19.09.2018, 22:48 | czytano: 6250

Dziennikarze pytają - Paweł Liszka odpowiada

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Prezentacja programu wyborczego kandydata na burmistrza Pawła Liszki była też okazją do zadania mu przez dziennikarzy kilku pytań.
Zawarł Pan w swoim programie "modernizację Miejskiej Hali Lodowej". A co z budową Centrum Sportów Zimowych? Nie wierzy Pan w tę inwestycje?
- My pokazując elementy naszego programu pokazujemy konkretne rzeczy, które są do zrealizowania w tej kadencji, w perspektywie kilkunastu lat do przodu. Trzeba mierzyć siły na zamiary. Kwota, o której była mowa w projekcie obecnego burmistrza to było ok. 170 mln zł. W momencie jak był tutaj minister sportu Stawarski to wyraźnie powiedział, że nie możemy liczyć na zbyt wysokie dofinansowanie, maksymalnie w okolicach 30 mln. I to będzie i tak wielki sukces, bo nawet Stadion Narodowy nie dostał takiego wielkiego dofinansowania, o jakie my tutaj jako miasto wnioskujemy. Ja uważam, że trzeba już dzisiaj poprawić warunki do uprawiania hokeja i to co jesteśmy w stanie zrobić za dużo mniejsze pieniądze - to jest zmodernizowanie hali lodowej. Przykładem może być hala lodowa w Tychach, gdzie wyremontowano obiekt, który świetnie funkcjonuje - za 16 mln. Więc zamiast 160 mln możemy wydać 16 mln i pozostałą kwotę przeznaczyć na realizację innych inwestycji, które są bardzo potrzebne w naszym mieście.

Ma sens rozpoczynanie dużej i kosztownej modernizacji MOK przy braku - w przewidywalnym okresie - gwarancji finansowania?

- Modernizacja MOK jest potrzebna. Ale, co istotne - ta modernizacja, która została opracowana opiewa na 20 mln zł. Nasuwa się pytanie, czy to jest ostateczna kwota. Bo najpierw mówiono o 15 mln, potem 24, a teraz jest 20 mln. I tak na prawdę nie wiemy na jakiej kwocie się to skończy. Mamy propozycję przebudowy sali widowiskowej MOK - i tutaj chciałbym złożyć apel do obecnego pana burmistrza, aby w tym okresie wyborczym, czyli w ostatnim miesiącu nie rozstrzygał przetargu, nie podejmował decyzji, tylko dał szansę nowej Radzie Miasta, by zapoznała się z projektem i zatwierdziła - czy robimy to w takiej postaci jak to zostało zaprojektowane, czy modyfikujemy.

Proponuje Pan utworzenie nowego parku przy osiedlach mieszkaniowych. Gdzie?

- Mamy tzw. dróżki, czyli miasteczko komunikacyjne, natomiast brakuje takiego miejsca w okolicy Podtatrzańskiej, Sikorskiego czy Podhalańskiej. Jest tam Strefa Relaksu i chcemy poszerzyć ten teren, zagospodarować zieleń i stworzyć taki mini park, gdzie mieszkańcy bloków będą mieli bliżej do terenu parkowego. Chcemy też zrobić tzw. "siłownie pod chmurką" na terenach wspólnych spółdzielni mieszkaniowej i Miasta.

Padła zapowiedź "udrożnienia ulicy Ludźmierskiej". Zechce Pan to rozwinąć?

- Jest to ciężki temat, ale musimy podjąć działania z władzami wojewódzkimi i centralnymi, związane z tym przejazdem kolejowym. Są możliwe dwa rozwiązania: albo takie obniżenie, że pociąg będzie zjeżdżał w dół, czyli tunel, albo na przykład - wiadukt. Ale dopóki nie zajmiemy się tematem, nie podejmiemy rozmów z władzami, odpowiedzialnymi za drogę, to nic się tam nie poprawi. Jest też możliwość spróbowania zrobienia przejazdu w innym miejscu, by rozładować ruch na Kolejowej i Ludźmierskiej. Na przykład są tereny byłego tartaku, gdzie już na koniec poprzedniej kadencji został opracowany model komunikacyjny, który odciążyłby ulicę Ludźmierską, a przy okazji otwarlibyśmy piękne, nowe tereny związane z działalnością gospodarczą.

Zapowiada Pan utworzenie "obwodnicy gorczańskiej". Czy projekt obejmuje także budowę nowych tras narciarskich? Czy mowa jest o Dziubasówkach?

- Nazwaliśmy to "otwarciem na Gorce". Chcielibyśmy tak na prawdę stworzyć dojazd do terenów rekreacyjnych w Gorcach. To jest projekt wieloletni. W "otwarciu na Gorce" mówimy o stworzeniu oferty całorocznej: ścieżek pieszo-rowerowych i tras narciarskich, które zachęcą i mieszkańców i turystów, by z tych atrakcji korzystali. Wiem, że tworzony jest inny projekt przez przedsiębiorców, którzy będą chcieli zbudować taras widokowy. Tutaj trzeba wspierać wszystkich przedsiębiorców, którzy będą chcieli zainwestować pieniądze i stworzyć stację narciarką. A wiem, że są takie osoby, które są w stanie tu zainwestować.

Próbowano przez wiele lat. Potrafi sobie Pan poradzić z oporem właścicieli terenów?

- Jeżeli ktoś nie próbuje i nie podejmuje rozmów z mieszkańcami to nic się stworzyć nie da. Trzeba rozmawiać i próbować negocjować z właścicielami gruntów. Nic na sile. Co jest moim marzeniem? By tu, w Nowy Targu, w Gorcach też stworzyć kompleks - sieć komunikacyjną, wyciągi narciarskie, stacje. Wtedy bardzo pięknie możemy połączyć z Klikuszową, gdzie jest już kompleks tras narciarskich.

Ma Pan poparcie PiS, ale tworzy własny komitet. Jednak nawet jego nazwa "dobra zmiana" nawiązuje do Prawa i Sprawiedliwości. Dlaczego po prostu nie wystartował Pan z listy PiS?

- Jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Jako kandydat na burmistrza mam poparcie PiS. Natomiast nasz komitet jest otwarty na wszystkie osoby, które chcą działać na rzecz miasta. Część kandydatów ma poparcie PiS a część jest apolityczna i nie chciała tego poparcia. Oczywiście te osoby mają zbliżone poglądy do moich. Poza tym, to że mam poparcie PiS to jest wielki plus. Bo to partia rządząca w Polsce, rząd który dotrzymuje słowa i wykonuje konkretne działania. Mój program również jest oparty na konkretnych działaniach, z których będzie nas można rozliczyć.

Proszę podsumować swoją pracę jako radnego w tej upływającej kadencji.

- Te lata były czasem gdy byłem w opozycji. Byliśmy w mniejszości (na 21 radnych kluby PiS ma 3 mandaty - przyp. red.). Byliśmy w mniejszości i jakiekolwiek moje próby wskazywania poprawek, czy pomysłów - niestety nie miały uznania wśród obecnie rządzących. Trudno realizować konkretne projekty nie mając większości w Radzie Miasta.

Powiedział Pan przed chwilą, że trzeba z innymi rozmawiać. Nie umiał Pan porozumieć się z innymi radnymi, by ich przekonać do swoich projektów?

- Trzeba rozmawiać. Natomiast rozmawiać, to znaczy przedstawiać swoje argumenty i racje, a nie oznacza to, że będę ślepo akceptować czyjeś poglądy. Możemy się pięknie różnić, ale ja mam swoje stanowisko. Jeśli jednak nie jest ono uwzględniane w różnego typu projektach - to nic na to nie poradzę.
Trudno było Panu skompletować listy kandydatów do Rady Miasta?

- Nie. Przede wszystkim chciałem mieć różnorodność na listach. By były na nich zarówno osoby młodsze, jak i starsze, posiadające wielkie doświadczenie zawodowe, społeczne, bycia radnym. Jak państwo patrzycie na rozkład kandydatów, to widzicie, że są to osoby z każdej części miasta. Chodzi o to, by każdy mieszkaniec miał niedaleko siebie swojego reprezentanta.

Obowiązek parytetów, czyli udział kobiet w wyborach - to dobry pomysł? A może sprawił Panu kłopot?

- Nie będę dyskutować o tym, czy to dobry pomysł, bo nie my stanowimy prawo, jeśli chodzi o kodeks wyborczy. A parytet wywalczyły sobie kobiety. Ale - tak, utrudniło to każdemu z komitetów zadanie stworzenia list, bo większość kobiet woli ognisko domowe, niż działalność społeczną. Dlatego bardzo doceniam, cieszę się i dziękuję wszystkim, który chcą się zaangażować w życie społeczne. Bo bycie radnym to duże wyzwanie.

Jaką widzi Pan możliwość rozwiązania sporu "Miasto - targowica"?

- Trzeba rozmawiać, podjąć mediacje. Konflikt, który tam zaistniał to spór pomiędzy współwłaścicielami działek. I to oni muszą konflikt rozwiązać. Natomiast alternatywą jest podjęcie negocjacji w zakresie przejęcia spółki Nowa Targowica przez Miasto. Ale zawsze najlepiej będzie zarządzał prywatny przedsiębiorca, który zadba o to, by była dobra reklama, niż urzędnik, który przyjdzie tylko i zbierze opłaty. Jestem za tym, by zarządzanie było w rękach prywatnych. Mam nadzieję, że uda się ten konflikt zażegnać.

Skoro tak, to czy sprzeda Pan telewizję kablową?

- Nie mam takich planów.

Jak będzie styl Pańskiej kampanii?

- To będzie kampania pozytywna.

Komitet ma 27 kandydatów, walka idzie o 21 mandatów. Ile mandatów przewiduje Pan zdobyć?

- O tym zdecydują wyborcy przy urnach. Mam nadzieję... takie jest moje marzenie, żebyśmy mieli większość w Radzie Miasta, by ci kandydaci, którzy będą mnie reprezentować zdobyli mandaty, byśmy nasz program, który jest bardzo konkretny - zrealizowali. Oczywiście, jeżeli uzyskamy mniejszą liczbę mandatów, to będziemy rozmawiać z innymi komitetami w celu stworzenia większości w Radzie.

Ma Pan już "przygotowanych" zastępców?

- Są. Nie będzie poszukiwań. Mam ich w głowie. Wiem, że zaraz zapytacie mnie o nazwiska, ale jest za wcześnie, by mówić o personaliach. Bedą to na pewno osoby wykształcone, które mają kompetencje i są gwarantami realizacji programu, który dzisiaj przedstawiliśmy.

not. Sabina Palka
zobacz także
komentarze
do hejtów03.10.2018, 20:10
bez sensu te hejty i tak nic nimi nie zrobicie ;-;
natalia03.10.2018, 20:09
brawo Paweł!!!
koza26.09.2018, 10:53
Kościół za plecami. Liszka to już umiaru nie ma. Cztery lata temu też startował i ludzie go nie chcieli. Jakby sobie przyczepił do marynarki toruńskie pierniki to może by odwrócił złą passę. Bu ha ha ha..
WMA25.09.2018, 21:42
Panie Pawle, ma Pan mój głos, podobają mi się plany na dobre zmiany. Jestem świadoma, że nie które z nich są długoterminowe. Jednak wierzę, że powoli do przodu i się uda.
Do osób, które piszą negatywne komentarze , proponuję wystartować w przyszłych wyborach, kto się odważy?
Dotrzymuję słowa HA Ha HA25.09.2018, 14:45
Kandydat Liszka tak niepewnie się czuje, że w tle wykorzystuje wieżę kościelną i myśli że to mu pomoże. Wygląda to komicznie i mało profesjonalnie.Po Liszce można jedynie się spodziewać że wybuduje kaplice. Na to go może stać. Strasznie dużo gada, ale nigdy żadnych konkretów,męczące jest słuchanie jego elokwentnych pustych zdań, z których nic nie wynika. Nie pamiętam aby czymś się zasłużył przez tyle kadencji w samorządzie.Idealnie pasuje do kandydata przysłowie, krowa która dużo ryczy, mało mleka daje. I jeszcze to infantylne serce, dla człowieka bez emocji.I jeszcze kompromitujące hasło: dotrzymuję słowa.
Durniów z nas robi, zapomniał jak 4 lata temu po odcięciu się od M.Fryźlewicza, w drugiej turze za stanowisko wice wziął się na plakatach wyborczych za ręce z M.Fryźlewiczem i Hodorowiczem???
Dotrzymuję słowa HA Ha HA
Paweł24.09.2018, 22:48
Ten gość całą kadencję przegada (cyt. trzeba rozmawiać) i tyle po nim zostanie. Czy ma on jakiekolwiek doświadczenie w realizacji dużych projektów infrastrukturalnych, czy ma ludzi do tego (na razie w głowie jak mówi - ale to może nie wystarczyć). Chyba, że zatrudni prezesa PPK, ale to właściwie na jedno wyjdzie wyjdzie obaj będą powtarzać, że trzeba rozmawiać i przegadają kadencję.
paul23.09.2018, 22:07
Wszyscy są przeciwko PiS ale jak będą wybory to na nich zagłosują bo 500+, bo wyprawka szkolna, tylko nikt nie wie jak wielki jest dług Polski nie mld, bln, tylko bld zł więc się zastanówcie ludzie na kogo głosujecie. Margaret Tacher premier W. Brytanii powiedziała; państwo nie ma żadnych pieniędzy, żeby komuś dać to innemu musi zabrać.
patron23.09.2018, 19:26
Wszyscy!! byle nie Liszka
Nieznana23.09.2018, 12:52
Przepraszam ale dlaczego wszyscy opisują tak źle pana Liszkę. Przeciesz to nie jest zły człowiek
głos22.09.2018, 15:04
Nikt nie mówi o kopaniu tunelu, tylko o odróżnieniu ul. Ludźmierskiej. Owszem może być tunel, może to być wiadukt/estakada, ale może to być dodatkowa droga, która pozwoli na lepszy przejazd z kierunku Ludźmierza do centrum Miasta lub dalej na wschód. To jaki sposób będzie najbardziej efektywny, to niech się wypowiedzą specjaliści od drogownictwa.
Taka prawda22.09.2018, 14:38
Za często pan Liszka zmienia poglądy polityczne, człowiek nie zdecydowany, szukający opcji, która da mu najwięcej korzyści (karierowicz)
Teodor22.09.2018, 14:35
Hasło wyborcze kojaży się fatalnie, dobrą zmianę już mamy w całej Polsce, nie potrzebujemy takich zmian w naszym mieście.
Punktualnie22.09.2018, 14:33
Znam pana Liszke z paru spotkań, zazwyczaj się spóźnia, a potem tel w ręku i przegląda smartfona. Jak dla mnie to go dyskwalifikuje na samym starcie, ja panu już dziękuję
zuzia lalka duża22.09.2018, 14:04
Pis najbardziej dotrzymał słowa w sprawie migracji. Zamiast 6 tysiecy Syryjczyków nawpuszczał setki tysięcy muzułmanów z Afryki i Azji oraz 2 mln [(OUN)UPA]Ukraińców przodujących w statystykach kryminalnych - rozboje, pijactwo, kradzieże, groźby, nienawiść do Polaków, a nade wszystko zamrożenie wzrostu płac Polakom. NIKT światły nie może się identyfikować z tą partią.
miastowy22.09.2018, 13:01
Panie Pawle żeby nie były to tylko obietnice wyborcze to może czas zacząć kopać tunel na Ludźmierskiej ....Pana zdjęcie z wkopaniem pierwszego szpadla i masz Pan mój głos
blokers22.09.2018, 11:58
Ha,ha.....,Przerost formy nad treścią,,-każdy kto miał z nim kontakt wie jak sprytnie manipuluje ludźmi i słowami.Tylko ktoś kto nie lubi tego miasta może życzyć mieszkańcom takiego kandydata .Nie umie nawet z honorem przegrać-już nie pamiętacie że to typowy ,,****,,... A na liście z jego komitetu Pani W. to nie rodzinka ?
kris22.09.2018, 11:08
zawsze PO ,a teraz poparcie PIS. ŚCIEMNIANIE to jego życie, znam go lata osobiście i wiem jakim jest człowiekiem. I powiem krótko nikt z moich bliskich na niego nie zagłosuje!!!
Normalny22.09.2018, 09:33
A w tle symbol prawdziwej władzy w tym kraju.
Zbigniew21.09.2018, 23:42
Przeczytałam programy komitetów...oczywiście jeszcze szczegóły i kalkulacje trzeba . Ale już widać, że ta "Dobra Zmiana w Mieście" ma program z głową zrobiony...i nie puste słowa. To, że poparcie PIS to .... nie urywa niczego, a skoro może pomóc Miastu i Mieszkańcom to czemu nie skorzystać. Nie ma co się obrażć jak ma być lepiej ..a nie gorzej. Pytanie czy bez takiego poparcie inni by byli w stanie cokolwiek zrobić??? Jeżeli chcemy poprawy i rozwoju Nowego Targu, jeżeli chcemy coś dla pokoleń nowotarskich a nie tylko prywaty... to póki co...najlepszy jest Pan Liszka. I jak widac wśród kandydatów na radnych ma rozsądnych , i rozważnych ludzi.
fafik21.09.2018, 21:37
stanowcze nei dla "dobrej" zmiany , nie dla deform i nie dla ciemnoty wpieranej przez kler . PIS to wstyd
Bankierska intuicja21.09.2018, 17:15
Bankowiec, który zaciągnął olbrzymie kredyty na dziesiątki lat i to w walucie frank szwajcarski.Gratuluję odwagi.Trza teraz spłacać.
Rozczarowany21.09.2018, 08:36
Bankier z bardzo wysoką pensją, po co mu takie stanowisko? Karierowicz. 4 lata temu Fryźlewicz i Hodprowicz, a dzisiaj nikt nie jest wstanie przewidzieć zachowania i planu tego pana.
Wszyscy tylko nie PiS21.09.2018, 08:17
PiS zrujnował ten kraj pod każdym względem. To samo zrobi Pan Liszka z tym miastem. Ale co się dziwić, to jest partia dla ludzi niewykształconych, "ciemny lud to kupi" z pewnością!
obserwator20.09.2018, 21:42
Do "myśleć szerzej"
Ostatnio głośno o udrożnieniu Ludźmierskiej mówił ksiądz Paśko na otwarciu tzw. Wieży wodnej. Trzeba przyznać że Pan Liszka jest wyśmienitym obserwatorem i to i owo umie "ściągnąć"
sylwek20.09.2018, 21:38
to do czego Paweł doszedł zawdzięcza sobie i swojej rodzinie...od nikogo nic za darmo nie dostał, na wszystko co ma sam pracował. Wielki szacunek Paweł. Takich ludzi trzeba, którzy wiedza jakie ciężkie jest życie. A nie takich którzy dostali już miliony zanim się urodzili i nie wiedzą co to trud pracy tylko znają kombinowanie. Większośc mieszkańców Nowego Targu niestety nie ma "na dzień dobry" kupe kasy.
waldek20.09.2018, 21:35
Hmmm. Fryźlewicz marek to już chyba na bakier poszedł. Sam startuje na radnego z innego komitetu, a i słyszałem , że Paweł nie chciał go na liście. Czyli byc może , że 4 lata temu ktos wypuścił blef , że Paweł I fryźlewicz razem w urzedzie. A program super.... widać w oczach przyszłego Burmistrza, że jest pełen energii do działania....on to zrobi. To nie obietnice bez możliwości ich zrealizowania...to realia
alik20.09.2018, 21:12
Problem Ludźmierskiej to nie tylko przejazd kolejowy, ale i skrzyżowanie z ul. Składową /dojazd szczególnie do p.klapek/.
Kiedy zaczną budować zakopiankę i rondo koło Żanex-u to już będzie całkowity bezruch!
Pamiętam, że przed wyborami wszyscy mieli WIZJE. A po to zostawało duże g............
alladyn20.09.2018, 20:28
@ genio&Ksen, przepraszam ale panom chyba się coś pomieszało i dziwnie się czas zatrzymał na kampanii wyborczej wizjonera Watychy. Właśnie widać jak zrealizował swoje obietnice, punkt po punkcie. Zapomnieliście co też miało poderwać miasto do lotu? I co tak nadzwyczajnego blokowało naszego zagubionego burmistrza w realizacji zadań? Może Liszka? Albo niedobra opozycja? Albo radna Korwin? Hahhahhaa. Sięgnijcie lepiej do szuflad a znajdziecie tam zagubione skarby panującego nam maharadży. Niestety to już koniec maskarady.
Elo20.09.2018, 19:43
Gienio, możesz sobie szeroko myśleć jak jesteś w opozycji.
lala20.09.2018, 19:07
czas Fryźlewicza się już dawno skończył tyle lat blokował wszystko w Nowym Targu
PIS=PZPR20.09.2018, 18:59
Kijem po plecach ta czerwona komunistyczna propagandę a od Gorc lapy precz!!!!!!!!!!!
Michal20.09.2018, 17:16
Co dziwne? że wreszcie przestajemy bajdurzyć o muzeum drukarstwa itp. Ktoś wreszcie zaczął mówić sensownie i co boli? Muzeum dla Watychy za zasługi i piękne baśnie deklamowane 4 lata temu
Edelrezi20.09.2018, 16:21
Panie Pawle, ja Panu wierzę. Proszę tylko obiecać, że nie zrobi pan takiej akcji jak obecny burmistrz i nie poobsadza Pan ziomkami z PiSu wszystkich stołków tzw. dookołaurzędowych.
Ksen20.09.2018, 16:00
do Myśleć szerzej. Program Liszki to puste obietnice. Bez konkretnych harmonogramów, kosztów i sposobu jak to zrobić. Liszka mówił że trzeba rozmawiać. Od rozmów się nie załatwi tego. Więc mówienie że to perspektywiczny program to nic innego jak próba pokazania kandydata w bieli.
żenada20.09.2018, 15:34
Słyszałam że obecni radni i burmistrze obraził się na innych startujących
Z pozostałych komitetów. Bo wg nich urzędy się tylko im należą
dożywotnio a może z ojca na syna .
Tak wygląda wg nich demokracja .
Mentalność Kalego i tyle .Pamiętajcie pycha zawsze jest ukarana.
gienio20.09.2018, 15:26
Liszka z Łapsa i Waligorskim przez tyle lat mogli myśleć szerzej
przecież już byli przy władzy .I jak tu uwierzyć w kolejne obietnice o myśleniu perspektywicznym (starym)nowym i szerszym.
Tak prawdopodobnie wygląda kłamstwo wyborcze .
Ja się nie dam nabrać .
prawda i śmiech20.09.2018, 15:22
do ZAX - pamięta również te z Watychą, który mówił do Nowotarżan - z wizją i konsekwencją. W jednym i drugim przypadku widać oszałamiający postęp ... szkoda, że w zapaści. Jeżeli chodzi o Liszkę, który nie jest bohaterem mojej bajki muszę przyznać, że wybrał lepiej, bo jak to mawiała moja babcia lepiej stracić z mądrym, niż zyskać z głupim. Wybrał jak rasowy polityk, może przez przypadek, a może intuicyjnie widząc kto gwarantuje przyzwoitość. Dobrze by było żeby dzisiaj, po czterech latach rządów sam Watycha mógł się odnieść do sukcesów Fryźlewicza i zmierzył się z nimi pokazując swoje - chociaż trzy ... dwa ... jeden?. Z Hodorowiczem ta konfrontacja mogłaby wypaść jeszcze gorzej, bo żeby dotknąć jego poziomu sam Watycha musiałby pożyczyć z teatru ulicznego bardzo wysokie szczudła.
Myśleć szerzej20.09.2018, 14:03
Oczywiście w tym mieście nic się nie da. Lodowiska się nie da wyremontować, Ludzmierskiej się nie da udrożnić, obwodnicy się nie da zrobić.
Najlepiej nic nie robić tylko imprezy na rynku i wieszać wstążki.
Myślmy tak dalej, a za 20 lat zostaną lub same dziadki.
Gdyby ???? lat temu nasi przodkowie tak myśleli, to nie byłoby Polski. Na naszym lokalnym podwórku, gdy padł pomysł budowy lotniska, lotnictwo było w powijakach, podobnież z rezerwatem na czerwonem, który powstał gdy mało kto myślał o ochronie przyrody.
Od dawna nie słyszałem, by ktokolwiek, głośno powiedział o konieczności polepszenia przejazdu kolejowego na Ludzmierskiej, a wszyscy psioczą stojąc w korkach. O obwódnicach myślało się już w latach siedemdziesiątych ale każdy udawał, że nie ma problemu, dopóki problem nie przyszedł. Podobnie można wymieniać inne inwestycję, ciągle się tylko myśli, a gdy ktoś o tym powie głośniej, to się pukają w czoło, że coś z nim nie halo. Jeździcie po świecie, oglądacie różne ciekawe rozwiązania i zrealizowane pomysly, wszędzie się da a u nas nie.
Pokazany przez Liszkę program pokazuje, że można myśleć szerzej, perspektywicznie, a nie tylko kategoriami własnego podwórka, z roku na rok. Pewnie że pieniędzy nie ma, by zrobić to od razu, ale trzeba, mając taką perspektywę podejmować działania do ich przygotowania.
NT20.09.2018, 13:28
Panie Pawle,
pomysły ok, liczę na większe przybliżenie tematów.
Znając Pana z działalności społecznej (charytatywnej) - wierzę Panu.
Wolę kandydata społecznego niż kandydatów grup osobistych interesów.
Powodzenia
Zax20.09.2018, 13:26
Nowy Targ pamięta plakaty sprzed 4 lat. Hodorowicz Fryźlewicz Liszka.
Remo20.09.2018, 13:25
Ech te pisowskie obiecanki. Z kraju w ruinie, w którym nie było mostów ani dróg w trzy lata zrobili prawie drugą Japonię. Jak tu nie głosować na takich swojaków. Jak ich wybiorą to oni o kolegach pamiętają, nie to co PO i ich konkursy na stanowiska. W rok dorobię się milionów jak mnie w jakaś spółkę wkręcą. Pamiętajcie głosujemy tylko na PiS, muszę chałupę wyremontować.
znajomy20.09.2018, 13:13
a i zapomniałem dodać że juz mi sie patrzyć nie chce na te ich plakaty- a to dopiero początek kampanii - jak to oni są wypacynkowani przez wizażystów...a te ich ułożenia dłoni mające budzić wiarygodność i przychylność...sztuczne uśmiechy itd itp....
znajomy20.09.2018, 13:10
do znajoma ....dzis sie wyspałem i jak rano się przeciągałem to ujrzałem...że nazwisko kandydata kojarzy mi się z taką postacią z bajki - Lisem Witalisem -...jak obejrzysz to bedziesz wiedziała o co chodzi - bez przerwy tylko knuł i ustawiał się tak żeby było dobrze...ale tylko jemu:)))))
Tak20.09.2018, 12:31
Dobry pomysł z ta hala lodowa. Przynajmniej jest to realne. Jeszcze kontakty z PiSem. Ciekawe, ciekawe....
Uuuu20.09.2018, 11:53
Kościół w tle musi być! !!!!!!
Sportowiec20.09.2018, 11:36
Zrozumcie, że jeżeli nie wyremontujemy lodowiska to za 4 lata TatrySki będą trenować na dunajcu jak w latach 50 a my kibice bedziemy na skarpie siedzieć. Sezon się zacznie jak mrozy przyjdą i skończy się nasza bajeczka o stolicy hokeja w PL.
xxx20.09.2018, 10:26
LISZKA+ jak zwykle wiele obietnic nierealnych, bajania których nigdy nie zrealizuje....
NT na wygnaniu20.09.2018, 10:18
Panie Liszka , no takiego populizmu się nie spodziewałem, każdy wie jaki ma pan stosunek do hokeja w Nowym Targu a teraz zaczyna pan od remontu hali. Co czyżby głosów brakowało???
Temat hali, Gorców to temat każdego kandydata powtarzający się co wybory .
A co Pan i reszta kandydatów chce zrobić w kwestii wymierania miasta, które wszyscy młodzi opuszczają, gdzie o 6:00 tworzą się korki do Krakowa bo ludzie jada do pracy.
Nie igrzysk i chleba, wędki na trzeba
hokejowy20.09.2018, 10:08
W Tychach mają zwykłe lodowisko a w Nowym Targu mowa o 2x większej hali wielofunkcyjnej która ma też taflę treningową to raz. Dwa remont tam kosztował tyle, ile połowa nowego lodowiska z taflą treningową. Takie lodowisko mają w NT budować. A te 170 milionów to z hotelami i innymi pierdołami, które ktoś może prywatnie dobudować.
ćwirek20.09.2018, 10:03
I ten kościół nad jego głową jak korona Króla Kazimierza z Niwy. Jakby dostał elekcje to byśmy mieli dwóch królów i królową. On . Król Bolesław Wielki od Kultury i Królowa Joanna de Wstęga
mieszko20.09.2018, 10:02
@śmiech na sali: I co z tego, że Ludźmierska to droga wojewódzka? To nie możemy już nic w tej sprawie zrobić, żeby ją udrożnić? Takie podejście prezentuje obecna władza i poprzednicy, czyli MF: nie nasze kompetencje, to się nie bierzemy. A ja chcę, żeby gospodarz mojego miasta brał odpowiedzialność za całość i starał się rozwiązywać problem pomimo braku formalnego wpływu. Czy to tak trudno jest zaprosić wojewodę, marszałka w dzień targowy i pokazać mu problem? Czy to tak trudno chodzić, stukać i pukać w tej sprawie? Nie! Ale obecne władze nawet tego nie zrobiły. Dlatego faktycznie czas na dobrą zmianę i trzeba dać szansę p. Liszce, niech spróbuje.
Jasiek20.09.2018, 10:02
Szkoła 2 dla wszystkich, ja tylko tyle zapamiętałem z poprzedniej kadencji radnego Liszki
Nowo Tarzan20.09.2018, 09:59
Pisowskie majaczenie, ale to już było, dobra zmiana, śmiech na sali
Wk20.09.2018, 09:58
Bardzo dobry kandydat. Zdecydowanie popieram. Brawo Paweł. Masz mój głos.
Z20.09.2018, 09:57
Buta i populism, ustawka jak TVP
zdziwiony20.09.2018, 09:41
~do opinia
Z jaką wizją i rozmachem? Żal, lol.pl
max20.09.2018, 09:41
Człowiek całe życie się uczy... i widzę że Paweł wyciągnął wnioski.. dorósł do tego, aby mu powierzyć władzę w mieście... szkoda tylko, że "komentatorzy" nawet nie przeczytali programu, który składa się z konkretów, a nie ogólników..
Ale to NT... tutaj każdy jest burmistrzem u siebie w mieszkaniu i ma najlepsze rozwiązania... szkoda tylko że każdy umie wytknąć błędy, a niewielu umie popatrzeć na to co dobre... Dwoma słowami: Nowy Targ
Basia20.09.2018, 09:39
Pan Paweł startuje co wybory, jak widze jego zadłuzenie na oswiadczeniu majatkowym to wiem dlaczego
@20.09.2018, 09:30
Ale sobie spijają z dziobków. Gdzie jest informacja co to za dziennikarze byli zaproszeni że fundują taką kołomyję i mizerie pytań.Pytali tak żeby nie zapytać. Jak te jego / bardzo kiepskie obietnice i słabo przygotowany temat/ będą realizowane z taką sama skutecznością jak opozycja w Radzie to skończy się na siedzeniem na d..... i nic nie robieniem przez kolejne 4 lata. Dodać do tego pisowskie waśnie i mamy obraz czego to się możemy po Pawle spodziewać. . To ja już wolę Grzesia i wstążki na drzewach.
konserwa20.09.2018, 09:16
odpowiedzi wiarygodne uczciwe niedosyt następnych pytań i odpowiedzi PIS daje gwarancje wiarygodności dotrzymania słowa realizacji obietnic powodzenia liczę na dobrą zmianę
znajoma20.09.2018, 08:58
Znajomy za krótko śpisz a za długo siedzisz na internecie.Spróbuj odwrócić relacje,zobaczysz,będzie lepiej.
Darek20.09.2018, 08:58
to ten z plakatu 3 Panów trzymających się za ręce z poprzedniej kampanii ??
xyz20.09.2018, 08:55
W komentarzach sztab liszki rzucs komentarzr godne PiSowskiej propagandzie z TVP :D w Tychach hala kosztowała nie 16 mln a drugie tyle. Do ulicy Ludźmierskiej miasto nic nie ma bo to nie jest miasta tylko województwa i oni mogą coś tam robić. Pan Liszka niech sobie przy okazji przypomni co zrobił z Fryźlewiczem na zeszłych wyborach. Jedna ekipa i tyle. Kalbówki też prywatyzować nie chce by były stołki dla swoich.
Liszki propaganda jak w TVP20.09.2018, 08:44
Co Liszka propagande sieje. Samo lodowisko miało kosztować 60 mln a reszta to planowany hotel, centrum konferencyjne itd które ktoś nógłby budować prywatnie jak Wojas hotel koło stadionu.

A w Tychach monton kosztował prawie 30 mln a nie 16 mln! I to hali w lepszym stanie nisz nasza!
Obiektywny20.09.2018, 08:37
Gorce zostaw w spokoju bo bez Twoich inwestycji jeżdżą tam na rowerach spacerują a nawet biegają.
Paweł zejdź na ziemię20.09.2018, 08:34
pomysł z obwodnicą gorczańską jest nierealny. Każdy kto chociaż trochę siedzi w sprawach ochrony środowiska i planowania przestrzennego wie że RDOŚ i GPN, nie mówiąc o właścicielach prywatnych nigdy się na to nie zgodzi. Będzie tak samo Pawle jak z obiecywanym przez ciebie i Watychę w poprzednich wyborach wyciągiem narciarskim.
Cały program to same hasła i ogólniki nie poparte żadnymi konkretami. Populizm!!!
Ami20.09.2018, 08:29
Do ?jo? słuchaj, tacy prorocy co grule jedzą to g*** wiedza. Paweł jak najbardziej tak. Masz nasze poparcie.
miastowy20.09.2018, 08:24
Ile razy można startować? Chłop nie może ogarnąć, że ludzie go nie chcą.
Kończ waść, wstydu oszczędź!
Szarek20.09.2018, 08:22
To co przedstawił kandydat PiS to same obietnice które podsumowuje że trzeba rozmawiać. Nie ma słowa o pieniądzach. Nie ma słowa o tym jak dokładnie to zrobić. Nowotarżanie nie dadzą się nabrać na taki cuda.
115KM20.09.2018, 08:19
PiS konsekwentnie prowadzi nasz kraj do totalitaryzmu. Pamiętamy do czego doprowadziły nas rządy jedynie słusznej partii za komuny. Pisowskie samorządy lokalne bezwzględnie podporządkują się wytycznym centralnym. PiS nie toleruje sprzeciwu. Czy ktoś myśli, że Pan Liszka będzie mógł realizować jakieś własne inicjatywy...?
Steropian20.09.2018, 08:16
Paweł już zapomniałeś? Żal
Monic20.09.2018, 08:16
Najlepiej wstrzymać wszystko i czekać jak pan Liszka i pani Paluch przywiozą nam worki z kasą od ministra..
Maniek20.09.2018, 08:13
Jak kandydat chce modernizacji hali lodowej skoro ten obiekt nadaje się do rozbierania. Hala w Tychach miała duzo lepszy stan . Wielofunkcyjny obiekt z dobrym zarzadzanien może dać miastu spore zyski. Inwestowanie w stara hale to tylko dokładnie do czegoś co i tak padnie.
Alex20.09.2018, 08:10
Pan Liszka obiecuje jak rząd a potem problem skąd kasa ma być. Na to jakoś nie ma odpowiedzi.
nie pisior20.09.2018, 08:07
brawo Paweł!
werno20.09.2018, 08:00
Panie Liszka jak to jest z tym dotrzymywaniem słowa przez Pana? Jak było mówione 4 lata temu w pierwszej turze o poparciu a co Pan zrobił w 2 turze.
inżynier20.09.2018, 07:59
Jeżeli P. Liszka wybuduje tunel kolejowy pod Ludźmierską to stację kolejową trzeba będzie przenieść do Szaflar.
Lides20.09.2018, 07:57
Bez żadnych konkretów tylko trzeba rozmwiać. Nic o środkach na pomysly.
śmiech na sali20.09.2018, 07:48
Liszka, nie porównuj Nowotarskiego lodowiska którego geneza to początek lat 50. a Tyskiego otwartego wiele lat później i wówczas sporo nowocześniejszego. To porównywanie modernizacji starego malucha a opla.

Jak chcesz pan udrożnić Ludźmierską jak Burmistrz skoro to droga wojewódzka? I miasto może co najwyżej poprosić?

Obwodnica Gorczańska? Obwodnica z założenia to droga omijająca a nie prowadząca do celu. Omija tak samo jak Pan się omijasz ze "skutecznością".

A drugim burmistrzem będzie Fryźlewicz bo robicie to samo co 4 lata temu. Przed 2 turą się rozmijacie a potem nagle znowu jedna drużyna.
MP20.09.2018, 07:43
Zaczyna Się .Jako pierwszy odkrył karty i powiem brzmi na razie nie zle ciekaw jestem czy reszta będzie małpować.
?20.09.2018, 07:42
Jak on chce remontować lodowisko skoro nawet fundamenty są w stanie agonalnym bo stoją na podmokłym koło rzeki?
Jontek20.09.2018, 07:38
Litości!!!!
Wszystko, każdy tylko nie on!
Wyborca20.09.2018, 07:14
Teraz zacznie czytać do mszy jak przed poprzednimi wyborami, fałszywiec
bubu20.09.2018, 07:05
dlaczego pani redaktor chce sprzedać kablówkę?
zdumiona20.09.2018, 03:25
Bardzo jestem rozczarowana obecnością na liście pana dwojga nazwisk. Rozczarowało mnie że Paweł Liszka - mądry człowiek otacza się osobami tego pokroju...
Opinia20.09.2018, 03:24
Dobra zmiana pokazała mocny i ciekawy program dla Miasta, z wizją i rozmachem, ale realny. Konkrety, które można zrobić szybko ale i dłuższa perspektywa.
Zobaczymy co konkurencja na to, ale chyba się będzie musiała sporo nagimnastykować, by go przebić.
Ewa20.09.2018, 01:44
Nigdy w życiu nie zagłosuję na tego człowieka.
Tak dla Pawła Liszka20.09.2018, 01:00
prosto i konkretnie, takiego człowieka nam trzeba na Burmistrza Nowego Targu!
znajomy19.09.2018, 23:40
jak tak patrzę na Ciebie Paweł....to mi sie śmiać chce...już nie pamietasz kim byłeś i co robiłeś...
Wiktoria19.09.2018, 23:30
No i to jest odpowiedź, kto piwinien zarządzać miastem. Wreszcie coś wykraczającego poza urzędniczy schemat. Tak trzymać panie Pawle. Ma pan mój głos.
Dobrawa19.09.2018, 23:30
Konkretnie i uczciwie, bez ściemniania. Takiego kandydata oczekiwałam. Ma Pan mój głos, Panie Pawle!
jo19.09.2018, 23:27
fryzlewicz będzie zastepcą :):) haha
Zobacz pełną wersję podhale24.pl