj siedzi - mówił wskazując na obecnych na spotkaniu z dziennikarzami - kandydatów.
- To drużyna "dobrej zmiany", ludzi którzy chcą zmieniać Nowy Targ, chcą jego rozwoju. Nie bez powodu spotykamy się na tarasie widokowym, z którego możemy zobaczyć nasze piękne miasto i Gorce, w których mamy ogromny potencjał, który należy wykorzystać. Wykorzystać, to co zapomniane z naszej bogatej historii: miasta kupieckiego, miasta na szlakach handlowych, miasta wybitnych rzemieślników, przedsiębiorców, mieszczan i ludzi aspirujących edukacyjnie i naukowo - wymienia Paweł Liszka.

Zaprezentowane zostało hasło komitetu - "Dobra zmiana w Mieście - przyszłość dla wszystkich" oraz logo komitetu. - To litery N i T z sercem w środku. NT - to Nowy Targ, a serce oznacza, że kochamy to miasto i chcemy jego zmiany i rozwoju. To logo zostało zarejestrowane w PKW jako nasz znak wyborczy - tłumaczy.

Zebrane w pięciu punktach elementy programu wyborczego podzielone zostały na te, które można zrealizować w trakcie jednej kadencji oraz projekty długoterminowe. - Wszystkie one zmierzają do tego, by poprawić jakość życia wszystkich mieszkańców i otwierają nasze Miasto na nowe możliwości, technologie na dla przedsiębiorców - przekonuje kandydat na radnego i burmistrza.

Owe pięć punktów to;
1. Dobre życie - skupienie się ochronie powietrza, środowiska, na bezpieczeństwie w miejscach publicznych i bezpieczeństwie przeciwpowodziowym. Tu wymieniono zamontowanie oczyszczaczy powietrza we wszystkich salach w szkołach i przedszkolach;

2. Dobra droga - dotyczy aspektów komunikacyjnych i "patrzenia na Nowy Targ długofalowo, a nie przez pryzmat jednej kadencji". Przykładem jest budowa "obwodnicy gorczańskiej" z dojazdem do wszystkich atrakcyjnych miejsc w Gorcach, budowa północnej obwodnicy Nowego Targu, poprawa drożności ul. Ludźmierskiej, poprawa rozmieszczenia linii MZK;

3. Dobra przyszłość - propozycja dla dzieci to innowacyjne lekcje języka angielskiego w szkołach, a dla starszych - centrum opieki i rehabilitacji dla seniorów w Prewentorium i uruchomienie Miejskiej Karty Seniora'

4. Dobre miejsce - to w rozumieniu "dobre miejsce do prowadzenia biznesu", stworzenie klimatu dla inwestorów, by chcieli tu zakładać swoje firmy, zainicjowanie "nowotarskiego inkubatora przedsiębiorczości" i "nowotarskiego centrum rozrywki";

5. Dobra przestrzeń - to "otwarcie się na Gorce". Tu wymieniona została modernizacja Miejskiej Hali Lodowej, stworzenie parku nad Białym Dunajcem obok istniejącej strefy relaksu.
Kandydat na burmistrza odpowiadał też na pytania od dziennikarzy. Relację z tej części spotkania prezentujemy w tekście "Dziennikarze pytają...


A oto kandydaci do Rady Miasta (przypomnijmy, że Prawo i Sprawiedliwość udzieliło oficjalnie kandydatowi na burmistrza Nowego Targu i kilku osobom starającym się o mandat radnego)

Okręg nr 1
Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania
1. Jan Siaśkiewicz 68 Nowy Targ (z poparciem PiS)
2. Jan Władysław Łapsa 66 Nowy Targ (z poparciem PiS)
3. Jakub Waligórski 61 Nowy Targ (z poparciem PiS)
4. Krzysztof Paweł Burnos 43 Nowy Targ (z poparciem PiS)
5. Iwona Karpiel 45 Nowy Targ
6. Teresa Maria Król-Studencki 31 Nowy Targ
7. Simona Bianco-Siuty 25 Nowy Targ
8. Jan Paweł Sięka 35 Nowy Targ

Okręg nr 2
1. Ewa Danuta Pawlikowska 43 Nowy Targ
2. Krzysztof Mirosław Sroka 44 Nowy Targ (z poparciem PiS)
3. Stanisław Rafał Iskrzycki 37 Nowy Targ
4. Agnieszka Futro 46 Nowy Targ (z poparciem PiS)
5. Jan Kobylarczyk 56 Nowy Targ (z poparciem PiS)
6. Maciej Grzegorz Piekarczyk 47 Nowy Targ (z poparciem PiS)
7. Małgorzata Wojtaszek 53 Nowy Targ
8. Anna Paprocka 67 Nowy Targ
9. Jakub Nowak 25 Nowy Targ
10. Marek Bogusław Gruca 60 Nowy Targ

Okręg nr 3
1. Paweł Liszka 39 Nowy Targ (z poparciem PiS)
2. Andrzej Swałtek 56 Nowy Targ (z poparciem PiS)
3. Jakub Marek Swalarz 52 Nowy Targ (z poparciem PiS)
4. Agnieszka Maria Paprocka Maciaś 38 Nowy Targ
5. Kazimiera Ruchała 64 Nowy Targ
6. Maria Agata Lasyk 51 Nowy Targ
7. Karol Jakub Wojtaszek 25 Nowy Targ
8. Piotr Michał Rayski-Pawlik 44 Nowy Targ
9. Agnieszka Monika Wójciak 30 Nowy Targ

s/ zdjęcia: Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
brawo paweł!!03.10.2018, 20:12
wie co mówi
lala03.10.2018, 20:12
Pan Paweł to najlepszy Kandydat, ma dobre wykształcenie i wie co robi. Jestem za nim !!!
Zelek25.09.2018, 11:48
Spróbujcie na fb Paweł Liszka wpisać negatywną opinię na temat, któregokolwiek z kandydatów na radnych - hahaha dobrej zmiany - gwarantuję, że wpis jest od razu kasowany. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi - ale to nie ma zastosowania u Pana Liszki - takie działanie już świadczy o tym człowieku.
pl24.09.2018, 19:58
frekwencja osob na spotkaniu adekeatna do osiagniec kandydata
mieszczanka24.09.2018, 19:56
obiecanki cacanki a glupiemu radosc !!! ludzie sie nigdy nie zmieniaja a on juz pokazal jakim jest czlowiekiem I co zrobil dla naszego miasta
Nowoarżanin23.09.2018, 13:46
Paweł Liszka to jest jedyny odpowiedni kandydat na stanowisko Burmistrza Nowego Targu. Wykztałcony, ma doświadczenie finansowe i rachunkowe, doświadczenie menagerskie , doświadenia z klientami biznesowymi i wie czego oni oczekuja od Miasta, żeby wprowadzić swoje inwestycje. Ponadto był bardzo merytorycznym radnym i aktywnym przez 3 kadencje - do dziś włącznie. I ma możliwość pozyskania środków na planowane inwestycje w Urzedzie Wojewódzki i Centralnym. Inni tego niestety nie maja i na pewno nie zdołaja zrealizowc programu.
liczykrupa22.09.2018, 14:58
I tu się @kalkulator akurat częściowo mylisz, ewentualnie świadomie wprowadzasz w błąd.
Progi podałeś ok, ale dalej to już lekko po bandzie.
Metoda d'Hondta służy do obliczania ilości mandatów zebranych przez poszczególne listy. Faktycznie mamy 5% próg, i w zależności od uzyskanego wyniku % całej listy, następuje podział mandatów, ale już przydział mandatów do poszczególnych osób na liście zależy od uzyskanego, indywidualnego wyniku.
Jeżeli lista uzyska np. 3 mandaty, a wyniki (przykładowo 7) indywidualnych osób, uszeregowane w kolejności malejącej można przedstawić jako
A1, A7, A5, A2, A6, A4, A3, to mandaty dostana osoby A1, A7 i A5, czyli te, które dostana najwięcej głosów. Wpisałem oczywiście A1 jako tą osobę, która otrzyma najwięcej głosów, bo faktycznie zazwyczaj jest to tzw. lider listy, który ma szansę osiągnąć najlepszy wynik. I tylko dlatego tak wpisałem, a nie dlatego że była pierwsza na liście.
Były już w naszych lokalnych wyborach przypadki gdy do Rady M. wchodziły osoby z ostatniego miejsca na liście, a nie weszły np. z 2 czy 3.

Metoda d'Hondta, daje jeszcze jeden efekt, o którym się często zapomina. Mianowicie jeżeli, lista nie uzyska 5% progu wyborczego, to jej lider (czyli tzw. 1), nawet jeśli otrzyma najwięcej głosów w okręgu wyborczym, nie otrzyma mandatu.
Przykład:
Jeżeli 5% próg wyborczy dla całego miasta wynosi np. 600 głosów (wyliczenie następuje na podstawie oddanych głosów), a KWW zgłasza 3-osobową listę tylko w jednym okręgu, i lista ta zbiera 599 głosów, a jej lider (1) najwięcej w okręgu np. 350 głosów (pozostałe osoby na liście dostana łącznie 149 głosów), to lista nie bierze udziału w podziale mandatów. Mandat ten przypaść może temu KWW, który w skali miasta osiągnie najlepszy wynik, i wówczas wejdzie kolejna osoba, która osiągnęła najlepszy wynik, z tego okręgu wyborczego, w którym lista "wygranego KWW" osiągnęła najlepszy wynik. To jest efekt tzw. wciągania przez listę.
Niestety dla osób, które miały tak dobre wyniki, ale nie otrzymały mandatu, i takie przypadki miały także miejsce, w wyborach w naszym Mieście.

Trochę to zagmatwane ale łatwiej to raczej się nie da, i dlatego mało kto się w to wgłębia. Łatwiej to można tak jak @kalkulator.
kalkulator21.09.2018, 18:47
Mała ściąga dla kandydatów na radnych i ich wyborców.
Głosy i mandaty do rady będą obliczane Metodą D?Hondta , (wujek google) polegającą na tym, że gdy lista z danego okręgu osiągnie np 5 % ogółu głosów z danego okręgu, to automatycznie mandat dostaje osoba będąca na 1 miejscu listy - przykład : 5 osoba na liście uzyskuje poparcie 200 wyborców a 1 osoba na liście uzyskuje poparcie 20 wyborców, to mandat przypada nie 5 osobie na liście tylko tej 1, jeżeli lista osiągnie wymagany dla drugiego mandatu np 10 % ogółu głosów z danego okręgu, to automatycznie mandat uzyskuje osoba będąca na 2 miejscu na liście - przykład : 8 osoba na liście uzyskuje poparcie 250 wyborców a na drugą osobę na liście zagłosuje tylko 5 wyborców, to mandat nie przypadnie 8 osobie, tylko otrzyma go osoba będąca na 2 miejscu na liście. - to tak w wielkim skrócie. Kochani wyborcy - mandaty do rady zostały już rozdysponowane dla kandydatów będących na 1 - 2 ew. 3 miejscu na liście. pozostali na liście kandydaci, choćby zdobyli poparcie 500 wyborców mogą zapomnieć o tym, że uzyskają mandat do Rady Miasta. Kandydaci będący na listach na pozycjach 4,5,6 itd mocno zastanówcie się, czy warto się angażować w kampanię wyborczą, jeżeli nie macie najmniejszych szans na uzyskanie mandatu. To samo dotyczy wyborców. Jeżeli się mylę, to proszę o sprostowanie.
Enapokaz21.09.2018, 13:07
No nie to jakieś jaja tunel na Ludźmierskiej pod torami PKP.
Buhahaha ten tunel zacząć trzeba by było już przy Ruczaju a kończyć przy Dudku. Takie bzdury to nie nam wciskać. Nowotarżanie to nie ciemnogród.
do Jan Sięka21.09.2018, 10:04
Ja nie chce pokazywać palcem dla kogo lodowisko jest kulą u nogi. Powiem tylko tyle że sztuka było go doprowadzić do takiej ruiny. Ale o tym to już pan doskonale wie. Prawda?
Ewa21.09.2018, 00:08
Do Karolina. Pis nie myśli o sobie. Nie rozśmieszaj mnie. "Nagrody", spółki skarbu państwa, GetBack i Skoki... Włącz sobie czasami coś innego niz rządową telewizję to też o tym usłyszysz.
Karolina20.09.2018, 22:09
Do wszystkich którzy nie lubia PIS...nie pobieraj 500+ ani tez 300 na wyprawkę do szkoły, zabroń budować i remontować drogi i sam jeździj po tych szutrowych, wdychaj dalej ten smród z powietrza - raka płuc ani POhP nie życzę nikomu, ale pomyśl choc o tych starszych osobach ...co nasze pokolenie wychowały.. Chcesz zagłosowac na tych co wyłacznie o sobie myslą i o własnym biznesie..lub biznesie rodziny to głosuj. Twoja sprawa - Twoja decyzja, ale nie narzekaj później, że
obserw20.09.2018, 21:53
Widzę, że niektórych bardzo boli to, że Paweł Liszka jest kompetentny do objęcia stanowiska Burmistrza - ma doświadczenie, wiedzę finansową, jest otwarty do ludzi , kompromis i porozumienie to podstawa.....czyżby jego opanowanie kogoś wzburzyło?. Po co wracać do tego co było 4 lata temu ...jak to i tak obecna opozycja te wszystkie głupoty wymyśliła, żeby Watychę przepchać. Nie macie się czego chwycić??? Cos was boli czy dolega? to idzcie do lekarza.
waldek20.09.2018, 21:46
Trzeba myśleć z przyszłością - tu widać, że Pan Paweł liszka nie ogranicza się do "tu i teraz" ale myśli o przyszłym pokoleniu. Jak nie będzie się planowało na przyszłośćm.in. dodatkowych dróg (obwodnica Gorczańska) to bedziemy daleko za murzynami - nie obrażając ...
Jan Sięka20.09.2018, 21:39
@Pani Smutek: To nie sztuka wybudować nowe lodowisko. Sztuką jest je utrzymać. Sztuką jest zrobić tak, żeby budżet miasta nie musiał dopłacać na utrzymanie. Na utrzymanie obecnego lodowiska wydajemy obecnie ok. 5 mln zł. Jeśli zostanie wybudowany nowy obiekt, to pewnie trzeba będzie dołożyć drugie tyle. I będziemy utrzymywać już dwie budowle (bo przecież starego nie zamkniemy, prawda?). Już samo to mówi, że budowa nowego obiektu jest co najmniej dyskusyjnym pomysłem. Poza tym dochodzą aspekty komunikacyjne: MHL jest w centrum miasta, natomiast nowe lodowisko będzie na obrzeżach, co spowoduje zwiększenie ruchu samochodowego w rejonie al. Tysiąclecia. Już dzisiaj w dzień targowy, czy w niedzielę jest trudno z przejazdem przez nią, a co jeszcze, jeśli się złoży powrót turystów z Białki i Bukowiny z meczem hokejowym?
Jan Sięka20.09.2018, 21:24
@besala: Nie ma się czego obawiać. Smog istnieje i widzą to oraz czują wszyscy, również p. Paweł Liszka, stąd taki a nie inny program.
Jan Sięka20.09.2018, 21:21
@Zdenerwowany: Pan Liszka wyraźnie powiedział w wywiadzie dla Radia Kraków, że powinniśmy korzystać z ekologicznych źródeł ciepła, ale racjonalnie. Prowadzenie rury z ciepłą wodą produkowaną w kotłowni opalanej węglem (!) w terenie zgazyfikowanym nie jest racjonalne. I nie powiedział, że jest przeciwko geotermii, tylko że to jest też rozwiązanie, które trzeba brać pod uwagę. Ale wszystko musi być racjonalne.

Szczelny dom = mniejsze zużycie węgla = mniejszy smog. Proste i logiczne. Dodatkowo jak będzie dom docieplony, to ludzie sami przejdą na gaz, bo się to zacznie opłacać. Nikt nie pali węglem, bo tak lubi, tylko z kalkulacji ekonomicznej.

Pozdrawiam i dziękuję za ten głos.
byłek i widziołek20.09.2018, 19:15
1 i 2 okręgu pierwszego strasznie zmartwieni.
Rozmus20.09.2018, 18:08
Może przestańcie obrzucać dobrą zmianę błotem to nie pomaga w debacie
Możemy myślec różnie a spierać się merytorycznie mając na uwadze dobro miasta
Polityka spalonej ziemi nikomu nie służy a dzieli nas coraz bardziej
Ada20.09.2018, 18:00
No Iranie że znaleźli się odważni i zawalczą o Miasto
Wierze że PiS da radę i tym razem mimo fali krytyki
Zwolennicy PO pochowali się pod szyldami dziennych pseudo komitetów
Co za hipokryzja
Grzesiu już był nawet jego środowisko odwróciło się od niego
Potrzebni nam ludzie uczciwi
solidarna drużyna Pawła Liszki która daje pewność na sprawne zarządzanie miastem
Max20.09.2018, 17:51
No i dobrze że kandydatem na Burmistrza Paweł Liszke
Podziwiam z odwagę Jego i całej Drużyny Dobrej Zmiany
Spadnie na was moc krytyki a nie dajcie się !
Wierzę w rozsądek przy urnach wyborców
Macie mój głos i wielu moich znajomych
oszołom20.09.2018, 17:46
to kto w końcu jest pełnomocnikiem Zajaczkowski czy Pawlikowska
@Gienek20.09.2018, 17:45
a ja tu widzę grymas jak się dorwę do władzy ja ci pokażę
młody wyborca20.09.2018, 17:45
Miasto potrzebuje Dobrej Zmiany jak czystego powietrza czas przewietrzyć starą ekipę w Mieście która udaje że coś robi dla mieszkanców
Kaśka20.09.2018, 17:41
Brawo trzymam kciuki za Pana Pawła Liszke i Dobrą Zminę niezbędną w Mieście
jest ok20.09.2018, 15:35
Czy na pewno siedzi ?
Piter20.09.2018, 15:24
Pan Liszka już 4 lat temu pokazał jak dotrzymuje słowa. Tyle w temacie.
wyborca20.09.2018, 14:22
Głosujemy na Pawła Liczkę!! Tak dla dobrej zmiany w mieście
Patryk20.09.2018, 13:36
Polecam przypomiec słowa po 1 turze w 2014 r. Pana Liszki że nie zawarł porozumienie z żadnym komitetem i będzie współpracował z każdym kto działa dla dobra miasta. Potem poparł Fryzlewicza i zdjęcia razem mieli.
Parker20.09.2018, 13:14
A ja ta waszą kłamliwą ?dobrą zmianę? pi.... komuniści pisowscy! Tfu.
Pani Smutek20.09.2018, 12:30
Podobno najlepiej zarządza się swoimi pieniędzmi, zatem zróbmy małą analogię. Wielu właścicieli starych domów jednak decyduje się na rozbiórkę i budowę nowego domu z nowoczesnych energooszczędnych materiałów itd. Mam wrażenie, że podobnie jest z nową halą. Jednak nie ważne czy to sensowne czy nie, ważne że przeciwnik polityczny obecny burmistrz chce budować. To trzeba ten pomysł skrytykować. Tak sobie obserwuję tą politykę i zastanawia mnie czy kierują się politycy rozsądkiem, czy wzajemnymi sympatiami i antypatiami. Czytam, że nic nie robią te władze.. Ja jakoś widzę mnóstwo zmian, mnóstwo zainwestowanych pieniędzy. Jeden uważa, że bardziej sensownie wydane inni, że mniej sensowanie. Najbardziej mnie smuci to, że żyjąc w jednym mieście tak bardzo się nie szanujemy wzajemnie.
fajerman20.09.2018, 11:14
do xyz i merol
Obowiązkiem Urzędu Miasta jest finansowanie straży pożarnej na Kowańcu : ponosić koszty utrzymania jak i wyposażenia w stosowny sprzęt - zakup fajnego autka - tak stanowią stosowne przepisy. Panowie Druhowie a zarazem Radni - Łapsa i Waligórski, to nie jest Wasz sukces - to jest OBOWIĄZEK Urzędu Miasta
k20.09.2018, 10:41
Myli się pan panie liszka. Dobra zmiana dopiero będzie siedzieć.
zmiana ???20.09.2018, 10:34
Dobra zmiana ??? Dawniej PO dzisiaj PiS !!! Takie widzę obrazki:Liszka POpierany przez rektora zbójnika w objęciach byłego burmistrza Fryźlewicza. Zajączkowski działacz i członek PO. Dobrą zmianę widzę - Łapsa, Waligórski,Pawlikowska,Sroka,Gruca, Swałtek, Swalarz - już byli i doooozmienialiii !!!. No i były doradca w mieście Rayski-Pawlik. No ... dobra zmiana, dobra.
merol20.09.2018, 10:30
Druhu xyz brawo czyli warto było przejść IM od komitetu Fryźlewicza do Watychy a pewnie teraz warto przejść do Liszki .Cel uświęca środki.
merol20.09.2018, 10:29
Druhu xyz brawo czyli warto było przejść IM od komitetu Fryźlewicza do Watychy a pewnie teraz warto przejść do Liszki .Cel uświęca środki.
xxx20.09.2018, 10:28
nic konkretnego same ogólniki, nawet 1/4 tego by nie zrealizował... opowieści dziwnej treści...
gazdaII20.09.2018, 10:28
ręce opadają jak się na te listy patrzy, to chyba jakiś żart
pol20.09.2018, 10:19
te listy to zbieranina hipokrytów , cwaniaków, wstyd , najlepszy przyład -Łapsa,Liszka, Rayski-Pawlik. i jeszcze kilku. Jestem wyborcą PiS ale na PiS w Nowym Targu nie zagłosuję
jacek20.09.2018, 10:09
Łapsa -PiS istny cyrk
besala20.09.2018, 10:07
Boję się, że ta "Dobra zmiana w mieście" będzie oznaczać wszechwładzę posłanki Paluch, która zbuduje rękami burmistrza Liszki pomnik smoleński, która będzie nam wmawiać, że smog w Nowym Targu to wymysł dziennikarzy i cyklistów i która odwoła, pismem burmistrza Liszki, wszystkich dyrektorów szkół, miejskich spółek i urzędów, którzy nie zdobyli zaufania partii rządzącej.
wzrokowiec20.09.2018, 09:56
Boże ratuj , Łapsa z poparciem PiS ale obciach
nowotarżanin20.09.2018, 09:55
To czasem nie ta ekipa poprzednia oddała w dzierżawę tereny pod jarmark??? Jak można było tak karygodny błąd popełnić i przynieść wielomilionowe straty z wpływów z opłat? Żenada...
I ciupaga20.09.2018, 09:50
Straszna zbierania
Punktualna20.09.2018, 09:49
Na to spotkanie chyba się Liszka nie spóźnił? Bo ostatnio coś często mu się zdarza.
Jasiek20.09.2018, 09:45
Które to piętro? Oj bolesny będzie upadek!
Nowo Tarzan20.09.2018, 09:44
Program wyborczy "Niedowiary"
Z20.09.2018, 09:43
Asfalt w Gorcach, gratuluję nie szablonowego myślenia, strach pomyśleć co dalej
Farbowany20.09.2018, 09:40
Dobra zmiana nazwa przeraża, już za dużo tych dobrych zmian na każdym polu, w sądownictwie, edukacji (Zalewska) itd. Ja podziękuję.
Zdenerwowany20.09.2018, 09:35
Wszystko śmieszne, nie będę się rozpisywał na każdy punkt weźmy pierwszy z góry. Pan Liszka" skupia się na ochronie powietrza " pan Liszka mówił, że jest za ogrzewaniem węglowy a przeciw geo termi, jak dla mnie to te dwie sprawy wykluczają się kompletnie. Pan Liszka chciałby przenieść dotacje z geo termi na uszczelnienie domów żeby trochę mniej węgla spalać panie Liszka to nie jest ochrona środowiska tylko zamknięcie nas w szczelny domach z filtrami powietrza, dobre sobie. Odniosłem się to jakiegoś wywiadu na Rynku w Nowym Targu, mówił pan tam o przeniesieniu dotacji na uszczelnienie domów, przecież to kompletne nie możliwe, a poza tym lepiej mieć czyste powietrze jak szczelny dom, żeby chronić się przed zanieczyszczeniami.Logika nie standardowa.
wyborca20.09.2018, 09:29
no i zaprezentowali cały zestaw kłamstw. Nie dla Liszki
xyz20.09.2018, 09:29
do merol:
Czy ten jak to napisałeś "bajecznie drogie auto" stoi w garażu któregoś z radnych czy w remizie i służy wszystkim mieszkańcom. Do Twoich wiadomości tylko to auto o którym mowa w zeszłym roku brało udział w51 działaniach ratowniczych. W tym jeszcze trwającym roku w 27 działaniach ratowniczych. Oby 28 nie był u Ciebie.... Oświeć mnie jeszcze kim jest ten dobroczyńca bo chcę mu podziękować. Myślałem, że samochód ufundowało kilka instytucji m.in. Rada Miasta.
Darek20.09.2018, 09:04
Cały dawny PWS marka Fryźlewicza i to jest dobra zmiana??
raczej powrót starej zmiany
ustawili się na pierwszych miejscach na liście
szopka
Niwianin20.09.2018, 08:52
Dzień dobry! Chciałbym zapytać jaka to dobra zmiana ma nastąpić skoro to są wciąż te same *** w tym UM. Łapsa , Liszka itp. Liszka przed wyborami to na niwie każdemu mówi dzień dobry i nawet do kościoła chodzi dumny jak paw! Niech tylko przerabie wybory jak to miało miejsce w ostatnich wyborach i zmów będzie pajacem który nawet dzień dobry nie odpowie. Łapsa pierwszy przeciwnik PiS-u za panowania Platformy a teraz wielce z poparcia PiS startuje ? Ogarnijcie się, to wciąż te same *** od czasów PRL***! Ja pozostaje przy obecnym burmistrzu ! Jestem z niego bardzo zadowolony, piknikirodzinne, imprezy, ogródki, park miejski tętni życiem. Jego zaangażowanie w rozwój miasta i praca jaka wykonuje jest godna podziwu.Z czystym sumieniem chciałbym zobaczyć jego kolejna kadencje. Pozdrawiam normalnych miłego dnia
wernychora20.09.2018, 08:40
Partyjny komitet, pominki smoleńskie, wykonywanie poleceń Paluchowej, to jest program tej "dobrej zmiany" hłe hłe...
wyborca20.09.2018, 08:32
Żenujące. Tego pana to już dawno powinno się zapakować na taczkę...
esa20.09.2018, 08:13
honda wiem najlepszy bylby Mariusz wciscło
do beznadzieja GW20.09.2018, 08:03
Własnie pytam bo pan Liszka nic nie mowi o pieniądzach. Obiecywać to można. A obecna władza rozsądnie działa. To co piszesz to wyssane z palca opozycyjne śpiewki.
kocha i szanuje20.09.2018, 07:49
do zn - tylko po 4 latach to wszystko o czym piszesz pasuje jak ulał do pana Watychy. Miał swoje 5 minut i zostały tylko słowa, słowa, słowa ... puste obietnice. Wystarczy rozglądnąć się po Nowym Targu. I nie udało się ani z wizją, ani z konsekwencją. A nad tym grobowcem jego nieudolności zarządzania powiewa dumnie kolorowa wstążka. To by było na tyle. I wcale nie chodzi tu i teraz o propagowanie pana Liszki, choć przedstawiony program trzeba brać jako szansę dla nas wszystkich. Przecież tutaj musi się coś zmienić ...
MP20.09.2018, 07:49
Nareszcie Panie Pawle poszedłeś po rozum do głowy i masz w swoich szeregach ludzi o różnych zainteresowaniach i poglądach .Tym razem możesz coś ugrać w tych Wyborach .
Ten co wie.20.09.2018, 07:09
Janie Łapso miej odrobinę godnosci i kończ jak wcześniej obiecywałeś wstydu sobie oszczędź!
ANTY POLITYCAL20.09.2018, 06:25
Uwaga!!!!!Komunisci atakują!!Pis=PZPR
p. Pawle masz mój głos20.09.2018, 00:01
W końcu konkretny kandydat na burmistrza i KWW ! Pan Paweł pokazał, że działa skutecznie, jest aktywny w radzie, posiada doświadczenie w zarządzaniu w prywatnym biznesie, a to cenne, ponieważ niestety admin. i budżetówka nie potrafią zarządzać majątkiem i finansami /np. Watycha - wieczny urzędnik/ Program bardzo dobry, a duże projekty i obwodnica czy rozwiązanie przejazdu na Ludźmierskiej będą możliwe tylko przy udziale PIS, które na pewno wygra kolejne wybory - umieli znaleźć pieniądze na 500+ - uszczelniając system.
beznadzieja pana GW19.09.2018, 23:57
do Jaked - spytaj Liszki, on zapewne wie, bo to nie jest pozorant ani cyrkowiec jak obecna ekipa. Potrafi liczyć jako bankowiec i wie jak skutecznie inwestować pieniądze. Takiego potrzeba nam gospodarza. Dobrze byś również zapytał ile nas, mieszkańców kosztował eksperyment Naszego Miasta przez cztery lata? Ile miasto straciło na publicznej rozrzutności w ostatnich latach, latach urągającym wszelkim zasadom dyscypliny finansowej od obchodów 670 - lecia, przez Jarmarki Pidhalańskie, kawiarenki na rynku, zakup baranów, najbrzydsze muzeum jednej maszyny, niebotyczny wzrost wydatków na modernizację MOK, poronione pomysły z zabawą w rzekomo nowoczesne rozwiązania MPEC, chaos w urzędzie ... itd, itd. Może będzie szansa, że ktoś to policzy zanim zacznie sprzątać po tej beznacziejnej ekipie Watychy.
zn19.09.2018, 23:47
oglądałem kiedyś taką bajkę..."POMYSŁOWY DOBROMIR"....taka kulka pomagała bohaterowi wymyślić różne pomysły...tylko tej kulki brakuje temu Panu...reszta to utopia i bicie piany i puste gadanie...
Prosze Państwa...czy zauważyliście że na tej liście oraz innych kandydatów juz ujawnionych i nieujawnionych nie ma ludzi którzy chcieli by coś zrobić...są natomiast kandydaci krasomówcy...i tacy a może sie uda....
szkoda gadać
Miastowy19.09.2018, 23:37
Dobra zmiana he he he he jak widze tą szanowną drużynę to śmieje się aż mnie brzuch boli dobra zmiana chyba kosztowna zmiana mam nadzieję że ludzie pamiętają sytuację z przed 4 lat.
No ale chcieć a móc kandydować to różnica.
kalkulator19.09.2018, 22:59
Wielce Szanowny Panie Janie Radny Łapsa. Z Pańskiego oświadczenia majątkowego (dostępne na stronie Urzędu Miasta) wynika, że ma Pan całkiem, całkiem fajną emeryturę, której życzę większości Nowotarżan. Jako Radny a zarazem i osoba publiczna podlega Szanowny Pan szczególnym osądom Wyborców. Na przestrzeni kilku kadencji bycia Radnym - z moich podatków, jak i z Twoich podatków drogi Wyborco - czytelniku Podhale24.pl Szanowny Pan Radny uzyskał ok 200.000 zł - dwieście tysięcy złotych. Zatem moje pytanie brzmi - czego to takiego niezwykłego dokonał Szanowny Pan podczas tych kilku kadencji na rzecz Miasta Nowego Targu i Jego Społeczności co równałoby się z otrzymaną kwotą diet w wysokości ok 200.000 zł = dwieście tysięcy złotych ??? c.d.n.
hpg19.09.2018, 22:38
Wreszcie ktoś, kto proponuje spójną koncepcję na miasto. Wielu gada, że trzeba robić wyciągi w Gorcach, ale nikt z tych głosicieli nie zastanawia się, jak tam dotrą turyści? A tu, proszę! Jest pomysł i trzeba go zrealizować i dzięki temu umożliwić inwestorom budowę wyciągów. Dodatkowym atutem p. Liszki jest doświadczenie w zarządzaniu w prywatnym sektorze. Trzeba nam sprawnych menedżerów, a nie urzędników.
Jaked19.09.2018, 22:28
Dobra zmiana ...hahaha to dobre. Pan Liszka z ekipa probuja nam pokazac cudowny program. Ale ile on ma kosztowac?
baciok@19.09.2018, 22:28
Do tej drużyny mam prośbę. Może by w NT wprowadzić jakiś program +.
Proponuje flacha i kiełbacha + dla każdego mieszkańca raz na tydzień. . Jak to wprowadzicie to na was zagłosuję.
a to psikus19.09.2018, 22:20
PiS, w którego szeregach są dawni członkowie PSL i pewna ważna persona z PO (piastująca swego czasu stanowisko wice w mieście)

Ciekawe czy gdyby Nowogrodzka się o tym dowiedziała, to byłoby tak kolorowo hehe
115KM19.09.2018, 22:16
PiS sprawił, że cofamy się do czasów peerelowskich. Dobra zmiana...? Tylko dla swoich. Kto myśli inaczej, ten jest wrogiem. Demokracja zagrożona. Historia fałszowana. Sądy przejęte wbrew Konstytucji. Dążenie do Polexitu. Popieranie organizacji faszyzujacych. Podwyżki cen. Kosmiczne zadłużenie państwa., etc, etc. I jeszcze jedno, dyżurne hasło: "poprzednicy kradli...". To dlaczego jeszcze żaden (ważny) poprzednik nie siedzi...? Kłamstwo, populizm, zemsta Kaczyńskiego - to cały PiS. Czy na szczeblu lokalnym PiS może być inny...?
Igor19.09.2018, 22:09
Pan Liszka ma kosmiczne pomysly...Ciekawe czy wiadomo ile to moze nas kosztowac. Coz ta dobra zmiana to moze byc krok w przepasc ...wystarczy popatrzec co sie dzieje z naszym krajem.
Szarek19.09.2018, 22:06
oj slaba ta lista. A obietnice jak rzadu. Mozna obiecac cuda, tylko skad pieniadze na to? O tym nie mam mowy, bo po co. Koszt obwodnicy? Koszt lekcji? Jak ma byc poprawiona droznosc Ludzmierskiej? Jak ma to dogadac z PKP? Ile to miasto bedzie kosztowac?
derr19.09.2018, 22:06
Panie Pawle - po co panu na liście skompromitowany rzecznik poprzedniego burmistrza? Tyle złego co ten człowiek zrobił to - obciążenia dla komitetu. To taki sam balast jak pani wice na liście obecnego burmistrza...
stary juhas19.09.2018, 22:04
No tragedia , szykują się nam pomniki smoleńskie , jedną dobrą zmianę juz mamy i co ....świat się z nas śmieje. Partyjny komitet, nie chcemy tu takich, to są wybory samorządowe a nie partyjne
Oxygen19.09.2018, 22:03
Pan Liszka pokazal 4 lat temu jak mowic jedno w pierwszej turze a potem inaczej zrobic w drugiej turze. Po drugie gdzie chce ta obwodnice prowadzic. Tam sa prywatne grunty. Ile przeznaczy na wykup terenu? Kto bedzie wprowadzal innowacyjne lekcje angielskiego? Na jakich zasad wybierze podmiot to wprowadzajacy?
Wiko19.09.2018, 22:00
Pan Liszka ma podobno halo dotrzymuje slowa...a co mowil w czasie pierwszej tury o poparciu w drugiej a co potem zrobil. Nowy Targ Panie Liszka pamieta....
staszek19.09.2018, 21:59
jak liszka wygra to zamykam dobrze prosperujacy biznes i wyjeżdżam z nowego targu . Proszę sobie przypomnieć co było 4 lata temu razem z miłosciwie nam wtedy panujacym MF . Jak skończyła się sparawa z samochodem reklamą obok szkoły 11 ??
merol19.09.2018, 21:57
no to Jasiek i Kubuś olali dobroczyńce który im kupił bajecznie drogie autko na Kowaniec. Zemsta będzie słodka.
Podła zmiana19.09.2018, 21:47
Widzieliśmy Pawła Liszkę jak był zaangażowany i skuteczny jako radny i jego start to nieporozumienie.No coś, Miss Krościenka z wysoko zadartą głową nakazała, no to trzeba startować. Takie mają kadry *** PISi-wskie. A tym wszystkim, którzy tak się promują przez PIS, czy Wam nie jest tak po ludzku wstyd, co oni robią w tym kraju. Nie chodzi mi wcale np. o sądy, ale jak oni gardzą ludżmi, jak nie szanują nikogo. Ale coż, tak kiedyś zbudowano Hitlera i oby niektórzy się w porę obudzili.A PIS to widać po co do władzy przyszedł. Nażreć się do bólu, rozdać trochę swoim wyznawcom, zabezpieczy się tyły przez Rydzyka i można rządzić.
won od niszczenia przyrody19.09.2018, 21:40
Chyba tego *** pogieło. Góry chce wyasfalotować! Szanowny panie, a może rusz pan łaskawie leniwy tyłek i na własnych nogach zdobądź jakikolwiek szczyt. A nie: tyłek w autko i myśli taki, że będzie góry zanieczyszczał. Porażka w ogóle sie publicznie przyznawać do takiej postawy i takiej głupoty.
Gienek19.09.2018, 21:37
Ależ od tego Pana bije spokój. Aż dziwne, że z PISu. Może warto zaryzykować?? Ciężki wybór...
Anty Bolek19.09.2018, 21:30
Okręg nr.1. pierwsze trzy osoby to farbowane lisy , a nie pisiory.
Lol19.09.2018, 21:25
A mi się podoba ten zarys programu. Zwłaszcza centrum dla seniorów. Potrzebne jest miejsce, gdzie starsi ludzie mogą przebywać, gdy ich dzieci są w pracy i nie mogą się nimi zająć. Oby się udało.
Kolega19.09.2018, 21:17
Dobra zmiana, czyli rozdawnictwo i socjalizm przeniesione także do samorządu. Ja podziękuję.
młody19.09.2018, 21:09
O rany, doczekałem się. Wreszcie z poziomu krawężnika, ktoś pokazuje projekty prawdziwego rozwoju miasta. Czekam! Dajcie z siebie wszystko.
Super Paweł19.09.2018, 21:05
Same konkrety i oto chodzi :)
Osiedlowiec19.09.2018, 21:00
Konkretny i rzeczowy plan - na pewno poparcie - nasze głosy dajemy KWW Dobra Zmiana w Mieście na czele z Panem Pawłem Liszką
Pewien Pan19.09.2018, 20:58
Chyba ludzi całkiem po...pi.... jeśli będą na niego głosować ale cóż....
honda19.09.2018, 20:56
Drażni mnie ten cały system wyboczy metodą D Hondta . Wywarzają się tu
mechanizmy łamiące podstawy demokracji. To nie człowiek się liczy a grupa
mająca jakiś wspólny interes ,(nawet zamysł przejęcia władzy za wszelką cenę -np PIS połączy się z PO). Dla mnie CEL NIE UŚWIĘCA ŚRODKÓW.
To pros..cja polityczna wyborcy tego nie cierpią bo jest to obłuda.
Następnym mechanizmem jest działanie "LIDERA" w zawłaszczonej grupie takie aby w tym samym okręgu nie pojawił się inny kandydat który by wygrał z wytypowanym liderem . Powoduje to że obniża się wymagania dla kandydatów na pozostałych miejscach . Zaś uzyskanie progu wyborczego wymaga wystawienia jak największej ilości kandydatów tzw ciułaczy. CZYLI STAWIA SIĘ NA ILOŚĆ A NIE JAKOŚĆ. Porażające jest potem samobójcze wycinanie się między sobą kandydatów w jednym okręgu ,nawet z tego samego komitetu .
Potem wybrańcy nie muszą reprezentować Wyborców, bo to przecież Lider
umożliwił uzyskanie mandatu- zatem głosuj na to co wymyślą burmistrze i nie myśl.
W ten sposób wybieramy bezwartościowa maszynkę do głosowania i du...chron władzy.
I kolejne pięć lat w plecy.
Najlepsze były by JOWy .Tu wybiera się osobowość społecznika i fachowca . A władza musi działać transparetnie i logicznie aby przekonać do swoich działań niezależnych Radnych.
PAMIĘTAJMY MAMY TYLKO JEDEN GŁOS I GO NIE STRAĆMY.
dobrze19.09.2018, 20:43
no i dobrze, zakopianka się buduje to trzeba korzystać i ugrać coś na Nowego Targu.
Powiało z dobrej strony...
X19.09.2018, 20:37
Same ogólniki.
Szkoda19.09.2018, 20:36
Absolutnie niewiarygodny. Opowiadał, że z PiS nie ma nic wspólnego, a tu przypadkowo i hasełko nawiązujące do 'reżimu' jak i poparcie PiS.

Już na starcie, Pawle, przegrałeś.
Mój wybór.19.09.2018, 20:30
No i to jest mój wybór. Konkretnie i rzeczowo. Dobrzy kandydacib znane i lubiane twarze - powiało nowym.
Uchowajcie nas od partyjniaków19.09.2018, 20:27
Tragedia
waldek19.09.2018, 20:25
Dobra Ekipa... Trzeba przemyśleć, i chyba warto zaryzykować dla tej "dobrej zmiany". Pomysł na obwodnice gorczańską jest na prawdę imponujący. nie dosyć , że otworzy horyzonty na Gorce to jeszcze odciąży miasto z korków. Ale czy cos więcej o szczegółach programu bedzie?
żenada19.09.2018, 20:22
ja to bym chciała wiedzieć czy wice będzie EZ ?
jestem na nie
Zobacz pełną wersję podhale24.pl