26.09.2018, 10:16 | czytano: 6640

Starcie wójtów

Arch. Podhale24.pl
Obecny wójt gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz będzie miał konkurenta w zbliżających się wyborach samorządowych. Na udział w nich zdecydował się jego poprzednik Paweł Dziuban (na zdjęciu). Obaj powalczą o stanowisko wójta 21 października.
Przypomnijmy, iż cztery lata temu Jakub Jamróz nieznacznie pokonał Pawła Dziubana w wyborach na wójta gminy. Zdobył 52% głosów, a jego przeciwnik miał 48% procent poparcia. Dziuban dał się namówić na powrót do polityki samorządowej, choć ma pracę na stanowisku - jest kierownikiem delegatury Urzędu Ochrony Zabytków w Nowym Targu.
r/
zobacz także
komentarze
stc02.10.2018, 22:47
czy wyście wszyscy powariowali uważacie się za bug wie jakich polityków a zapominacie o tym że to wyborcy zdecydują czy wójtem będzie pan P.Dziuban czy pan J Jamróz a co do wyboru radnych szanowni wyborcy to wybierajcie takich radnych którzy chcą coś robić dla dobra innych a nie patrzą tylko na swoje korzyści szczególnie we fr.bo takiej radnej jak pani Sz.to tylko pozazdrościć
abcd.....02.10.2018, 06:43
Chilerp nie ma co gdybać to Wyborca zadecyduje na kogo zagłosuje.Pisanie takich bzdur tylko przynosi szkodę jednemu czy drugiemu kandydatowi a Gminie wstyd.Jak widać brak merytorycznych argumentów wyzwala u Ciebie agresję i każdy wpis Ci nie odpowiada.Polemika z Tobą jest zupełnie zbyteczna.Twoje wpisy świadczą o tym,że ryba psuje się od głowy.
Chilerp01.10.2018, 21:12
moja refleksja:
i co dalej:
a jutro jaki nick będzie?? Paweł Dziuben - przecież to Wasze metody, tworzyć fikcyjne konta i siać zament.....manipulować, przeinaczać prawdę jak Morawiecki. Mam nadzieję, że Dziuban tym razem się będzie bronił przed kłamstwami!!
wojtek01.10.2018, 20:33
Do zachłanni ..mnie osobiście interesuje fakt czy Ci Radni opuszczając sesję pobrali diety,które im się nie należały bo przecież nie byli do końca sesji.Kto tu jest pazerny tego zupełnie nie rozumiem.To nie Radni ustalają terminy sesji tak mi się osobiście wydaje.Dalej mam takie odczucia,że jest to bezrada a nie żadna rada.Nikt tu nie obrzuca nikogo epitetami tylko Wy siejecie zamęt i winicie wszystkich o wszystko.Jedyni sprawiedliwi i wszystko wiedzący najlepiej.Wszystkie te wpisy to stek bzdur.
wojtek01.10.2018, 20:29
Do zachłanni ..mnie osobiście interesuje fakt czy Ci Radni opuszczając sesję pobrali diety,które im się nie należały bo przecież nie byli do końca sesji.Kto tu jest pazerny tego zupełnie nie rozumiem.To nie Radni ustalają terminy sesji tak mi się osobiście wydaje.Dalej mam takie odczucia,że jest to bezrada a nie żadna rada.Nikt tu nie obrzuca nikogo epitetami tylko Wy siejecie zamęt i winicie wszystkich o wszystko.Jedyni sprawiedliwi i wszystko wiedzący najlepiej.Wszystkie te wpisy to stek bzdur.
i co dalej01.10.2018, 12:23
Chilerp....człowieku weś coś na wstrzymanie ,ja nie mam zamiaru nikogo obrażać, to mnie się obraża ale ja to zostawiam bez komentarza. A co się tyczy kościoła czy siadam w tej czy innej ławce nie..... bo prawie tam bardzo rzadko bywam. Czytam te wpisy i krew się we mnie gotuje jedni opluwają drugich a wyniki widać opłakane.....Boli prawda co boli prawda, jeśli wpis jest rzeczowy i na temat.
Chilerp01.10.2018, 08:54
moje refleksje:
Weź nie obrażaj ludzi......nikt tutaj nie obraża wyborców Jamroza, ale już ludzi popierających Dziubana to gów.... potraficie obrzucać, a w pierwszych ławkach kościoła siedzicie i jeszcze potraficie chodzić z koszykami po kościele zbierać na tacę...... Przebrał się diabeł w ornat i ogonem na msze dzwoni!!
moje refleksje30.09.2018, 19:15
Jestem pewien ,że nie wiesz o czym piszesz bo jesteś zaślepiona swoją naiwnością czy może głupotą.Tu wyłącznie chodzi tym 7 radnym o zrobienie zadymy.Po tym wpisie sądzę,że tego rozumku nie masz za wiele, bez przesady.Nie masz być z czego dumna,głosuj na kogo chcesz Twój głos mnie akurat g.... obchodzi.Jeśli chodzi o Radną z Niedzicy to co ona może,przecież jest tylko Radną jak reszta Radnych.Równie możesz Ty zgłosić do organów ścigania jeśli uważasz,że jest łamane prawo.Postaram się wnikliwie obejrzeć tą sesję aby nie mieć wątpliwości co do Twojego rozumowania.
Smutne30.09.2018, 16:23
Radnym z wyznych to ja sie nie dziwie. Wójt pierwszy przyznał im środki, naobiecywał a potem wystawił do wiatru. Pokazał jak mu na tych ludziach zalezy. Cios poniżej pasa. Dobrze, ze wyszło ich więcej, choć szkoda ze nie na tyle duzo by zawetować takiemu traktowaniu mniejszych miejscowości :-( wójt nie tylko ludziom z wyznych pokazał swoje prawdziwe oblicze :-( tym zachowaniem pewnie przegra te wybory
Zachłanni30.09.2018, 14:43
moje refleksje:
A jakie masz refleksje jeżeli chodzi o zwołanie sesji na 18 października?? Braknie im do pierwszego?? Widać słabo słuchasz sesji, ta 7 wyszła w formie protestu bo Rada jest jak chorągiewka na wietrze, jak wiatr wieje.....czemu miesiąc temu Radny Prelich i jego ziomale nie zablokowali przesunięcia środków na zakup działki?? Głosowali za......a teraz nagle się obudzili?? Obłuda, pazerność i zachłanność......tyle i aż tyle. Jakoś Radna Schlegel nie zgłasza do prokuratury zamówienia na przebudowę ul. Nad zalewem.....z 900 tys. złotych zrobiło się 1,4 mln......nagle, Wójt z wolnej ręki zleca jakiejś nieznanej firme.....
:)30.09.2018, 14:15
"moja refleksje"
Widać, że jesteś człowiekiem o małym rozumku.... :D nie umiesz patrzeć dalej niż za czubek własnego nosa! :D Nie ma co się dziwić, że popierasz ludzi o tak niskich moralnych wartościach, skoro sam jak widać, jesteś człowiekiem na ich poziomie. Właśnie dlatego są podziały, bo moralność jednych i drugich znacząco się różni... Ludzie honoru dotrzymują obietnic i nie będą żerować na lepszej przyszłości dzieci. Bo to właśnie o nią chodzi. Żeby kiedyś było im lepiej.
Ja jestem niesamowicie dumna z naszej radnej! Brawo za postawę! Z czystym sumieniem znów na Panią zagłosuję! Patrzy Pani nie tylko na dobro wsi ale i ogółu. Brawo :)
A jeśli chodzi o pazerność.... taaaaak! Pazerni to są ci radni, którzy zostali na sali! Liczę na to, że ludzi zobaczyli jakich przedstawicieli wybrali i znów nie popełnią tego błędu.
moje refleksje30.09.2018, 08:43
Rozpętali burzę radni z Łapsz W. zasłaniając swoje niekompetencje dziećmi nie wspominając o tym,że w dalszym ciągu chcą nabijać kasę pazernej babce.Tu właśnie tkwi całe sedno tej sprawy.Właśnie ta ósemka nie ulegając silnej presji klubu samorządnej gminy potrafiła sprzeciwić się ich chorym zapędom.Ja jestem z nich dumny i popieram ich postawę.Przez 4 lata moich obserwacji ta Rada była podzielona i to są plony przez klub zasiane,teraz nadszedł czas zbierania przez nich owoców swej pracy.Mam nadzieję,że wyszli i już więcej na tę salę nie wrócą.Brawo Ósemka, że jednak tym razem nie daliście im się wpuścić w maliny....................................................................
Śpisocka29.09.2018, 20:54
To prawda... podobno wszystkie dzieci nasze są ale jak widać nie dla wójta i pewnych radnych którzy mają w nosie ich dobro. Aż trudno uwierzyć, że ten człowiek też ma dzieci... Nie jestem z Łapsz ale również nie godzę się na takie zachowanie i jestem dumna, że nasza radna była jedną z tych która opuściła salę w imię sprzeciwu. Miała zdecydowanie więcej jaj niż ten co potem najwiecej szczekał na nagraniu po wyjściu ósemki... Szkoda, że nie wyszło ich więcej to by tej sprawy nie przeforsowali. Jeśli chodzi o dzieci to powinna być jedność i nie ma że Wyżne czy inna wieś... Wszystkie to nasze spiskie dzieci i wszystkie powinny mieć godne warunki i miejsce gdzie się "wyszaleć".
Mieszkaniec Ł.W29.09.2018, 18:30
WSTYD I HAŃBA może i tak ale dla obecnego Wójta i tych radnych, którzy zostali na ostatniej sesji i głosowali za poparciem tej jawnej niesprawiedliwości! Wstyd! Wstyd! Wstyd! Jak można tak zagrać kosztem dzieciaków! Panie Wójcie słyszałem doskonale Pana obietnice względem wsi Łapsze Wyżne! Tak się nie robi! Dobrze, że jest okazja zobaczyć nagranie bo doskonale na nim widać kto miał na tyle odwagi aby wyjść!
klubo29.09.2018, 11:23
Klubowicze uciekli z sesji ale swojego smrodu ze sobą nie zabrali i teraz tam śmierdzi. Pokazali co umieli (NIC) i jak się trzeba zachowywać gdy się przegrywa. To jak i czego uczy ich przyszły wódz P.
WSTYD I HAŃBA DLA CAŁEJ RADY.
J@nek28.09.2018, 22:38
Koncert to dała klika 8 radnych wraz z Wójtem....serce Go boli, ale bierze środki......trzeba było myśleć za wczasu...... Jak to jest, że kosztorys na drogę na Zamku opiewał na 790 tys. złotych, a Wójt wybiera firmę bez przetargu za 1,4 mln??? Co ciekawe jest tam 430 metrów.....czyli 3200 zł ma metr drogi......Gospodarność???
Mieszkaniec gminy28.09.2018, 21:41
Niestety ale taka jest prawda Paweł trzymał rygor w gminie i za to go pracownicy znienawidzili za Jamroza miały być solary po 1500 zł niema ale jest salon kosmetyczny gdzie panie podczas pracy malują sobie paznokcie w czasie pracy, Panie Pawle liczę na pana tym razem nie po pełne błędu co 4 lata temu
ale jaja28.09.2018, 20:45
Reklama dla kandydata na wójta(ostatnia sesja)
Zdradzili wójta i zwykłych ludzi uciekli z sesji i znowu chcą kandydować
ale parodia dbania o dobro gminy i o ich przywódce
BŁAZENADA I ŻENADA
BUHAHA
niczyj28.09.2018, 20:33
Koncert "radnych" kandydata(przyszłego wojta@) - pomieszało się im w głowie i pomylili czas i miejsce gdzie są i co robią
Nie umieją przegrywać podobnie jak ich pan 4 lata temu.
niestety28.09.2018, 20:06
No właśnie obejrzałem sesję i myślę,że radni z Łapsz Wyżnych oraz Klub p.Płachty najedli się szaleju chcąc kupić działkę razem z babką.Tej głupoty jeszcze chyba nie było w żadnej gminie na terenie całej Polski.To szaleństwo w wydaniu tej kliki trwa już 4 lata,to chyba jakiś obłęd.To dobrze,że opuścili sesję a było by lepiej żeby nigdy na tę salę nie wrócili.Czy tacy radni mają nas reprezentować to jakieś fatum zawisło nad tą Radą.Głupota tego klubu już osiągnęła apogeum,to są radni z poprzedniego rozdania samorządnej gminy.Szkoda gadać.
Znajomy28.09.2018, 15:27
Oglądnijcie Sobie sesję.....jaki Jamróz pewny zwycięstwa! Koncertowo wystawił mieszkańców Łapsz Wyżnych, kolejny raz zabrali kasę na działkę pod budowę salki....głosem radnego z Łapszanki.....
Chilerp28.09.2018, 11:00
jako:
Osobiście jak i ludzie w kręgu których się obracam twierdzą, że Dziuban był lepszym gospodarzem, aniżeli Jamróz. Oczywiście, że nie był to idealny włodarz gminą, co pokazał wynik 4 lata temu. Ja jednak zagłosuję na niego, bo porównując go z obecnym, to jednak szala przeważa się w stronę "starego" wójta.
jako27.09.2018, 18:47
Oj Chilerp nie ma ta Gmina dobrych włodarzy niestety jak sięgam pamięcią,już miałem nadzieję że Wójtem po raz pierszy w tej Gminie zostanie kobieta, ale tak się nie stało mówi się trudno.Szkoda może były by jakieś zmiany oczywiście na lepsze rzecz jasna. A tak to błędne koło będzie trwało kolejne 5 lat masakra..........
Chilerp26.09.2018, 23:54
Do O:
Przedtem mieliśmy siekierkę, teraz mamy kijek...... Taka różnica.....
Jamróz ma plan.....slajdy, te same od 4 lat......
O.....26.09.2018, 19:57
Proszę mi powiedzieć jaka jest różnica między tymi panami żadna,jeden budował Łapsze N.drugi buduje Łapsze i Kacwin cała reszta jest w czarnej d.... no może jeszcze Frydman. A co wynika z tego można zapytać, ano stare przysłowie ....zamienił stryjek siekierkę na kijek filozofy ze stolicy Spisza tym razem.... tym razem trzeba dobrze ruszyć głową.Wypadało by przyszły Wójt miał jakiś plan na rozwój tej Gminy. W innym wypadku będzie jak do tego czasu czyli...... s..... w banie i stołka grzanie.
Elektryj26.09.2018, 19:45
Sąsiad:
Mi się wydaje że przede wszystkim zawiodło podejście do ludzi..... Dziuban w II kadencji był mało dostępny dla ludzi i zaczął Ich po prostu nie słuchać. Ale zauważyłem że wyciągnął z tego wnioski, bo znakomicie wywiązuje się z tego jako konserwator.

Co do Kuby to gdyby był decyzyjny i nie lekceważył i drwił z ludzi co prawdę powiedzą to śmiem twierdzić nie miałby konkurentów.....A tak ma. Ciekaw jestem wyniku, tym razem zagłosuje na Dziubana bo się na Kubie zawiodłem. Guma sorry, ale taka prawda.
Bond26.09.2018, 19:40
W końcu może dostanę obiecane przez Jamroza solary. Podobno jego machina do pozyskiwania środków unijnych na OZE jest tak rozpędzona, że nie może się nawet na moment zatrzymać i je pozyskać. Porażka. Panie Pawle liczę na Pana.
siwy26.09.2018, 19:24
dobrze ze sie skonczyły te 4 lata sadow nic nie robiebia przegranych spraw solarow po 1500zł kotłow na ekogroszek z dotacja 85% super szybkiego internetu wyciagów i inwestycji spałconego długu itd ..no cóż panie Jamróz czekalismy wszyscy na te rewelacje cóz niema nic rozliczymy
ooki26.09.2018, 19:01
no i sie zacznie klika jamrozikoa zacznie sypac komentarze czekam ile ich bedzie
kuba N.Targ26.09.2018, 13:53
Paweł mocno ci kibicuję.Powodzenia.
sasiad zza miedzy26.09.2018, 12:31
Co poszło nie tak?
Gmine Łapsze Niżne zawsze dawałem za wzór dzięki pozyskiwaniu funduszy i rozwoju. Codziennie przejeżdzałem i z zazdrością patrzyłem na te chodniki, place zabaw, boiska, szkoły.Niestety Pan Dziuban przegrał w 2014 roku. Może z ludźmi nie umiał się dogadać? Mam nadzieje ze wnioski wyciągniete i z poworotem wróci do samorządu. Obecnego Wójta nie znam, ale przypomina mi stylem Wójta na Podhalu w innej gminie, ale nie o tym teraz
Piotrek26.09.2018, 11:00
Fałszywe profile na facebooku już się uaktywniły i atakują opozycję do obecnej władzy!

Ależ strach przed utratą koryta!!
ze stolicy Podhala , kiedys pdwładny26.09.2018, 10:47
Brawo Panie Wójcie za odwagę, ale gwoli ścisłości to obecny Jamróz spija śmietankę i owoce pana pracy .To Pan zostawił świetnie zorganizowaną Gminę i Urząd . Dziś dobrze się gadu , gadu i robi z tego użytek , ale niech obecny wójt pokaże co on sam wykombinował i czego sam dokonał. Ja tego z dalszej perspektywy nie widzę , Niestety . Trzeba kontynuować to co się zaczęło , a myślę ,że zawistni ludzie także się już przekonali co znaczy dobry gospodarz , a nie ma człowieka na świecie , aby nie miał drobnych wad. Rzuć pierwszy kamień , jeżeli jesteś be skazy .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl