20.09.2018, 18:00 | czytano: 7790

Lipnica Wielka: są kandydaci na radnych, będzie kandydat na wójta

Fot. archiwum komitetu
Komitet Wyborczy Wyborców Dla Przyszłości Gminy Lipnica Wielka przedstawił swoich kandydatów na radnych. W kolejnych dniach ma zaprezentować swojego kandydata na wójta.
- Stawiamy na energię i zaangażowanie, i takich ludzi też potrzebujemy. Na nasze listy trafiły więc osoby znane w swoim środowisku, aktywnie działające. Nie chcieliśmy zapchać list wyborczych tylko po to aby ktoś na nich był i przez najbliższe pięć lat nic nie zrobił. Dla nas liczy się to by przez następne 5 lat Lipnica Wielka stała się przyjazną gminą, która zacznie się dynamicznie rozwijać. Znamy problemy z jakimi borykają się mieszkańcy dlatego chcemy przedstawić im alternatywę. W ciągu najbliższych dni przedstawimy cały program oraz przedstawimy naszego kandydata na wójta - informuje ich lider Mateusz Lichosyt.
W wyborach o mandaty radnego walczyć będą:

- okręg 3 – Leszek Kmiecik

- okręg 4 – Mateusz Machajda

- okręg 6 – Patryk Michalak

- okręg 8 – Patryk Rudnicki

- okręg 9 – Mateusz Lichosyt

- okręg 10 – Andrzej Karkoszka
- okręg 11 – Anna Lichosyt

- okręg 12 – Łukasz Bandyk

- okręg 13 – Małgorzata Karaś

- okręg 14 – Marek Kościelak.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
komentarze
sprswiedliwa lipniczanka16.11.2018, 10:53
O to lista zasług Jazowskiego
wyprowadzenie gminy z ogromnego zadłużenia
utworzenie orlików
remont i odnowa szkół na terenie Lipnicy
Nowy wóz Strażacki wart 80 tys wykonanie remotow dróg gminnych i rolniczych oraz chodniki
most na terenie Przywarowki
amfiteatr utworzenie przeszkoli dzięki zanngazowaniu i dofinansowania

gminy powastaly boiska sportowa w Kiczorach i U skoczykow oraz plac zabaw koło szkół. Zostawił w gminie pieniądze na salę gimnastyczną w przywarowce i ścieżkę rowerową polska -slowaska. I wiele innych zasług które są dostępne na stronie urzędu gminy.i za jego kanecji było zrealizowanych projektów unijnych w Małopolsce

8.powstały boiska na terenie szkół oraz place zabaw dla dziec
9.powstanie przeszkoli na terenie gminy dzięki zaangazowaniu i wsparciu finansowym gminy
10.
Lipnicanin18.10.2018, 12:27
Mateusz Nie byl wojtem Ale cos sie przynajmniej angażował i próbował ,co
takiego bogus zrobil
lipnicanin14.10.2018, 23:01
Do sierpinia się nie znali???? Ciekawe dziwne że atakuje się ludzi ze was nie popierają i mają swoje zdanie. Swoimi głupimi komentarzami a co Mateusz takiego zrobił nic parę memorialow Ale mi to wyczyn wójtem chce zostać nigdy radnym nie był.....
edek26.09.2018, 18:53
Do "mlody wyborca" - to ze jestes rok starszy i nie masz ambicji to nie znaczy ze Mateusz nie bedzie w stanie nic zrobic. Popatrz na wszystkie akcje, turnieje, konkursy, czy nawet ostatnie obchody powstania OSP ktore organizowal. Jakies pytania?
mlody wyborca26.09.2018, 10:06
Tak teraz se myslę jestem starszy,od Lichosyta rok i co on dla nas zrobi??? Czytam te wszystkie wpisy każdy ma swoją racje ale niestety Jazowski dużo zrobił tego mu nikt nie zarzucił szkoły orliki chodniki drogi ....ja jako młody wyborca widzę,zmianę w Lipnicy. Życzę powodzenia każdemu z nich bo wojtowanie to ciężki kawałek chleba... a sprawa scalenia wszyszy wiemy kto winny ......nie wójt urzędnicy radni tylko my lipnicanie bo ja sam nie mogę się wybudować bo starsze pokolenie blokuje......I wychodzi na to że Wójt musi z każdym się kłócić aby inny był zadowolony.
olek26.09.2018, 09:48
@do mlody
nie bój " żaby" Mateusz da sobie radę.
z dala od polityki26.09.2018, 09:45
@do mala
Na razie to nie słyszałem o żadnych atakach na obecnego wójta ze strony komitetu wyborczego Mateusza - to po pierwsze. Po drugie to część kandydatów na radnych tego komitetu to nawet do sierpnia nie znała się osobiście więc nie gadaj głupio, że sami koledzy. Przykro Ci, że nikt nie zaproponował Twojej kandydatury? Może nadajesz się tylko do głupiego komentowania? Odróżniaj komentarze internautów od tego co dzieje się bezpośrednio w kampanii wyborczej.
Jotynsom25.09.2018, 21:03
Czy komitet atakuje wójta??
mala25.09.2018, 19:23
Ataki na obecnego wójta ze jakieś kumoterstwa a z tej listy co widzę sami koledzy startują na radnych i oczywiście Pan Karkoszka jakas kpina.
mlody25.09.2018, 19:19
To ciekawe jak sobie poradzi młody który nie ma żadnego doswiadczenia . Rządzic każdy by chciał a nie umie do cenić to co zrobił obecny wójt dopiero teraz Lipnica idzie do przodu . A jeżeli chodzi o Scalenie wójt nic nie może zrobić dopóki my lipnicanie się odwolujemy bo nam nic nie pasuje. To kogo winna? Coś na bierzaco nie jesteś było spotkanie w lipcu na temat scalenia trzeba było idź????
mlody25.09.2018, 19:16
To ciekawe jak sobie poradzi młody który nie ma żadnego doswiadczenia . Rządzic każdy by chciał a nie umie do cenić to co zrobił obecny wójt dopiero teraz Lipnica idzie do przodu . A jeżeli chodzi o Scalenie wójt nic nie może zrobić dopóki my lipnicanie się odwolujemy bo nam nic nie pasuje. To kogo winna? Coś na bierzaco nie jesteś było spotkanie w lipcu na temat scalenia trzeba było idź????
Mądry Lipnican25.09.2018, 17:16
Do młody
Jaki to wójt który nawet nie chce rozmawiać z mieszkańcami którzy są przeciwni scaleniu!!! Wójta przez całą kadencję trudno zastać w gminie, a przed wyborami to w gminie siedzi cały dzień!! Rok temu zlikwidowali zespół szkół w Lipnicy, a w tym roku znowu go utworzyli. Po prostu patologia ????
mlody25.09.2018, 11:11
Scalenie odwieczny problem gminy Lipnica Wielka Ale mam pytanie kto chcaial scalenia my Lipnicanie nikt inny nasi dziadkowie rodzice a teraz wielkie żale do Wójta smieczne .To. my lipnicanie nie umiemy się dogadać a nikt nie umie sąsiadowi odpuści kawałek pola aby jego dziecko mogło się,wybudować. Więc się zastanówcie co piszcie
Do tyz mądry Lipnicanin25.09.2018, 09:22
Gmina Lipnica Wielka nie prowadzi scalenia, ale scalenie prowadzone jest w Gminie Lipnica Wielka a włodarzem Gminy jest Wójt. Jako gospodarz powinien dopilnować by proces scalenia został przeprowadzony właściwie i do końca. Nie zrobił tego zasłaniając się iż jest stroną. Pytam, czy jeśli u gospodarza prowadzony jest remont i zostanie spartolony to gospodarz nic z tym nie zrobi bo jest przecież stroną? Wywalam ekipę na zbity pysk i nie płacę ani złotówki.
Pytam się, kto wnioskował o scalenie Gminy Lipnica Wielka?
Prezydent??? Premier??? Starosta???
Przypominam, iż podczas ostatnich wyborów zarzekał się Wójt Bogusław Jazowski, iż jeśli scalenia nie dokończy nie będzie więcej kandydować. Zapomnieli już wszyscy...
obserwator25.09.2018, 08:19
do tys mondrego przy scaleniu wojt powinien wspopracowac a nie przeszkadzac po drugie daruj sobie te wyroznienia no chyba ze za piwkowanie na slowacji po trzecie gmina przejela komunalke a co to jest jak nie dzialalnosc gospodarcza
Tyz mądry Lipnicon24.09.2018, 10:04
Ktoś tu pisze głupoty , albo celowo kłamie?
1. Scalenia nie prowadzi Gmina Lipnica Wielka ponieważ jest stroną w sprawie.
2.Obecny Wójt otrzymał wyróżnienie Gazety Krakowskiej za najwięcej realizowanych projektów unijnych na Podhalu.
3.Rozwój turystyki związany jest z odpowiednią infrastrukturą , która trzeba zbudować . Gmina ma zakaz prowadzenia działalności gospodarczej i nie może tego zrobić.
Mądry Lipnican22.09.2018, 20:42
Co Wy ludzie piszecie!!! Bo za młody na wójta!!! Kto ma rządzić jak nie ludzie wykształceni, młodzi, ambitni, pełni energii i zaangażowania w życie społeczne!! Czy mają rządzić emeryci, dziadkowie i babcie po 60 roku życia??? To są ludzie którzy mieli już swoje pięć minut w rządzeniu gminą i co zrobili??? Scalenia dalej nie skończone!! Gmina pod względem turystycznym dalej w czarnej **** Tak głosujecie na starych ludzi niech dalej będą w gminie układy. Niech gmina ciągle traci unijne dotacje!! W Lipnicy trzeba zmiany!!!
baju baju22.09.2018, 19:09
@do lipnicanka
Czyżbyś spodziewała się wcześniejszych wyborów w Lipnicy Wielkiej? Kadencja wójta po obecnych wyborach wygasa po 5 (pięciu) latach.
lipnicanka22.09.2018, 15:20
Szczerze każdy ma prawo spróbować Mateusz bardzo fajny chłopak Ale niestety mojego głosu nie otrzyma gdyż jest za młody. Może za 4 lata jeżeli chodzi o obecnego wójta to najlepszy wójt dla Lipnicy
jo21.09.2018, 15:26
kto zna mateusza lichosyta wie ile w nim ***
kolega21.09.2018, 13:33
jasne, że se da rade.
Sąsiad21.09.2018, 07:51
Wyborco , Murzyniak to był najgorszy włodarz gminy od czasu Sowietów . Wszyscy tylko nie Murzyniak
Do Wyborca21.09.2018, 07:20
Ha ha ha , Murzyniak i spektakularne inwestycje ? Tak , 4 tłuczniówki przez osiedle do lasu za 4 lata
hhhaaaa20.09.2018, 23:14
Staszek z z ciebie to bardzo "kompetentny" komentator. Teraz kadencja trwać będzie 5 lat turoniu.
asd20.09.2018, 23:03
Prosze pokazac jakie doswiadczenie ma Pan Jazowski? Znam Mateusza od dziecka, tyle ile wydarzen zorganizowal to obecna ekipa przez dwie kadencje nie zorganizowala. Co do wyksztalcenia, wiekszosc ma wyzsze, to tez problem?
Parobek20.09.2018, 22:58
Nie ukończona szkoła świadczy o inteligentności i zaradności człowieka, a czyny i działania, a Mateusz od dawna zajmuje się organizacją festiwali czy też memoriałów, które promują gminę lub mają charakter charytatywny. Jak się za coś bierze to oddaje się zadaniu w całości i do końca. Kandydaci na radnych choć nie którzy młodzi to rzetelni i z determinacją. Moim zdaniem warto zaufać młodym :)
LW20.09.2018, 22:43
Zamierzenia - nie zawsze zostają zrealizowane. Aspiracje jednakże należy posiadać. Niezależnie, który z kandydatów osiągnie zwycięstwo - jest przegranym. Problem scalenia jest nie do rozwiązania, a przy ekipie, która w większości zajmuje się " niczym" - morza pomysłów na zmiany liderowi nie zaproponują.
Mieszkanka Lipnicy Wielkiej20.09.2018, 22:14
Myślę, że potrzebna jest zmiana i Mateusz LICHOSYT może tego dokonać. Wiem już jak pracowała obecna władza i pora na zmiany. Dwie kadencje to dużo czasu by poznać możliwości obecnego wójta. Jeżeli chcemy zmiany to dajmy szansę nowemu kandydatowi...
Staszek20.09.2018, 21:52
Wypadałoby by chociaż znać przepisy i wiedzieć, że kadencja w gminie trwa 4 lata, a nie 5 :) widać, że "kompetentny" kandydat
men20.09.2018, 20:58
Starając się o stanowisko wójta należało by mieć jakieś doświadczenie w tym obszarze... Mam nadzieję, że mieszkańcy Lipnicy Wielkiej dokonają mądrego, a nie ryzykownego wyboru.
Wyborca20.09.2018, 20:48
Na Wójta powinien być wybrany były Wójt Mariusz Murzyniak . To był najlepszy Wójt w tej gminie . Przeprowadził jak dotąd najwiecej spektakularnych inwestycji . To wielka szkoda i strata dla gminy ze jej mieszkańcy nie wybierają najlepszych . Nie mówię ze obecni są źli ale Mariusz Murzyniak moim zdaniem to najlepszy kandydat !
Wyborca20.09.2018, 20:22
Mlodzi nie skorumpowani a pozatym rowny gosc z tego mateusza popieram i glosuje
Marcus20.09.2018, 20:20
do lw@
Myślę, że skończyli nie jedną szkołę, a żartem to jest twój komentarz.
Marcus20.09.2018, 20:18
do Lipnicanin@
Czemu uważasz, że Mateusz nie powinien ubiegać się o fotel wójta gminy?
Jest młody to fakt ale wójt to w większości funkcja reprezentatywna, szybko pojmie o co chodzi i da radę. Każdy kiedyś szedł pierwszy raz do pracy i na pewno w większości wszystkiego się dopiero uczył. Myślę, że Mateusz powinien dostać kredyt zaufania tak jak w poprzednich wyborach Andrzej Karkoszka. Ich programy wyborcze aż tak bardzo się nie różnią, mają wiele wspólnego - Andrzej ubiega się w tych wyborach o mandat radnego gminy przecież z listy komitetu wyborczego Mateusza. Uważam, że jeżeli Andrzej nie podjął wyzwania to Mateusz jest dobrym kandydatem na wójta gminy.
TakDlaEdukacjiLudnościWiejskiej20.09.2018, 20:03
@lw tak, skończyli CHOĆ szkołę...
fred20.09.2018, 19:31
Tylko nie Andrzej Karkoszka NA WÓJTA,
Lipnicanin20.09.2018, 19:29
Jeśli Andrzej Karkoszka by startował to idę głosować...Mateusz moja rada wpierw radzę startować za radnego w tych kierunkach a później za wójta to za szybko nie obraź się ale i tak życzę Powodzenia!
lw20.09.2018, 19:28
To jakiś żart ???? skończyli chodź szkołe???
miejscowy20.09.2018, 19:14
Andrzej Karkoszka?..Na wojta!!!!!
ta Blondyna20.09.2018, 18:56
Fajna fajna ta ...ekipa
Zobacz pełną wersję podhale24.pl