21.09.2018, 12:07 | czytano: 6610

Komitet radnej Korwin

NOWY TARG. Najmniej liczny komitet, który wystawia w jesiennych wyborach samorządowych kandydatów do Rady Miasta, to KWW Bogusławy Korwin. Na liście znalazło się 5 nazwisk.
Liderką listy do okręgu nr 2 jest dotychczasowa radna miejska Bogusława Korwin. W poprzednich wyborach startowała "w barwach" komitetu Nasze Miasto, czyli obecnego burmistrza, ale w trakcie kadencji odeszła z klubu.
Przez ostatnie miesiące dała się poznać jako ostry krytyk i kontestator zarówno burmistrza Watychy, jak i urzędników, czy pracowników miejskich spółek.

W październikowych wyborach z jej komitetu o mandaty starać się będzie 5 osób. Najstarszy kandydat ma 58 lat, najmłodszy 39.

KWW Bogusławy Korwin

Okręg nr 2
1. Bogusława Ewa Korwin
2. Grażyna Ewa Luzar
3. Gabriel Marian Solecki
4. Piotr Paweł Siaśkiewicz
5. Jarosław Fryc

s/
zobacz także
komentarze
Był taki czas kiedy oczom zabrakło łez....25.09.2018, 22:43
Halo tu Ziemia do lewego kamasza czy buta czy jak tam Jego Ważność woli. Jest takie ptaszysko i harpia się zwie. Zachęcam do lektury. Brrrr
origami25.09.2018, 10:10
Widze , że z obozu Michalskiej i Watychy płynie wszechobecna buta
Sam but z lewej nogi25.09.2018, 07:43
@ Lesław
O sile tych planktonowych list świadczy fakt że są niepełne. Nikt nie chciał z nich kandydować a ci co kandydują to creme de la creme miasta obok drogi. Upadły przedsiębiorca zdegradowana kierowniczka budownictwa wyrzucony z roboty dyrektor zieleni no i ekspertka od seksu w bramie i plemników w basenie. Na szczęście jest 5% próg wyborczy którego nie przekroczą.
spostrzegawczy24.09.2018, 22:19
/.../ Korwin i PSL oboje mają po pięciu mocnych kandydatów. Jeszcze raz mówię: nie ilość, ale jakość - bucie.
Sam but z lewej nogi24.09.2018, 18:58
Wszystkie komitety za wyjątkiem PSL i Korwin zgłosiły po 27 kandydatów w trzech okręgach. Korwin 5 PSL 7. Świadczy to o mizernym poparciu i o tym że ludzie nie chcą być na tych niszowych listach. Nie ma szans na przekroczenie 5% w skali miasta i choćbyś prezesie penetratorze i używająca kilku nicków ta sama osobo nie wiem jak dużo tych głupot pisała głos oddany na te lsty jest stracony. Mamy ordynację większościową. Każdy komitet pracuje dla siebie. Najmocnjejszy wprowadza najwięcej radnych. Najsłabsze nic nie zyskują. Over
@penetrator PO...WY i PIS24.09.2018, 17:29
Ej mącisz w głowach ludziom ale nie każdy
musi znać się na matematyce .
Może tak trochę statystyki .
Jeśli w mieście startuje 100 kandydatów (tak dla uproszczenia z myślą o tobie ) i Każdy z nich ma takie same szanse na głos wyborczy .
Co wynika z statystyki połączonej z demokracją.
TO 5 Z NICH TO DOKLADNIE 5% .
Czyli próg wyborczy .Głos na nich dodany jest jak najbardziej sensowny.
spostrzegawczy24.09.2018, 14:32
do sam but z lewej nogi
Sprawdź ile ważnych głosów było oddanych we wszystkich poprzednich wyborach-lata 2006,2010,2014. Od tego liczy się 5%. No ile? Policzyłeś? Zobaczyłeś? I co? Ździwko! Buuuaaaaa....
logika24.09.2018, 13:18
JEDYNE pewnie stracone głosy, to gdy oddajesz głos zarówno na radnego jak i burmistrza - na JEDNĄ i tą samą osobę. Z góry wiadomo, że jeden z tych głosów jest stracony.
lusak24.09.2018, 13:05
Bogusia - to taki pozytywny bat na Grzesia
Sam but z lewej nogi24.09.2018, 12:01
Prezesie K
Małymi kroczkami ale naprzód. Dotarło do Ciebie że aby wprowadzić radnych trzeba przekroczyć próg 5% w całym mieście. Wreszcie. Ciężko było ale się udało. Przyznałeś się do niewiedzy o wyborach. No więc niech do Ciebie jeszcze dotrze że PSL i Korwin nie mają przy tej ordynacji szans na mandat. Łykaj co chcesz. Używaj jednego nicka.... i nie ćmij
prezes Kozłowski24.09.2018, 11:29
do @ sam but z lewej nogi
Nie wiem kim jesteś ale twoje myślenie jest jak Michnika który przepowiedział wizję zakonnicy .Okręg 2 jest największy liczy 12821 osób uprawnionych do głosowania, komitet Pani Korwin musi zebrać 641 głosów i to jest pikuś dla nich z prostego powodu , ludzie chcą uczciwości i osoby które patrzą władzy na ręce . Pani Korwin spełnia wszystkie te kryteria i jest lubiana i postrzegana jako radna która reprezentuje ich interesy .Kiedyś był Taki Radny Śp. Zbigniew Piekarczyk który nawet drzewa pielęgnował. Suskiego,Kopernika, ,Powstańców Sląskich to mieszkańcy bloków zarządzanych przez ZGM,i każdy wie z czyjego poręczenia zasiada prezes ZGM i co o tym mówi Pani Radna Korwin .Ludzie potrzebują kontroli nad ZGM a Pani Korwin idealnie patrzy im na ręce i dlatego wygra mandaty podejrzewam że dwa .Trzeba znać specyfikę ludzi z Suskiego bloków komunalnych żeby od razu przekreślać Panią Korwin , to nie jest sieczka dla ludzi tylko poważny merytoryczny dbający o interesy Mieszkańców Kandydat.Proponuje tabletki BENEDICTUS one są dobre na rozjaśnienie umysłu.
@penetracja PO.....WY i PIS24.09.2018, 11:00
Buta to ci wygląda z buta.
Dla ciebie ludzie to PLANKTON I PRZYSTAWKI .
Jesteś jak zawsze żenujący .
stare miasto24.09.2018, 08:10
Pani Korwin to jedyna radna z jajami. Ma w sobie wszystko czego niestety nie posiada przezroczysty Watycha i jego służalcza kompanija. Szkoda, że nie chce startować w wyborach na burmistrza. Byłoby z korzyścią dla Nowego Targu.
spostrzegawczy24.09.2018, 08:01
do but z lewej nogi
No właśnie! Słabe listy! Czyli według twojej teorii praktycznie żadna z tych list, przynajmniej w okręgu 2 nie ma szansy osiągnąć progu wyborczego. Choćby ich było nawet 20-tu. Powtarzam za tobą - słabe listy!
Sam but z lewej nogi23.09.2018, 22:04
Stawiam dobrą flaszkę jak PSL lub i Korwin zdobędą choć jeden mandat. Nie po to PiS wrócił do ordynacji większościowej żeby do rad wchodził plankton i przystawki. 5%
Słabe listy, listy niepełne i listy zarejestrowane nie we wszystkich okręgach się nie liczą.
gwizdek23.09.2018, 22:01
@ubawiony - za późno na nauki, nic nie skuma, bo ma wyprany mózg przez tę sektę, która uwierzyła w swoją gwiazdę i koryto w następnej kadencji. Ej, co to za ludzie.
penetrator23.09.2018, 21:55
do żenada vel @penetracja PO.....WY i PIS
Cóż za błyskotliwość, no boki zrywać i ta urocza nowomowa, że niby czarna dziura lub spiskowa teoria dziejów, jakiś czarnoksiężnik lub sprawca nieszczęść nowotarskich. Że tu i teraz jest tak porządnie, zgodnie z prawem? Przyzwoicie? Przecież wiemy, że to bajki i to nie z jakiegoś drugiego planu a bezpośrednio z pierwszych foteli. Przecież w ciągu czterech lat to jedynie radna Korwin domagała się prawdy, której nigdy nie usłyszała, bo to powodowała ta szczególna transparentność, o której wspominasz. A według mnie to raczej zwykła arogancja i buta ludzi słabych, w niczym nie różniących się od swoich poprzedników. Również w sposobie myślenia na poziomie kibli lub telebimu.

Jeżeli miałbym zaspokoić Twoją ciekawość, to według mnie popełniono błędy znacznie wcześniej dopuszczając projekt jakiegoś koszmaru wychodzącego ponad powierzchnię Rynku. Już wtedy należało protestować, ale jakoś nikomu ten strup nie przeszkadzał. I całe szczęście, że to zrównano z ziemią. A telebim to drugi koszmar jakiego dopuszczono się z tego samego powodu, o którym pisałem w kontekście arogancji władzy, tylko wcześniej. Po co pytać kogoś skoro sama władza i urzędnicy wiedzą lepiej? Coś się zmieniło? Chyba na gorsze. Było źle a jest tragicznie.
ubawiony23.09.2018, 21:31
Zastanawiam się jak długo jeszcze ma zamiar błaźnić się but czy też kamasz z lewej a może bardziej prawej nogi. Może ktoś da darmowe korepetycje z matematyki?
matematyk23.09.2018, 20:59
do sam but z lewej nogi
To jest obraz nauki ścisłego przedmiotu jakim jest matematyka. Przypominam 2+2=4 a nie 5. A 5% z 10 do 13 tys ważnych głosów w mieście, to 500 do 650 głosów na listę, żeby wejść do gry. Pani Radna Korwin z marszu ten wynik robi, a PSL? Jak ma silnych ludzi to też ma szansę. Tak więc drogi bucie nie siej fermentu. Wiemy, że to strach i ciśnienia jest powodem twojego stanu umysłu, ale może ci to minie. Może wejdziesz?
@penetracja PO.....WY i PIS23.09.2018, 20:43
ej penetratorze w jednym okręgu można uzyskać nawet 30% progu
twoje nawoływanie do niegłosowania ociera się o tryb wyborczy
sam but z lewej nogi23.09.2018, 20:07
Prezesie K
Doczytaj do końca. Wszystko co napisałeś w ostatnim poście to prawda ale pod warunkiem uzyskania 5% w skali miasta bo cytat W podziale mandatów uczestniczą bowiem tylko listy komitetów wyborczych, na które oddano co najmniej 5% ważnych głosów w skali gminy.
PSL ani Korwin nie mają szans na wprowadzenie ani pół radnego, dlatego głos na nich jest równoznaczny z niegłosowaniem.
Albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, albo wciskasz kit na bezczelnego, albo łykasz niewłaściwe tabletki.
prezes Kozłowski23.09.2018, 19:42
do @Sam but z lewej nogi
Liczenie głosów w wyborach rad powiatu i sejmików wojewódzkich

Podczas wyboru rad powiatu i sejmików wojewódzkich obowiązuje system proporcjonalny. Ilość ważnie oddanych głosów na każdą z list dzielona jest kolejno przez 1, 2, 3, 4 itd. W ten sposób oblicza się kolejne ilorazy pomiędzy całkowitą liczbą głosów uzyskanych przez dany komitet, a następującymi po sobie liczbami naturalnymi, czyli tzw. ilorazy wyborcze. Robi się to do momentu, gdy z uzyskanych ilorazów można uszeregować tyle rosnąco największych liczb, ile jest mandatów wymagających rozdzielenia między listy. Metodę tę nazywa się metodą d?Hondta.

Liczenie głosów w wyborach rad gmin
W przypadku rad gmin za wybranych w danym okręgu wyborczym uważa się tych kandydatów, którzy otrzymali kolejno największą liczbę ważnie oddanych głosów. Jeżeli dwóch lub więcej kandydatów zdobędzie tę samą ilość głosów, wygrywa ten kandydat, który otrzymał najwięcej głosów w największej liczbie obwodów, a gdy i one się zdublują - decyzja jest poodejmowana na drodze losowania pod nadzorem komisji. proszę nie ćmić.
@penetracja PO.....WY i PIS23.09.2018, 19:27
Dzięki za parę słów w tych tematach
O to mi chodziło -wskazuje rzeczywistego sprawcę braku transparentności działań miasta -to ten z drugiego planu ?
Proszę odnieś się jeszcze do
1)zasypanych kibli
2)telebimu na Rynku
penetrator23.09.2018, 17:45
do Żenada, od weryfikacji są odpowiednie służby i niech one wyciągają wnioski lub domagają się stosownej odpowiedzialności. Nie szafuj zatem zarzutami zupełnie wydmuchanymi. Raczej zawróć z tej drogi demagogicznej i wnikliwie przeanalizuj fakty:

ad 1. ostatni utajniony przez obecną ekipę raport NIK, ten, o którym wspominała kilka razy radna Korwin podczas sesji, cichosza
ad 2. a to niby skąd znasz zapisy umowy z Color Parkiem, i w którym punkcie naruszają one interesy miasta? ciekawe ... sprawdź przy okazji, którzy radni lobbowali i podnosili ręce przy podejmowaniu przedmiotowej uchwały, wtedy dojdziesz do meritum sprawy
ad 3. to wcale nie chodzi o umowę a zerowe zdolności negocjacyjne i brak podjęcia ryzyka przez ekipę Fryźlewicza, reszta błędów spoczęła na Watysze i jego kilkakrotnym aneksowaniu wciągającym miasto w jeszcze większe bagno
4. zadłużenie, rzecz normalna - tylko jak się idzie po władzę a wcześniej jest się radnym współdecydującym o inwestycjach, na które zaciąga się zobowiązania no to zostają pretensje do kota sąsiada. Jak to mówią punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, hahhaa konia z rzędem dla tych szlachetnych idealistów umoczonych w korycie
5. cóż to za nowe odkrycie z tymi bredniami? przecież są inni radni, którzy również w tych zasobach kupili mieszkania, po takich samych cenach rynkowych - a gdyby było inaczej już dawno wszyscy by za to bekli.
6. ty chyba pracujesz w służbach specjalnych, skoro poruszasz się po takich rewirach i masz odwagę cywilną zarzucać innym rzeczy karalne - jeżeli masz taką wiedzę, bo ja nie, to już dawno powinieneś udać się do prokuratury. Skoro nie zgłosiłeś jeszcze tego to raczej jesteś współwinny.
Sam but z lewej nogi23.09.2018, 17:45
prezesie K
Z Komitetu Fair Play P. Samolej kandydował jak obowiązywały jednomandatowe okręgi wyborcze. Obecnie mamy system liczenia metodą d? Hondta. Metoda większościowa. Mandaty dzielą się proporcjonalnie do łącznej liczby ważnie oddanych głosów odpowiednio na kandydatki i kandydatów danej listy. Obowiązuje ustawowy próg wyborczy. W podziale mandatów uczestniczą bowiem tylko listy komitetów wyborczych, na które oddano co najmniej 5% ważnych głosów w skali gminy. Trzeba mieć mocne i pełne listy zgłoszone we wszystkich okręgach. Inaczej klapa.
prezes Kozłowski23.09.2018, 15:20
Do @Głos rozsądku
Możesz mi powiedzieć jak jakim sposobem Samolej uzyskał mandat Radnego z listy KWW Nowotarskie Fair Play . Twoja teoria jest dla Macieja wierszowego Potomnego i jest jak ten pomnik widmo dzieło przestrzegania prawa przez Burmistrza który powinien stać na straży
prawa .Porównaj swoja teorię z wyborem Samoleja i nie ćmij ludzi .
elka23.09.2018, 15:09
Z tego co pamiętam to za czasów starej ekipy padło hasło i były kierowane prośby o założenia ośrodka szkoleniowego w Nowym Targu żeby nasze dzieci miały bliżej .To że miasto jest zakorkowane to wina i zaniedbania w sprawie budowy porządnej i sprawnej infrastruktury komunikacyjnej w naszym mieście.
elka23.09.2018, 15:08
Z tego co pamiętam to za czasów starej ekipy padło hasło i były kierowane prośby o założenia ośrodka szkoleniowego w Nowym Targu żeby nasze dzieci miały bliżej .To że miasto jest zakorkowane to wina i zaniedbania w sprawie budowy porządnej i sprawnej infrastruktury komunikacyjnej w naszym mieście.
do cwanego penetratora wszystkich partii23.09.2018, 15:00
Właśnie głosowanie na PSL i Korwin ma sens .Na tym polega demokracja i przełamywanie metod komunistycznego tworzenia grup w których pierwszy sekretarz w imieniu narodu mówi co naród myśli ,czuje i wie .
Pora przełamać te nawyki które -głos rozsądku wyssał z mlekiem matki .
Co potem poskutkowało przechodzeniem z opcji do opcji aby głos nie był stracony .Rzeczywiście lepiej nie iść do wyborów niż głosować bezimiennie .
pesel23.09.2018, 14:46
Do głos rozsądku. ?.....jeszcze sie zdziwisz jakie żniwo PSL zrobi na Niwie i na Kowancu OSP całe za nimi a potrzeba im 550 do 600 głosów damy rade.
i to jest prawda23.09.2018, 14:45
do głosu rozsądku
Nie jesteś głosem rozsądku - jesteś głosem strachu, z problemami matematycznymi. Zanim napiszesz to policz a jak nie umiesz liczydło w dłoń. KWW Bogusławy Korwin przy dobrych układach może zdobyć więcej niż jeden mandat.
Głos rozsądku23.09.2018, 13:40
Możecie zaklinać rzeczywistość ale zasady głosowania są takie. W podziale mandatów uczestniczą listy kandydatów wyłącznie tych komitetów wyborczych, na które oddano co najmniej 5% ważnych głosów w skali gminy.
Listy zarejestrowane w jednym okręgu czyli PSL i Korwin nie mają najmniejszych szans. Każdy głos jest głosem straconym. Jeśli ktoś głosuje na te listy to tak jakby do wyborów nie poszedł.
A Barnaś? Facet załatwił sobie posadę kierownika ośrodka nauki jazdy w NT i zakorkował miasto wszechobecnymi Lkami. Tyle zrobił.
Janusz23.09.2018, 13:18
No co tam koledzy radni,boimy się trochę pani Bogusi? No i prawidłowo,ja bym na waszym miejscu też się bał.Wstyd,rada powinna trzymać się razem a jeżeli co poniektórzy nie są w stanie pojąć i przyswoić zagadnień tematycznych sesji to pytamy i rozmawiamy.Ale lepiej mieć przyzwolenie odgórne na chamstwo. Pamiętajcie,ten się śmieje kto się śmieje ostatni.A wyborcy mają dobrą pamięć.Powodzenia pani Bogusiu,szkoda że u nas na blokach radny jest niemy.
Lesław Jędrysko23.09.2018, 11:38
Sprawdźcie ile pomógł Regionowi i Miastu Radny z PSL
Stanisław Barnaś .Śmiało powiem że liczy się zaangażowanie
i kompetencja człowieka a nie szyld jaki mu się przykleja.
Na marginesie dziękuję Ci Stanisławie za cudowny koncert Opery Krakowskiej w MOK . Było to niezapomniane i pierwsze w takiej skali wydarzenie w Nowym Targu .Co mnie zadziwiło to doskonałe nagłośnienie
koncertu i doskonała akustyka sali.
żenada23.09.2018, 10:33
penetratorze poprzednia ekipa to szereg niewyjaśnionych spraw
które Watycha zamiótł pod dywan co świadczy o Jego słabości
i pewnie za to zapłaci .
Może tak parę spraw wartych choć słowo wyjaśnienia :
1)zobacz raport NIK z 31 lipca 2008 r KAP-41001-6/8
2)sprawa umów z Color Parkiem
3)sprawa umowy z Nową Targowicą
4)Zadłużenie Miasta w 2014 r ( w tym kwoty na stadion Piłsudskiego )
5) Sprawa 2 mieszkań
6) Umowy z deweloperami- Bryksy czy PPB

To wszystko nazywa się nic .
Rafał23.09.2018, 10:10
Do penetrator, tfu co za durne określenie. Uważaj żebyś sam się nie ze....
Nie znaleźli haha. G. W. Odpuścił im. Powtarzam zrobił błąd ale i tak wszystko zło co zrobili rządzący kilkanaście lat wróci do nich ze zdwojoną siła. Pamiętaj o tym /.../ Do każdego wróci.
prezes Kozłowski23.09.2018, 09:59
Do@ Plemnik z basenu
Ciężko wygrać bitwę ,jak się koło siebie sitwę.!
Ja jestem spokojny o Panią Korwin ,odwołuję się do poprzednich wyborów okręgu 2 i komitetu Gabriela Samoleja .On jedyny uzyskał mandat z listy.a teraz trzeba będzie pożegnać z mandatem ( tak przewiduję) . ludzie z Topolowego pamiętają jego dokonania i walkę z kioskiem .Natomiast Pani Korwin ma za sobą Suskiego , Kopernika, Topolowe, Powstańców Sląskich ,Wojska Polskiego ,i nawet tu w starym mieście rozmawiam też na nią zagłosują. przewiduje dwa mandaty jak nic od komitetu Pani Korwin bo ludzie starsi wiedzą że tylko ona może coś zdziałać ( choćby z przejściem do Kościoła ).
Góralka23.09.2018, 09:09
Plemniku właśnie aby pokonać system właśnie TRZEBA GŁOSOWAĆ
na osobowości . To twój głos jest stracony jeśli zagłosujesz na elitę czy koterię która jak pokazały poprzednie wybory nie liczy się z mieszkańcami
i jest jedynie maszynką do głosowania .
Ja i moja rodzina będę głosowała na Panią Bogusię i PSL .
ubawiony23.09.2018, 08:47
~plemnik z czegoś tam
Ty jesteś z NT? Jak można porównać KWW Bogusławy Korwin z PSL-em? Człowieku zażyj coś na zbicie temperatury bo majaczysz.
do plemnika23.09.2018, 08:40
Doucz się -próg wyborczy jest w Mieście Nowym Targu liczony w okręgach
wyborczych. Ciekawe czemu mieszasz ludziom w głowach .
Boisz się konkurencji ? Bo jest niezależna .
Nowy Targ nie jest na prawach powiatu !
Rzeczywiście zachowujesz się jak plemnik w basenie .
Pamiętaj kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada .
matematyk23.09.2018, 08:36
do plemnik z basenu
Kłania się podstawówka i podstawy liczenia - a może plemniki tylko umieją pływać, a z liczeniem już gorzej? 5% - bariera w całkowitym zasięgu tego komitetu.
Plemnik z basenu22.09.2018, 23:34
W miastach na prawach powiatu, podziału mandatów pomiędzy listy kandydatów dokonuje się proporcjonalnie do łącznej liczby ważnie oddanych głosów, odpowiednio na kandydatów danej listy. W podziale tym uczestniczą kandydaci wyłącznie tych komitetów wyborczych, na które oddano co najmniej 5% ważnych głosów w skali gminy (tzw. próg wyborczy).

Lista P. Korwin nie ma szans na przekroczenie 5% progu w skali miasta. Jest słaba i niepełna. P. Korwin nie zna ordynacji. Każdy głos na tę listę jak i na listę PSL to karta wyrzucona w błoto.
Maciejpa22.09.2018, 20:29
Vyborca1: A zespół do sklecania nieudolnych wypocin ten sam co przed czterema laty?
Wania22.09.2018, 20:18
Urzędnicy nie potrafią po polsku
tak myślę22.09.2018, 18:39
Pani Korwin Bogusława to jedyna w mieście Radna,
Która walczy w słusznych sprawach, jest uczciwa i zaradna.
Nie stosuje ?wazeliny?, tak, jak to jest w Radzie modne,
Ma odwagę mówić o tym, co nie zawsze jest ?wygodne?.

Temu miastu trzeba radnych nie dla partii, lecz dla ludzi.
I dlatego Pani Korwin zaufanie moje budzi.
Nasza nowa Rada Miasta takich osób potrzebuje,
Ty, Wyborco,w październiku, właśnie o tym zdecydujesz.
penetrator22.09.2018, 18:25
do Michael - nie strasz, nie strasz, bo się ... Jedno jest pewne, że w przypadku poprzedników obecna ekipa się niczego nie doszukała i nie mogła z tego zrobić politycznego użytku. To pewne. Zrobi natomiast użytek z wszystkich fantazji łamania dyscypliny finansowej przez ekipę Watychy radna Korwin. To macie pewne, jak w banku. I wcale nie będzie to ulubiona zabawa polowaniu na czarownice przez niejaką wiceburmistrzową Steg. Będzie natomiast pełny raport publiczny z niezbitymi dowodami braku gospodarności. A to będzie koniec dworu, któremu wydaje się, że prawo ich nie obowiązuje i mogą bez ograniczeń uważać mieszkańców za idiotów. Jeszcze tylko miesiąc ...
???22.09.2018, 16:21
@Bobo, a bardziej po Polsku?
Bobo22.09.2018, 13:00
Do Turysty i innych
Art. 444. § 1. W wyborach do rady w gminie liczącej powyżej 20 000 mieszkańców gminna
komisja wyborcza, na podstawie zestawienia, o którym mowa w art. 442, dokonuje podziału
mandatów w każdym okręgu wyborczym pomiędzy listy kandydatów w sposób następujący:
1) liczbę głosów ważnie oddanych na każdą z list w okręgu wyborczym dzieli się kolejno przez
1; 2; 3; 4 i dalsze kolejne liczby, aż do chwili, gdy z otrzymanych w ten sposób ilorazów da
się uszeregować tyle kolejno największych liczb, ile wynosi liczba mandatów do rozdzielenia
między listy;
2) każdej liście przyznaje się tyle mandatów, ile spośród ustalonego w powyższy sposób szeregu
ilorazów przypada jej liczb kolejno największych.
§ 2. Jeżeli kilka list uzyskało ilorazy równe ostatniej liczbie z liczb uszeregowanych w podany
wyżej sposób, a tych list jest więcej niż mandatów do rozdzielenia, pierwszeństwo mają listy
w kolejności ogólnej liczby oddanych na nie głosów. Gdyby na dwie lub więcej list oddano równą
liczbę głosów, o pierwszeństwie rozstrzyga liczba obwodów głosowania, w których na daną listę
oddano większą liczbę głosów. Jeżeli i te liczby byłyby równ e, wówczas o pierwszeństwie
rozstrzyga losowanie przeprowadzone przez komisję. Tryb przeprowadzenia losowania określa
Państwowa Komisja Wyborcza.
§ 3. Mandaty przypadające danej liście kandydatów uzyskują kandydaci w kolejności
wynikającej z otrzymanej liczby głosów w ramach listy. Przy równej liczbie głosów stosuje
...22.09.2018, 09:27
Prawda jest taka że to jedyna osoba w Radzie która nie podnosiła łapki w służalczym geście. Szanowni przeciwnicy pani Korwin przyjmijcie do wiadomości że do tańca nie koniecznie trzeba dwóch ,co niejednokrotnie pani Korwin pokazała a muzykantów trzeba wymieniać. Ma mój głos.
Michael22.09.2018, 08:27
Nie rozliczono poprzedniej ekipy z kilkunastu lat sprawowania władzy a trzeba było. Duży, bardzo duży błąd. Mam nadzieję że mieszkańcy nie zapomnieli i nie zafunduja sobie powtórki z......
2 parterowy22.09.2018, 08:26
Prosilibyśmy panią radną o interwencję w urzędzie w sprawie przejścia z bloków od Suskiego do Alei tysiąclecia,korzystało z tego przejścia pół miasta.Nikt nic nie wie,sąsiedzi mówią że nie ma szans na przywrócenie,raczej skończy się to niepomyślnie.Przecież chyba można było to kupić od prawowitego właściciela.To już chyba ostatnia sesja tej rady,pani Bogusława zawsze zadaje trudne pytania,prosimy i teraz. To przejście ułatwiało życie szczególnie osobom starszym.
hmmmmm22.09.2018, 07:41
do kandydat
zapoznaj sie z ordynacja wyborcza a potem kandyduj - tylko gdzie?
sylwek21.09.2018, 23:16
to ile tych komitetów? na razie chyba 5
jowa21.09.2018, 22:34
Powodzenia pani Bogusławo,Cieszę się że była pani jedyną osobą w radzie która odważyła się pytać lub krytykować złe decyzje. przykro że nie miała pani poparcia w grupie,podejrzewam że koledzy nie zawsze rozumieli o co chodzi.Może teraz w nowej kadencji nowa rada przyniesie wreszcie chlubę miastu.Starzy pora oddać się pasjom.
.-.21.09.2018, 21:59
Wybór na radnego to powinien być sukces wyborców a nie odwrotnie.
.21.09.2018, 21:55
Wyjątkowa radna dbała o rozwój miasta jak mało kto. Dzięki niej powstało wiele inwestycji, powstało wiele miejsc pracy, wszyscy mieszkańcy miasta na tym wyborze niesamowicie skorzystali...Jak myślisz, czy tak było, czy tylko mi się śniło?? :)
Kandydat21.09.2018, 21:49
Przykład pani radnej Korwin pokazuje jak daleko polityki od merytoryki. Kobita bardzo konkretnie walczyła o dobro miasta (ja osobiście jej nie lubię, ale za zaangażowanie szanuję) ale zabrakło takiej podstawowej wiedzy z polityki. I została bida sama na lodzie. Tak kończą Judymowie. Przykre to. Bo w sumie wierzę w jej dobre intencje choć... hahaha!
STAŚ21.09.2018, 18:16
Czytam, analizuję, i tak po ludzku, jest mi żal Bogusławy !
Bo,. przecież stara się, działa, walczy, a tu, co ?
Wychodzi na to, że najlepszy radny, co głosuje, i tylko głosuje !
Powodzenia.
MA CIE J KA21.09.2018, 18:08
Ej viborco wierszokleto
Żeś złośliwy melepeto
Mydło to z konfiturami
Albo smalczyk z zakalcami
Bo to szczyt jest lizusostwa
Takim Tołdim sobie zostać
Jak walczyłeś z obeliskiem
Pokazałeś "klasę" z wszystkim
Brukowane dobrą chęcią
Twe batalie są z "Pamięcią"
Potargane twoje myśli
Nim napiszesz to "przemyślij" .
lalka21.09.2018, 17:41
Osobiście podoba mi się postawą tej radnej. To miły wyjątek spośród klakierów całujacych po d... burmistrza i świtę. Nie znaczy to że się zgadzam z jej wszystkimi wystąpieniami ale sądzę że Jej głos jest w radzie potrzebny. W innym wypadku burmistrz i Joanna nie mieliby już żadnych hamulców.
jestem na tak21.09.2018, 17:27
A ja myślę że Bogusia będzie czarnym koniem 2 okręgu .
Jej start bardziej przypomina JOWy , a nie jakieś na siłę robione gremium.
Byle zdobyć głosy i próg.
Kto by nie został Burmistrzem musi się liczyć z tym że będzie to Radna która coś więcej wie o finansach od dotychczasowych radnych. A jej pytania pozwolą się zastanowić czy czegoś nie zawalili urzędnicy .
Zrobiliście z niej oszołoma a tak naprawdę to ona ratowała was od wielu błędów .
Tysiąc razy wolę samotnych niezależnych Radnych od maszynki do głosowania.
obserwator21.09.2018, 17:27
Ale się przeciwnicy Radnej Korwin uaktywnili. Zluzujcie majty.
...21.09.2018, 17:05
@Vyborca 1. Oszczędź nam człowieku tej " górnolotnej poezji", bo zawstydzasz Mickiewicza, Miłosza, Norwida, a wszak mówią , że to wielcy poeci byli
Pyza21.09.2018, 16:58
Wierszokleta się odezwał zamiast jechać i zwiedzać.Ale wam zaszła za skórę pani B. Jakby jej zabrakło w przyszłej radzie to strach się bać,mam nadzieję natomiast że społeczeństwo wymieni pozostałych radnych na obudzonych z czteroletniego letargu.
Ja21.09.2018, 16:50
Będzie mi pani Radnej bardzo brakowało, ponieważ często i gęsto było bardzo wesoło dzięki pani Korwin, podam tylko jeden przykłady, tzw. Afera plemnikowa i merytoryczność wypowiedzi zrozumiała tylko dla pani
Jasiek21.09.2018, 16:43
Vyborca 1 z rymem i w samo sedno
Hał hał21.09.2018, 16:38
PiS da poparcie pani Korwin
Nowo Tarzan21.09.2018, 16:36
Cosik płono ta lista, chyba tyż z łapanki
naj, naj21.09.2018, 16:36
Do Oli : Czyli ...NAJLEPSZA !
Sąsiad21.09.2018, 16:33
Kto chciał to się wpisał na listę
Czarno to widzę21.09.2018, 16:32
W Nowym Targu nie będzie Lini 12 MZK Kowaniec Wojska Polskiego, ale będzie wybieg dla psów
Reksio21.09.2018, 16:30
Gdyby psy mogły głosować, to pani Korwin została by burmistrzem
Oli21.09.2018, 16:22
Jak Radna taka lista.
Turysta21.09.2018, 16:21
No właśnie Czy mógłby ktoś przy okazji przypomnieć jak wygląda ordynacja wyborcza w przypadku pani Korwin czy jest mowa o pięcioprocentowego progu w skali całego miasta czy tylko w tym wybranym okręgu
Katarzyna21.09.2018, 16:19
Ale Komitet pies by się uśmiał
Żale21.09.2018, 15:13
Wielka szkoda że tej pani nie zobaczymy po wyborach wśród radnych. Było momentami straszno a przeważnie śmieszno. No i Wstążka miała się przed kim skompromitować
jasu21.09.2018, 15:09
Chyba jedyna sensownie myśląca osoba tam. Potrafi wsłuchać się w głos mieszkańców, a nie jak niektórzy... tylko co im pasuje, reszte mają w nosie. Np. jako jedyna broniła fontanny-barany, którą Watycha zamierza sobie radośnie zburzyć...
spostrzegawczy21.09.2018, 14:36
Oj przypuszczam, że jest to celowe działanie Radnej Korwin. Można się będzie zdziwić.
hahhaah21.09.2018, 13:57
hahahaha
fan21.09.2018, 13:52
Nie liczy się ilość lecz jakość. Trzymam kciuki!
Vyborca 1.21.09.2018, 13:02
Kandydatka do Rady czy na Burmistrza.

Wybrana do Rady Korwinka
Po paru miesięcach obrażona minka.
Pokazała swą pychę
Zaczęła obrażać Watychę.

Jej, interpelacje, zarzuty i mącenia
Były miejscowym nie do zrozumienia.
Z Sesji na Sesje się oddalała
Już na następną kadencje swój plan miała.

I w swoją ochronę zwierzątka brała
A na wybory sama został.
Wkrótce się okazało
Kandydatów ma za mało.

Zapowiadała ? burmistrzem zostanie
Bez poparcia KWW dostanie lanie.
Praca UM i Burmistrza się nie podobała
Teraz już widać, że się do igrała.

Wybory ma przegrane przez opatrzności rękę
Odejdzie Korwinka na dalszą udrękę.
Bo głosów dużo nie zdobędzie
I chcąc bardzo na urzędzie nie zasiądzie.

Tak drwiąco i krzykliwie do wielu wojowała
Pisemnych odpowiedzi od Burmistrza chciała.
Sama zostanie po tych wyborach,
Raczej bezradna i politycznie chora.

Vyborca 1.
Ela21.09.2018, 13:00
Pani Korwin złapała 4 rybki na listę
????21.09.2018, 12:55
Czy Pani Korwin nie odrobiła lekcji z ordynacji wyborczej?
Przecież przy takim rozdrobnieniu głosów, tak nieliczny komitet może nie przekroczyć progu wyborczego.
dziadek21.09.2018, 12:35
Proszę się określić, czy z PiS-em Wam po drodze, czy wręcz przeciwnie, bo to jest najważniejsze w kontekście tego dokąd zmierza cały kraj.
nowotarżanin21.09.2018, 12:26
Mój głos też ma.Patrzy dokładnie na ręce reszcie i to mi sie podoba.
...21.09.2018, 12:18
Pani Korwin ma mój głos.
dekor21.09.2018, 12:15
Gdziż to szalone poparcie dla dokonań pani radnej? Szału nie mw
Zobacz pełną wersję podhale24.pl