23.09.2018, 19:52 | czytano: 3745

Tarnowianin chce rządzić Stolicą Tatr. "Chciałbym oddać Zakopane mieszkańcom i umożliwić im prawo zabierania głosu" (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Podczas zorganizowanego w Hotelu Stamary spotkania wyborczego - zaprezentowany został kandydat na burmistrza Zakopanego Łukasz Karaś. Reprezentuje on Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska w Małopolsce.
Proszę powiedzieć coś o sobie.
- Mam 32 lata. Pochodzę ze wschodniej małopolski z Tarnowa. Jestem doktorem nauk prawnych, adwokatem prowadzącym własna kancelarię adwokacką. Jestem też nauczycielem akademickim z dużym doświadczeniem dydaktycznym. Oczywiście też zajmuje się różnego rodzaju szkoleniami na rzecz jednostek samorządu terytorialnego, działam w radzie osiedla już kilka kadencji, także to doświadczenie samorządowe mam. Bardzo często też pracowałem dla różnych jednostek samorządu terytorialnego. I uważam że i kwalifikacje zawodowe i doświadczenie pozwolą mi na podjęcie się tego zadania.

W jakiś sposób dotychczas był Pan związany z Zakopanem?

- Tak, jestem rodzinnie związany z Zakopanem, od wielu lat mieszka tutaj moja rodzina i z tego też powodu wiązałbym swoją przyszłość z Zakopanem, po prostu chciałbym tutaj zamieszkać.

Jakie byłyby Pańskie pierwsze działania, jako potencjalnego burmistrza?
- Chciałbym tutaj zweryfikować w jakim stanie będzie znajdowało się miasto, myślę o audycie. Natomiast jeżeli chodzi o takie pierwsze kroki, to na pewno jestem za wdrożeniem ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, która w ogóle nie została tutaj wdrożona, z racji tego że od dłuższego czasu się tym zajmuje, jakby coś co najbardziej zwróciło moją uwagę gdy zapoznawałem się ze stanem miasta. Ponadto chciałbym też, tak jak wspominałem rozwijać formy partycypacji mieszkańców w zarządzaniu miastem. Jestem tutaj zainteresowany wdrażaniem tych form demokracji bezpośredniej. W szczególności też chciałbym też zwrócić uwagę na to, żeby rozszerzyć zakres konsultacji społecznych, tak by to mieszkańcy mogli decydować o najważniejszych kwestiach związanych z miastem, czy to poprzez spotkania z odpowiednimi urzędnikami, którzy będą zbierali te informacje, czy to poprzez portal internetowy - gdzie mieszkaniec po zweryfikowaniu jego danych - że jest mieszkańcem, będzie mógł wyrażać swój głos albo też w wersji papierowej. Chciałbym jak najbardziej też oddać Zakopane mieszkańcom i umożliwić im prawo zabierania głosu. Myślę bardzo poważnie o jednostkach pomocniczych gminy, czyli radach osiedli, z racji tego że sam jakby już trzy kadencje jestem związany z taką radą osiedla. Uważam, że rady osiedla jako jednostki pomocnicze gminy i dodatkowo budżet obywatelski, który również planuje rozwijać, jest w stanie wykazać jakie są potrzeby, ale też i problemy mieszkańców. Chciałbym bardzo też przybliżyć Zakopane a w szczególności Urząd - mieszkańcom, żeby to urzędnicy łącznie ze mną - jeżeli udałoby mi się zostać burmistrzem - żebyśmy mogli służyć mieszkańcom tak, by to miasto się rozwijało jak najlepiej.

pk/ zdj. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
Pieter30.09.2018, 13:55
Won od Polski a szczególnie od Zakopanego! pseudonowoczesnepeo Won!
hr25.09.2018, 20:21
Czyli główny program wyborczy ,,obalić PIS'' ?. Dwie partie wydmuszki, PO wszystko sprzedaje , a nowoczesna w. ciągu kilku lat z długami , i oni chcą rządzić . To nie śmieszne tylko Żałosne.
Uczennica LO25.09.2018, 18:32
Pani Balcerzyk, była pani moją nauczycielką w LO zakopiańskim i darzyłam panią szacunkiem. Jak pani może promować tych oszustów z polskojęzyczną Różą von *** na czele? Wstydzę się za panią, pani Danuto. Stoczyła się pani do "rynsztoka politycznego szamba".
Sąsiad25.09.2018, 16:18
Zakopiańczycy zapamiętajcie twarze z miasta które się pod tym podpisują. Dajcie im legtymacje coś w rodzaju Goralenvolk
POnatowicz25.09.2018, 14:21
Stare PO, a teraz coś tam coś tam go nie dopuści !
Hanka24.09.2018, 13:32
Sprzedali Kasprowy i dworzec autobusowy w turystycznym mieście Zakopane ludzie muszą stać pod jakimiś ,,jatami ,,czekając na autobus i latem i zimą ale faktem jest że jeszcze wiele zostało do sprzedania i POokemony się denerwują merkelandy naciskają a tu rządzący powiedzieli stop wyprzedaży polskiego majątku ...i biedne POokemony oplwają Polskę i mas Polaków w Brukseli powinni być uznani za zdrajców Polski osądzeni zadonosy na OJCZYZNĘ odrobiny wstydu nawet odrobiny nie mają.
KASPROWY JUŻ SPRZEDALI!!24.09.2018, 10:49
Co teraz PO chce sprzedać na Podhalu??
NIECH JADĄ DO NIEMIEC, BO W POLSCE IM ŹLE!!!!
Janosik24.09.2018, 10:37
Na sali sami przywiezieni Kodomici i szczujni opluwający Polskę euroPO
Góral sie na to nie nabierze.
bruno24.09.2018, 06:54
Te łocka cie łoczarują! Pic na wodę!
Zakopianon23.09.2018, 21:35
Jak jest z Tarnowa to niech rzadzi sobie w Tarnowie ceprów i Żydów mamy w zakopcu dość naj lepiej widać ich rządy w TPN hodowla kornika. Zagarnięte nowe granicę rezerwatu ścisłego żeby miejscowa ludność nie miała wstępu do lasu brak naszych firm w lesie tylko slowaki tu rządzą szkoda gadać o tym TPN burdelu
łoscypkorz23.09.2018, 21:20
Kie jest z Tarnowa to niek se rzondzi w Tarnowie.
jehuda23.09.2018, 21:11
.....a skond wziyni tom madeleine albright ???
Pop23.09.2018, 20:34
Koniec "smuty" ,z takim kandydatem wygrywają w cuglach.
Hanka23.09.2018, 20:26
O ludzie ....ale to już było i mam nadzieję nie POowróci więcej oni już byli i poza biedą w Kraju nic a nic nie zrobili ....im już dziękuję
Ulrich von Jungingen23.09.2018, 20:18
Frekwencja, koń by się uśmiał...