26.09.2018, 10:45 | czytano: 10293

Cetera stawi czoło Szkaradzińskiemu

Fot. Materiały prasowe, arch. Podhale24.pl
Paweł Cetera, były wicewójt gminy Szaflary za czasów wójt Stanisława Ślimaka, będzie rywalem Rafała Szkaradzińskiego w wyborach na wójta gminy Szaflary.
Obaj oficjalnie potwierdzili swój udział w wyborach 21 października. Hasłem wyborczym Rafała Szkaradzińskiego jest "Gwarancja rozwoju Gminy Szaflary". Młody wójt, jak mówi o nim część mieszkańców, postawił "obalił" wieloletnie rządy swojego poprzednika. Postawił na m.in. nowoczesne zarządzanie, ekologię i turystyczny rozwój gminy. Mocno zaangażował się w uruchomienie Podhalańskiej Kolei Regionalnej z Nowego Targu do Zakopanego i może się uważać za jednego z ojców tego sukcesu. Zajął się rozwojem geotermii na terenie gminy, pozyskał m.in. 45 mln zł na odwiert, promuje również ekologiczne źródła ogrzewania. To za jego rządów gmina stała się turystyczną marką "Serce Podhala" i postawiła na promocję. Rafał Szkaradziński startuje z poparciem Prawa i Sprawiedliwości.
Paweł Cetera w samorządzie, aż do 2014 roku, pracował przez 14 lat. Ostatnich 8 był zastępcą wójta Stanisława Ślimaka. Po odwołaniu ze stanowiska przez wójta Rafała Szkaradzińskiego, poszedł pracować w prywatnej firmie. - Od 4 lat pracuję w sektorze prywatnym związanym z transportem i drogownictwem, oraz dodatkowo prowadzę własną działalność gospodarczą. Zajęcia te pozwoliły mi utrzymać ciągły kontakt z urzędami miast i gmin oraz czerpać wiedzę i naukę z obserwacji pracy innych wójtów i burmistrzów. Co ważne, pozwoliło mi to dodatkowo wypracować sobie nowe spojrzenie na pracę samorządową z perspektywy wykonawcy robót i usług. To nowe spojrzenie uzmysłowiło mi, że z perspektywy wykonywania obowiązków zastępcy wójta gminy, mogłem czasem nie dostrzegać problemów naszych mieszkańców, za co przepraszam. Dlatego dołożę wszelkich starań, aby służebną rolę, jaką jest funkcja wójta gminy, wypełniać jak najlepiej potrafię - zapewnia.

- W nadchodzących wyborach nie występuję przeciwko nikomu i mam nadzieję, że przez nikogo nie będę atakowany. Kandydując na urząd Wójta Gminy Szaflary odpowiadam jedynie na oczekiwania społeczne, w zakresie szeroko rozumianego porządkowania naszej gminy i nadania jej oczekiwanego, przemyślanego kierunku rozwoju - dodaje.

r/
zobacz także
komentarze
ha, ha, ha22.10.2018, 17:24
Mam dobry humor od rana.
Wyliczanki na nic.
mieszkanka22.10.2018, 07:52
do danki i fto wygrol napis tu wojta i radnych
danka furmanka21.10.2018, 23:50
no to po wyborach ,po ptokach
saflarzanka17.10.2018, 20:35
do gorol niepis glupot jak niewiys o srodkach fto pomog ksiedzu ????????????????
gorol17.10.2018, 15:20
Kandydat na radnego w Maruszynie robi kampanię w dwóch okregach. Chodzi po domach i opowiada nieprawdziwe historie. Juz woźniejsy jak wojt.
Opowiado, że Cetera nie wykorzystol srodkow z Unii, a kto na kościół w Szaflarach pozyskiwoł srodki na pokrycie dachu, na mury, na rynek. Ludzie nie dajcie sie omamić. Opowiado o swoich konkurentach ze sie juz dość obłowili. A o swoich zyskach nie godo. To dopiero PINOKIO.
~benia16.10.2018, 17:52
Paweł Cetera to fachowiec i zarazem doświadczony samorządowiec. Zaufali mu prawie wszyscy radni obecnego składu Rady Gminy w Szaflarach. Wybierając go na wójta zyskamy człowieka, który potrafi rozmawiać z ludźmi i potrafi słuchać ludzi. Jego decyzje są zawsze przemyślane i konsekwentnie realizowane. Nie wybierając pana Cetery na wójta zrobimy krzywdę gminie i sobie. Pan Cetera ma wiele możliwości dobrej pracy i to wielkie szczęście, że zgodził się startować na wójta naszej gminy. Nie zmarnujmy tej szansy.
Ważne16.10.2018, 17:30
"Zgodnie z prawem, każdy wspólnik spółki ma obowiązek działania w interesie spółki. Wspólnik jest obowiązany powstrzymać się od wszelkiej działalności sprzecznej z interesami spółki. Podejmowane działania mogą bowiem powodować osłabienie finansowe spółki, a co się z tym wiąże, osłabienie finansowe wspólników, straty finansowe i konieczność likwidacji spółki. Działalność konkurencyjna nie jest bowiem zgodna z ciążącym na wspólnikach obowiązkiem wspierania i rozwijania spółki. Działalność jej wspólników ma być skierowana na dalszy rozwój, a nie na wspieranie innych, konkurencyjnych projektów, godzących w jej interesy ? .?
Gmina Szaflary jako WSPÓLNIK spółki wodnej sprzeciwiła się wszystkim zasadom, które obowiązują. Pomimo sprzeciwu mieszkańców rozpoczęła realizację własnego projektu, wykorzystując przy tym część majątku spółki, dokumentacji i narażając wspólników na straty.
do @Benia16.10.2018, 11:52
do Beni
Chyba za mało wiesz o budowie wodociągu przez Spółkę Wodną "Maruszyna Centrum", a obecnym wodociągiem. Zapraszam Cię do Zarządu Spółki Wodnej, zapewnimy anonimowość, a i wiadomości udzielone zostaną zgodnie z legalną dokumentacją, która uzyskała spółka.
Pieniędzy bylo ile było (na dzień wyboru nowego Wójta Spółka posiadała ok 50 tys zł), spółka wykonała kawał roboty za Urząd, łącznie z uzyskaniem legalnego pozwolenia na budowe podpisane przez starostę nowotarskiego. Można dziś "płakać nad rozlanym mlekiem" i pytać po co komu była spółka jak to sa zadania gminy? Ale można też było kontynuować rozpoczęte dzieło, a nie niszczyć to co zostało wypracowane. Do dziś przez to że zmienił się Wójt ludzie nie odzyskali wkładów- nawet o nie o to chodziło, można było w inny sposób pomóc mieszkańcom.
A co do Pana Pawła Cetery i o tej ekipie sprzed 4 lat, pomyśl:
Czy wierzysz w to że nagle się wszyscy starzy pracownicy wrócą do gminy?
Czy wierzysz że nowy Wójt nagle zwolni wszystkich?
Czy wierzysz że nowy Wójt obejmując Urząd pozwoli sobie na taki pomysł jaki proponujesz i wprowadzi stare twarze do Urzędu?
Ja bym nie zaryzykował, bo w kolejnych wyborach by poległ.
W starej ekipie kilkoro fachowców by się znalazło.
Mam nadzieje ze Pan Cetera nie zacznie urzędowania od założenia spraw sądowych tak jak to miało miejsce przez obecnego włodarza:
- sprawa ze spółką wodna
- sprawa przeciwko p ślimakowi (dot społki wodnej)
- sprawa przeciwko p Ceterze (dot spólki wodnej)
- obecnie sprawa w sądzie pracy z byłym pracownikiem
- obecnie sprawa z byłym Vicewójtem o wypłate odprawy wraz z odsetkami za 3 lata
Nie budujmy kapitału na krzywdzie ludzkiej
Po pierwsze człowiek
Napisałas że jak wygra p Cetera to cofniemy sie wstecz...
A dlaczego? podaj argument?
oceniam obecnego Wójta za jego 4 lata kadencji. i Tak mógłbym oceniać p Ślimaka.
Z niektórymi inwestycjami się zgadzam z niektórymi nie.
Ale chce żeby pomysły wychodziły od mieszkańców a nie od władzy, bo władza która nie słucha nie jest mi potrzebna.
mieszkanka16.10.2018, 09:32
ale tez nie potepiam Szkaradzinskiego bardzo duzo zrobil za te 4 lata zaczynal od zera
Benia15.10.2018, 22:25
Danka furmanka Twoje zioło widać jednak lepsze od mojego a w biedronce zakupów nie robię tam same gorsze produkty dla takich jak Ty dziękuję na tym kończę
danka furmanka15.10.2018, 20:48
benia albo zmień dilera albo podaj skąd bierzesz takie zioło bo cie strasznie długo trzyma chyba że to po amerynie z biedronki masz jakieś wizje
mieszkanka15.10.2018, 19:29
do@ bardzo dobrze sie znam bylo budowane przedszkole , ale ze jestem mieszkanka to blizej mi do Cetery
Benia15.10.2018, 17:55
Jeżeli Spółka miała tyle pieniędzy to dlaczego dopiero teraz rozpoczęła się budowa wodociągu dopiero za kadencji Szkaradzinskiego? I w jaki sposób niby szkodze przed wyborami Panu Ceterze a Panu wolno szkodzić Szkaradzińskiemu pisząc tak o nim w stosunku do byłego wójta zrobił bardzo dużo a to dopiero lata a Pan Cetera miał swój czas w UG w końcu był zastępca Pana Ślimaka ale wiadomo jak jest......I nie będę tutaj pisać tego co wiem bo akurat wiem bardzo dużo np. To że za Panem Cetera kryje się cała stara ekipa z przed 4 lat a resztę zostawię dla siebie........
zarząd spółki wodnej15.10.2018, 17:23
czytam i wnioskuje że w końcu ktoś zaczyna odkrywać prawde budowy wodociągu w maruszynie ,pozdrawiam
do @mieszkanki15.10.2018, 14:35
Spólka wodna nie czekała na oklaski.
Pozwolenie pełnoprawne zostało uzyskane w starostwie 27.07.2014, (przypominam że wybory były w listopadzie). Jeszcze za kadencji Pana Slimaka i ówczesnej Prezes Społki wodnej Pani Zofii S. przeprowadzone zostały rozmowy w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w sprawie udzielenia pożyczki na budowę wodociągu. Ponadto Gmina miała "chyba" zarezerwowane środki na budowe wodociągu. Ponadto jeżeli jest ci znana ustawa o finansansach publicznych to mysle że art 127 rozwiewa twoje wątpliwości i wiesz co to są dotacje???
To nie próbuj podważać całej pracy, która wykonała do dziś Spółka Wodna.
Popatrz jaki obszar obecnie zajmuje nazwijmy to "nowy" wodociąg??
A co stało na przeszkodzie, żeby obecny włodarz ze swoim doradco-vicewójtem wpadł na pomysł i z etapował "stary projekt" wodociąg i zrobił etap na tym samym obszarze co teraz?? a tak przez 3 lata ceny za robote, za materiał poszły drastycznie w góre i próba ratowania swojej nieudolności było organizowanie 4 przetargów aby wyłonić wykonawce. Zauważ ile władza przeznaczała na budowę w budżecie a ile skonczyło sie po przetargach? 1mln 100 tys zł to nie to samo co 2,5mln złotych po przetargu
więcej myślenia, mniej slów
~ do Benia15.10.2018, 14:21
Benia
Dziękuję ci że nazwałaś legalnie działającą Spółkę Wodna Maruszyna Centrum - bandą. To tylko świadczy o Tobie jak bardzo zależy ci na wsi i na działalności społecznej.
Wytłumacz mi jak obecna wg ciebie "Banda" próbuje przeszkodzić lub próbowała (inwestycja na ukonczeniu) budowę obecnego wodociągu, wytłumacz mi kiedy nie było woli współpracy? wytłumacz mi czy przez to że zmienił się Wójt to musiało zostać zmarnowane 320 tys zł (publicznych) + 120 tys środków własnych Spółki Wodnej? Jeżeli tak dla ciebie wygląda gospodarność to życzę dalszego takiego myślenia.
Czy to że przez 8 lat istnienia formalnie spólki wodnej, jej członkowie wypłacili sobie jeden jedyny raz za zgodą udziałowców po 300 zł to ta "banda" nic nie robiła?o pozwoleniu na budowe nie wspominam.
Szkoda słów
I jeszcze jedno: dlaczego patrzysz na Pana Ceterę przez pryzmat długoletniego poprzednika Pana Ślimaka. Może ten człowiek zbierał doświadczenie, podglądał obecnego włodarza i ma sposób na rządzenie? Ludzie sie w urzędzie zmienili, ten człowiek łyknął budowlanki, drogownictwa, przetargów i jestem spokojny o jego doświadczenie. Pan Szkaradziński uczył się 2 lata samorządności, popatrz na inwestycje przez te 2 lata. To nie oceniaj zawczasu Pana Cetery. Gdyby startował Pan Ślimak to może bym Cię rozumiał co wypisujesz, a tak to chcesz zaszkodzić Panu Ceterze jeszcze przed startem.
A społke wodna zostać w spokoju, myślę ze powolutku uda się rozwiązać problemy.
józek powrózek14.10.2018, 19:36
nastał nowy włodarz gminy szaflary to nam obiecywał ,, cyt .ja chce dla was wode '' ale nie mówił jakim kosztem i ile bedziemy czekać ,mydłił oczy a jak już niebyło argumentów to wymyslili wadliwe oswiadczenia ,pozwolenie na budowe było wydane przez starostwo nowotarskie więc co kogo obchodziły oświadczenia ,trzeba było spółke dotować i już 4lata maruszynianie mieliby wode i chwalili p wójta jaki on to gospodarny , a tak to został nie smak ,obiecanki cacanki a maruszynianom woda potrzebna
mieszkanka14.10.2018, 12:08
do jozek powruzek to trzeba bylo zrobic a nie cekac na oklaski
józek powrózek14.10.2018, 08:50
do benia
żadna banda nie próbowała przeszkodzić w budowie nowego wodociągu chyba zbyt mało wiesz , a poza tym ta banda pozyskała pozwolenie na budowe wodociągu ,zakupiła działke , wykopała studnie ,całość kosztowała 470 tys złotych polskich i to zostało wyrzucone w błoto przez nowe władze gminne które nastały 4 lata temu ,i to najwięcej boli jak mozna tak pieniądzmi szastać , dobry gospodarz jeżeli zastał taki wklad w przygotowanie budowy wodociągu to powinien to uszanować bo to mieszkańcy maruszyny w większosci głosowali na nowego wójta ,jak by na to nie patrzeć to wójt powinien słuchać mieszkańców gminy ,
Benia13.10.2018, 20:50
Do Pani Marusynianki: na zebraniu było tylko 20 mieszkańców bo już wszyscy mają dość słuchania waszego pier......O wodociągu w Maruszynie jeden temat w kółko na każdym spotkaniu jakby nie było innych problemów w tej wsi jedna banda najpierw nie zrobiła nic żeby on powstał za czasów Ślimaka a teraz ta sama banda robiła wszystko by przeszkodzić w budowie !!!! Jeżeli Cetera wygra wybory cofniemy się wstecz będzie tak samo jak za kadencji starego wójta czyli do D......
do do abc10.10.2018, 18:41
A ja dziękuje za te wyliczanki bo wreszcie ktoś otwiera ludziom oczy. I jeśli to akt desperacji to nie ma się czemu dziwić. To jest coś niebywałego, żeby w taki sposób zarządzać gminą.
do abc09.10.2018, 16:48
Widzę desperacja na całego byle tylko odzyskać władzę. Tak się boisz że wypisujesz te wyliczanki. Nie masz co robić i czekasz na stołek w gminie. Wole Szkaradzińskiego z jego wadami niż twojego kandydata z jego zarozumialstwem.
Ludzie nie dajcie się urobić tym opiniom, tu chodzi tylko o własne interesy a nie o interes gminy.
Janek09.10.2018, 16:39
Jola buhahahahahaha, ty się dobrem wspólnym nie rządź. Oddaj swoje jak masz. Cetera wzór kultury, pracowitości i spokoju? No niezłe jaja, ledwo po 10 a kobita jakby pijano bredzi.
Do abc09.10.2018, 14:37
Po co działka za grubą kasę , jak było miejsce za darmo na szkolnej....i tak można z każdym wymienionym punktem, oj desperacja panie?, desperacja pana ogarnia, kto to moze może wiedzieć tyle?????? co się w każdej wsi dzieje i przedstawiać w takim świetle. ! Pochwal się pan co ty zrobiłeś przez te 4 lata , bo tylko jak się nic nie robi to się wszystko udaje, bo się nie ma co popsuć.
mieszkanka09.10.2018, 11:23
do abc wkurzyles mnie totalnie przecies rzadziyliscie 24 roki i nie zrobiyliscie wody w maruszynie ?????? a fcieliscie zrobic za 4 lata i ty teros przepros ze pises glupoty
Jola09.10.2018, 10:11
Oddamy kwietniki, chodniki, filmiki i całą resztę za mądrego wójta który będzie szanował mieszkańców, przywróci spokój i kulturę.

Nie marnuj czasu. 21 października oddaj swój głos na Pawła Ceterę.
abc09.10.2018, 08:12
Kochani komentatorzy bądźcie bardziej czytelni. Ostatni z was piszecie pod publiczkę. Jeśli się grzeszy nie wystarczy się wyspowiadać . Trzeba naprawić wyrządzone szkody. Np.:
termomodernizacja szkoły w Bańskiej Wyżnej - nadal nie zrobiona(bałagan totalny),
światła na skrzyzowaniu w Szaflarach?????
wodociąg w Maruszynie - brak ( kolejne cztery lata minęły i wody nie ma),
zabudowa działki szkolnej zbiornikiem (wodociag) w Maruszynie wbrew woli mieszkańców - karygodne (była na ten cel działka w poblizu szkoły,
drugi projekt wodociagu - wydawanie pieniędzy na kolejny projekt niepotrzebne,
oszukani i skrzywdzeni członkowie spółki wodnej - okropne,
brak parkingu przy szkole w Maruszynie dolnej( nic tam nie jest zrobione),
podniesienie podatków od nieruchomości,
nakrecanie filmikow promocyjnych znajomych i rodziny,
nieprzebudowane skrzyzowanie w Szaflarach wsi,
pociag na wakcje zalatwiało 5 wojtow, a nie tylko szkaradziński,
obnizenie pensji dyrektorom szkól i ich ubezwlasnowolnie,
powolanie GCKPiT po nic - wydawanie niepotrzebne pieniedzy,
jarrmak swiateczny przy gminie - niewypał za duze pieniadze,
zatrudnianie w gminie ludzi niekompetentnych ( stazysci po maturze za najniższe wynagrodzenie),
dwoch kierownikow w budownictwie i trzech pracownikow - smiech na sali...
zwalnianie ludzi niezgodnie z prawem - przegrane sprawy i duze koszty, ktore zaplaca mieszkancy gminy,
zaśmiecone fosy, nieskoszone trawniki koło dróg gminnych,
niektore trasy rowerowe z błotem po kolana,
brak pomysłu na zarzadzanie budynkami komunalnymi (remizy itp),
sprzet rekreacyjny na boiskach szkolnych bardzo niskiej jakości,
budynek gminy zaniedbany z zewnątrz i wewnątrz (brudno),
przegrane sprawy w sądach i w prokuraturze, itd.......,
szereg robot wykonywanych niesolidnie, nieodprowadzane własciwie wody gruntowe, w zimie bedzie slizgawka na drogach,
brak przejrzystości w dzialaniu, nikt nie widzi projektow, ciągle jakas likwidacja ( oczyszczalnia bo komuś smierdzi),
zapraszanie kabaretu TRUTEŃ za wielkie pieniadze, a na nagrody dla hodowcow - pare groszy.
Program p. szkaradzińskiego obecny nie rózni sie od poprzedniego, tylko zamiast budowa jest rozbudowa ( Ale jaka rozbudowa jesli cos nadal nie istnieje?) A dowóz gimnazjalistow do szkoły w swojej wsi - paranoja,
Nie sztuka ludzi skrzywdzić - sztuka jest ich przeprosić i wynagrodzić szkodę. Nie wierzę, że stac na to p. szkaradzińskiego i jego przybocznego.
Osłabienie aktywności obywateli.

Ludzie uwierzcie, bęzdie można pytac i bedą udzielane odpowiedzi na zabraniach przez wójta i na spotkaniach z radnymi i radach soleckich
za08.10.2018, 21:15
Szkaradziński przejął gminę zadłużoną. zrobić na kredyt to każdy potrafi mędrku, zrobić za pieniądze unijne nie wydając grosza to jest sztuka..
do fun08.10.2018, 21:09
nie sądziłem, że kiedyś się z tobą zgodzę, ale masz rację, kłamstwo dyskwalifikuje na starcie. radni powinni działać w swoim miejscu zamieszkania,nie zameldowania, to wieś,i tak wszyscy wiedzą.CO mnie obchodzi ile kosztuje wywóz śmieci w Poroninie, jak tam nie mieszkam, czy ulice oświetlone czy nie czy są chodniki czy nie jak nimi nie chodzę.PO PRACY WRACAM przecież DO DOMU.
A świstak siedzi....08.10.2018, 20:48
Tak, poprzednik i jego wice narobili tyle dobrego i tak rozwinęli gminę, że wyborcy im wystawili rachunek i podsumowali te "wspaniałe rządy" 4 lata temu. Na szczęście prawo wyboru mają wszyscy a nie tylko grupka niepotrafiących pogodzić się z utratą stanowiskch lokalnych miłośników stołków i gabinetów. Także, poczekajmy do 21 października.
do nikt08.10.2018, 19:44
Człowieku albo spadłeś z księżyca w tej kadencji albo celowo starasz się zaklinać rzeczywistość. Weź się pofatyguj i sprawdź ile było zrobione w poprzedniej kadencji. To co zrobił Szkaradziński to jakby włączenie biegu wstecznego. Patrząc na Twój wpis to samo się nasuwa, że byliśmy nad przepaścią a Szkaradziński wykonał milowy skok. Był w historii taki co zrobił wielki skok naprzód i patrząc na zachowanie Twojego pupila to nie tak daleko mu do Mao Zedonga.
Jola07.10.2018, 22:24
Program obecnego wójta jest tak szczegółowy, że brakuje tylko dokładnej ilości dziur w asfalcie, które zaklajstruje. Oczywiście nie chcemy się cofać, ale nie chcemy też być za bardzo do przodu, żeby nas z tyłu nie zabrakło. Takie obiecanki na wyrost to już łapanie się brzytwy.
nikt07.10.2018, 21:48
żal czytać te bzdury, ta złość ,zawiść i brak dostępu do władzy niektórych ludzi wprowadza w amok nienawiści i głupoty. niektórzy ludzie są tak zaślepieni nienawiścią że nie mogą racjonalnie myśleć, dla nich nie liczy się dobro gminy tylko ich chore ambicje. mam nadzieje jak i większość ludzi w naszej gminie że w porę się opamiętają. to co zrobił obecny wójt w porównaniu z poprzednikiem to skok milowy szaflar w przyszłość . teraz zależy wszystko od wyborców czy chcemy iść naprzód ,czy chcemy się cofnąć o 5 lat. albo dajmy szansę obecnemu wójtowi bo jego program jest bardzo szeroki i konkretny, w przeciwieństwie do konkurencji która ma tylko jeden punkt w programie wyborczym; wygrać wybory a potem jakoś będzie. a jeśli ktoś twierdzi że mają swój program to niech sprawdzi program wójta i porówna. brak słów.
Do Pytajnika07.10.2018, 20:57
Zaufać to możesz żonie. W wyborach samorządowych głosujesz na człowieka, nie na partię, bo go znasz Ja glosowałem na wójta i będę głosował, a nie nie interesuje mnie kto go popiera, bo sam myślę. Nie mam pojęcia, jakie poparcie ma wójt Poronina czy Dunajca, bo tam nie mieszkam i mnie to nie obchodzi. Nawet mi się nie chce czytać, kto tam startuje, a Ty jesteś tak świetnie zorientowany, lepiej niż niejeden wyborca z gminy, co do tego, kto kiedy wójta popierał. NIE SĄDZISZ CHYBA,ZE KTOŚ CI UWIERZY, że nie jesteś wyborcą z tej gminy.Myślisz,ze ktoś się nabierze, tym bardziej,ze artykuł jest stary i już się nie pokazuje na pierwszej stronie. A ja chciałem sprawdzić, co nowego wymyślicie, chyba już wam się kończą pomysły.
fun07.10.2018, 15:04
Dla mnie jest oczywiste, że cynizm, kłamstwa i złe traktowanie ludzi dyskwalifikują kandydata na jakiekolwiek obieralne stanowisko. Oczywiste jest i to, że większość ludzi może widzieć tę kwestię zupełnie inaczej lub wręcz jej nie dostrzegać.
?06.10.2018, 23:06
A ja chcę tylko jedno napisać.W życiu nie są najważniejsze inwestycje, chodniki, geotermia tylko czy ktoś jest człowiekiem czy nie.Nie jestem wyborcą w gminie Szaflary ale tyle wpisów to nie ma w mieście a kandydatów jest 3, także Wasz wójt to chyba...... wątpliwy człowiek.Teraz z poparcia PIS a 4lata temu wszyscy co Go wspierali, pisali w gazetce jaki on świetny to mieszczany z PO.Zasiadali w komisjach konkursowych na sekretarza gminy a teraz.......nagle zmiana na PIS.Panie Szaradziński to nie wstyd nagle zmieniać poglądy.Mozna Pana nazwać farbowanych lisem?Chyba tak.Jak można Panu ufać?
K06.10.2018, 19:32
Demokracji trzeba się uczyć, szanowania poglądów innych również. To, że mam inne poglądy polityczne niż sąsiad to moja i jego sprawa. Czy to powód do nienawiści???? Znam ludzi, którzy nie tolerują poglądów odmiennych od własnych. Omijam ich szerokim łukiem. Wydaje im się, że to oni mają rację, a każdego kto ma inne zdanie muszą zniszczyć. Nie potrafimy żyć w demokracji, tyle lat stłamszeni przez komunę. Cała nadzieja, że młodych nie będą kiedyś różnić aż tak poglądy polityczne. Na kogo oddam głos, to moja sprawa i nikt mnie nie przekona do zmiany ,bo mam oczy i uszy i myślę. Widzę zmiany.,nowoczesne podejście , ale rozumiem, że to może przeszkadzać.
obywatel06.10.2018, 15:05
Na tablicach, które wójt udostępnił dla komitetów nie powinno się zrywać plakatów. Niestety nie jest ot przestrzegane. Będziemy narywać.
stara06.10.2018, 15:02
do wieśniak. Ja mam 20 lat i inne poglądy. nie pasujemy do siebie.
Do Maria06.10.2018, 13:48
Mów za siebie kobieto. A miałem nadzieję, że za demokracji już nie usłyszę tekstów mówimy nie........mówicie towarzyszko, mówcie, wy lubicie przemawiających, machających z trybun do zastraszonych przez władzę, widać z jakiego środowiska się wywodzisz. Skąd w tobie tyle agresji i braku szacunku kobieto. To demokracja, nie ma już jednej przewodniej siły narodu. Nie ma my, Każdy ma prawo mieć swoje poglądy i opinie. Masz swojego kandydata pochwal się nim, Zachęć do głosowania na niego, co ci da kpina z rodziny, która ma prawo do prywatności. Podpisz się choć.
Maria06.10.2018, 11:58
Mówimy dość Rolowaniu w Szaflarach. Nie damy się zbałamucić obiecankom. Obiecywali setki spraw a ledwo kilka udało im się dokończyć. Zmiana choćby na 4 lata jest potrzebna bo kolejny próbuje nami manipulować.
zadowolony05.10.2018, 18:34
Jak podpisaliśmy się na liście , że chcemy chodnik, to musieliśmy się tłumaczyć( budżetówka) u władcy . Nie pisz człowieku więc o stalinizmie, gdy ktoś popiera swojego kandydata, bo na szczęście 4 lata temu się skończył . Nie pasuje ci obecny wójt, oddasz głos na swojego , ale nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia. O ten chodnik walczyliśmy lata, gdyby nie obecny wójt, nadal by go nie było. DOPIERO Szkaradzinski pozyskał środki , 14 milionów, więc chodnik gminę nie kosztuje złotówki, tamtemu wyliczyli niebotyczne koszty, przecież tez mógł pozyskać pieniądze, bo w tym okresie fundusze strumieniem lały się z unii. Na kosztorysie się wtedy skończyło. Wreszcie bezpiecznie dziecko jak ktoś tam napisał do biblioteki dojdzie do kolegi, sklepu, na pocztę lub przystanek .............teraz trzeba wszędzie zawieźć przywieźć, bo niebezpiecznie, zimą ślisko, zwały śniegu i błota i samochody mknące setką.
wiesniak05.10.2018, 17:30
powiniynek napisac do Pani starszej sorkiiiiiiiiiiiii (((((((((((((((
wiesniak05.10.2018, 16:20
do staryj narazie jestem na bezrobociu
fun05.10.2018, 14:20
@do Ja Zwartym frontem ku świetlanej przyszłości w rytmie "Ona czuje we mnie piniondz".
stara05.10.2018, 11:25
Wiesniaku! odczep się od starych, bo sam nie jesteś już młody. Nie masz szacunku do starszych, bo im nie dorastasz do pięt. Starzy cie znają bardzo dobrze od najmłodszych lat. Nikt nie ma patentu na mądrość i na 100% rację, ale startować może każdy jeśli tylko chce. Jeśli twoja kampania jest przeciw starym to bardzo źle. Jeśli uważasz lub słyszysz, ze ktoś się nielegalnie dorobił, to muszę ci powiedzieć, że o tobie tez tak mówią.
wiesniak05.10.2018, 10:04
im wiecej opluwocie obecnego wojta tym bardziej przekonowujecie zeby za nim glosowac starzy pracownicy niemoga sie przyzwyczaic do tego ze niema nagrod za byle co))))))))))
szkoda gadać04.10.2018, 23:58
Jak sie nie ma czego czepić to się czepia pisowni. Całą gmina poznałą sie na tym pseudo biznesmenie tylko widze klakierzy zostali :D
Do ja04.10.2018, 23:54
Dziekuję Ci bardzo poczułem się jak w okresie stalinizmu:D Wyborcy apeluje do was :DDD Jakby ktoś obiektywnie porównał te kadencje to Twój idol by bardziej niż blado wypadł :D
Ja04.10.2018, 22:37
Wyborcy apeluję do was nie wierzcie w umieszczane tutaj komentarze. Rozgladnijcie się po wsi. Porownajcie z tym co było za Ślimaka (bo tak byłoby za Cetery). I głosujcie. Komentarze tu umieszczone to kłamstwa. Rozgladnijcie się we wsi. Wybór jest prosty. Dajcie szansę Szkaradzińskim a za 5 lat będziemy go błagać żeby kandydował na kolejną kadencję.
DO realnie04.10.2018, 22:23
Realnie to włóczył przez Ó... A nie mógł włóczyć,nawet jakby chciał..... Znów pomówienie. A pomówienia są karalne. KUP lepiej włóczkę i skarpetki na zimę zacznij pleść,a takie ploty przestań pleść.
Nieradny04.10.2018, 21:18
Do realnie faktycznie GDDKiA wpadli do Szkaradzinskiego i sami zaproponowali chodnik człowieku ogarnij się w jakim ty świecie żyjesz. Wielkie dzięki Wojtowi Szkaradzinskiemu że jeździł do GDDKiA i nie odpuscil i nareszcie nasze dzieci będą mogły bezpiecznie dojść choćby do biblioteki. Co Ty zrobiłeś dla naszej gminy ? Jak nie pomagałes to chociaż nie przeszkadzaj
realnie04.10.2018, 20:27
Wyborca nie przesadzaj bo jak narazie to nie waidomo czy nie kradnie. Poprzednika włuczył po sądach i nic nie znalazł to tu możesz powiedzieć że nie kradł. Ale inwestycje i Szkaradziński to już koń by się uśmiał :D, cóż on zrobił oddał jedną sale gimnastyczną, bo chodnik to chyba GDDKiA robi skoro to ich droga. Gmina się rozwija chyba do samego dna. Nigdy więcej takich ludzi na stanowiskach!!
fun04.10.2018, 18:58
@Ciekawy Listy kandydatów są dostępne na stronie BIP.
Do Victoria04.10.2018, 18:49
Taki jesteś pewny zwycięstwa, może poczekaj jeszcze trochę na tę victorię...GMINA teraz się rozwija,A pana Cetery ,póki co nigdzie nie widać,jego komitetu również. Same plakaty to mało, gdzie program, bo jeśli ma to być dawna świetność gminy, to za taką dziękuję, I TAKIEJ NIE PAMIĘTAM, A ŻYJĘ JUŻ PONAD 60 LAT. Przeszkadza ci estetyka, kwiaty czystość...Koło domu masz psie kupy czy kwiaty, drzewa. Skoro ty masz estetycznie,dlaczego klomby mają porastać chwasty.Jeśli widzisz tylko imprezy kulturalne, to bardzo wąskie masz spojrzenie. Widzi się to, co chce się zobaczyć. PAN Cetera, jak pisał, zgodził się , bo go POPROSILI, . ale do wójtowania się nie palił, zona jego biznesu nie poprowadzi. ZASTĘPCYy więc konieczni,wg victotia najlepiej złotouści, przemawiający godzinami o niczym, kwalifikacje niekonieczne. Całowanie rączek kobiet mile widziane.
do ciekawy04.10.2018, 17:57
ja też ciekawy kto, na pewno radny Jurzec
Jola04.10.2018, 17:22
Do Kaśka podpisz się Ty. Gratulacje dla Pana Józefa i Janusza za odwagę szkoda że nie mogę głosować na Was jako radnych takich ludzi szczerych i prawdziwych potrzeba.
Wyborca04.10.2018, 17:18
do victoria zły obecny bo nie kradnie tylko robi wszystko aby gmina się rozwijała. Po co nam drogi bezpieczne pobocza, światła na przejściach, dotacje z unii lepiej nic nie robić i jeszcze utrudniać. Bardzo dobre inwestycje popieram Pana Szkaradzinskiego.
Kaska04.10.2018, 11:08
Do Janusz i Józef

Lepiej się nie podpisujcie imieniem i nazwiskiem bo wstyd. Józek wkleja jakieś brednie a Janusz pisze, że popiera oszczerstwa. Widać że to nie pisate nie cytate. Jeżeli to prawda, że wyprowadzacie się z Maruszyny to wspaniała wiadomość.
Viktoria04.10.2018, 11:00
Do Ja i tych którym wszystko jedno.

Dla mnie i myślę większości mieszkańców ważne jest żeby wójt umiał się wysławiać, pisać i żeby miał kulturę osobistą przynajmniej na poziomie średnim. Obecny niestety nie spełnia tych kryteriów i wiadomo, że się już nie zmieni. Więc nie zawracajcie nam głowy bo zachowanie jego już znamy, a od jarmarku bożonarodzeniowego, koncertów, filmików, klombików widzimy jakie ma pojęcie o pracy i promocji.

Wybierzemy Pana Pawła Ceterę na Wójta i Gmina Szaflary odzyska swoją dobrą pozycję.
Wito03.10.2018, 21:46
Sołtysie jesteśmy z wami.
Ciekawy03.10.2018, 21:43
Kto startuje na radnego z komitetu Cetery?????
K03.10.2018, 21:39
8 lat przespanych dotacji unijnych. Cała Polska budowała się za unijną kasę. Panowie nie chcemy powrotu do zastoju i przeszłości. Moja rodzina odda głos na młodego przedsiębiorczego wójta.
Ja03.10.2018, 21:24
Kuzynka, zastępca kierownika wice wójt ktoś tam jeszcze... Czy macie zastrzeżenia do ich pracy? Czy tylko skąd pochodzą...
Ja03.10.2018, 21:22
Wydaje mi się czytając te komentarze że obecny Wójt robi bardzo dużo co nie podoba się przeciwnikom. Podobało im się jak nic nie było robione a im samym zawsze coś się obrało po rękach. Cetera miał swój czas i nic nie zrobił. Teraz miałby związane ręce swoim wice-niezwykle konfliktowym człowiekiem(JJ) ! Któremu zawsze jest wszystko źle i mało. W ogóle w tej kampanii nie widzę Cetera. Jakby się bał. I słusznie. Mając takich promotorów też balabym się co będzie jak mnie wybiorą. Obecnego wójta i wice można nie lubię. Może jeden mały a drugi za duży ale ich znać. Nie trzeba ich kochać, wystarczy się rozejrzeć. Liczę że w gminie ludzie mają wzrok i rozum! Do zobaczenia 21;) wtedy chciałabym widzieć komentarze z gratulacjami...
mieszkanka03.10.2018, 20:51
do marusinianow cemu zescie nie zrobiyli wodociagu w marusynie????????? przecies rzadziyliscie 20 rokow wozne stanowiska w gminie zajmowaly osoby z marusyny
Sędzia03.10.2018, 20:15
Ja mam tylko jedno pytanie do żarliwie komentujących: Czy chodzicie do kościoła co niedziele?
Tam nie uczą takiej nienawiści. Jak się pojawi dobra opinia w komentarzu o wójcie zaraz jest parę innych złych, jakby się kto bał, że ludzie mogą jednak widzieć w nim coś dobrego i na niego głosować. Na każdego przyjdzie pora. Nie sądźcie a nie będziecie sądzeni.
kazek wynalazek03.10.2018, 18:11
józef -sołtysie z maruszyny skońc te wywody swoje ,zajmij sie problemami sołectwa , bo i na ciebie bata ukręncom , wójt sie zmieni to i ty na oczka bedzies patrzył inacej ,kłaniam sie nisko
Pieter03.10.2018, 17:56
Ej byli chłopcy byli ?
Ej sołtysie wypłacimy cie głosami na wyborach.
Władek03.10.2018, 15:52
Sołtys (Słońce Maruszyny) z wójtem i zastępcą to prawdziwy "skarb" w sercu Podhala.

Dobrze, że już tak blisko wybory bo zaczyna nam ciążyć.
Janusz Gał03.10.2018, 14:07
Brawo Sołtysie jako jedyny ujawniłaś się z imienia i nazwiska zgadzam się z tobą i popieram oszczerstwa i pomówienia wyciągnięte z kontekstu piszą to co chca aby ludzie czytali a prawda jest całkiem inna tak jak mówisz jak by to była prawda co piszą to by się nie kryli za tajeminczymi nicami, ten kto mówi prwade nie musi się wstydzić siebie samego i tego kim jest
rg03.10.2018, 13:43
Czytając te wszystkie wypowiedzi wygląda że piszą je cztery może pięć tych samych osób i to z Maruszyny , krytykują wójta a sami są nie lepsi mierzą innych swoją miarą! Paru z was już brało-bierze czynny udział jako osoby publiczne
i kto na tym zyskał? tak wasze rodziny, zarzucacie wójtowi że kogoś z rodziny zatrudnił, wcześniej jak to wyglądało rodzina-rodzinie, kolega koledze całe kolonie własnie tak wyglądały posady w URZĘDZIE GMINY I SZKOŁACH. Boli was że są organizowane konkursy na stanowiska bo niema jak wepchać swojego matołka który robi studia w trakcie pracy bo nie wiadomo jaki kierunek mógł by sie przydać, macie grubo za uszami. Macie problem z tym że w tak krótkim czasie udało sie dużo zrobic w gminie, niektórych przerasta zbyt szybki rozwój więc najlepszą obroną jest atak i wytykanie że wszystko jest zle, wychodzicie z założenia że nic nierobienie to najlepszy sposób aby unikać błedów.
W 100% jestem pewien że gdyby Pan Cetera wygrał wybory to mnóstwo inwestycji z geotermią na czele przepadnie z prostego powodu, z kąd tu wziąć pieniądze, z unii? ale trzeba pisać o dotacje składać wnioski a wiemy jak to wyglądało wczesniej, w czasie kiedy inne gminy czerpały korzyści z dotacji w naszej gminie się nic nie robiło bo wiadomo trzeba by się rozliczyć z każdego grosza.....
kosek03.10.2018, 13:00
Marusyniany to honorowi ludzie. Łowijoł wójt ze sotysem nami przez 4 roki to teroz niek się nie dziwi ze som musi na zebraniu siedzieć.

Wstyt i hańba. Tak u nos jesce nie było.

Niyk Bóg broni przed takim sołtysym a jesce na radnego startuje bezwstydnik.
Jozef03.10.2018, 11:43
Proszę zadzwon albo sie podpisz, jak jesteś normalnym człowiekiem . Człowiek, ktory poblicznie kogoś pomawia, powinien mieć na tyle odwagi żeby się ujawnić . Tobie nie zależy na prawdzie tylko na władzy. To jest twój nałóg i to poważny . Chce jeszcze wyjaśnić , ze radny Wilkus mówił że nie będzie na zebraniu. Reszty nie komentuje . Nigdy nie lekcewazylem swoich wyborców co potwierdzają inwestycje . Nie służę żadnej grupie populistycznej.
,,Wychowanie demokracji ożywia na tyle na ile jest to możliwe poprzez oczyszczanie obyczajow , ponowanie nad odruchami , stopniowe zastępowanie jej niedoświadczenia przez znajomość spraw publicznych , a jej ślepych instynktow przez świadomość prawdziwych interesów, dostosowanie jej rządów do czasów i miejsca , zmienianie ich stosowanie do okoliczności i ludzi - Oto pierwszy obowiązek z pośród obowiazkow nałożonych w naszych czasach na tych , którzy rządzą społeczeństwem."

Józef Wojciech Strama
do józef03.10.2018, 06:23
a kto mówił na zebraniach i prywatnie ze wodociag jes niepotrzebny i niekoniecnie wszyscy go chcą, a dzis sie chwolis ze budujes i obiecujes, ze bedzies na kostki budowoł,
poprzemy cie tak jak tys nos popierol", a to ze ci 2 ludzi musi wystarcyć to jus twoja zasługa, niestety takiego wybralimy soltysa, jak sie ludie nie pomylom to nie bedzies mioł okazji do opowiadanio glupot
DO d03.10.2018, 00:01
Widać,ze pracujesz w gminie , tylko kto pana tam przyjął, jak podstawowych zasad ortografii nie znasz. Po to się jest na stanowisku,żeby mieć mądrych ludzi wokół, co 2 głowy , to nie jedna, nawet najmądrzejsza. Kampania oparta na szkalowaniu, to żadna kampania. JAKIŚ PROGRAM by się przydał, plakaty jak u Szkaradzinskiego, kto z tej ekipy na radnego, a tu jedno popiersie wisi na płocie i tyle, a nie przepraszanie,że się nie widziało problemów mieszkańców przez 8 lat.
Janie :D02.10.2018, 22:39
Janie o najwyzszyn się nie pisze bo to jest tylko figura. On musi sie DORADZIĆ żeby co kolwiek odpowiedzieć. Nigdy nie potrafi sam podjąć decyzji, nawet podpisać ię normalnie nie potrafi. O czym my tu mówimy. W Gminie rządzą dwie Panie o podobnych krzyałtach i mały rycerz :D
Do Józefa02.10.2018, 22:10
Dlaczego mój post nie został wyświetlony? Nikogo nie obraziłem ani nie użyłem wulgarnych słow. Jakaś cenzura?

Widział Pan komunikat jaki się pojawił po przesłaniu komentarza? Tekst brzmi, iż komentarz "po zatwierdzeniu przez administratora pojawi się na stronie". Nie ma tam obietnicy, że pojawi się w 2 minuty. Cierpliwości.
Moderator.
Do Józek02.10.2018, 21:15
Mogą być 2 osoby na zebraniu, ale o czym to świadczy, że reszta ma sołtysa i wójta w ?? . Januszem się nie zasłaniaj bo obydwa jesteście siebie warci. Widzę że demokracja dla Ciebie by była jakby Cię popierali, a jak każdy zmądrzał i wie gdzie żeś się oddał, to teraz nie narzekaj. O pieniądzach i inwestycjach to najlepiej nie wspominaj bo tylko bardziej rozdrażniasz. Maruszyna Ciebie i twojego Pana już pojadła. Nie pozdrawiam!
do pieszy02.10.2018, 19:46
Nie wiesz kto pisze, zainteresowany powrotem do władzy.
Jan02.10.2018, 19:39
Wójtowi niewiele można zarzucić, no to zębiska choć w Furće można wbić. A Cerera sam powiedział,że nie dostrzegał problemów mieszkańców gminy, cóż tu dodać można ...............
wiesniak02.10.2018, 17:36
do zainteresowany jo tak byk fciol zeby wygrol lepsy a ftoryn to mi loto jo wciol wilkusa
fun02.10.2018, 15:51
Ech,panowie, jak miło popatrzeć na te wasze wygibasy i unikanie konkretów przytaczanych w wielu wypowiedziach na tym forum.
Jozef02.10.2018, 15:42
Do marusynianki . Źenada to jest w twoim myśleniu, jezeli chodzi o zebrania wiejskie. Nawet dwie osoby mogą być na zebraniu i jest ważne w drugim terminie. Bacznie obserwowalas. Tak ,dzwoniłem do Janusza Radnego (jako jedyny radny z naszej miejscowości był na zebraniu), ale juz byl w drodze na remize . Brak frekfencji to porazka calej demokracji. To efekt ciągłej nagonki i manipulacji ludźmi ze strony tzw. opozycji totalnej. Na zebraniu nie bylo zadnych przechwalan , tylko rzeczowe sprawozdanie z działań urzędu i sołectwa , za którym poszły konkretne pieniądze i realizacja poszczególnych inwestycji. Gdy nie ma się argumentów , to chce się niszczyć wszystko wokół dla osiągnięcia własnych celów. Niestety to może być efekt krótkotrwaly i może to się obrócić przeciw tobie po raz kolejny. A tak przy okazji gdzie była reszta tych co nas reprezentują ? Dziękuję tym co byli . Im zalezy , reszta została w domu , ponieważ są realizowane zadania i nie mają powodu do obaw. Pozdrawiam.

Józef Wojciech Strama .
Jan Dzban02.10.2018, 13:00
Pudło. Bardzo słaba skuteczność. Proszę się nie zachowywać jak jakaś natrętna mucha która uwidziała sobie jeden cel i tak lata i zaczepia...Może pana nie, ale innych to już zapewne nudzi. Proponuje odpocząć.
zainteresowany02.10.2018, 12:40
Wieśniak. Wyksztuś o jakom rodzinę chodzi. Cosi mi tu śmierdzi w tym twoim pisaniu, pewnie bys fcioł podyktować sickim jak majom glosowac zeby wygroł tyn cojes.
Do Wice-Wójt02.10.2018, 11:03
Panie Sławku (?Dość Tego? ?Jan Dzban?), po co te nerwy? ?Papiery? to nie wszystko, trzeba też być człowiekiem. A Pan? Z samego wpisu ?znajdźcie chociaż jedną osobę w tym urzędzie która ma wyższe kwalifikacje? czarno na białym widać jakim jest Pan bufonem. Co pan samodzielnie zrobił dla tej gminy chyba tylko tyle co ma Pan kultury osobistej czyli NIC. Jest Pan najlepszym przykładem, że wykształcenie to nie mądrość. Życzę Panu aby objął jak najwyższe stanowisko gdziekolwiek byle jak najdalej od Gminy Szaflary. Ludzie Pana pokroju nie powinni mieć kontaktu z ludźmi a nie daj Boże mieć nad kimkolwiek władzę.
adek01.10.2018, 22:09
Każdy chce pracować z ludźmi którym ufa, czy to wójt czy dyrektor banku sklepu czy szkoły. zwal jak zwała doradca, zastępca kierownik i te inne angielskie nazwy. Przecież to norma wszędzie. Dlaczego inaczej miałoby być w Szaflarach.
pieszy01.10.2018, 21:01
4 była niepotrzebna, bo wszyscy mają samochody, teraz chodnik niepotrzebny bo też wszyscy mają samochody , znów te same argumenty. Tylko,ze nie wszyscy mogą sobie pozwolić na rezygnację z pracy i bycie szoferami dzieci nawet jeśli te samochody maja. DLA mnie rezygnacja z komunikacji miejskiej to było cofnięcie się , bo wszystkie duże wsie nawet mały Bór ma komunikację miejska., chodnik przy mojej ulicy to postęp i na ten postęp zagłosuje. Nie interesują mnie rozgrywki o stołki zagłosuje na to , co mojej rodzinie ułatwi życie. Dzieci chodnikiem bezpiecznie dojdą do szkoły.I nie piszcie bredni, bo tylko kto przy Zakopiance mieszka wie ze tylko dzięki obecnemu wójtowi on powstaje, wcześniej nasze starania były traktowane z przymrużeniem oka. A ograniczenie prędkości jest wskazane. tylko osoba która tam mieszka wie ze czasami z domu trudno wyjechać, a i kolizje się zdarzały. Kto te krytyczne komentarze pisze, bo chyba nie mieszkańcy wsi.
wiesniak01.10.2018, 18:27
jedna rodzina z marusyny to na rzesach bedzie stawala zeby nie przeszedl obecny wojt ,ale mysla ze sie im nieuda
Pablo01.10.2018, 10:59
W głębokim poważaniu mam, który z Panów zostanie Wójtem i jak sobie poukłada pracę w urzędzie. Mam gdzieś polityczkę na poziomie gminy i wioseczek, a także związane z nią kolesiowskie układy i interesiki. Lokalna społeczność to interes mieszkańców, a nie jad wypluwany w komentarzach! Dla mnie liczy się lista zobowiązań (a nie obietnic wyborczych), które zaciągną wobec naszej społeczności kandydaci. I tylko to jest ważne i tylko z tego będę ich rozliczał. A gdy jeden bądź drugi Kandydat nie dotrzymają danego nam słowa (o honor idzie), wtedy dostanie czerwona kartkę na kolejnych wyborach i nigdy nie będzie mógł spojrzeć sąsiadom w oczy. Trzymam kciuki za tego, który będzie poważnym mężczyzną, a nie kłamcą!
marusynianka01.10.2018, 07:59
Zebranie w Maruszynie żenada. Sołtys wydzwaniał pól godziny, żeby zgromadzić 20 ludzi. Ludzie maja dość tych koncertów i chwalenia się. Wójt kilka razy znieważył mieszkańców Maruszyny. Zapamiętają.
Do Dość tego"01.10.2018, 00:32
Tak sobie myślę, że jak Pan Sławek Furca jest tak znakomicie wykształcony to dlaczego pracuje w Urzędzie Gminy Szaflary za 5 tys. złotych miesięcznie, jak mógłby pracować w wielkim biznesie za 50 tys. złotych miesięcznie ? Jakiś dobrodziej ? A może tak pokochał mieszkańców gminy Szaflary, że chce (tym według niego niezbyt rozgarniętym ludziom) pomóc ? Ciekawe ?
mieszkanka30.09.2018, 19:40
do Doswiadczony to jest program ????? oszczedz pan siebie Pod iloma nikami piszesz ????????????????
danka furmanka30.09.2018, 18:45
w maruszynie obecny wójt postanowił koło cmentarza uchwalić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ,tam też spółka wodna zakupiła działke pod zbiorniki i teraz chcąc sprzedać działke która jest już niepotrzebna pod wodociąg trzeba zapłacić tzw rente planistyczną albo czekać aż 5 lat , albo sprzedać gminie za śmieszno niską kwote ,działka kosztowała około 75 tys ,a pan wójt chce za nią zapłacić 25 tys


po ostatnim zabraniu w maruszynie widać jak mieszkańcy szanują obecnego p wójta ,na zebranie przyszło aż 15 osób , chyba już mają dosyć tych uśmieszków i tych obietnic zabaczymy jaka frekwencja bedzie na wyborach
do @nieszczesny mieszkaniec gminy30.09.2018, 17:31
Wiem o czym piszesz. Tez mam na to podobne zdanie. Na szczescie prawo pierwokupu obowiazywalo tylko 2 lata , tak mi sie wydaje. Ale zapis byl jeszcze bardziej zaostrzony niz w ustawie gdzie bylo zapisane ze gmina moze miec prawo pierwokupu a Wojt przygotowal uchwale ze gmina ma prawo pierwokupu. Ale swoja droga dzieki takim planom Wojt moze miec dostep do informacji kto chce w atrakcyjnych miejscach sprzedac dzialke i moc wykorzystac do celow prywatnych.
Zapytaj lepiej ile kosztowal plan rewitalizacji a ile dzieki niemu gmina pozyskala srodkow??? Odpowiedz zapewne spowoduje twoj smiech. Ale P Slawomir czyli doradco-vicewojt dalej twierdzi ze wnioski sa zlozone i czekaja na ocene.
Mieszkancy nie dajmy sie juz oszukiwac politycznej grze wlodarza
Doświadczony30.09.2018, 17:29
Ktoś wcześniej pytał gdzie może przeczytać program p. Cetery. No ja kto gdzie? Tutaj. Ten zbiór pomówień i kłamstw na temat Wójta to właśnie program wyborczy i sposób na przejęcie urzędu.
nieszczęsny mieszkaniec gminy Szaflary30.09.2018, 13:53
Szkoda, że wszyscy piszący peany na cześć wójta Szkaradzińskiego, przemilczeli jego jakże prospołeczne działania związane z rewitalizacją najbardziej atrakcyjnych miejsc na terenie Bańskiej Niżnej, w skutek czego ograniczył prawie zupełnie możliwość sprzedaży działek i swobodnego nimi dysponowania, gdyż to gmina ma prawo pierwokupu za cenę ustaloną przez wybranego przez nią rzeczoznawcę. Każdy chciałby brać dotacje unijne na nieswoje tereny i jeszcze kłamać ludziom w oczy wmawiając, że zgodnie z ustawą rewitalizacja dotyczy terenów atrakcyjnych- w tym przypadku to było ewidentne dezinformowanie mieszkańców i co więcej ich okłamywanie, gdyż zapis art. 2 ustawy o rewitalizacji stanowi o czymś zupełnie odmiennym . Dodajmy, że na bańskiej wg wójta najbardziej rewitalizacji wymagają działki przy szlaku papieskim, a nie te rzeczywiście zdegradowane. Pomija się również podstępne dołączanie do podpisu w trakcie wystawiania do wglądu strategii rozwoju i projektu planów miejscowych , zgód na przekazanie przez mieszkańców, dodajmy, że zupełnie bezpłatnie, części działek na rzecz gminy w celu budowy chodników, dróg itp. Oczywiście osobom, które tego nie podpisały wmawia się, że to przecież zabieranie na rzecz gminy prywatnej nieruchomości nie może być odpłatne- zatem ten wykształcony wójt ekonom jakich mało- żal, nie zna nawet przepisów konstytucji, ale co się dziwić, przecież obecnie to jej poważanie przez władze jest na równi z baśniami ;) Zachowania wójta w bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami opierają się na złotej zasadzie polityki- kłam i bierz, byle cię nie złapali. Przy moim nieszczęściu wielokrotnie musiałam mieć z nim do czynienia i za każdym razem jego kłamstwa uwłaczały zajmowanemu przezeń urzędowi. Celowo wprowadzał nieświadomych ludzi w błąd, interpretował przepisy wg własnego widzi mi się, a jak trafił na osobę zorientowaną w przepisach dosłownie uciekał i zamykał się pod pretekstem, że jest taki zajęty. Miejmy nadzieję, że ludzie zmądrzeją, bo strach pomyśleć co ten krętacz może jeszcze w kolejnej kadencji wymyślić. Wszyscy przeżywają rządy wójta Ślimaka, ale jego przekręty to nawet nie umywają się do tego, co robi obecny wójt.
do szaflarzanki30.09.2018, 13:18
Jako mmieszkaniec to juz dzis uwazam ze dobrze ze w gminie jest zastepca. Uwierz mi jest co robic a po drugie "co dwie glowy to nie jedna" Nikt nie bronil p. Szkaradzinskiemu powolac vicewojta czy to p Slawomira czy kogokolwiek i to od samego poczatku. Niestety sam w kampanii glosil ze nie bedzie w gminie takiego stanowiska. Pewna grupa mieszkancow zawistna do porzednika uwierzyla mu i oddala glos. Juz sam pomysl zatrudnienia doradcow/asystentow to dla mnie jest tworzeniem sztucznych etatow. Niestety p. Szkaradzinski ostatecznie zrobil takie stanowisko. Na dodatek w mediach oglosil ze doradca zarabial wiecej niz vicewojt. Podwojna porazka. Ja jako wyborca zostalem oklamany, czuje sie oszukany. Dam szanse nastepnemu, chociaz glosowalem na tego Pana i nie wiem czy sie chwalic czy wstydzic. Myslalem ze klamia na Wiejskiej w Warszawie a nie na zakopianskiej w Szaflarach
mieszkanka30.09.2018, 11:56
trza bylo postawic Wilkusa a nie Pawla byloby ok mielibyscie wygrane
saflarzanka30.09.2018, 10:30
to nie jo wale glupa J ino ty przecies dobrze wiys ze bedzie wicewojt nic tu niepomoga komentorze zle pognebiocie sie tylko
Wyborca230.09.2018, 06:38
Szkaradziński miał 3 popierających go kolegów, którzy oddali mu swoje poparcie. I co? Gdzie są teraz? Obecny wójt kpi z nich. To są metody obecnego wójta. Wyborco, nie wierz w żadne obietnice obecnego wójta szkaradzińskiego.
tak będzie29.09.2018, 22:59
Wygrywa Cetera i basta
szkoda waszych wpisów
to my głosujemy :)
Ja29.09.2018, 22:14
Jj bedzie lepsy wice. Wiedzę wykszrałcenie i doświadczenie zerowe przy obecnym ale będzie lepsy...
Anik29.09.2018, 21:24
Papiry nic tu nie zmienią. /.../ Niech se mądrości wykorzystuje u siebie. Albo niech go kumple z miasta zaangażują jak taki mendrek. Ciekawe ze bisnes go nie porwoł jak taki gigant.
mieszkanka29.09.2018, 21:16
wyksztalcenie nie idzie w parze z inteligencja
do syaflaryanka29.09.2018, 18:56
Pewnie dobrze wisz czemu się tak rozpisują o tym wice-wójcie ale wolisz grać głupią. Dla innych wytłumacze: Cetera nic nie mówi o posadzie wc-Wójta więc może będzie może nie bądzie. A Szkartadziński miał za jeden z punktów swojego programu, że zlikwiduje to stanowisko. Tyle że biedny nie przypuszczał, że zniosą funkcję doradcy totrzeba było swojemu kumotrowi zapewnić posadę.
Dość tego29.09.2018, 18:46
Dość tych oszczerstw, szkoda że tak dobrze poinformowani komentatorzy nie pokwapili się aby sprawdzić kwalifikacje w-ce wójta. To ja wam pomogę:
1. tytuł inżyniera na AGH na wydziale Zarządzania i Marketingu
2. tytuł mgr na uniwersytecie Ekonomicznym specjalność- Rachunkowość
3. studia podyplomowe na Politechnice Krakowskiej z wyceny nieruchomości zakończone państwowym egzaminem w Ministerstwie Budownictwa dającym uprawnienia wykonywania zawodu rzeczoznawcy majątkowego
4.Uprawnieniea do zasiadania w Radach Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa, które można uzyskać po zdaniu bardzo trudnego egzaminu w ministerstwie
5. Angielski biegle w piśmie i mowie(to jako ciekawostka), parę lat mieszkał w Kanadzie.
Dokumenty do wglądu u sekretarza UG. A zatem ten badylarz jak go nazywacie jednak ma dość wysokie kompetencje, aby pracować na powierzonym Stanowisku. Rzucam rękawicę- zanim zaczniecie dalej pluć jadem to znajdźcie chociaż jedną osobę w tym urzędzie która ma wyższe kwalifikacje! Pogarda z jaką mówicie o badylarzu świadczy też o tym jakie macie mniemanie o ludziach którzy zarabiają na chleb wykonując pracę fizyczną- wg was ludzie gorszego sortu! Brawo- nic dodać, nic ująć.
Kate29.09.2018, 11:53
Wie ktoś gdzie można znaleźć program Cetery? Chce go porównać z dosyć obszernym programem Szkaradzińskiego żeby móc wziąć udział merytorycznie w tej dyskusji. Moge prosić jakiś link do strony z z planami Cetery na najbliższą kadencję?
saflarzanka29.09.2018, 11:25
ale mnie wk......s z tym wice wojtym a jak przydzie cetera to co niebedzie wice wojta ??? jus to stanowisko mo obiecane jedyn radny
~wilku29.09.2018, 06:34
Nie zaklinaj rzeczywistości.To ty wyjątkowo nie znasz się na obsadzaniu zarządów spółek i pleciesz jak babka w lecie. Wyjątkowo uzdolnieni członkowie spółek. Śmiech na sali. Kumoterstwo i uzależnienie wójta od tych osób.
Jolka29.09.2018, 06:27
~Przypominacz. To prawda. Wójt Szkaradzieństw sadził się ze wszystkimi: z byłym wójtem gminy w co najmniej trzech sprawach. Spółkę wodną włóczył na przesłuchania i naciągnął na koszty. Sądził się z pracownikami. Co najważniejsze wszystkie sprawy przegrał. A koszty gminy z tego tytułu są ogromne. Nie pozwólmy sie okradać.
Do Jan Dzban29.09.2018, 01:25
Chciałbym jeszcze raz przypomnieć dokonania Pana Sławomira (znanego, w czasie gry był Doradcą Wójta Gminy Szaflary, jako Pan Sławek) Furcy w Urzędzie Gminy Szaflary. : Cztery lata temu w trakcie kampanii Pan Rafał Szkaradziński stwierdził, że Gmina Szaflary nie potrzebuje Zastępcy Wójta i jest to stanowisko zbędne i generuje duże koszty. Okazało się jednak, że wprowadził w błąd wyborców, bo od pierwszego dnia zatrudnił Pana Doradcę, który pobierał sowite wynagrodzenie. Potem, gdy okazało się, że likwidowane są w Polsce stanowiska doradców Wójtów próbował ulokować swojego Doradcę w Gminnym Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach, ale Radni Gminni się nie zgodzili na taki "numer". Ale coś trzeba było zrobić z ulubionym Doradcą. No to Wójt Szkaradziński powołał Pana Doradcę na stanowisko Wicewójta Gminy Szaflary . Jak napisano w Tygodniku Podhalańskim nr 49/2017 "Jak wyjaśnia Rafał Szkaradziński wójt Szaflar, zmiana jest formalnością. Wynika z tego, że Sejm zmienił przepisy. W gminach nie może już być doradców , ani asystentów. - Wobec tego podjąłem decyzję, że doradca zostanie moim zastępcą. Nie tworzę żadnego nowego stanowiska - informuje Rafał Szkaradziński. Wyjaśnia, że zastępca będzie miał te same obowiązki, co dotychczas. Wójt zapewnia, że zmiana nie wiąże się z dodatkowymi kosztami dla gminy. Koszty będą nawet niższe , bo zastępca będzie zarabiał nieco mniej niż dotychczas - informuje " Z powyższego wynika, że od pierwszego dnia pracy (i od pierwszego dnia kadencji Wójta Szkaradzińskiego) Pan Doradca pełnił funkcję Zastępcy Wójta. Czyli Zastępcą Wójta był od początku. To wszystko się zgadza, bo podobno Doradca wydawał polecenia pracownikom Urzędu Gminy. To jakiś dziwny układ, że Doradca przez kilka lat nie biorąc żadnej odpowiedzialności (np. nie podpisywał żadnych decyzji administracyjnych ani żadnych pism) brał wynagrodzenie jak Zastępca Wójta Gminy. Czyli coś tam doradzam (mało tego decyduję !! i i wydaję polecenia pracownikom Urzędu Gminy Szaflary ! ! !), ale jak będzie problem to mnie tam nie było. To jakieś żarty z mieszkańców gminy Szaflary ! I to jest ten człowiek o niezwykłej wiedzy i uprawnieniach !?
Ja28.09.2018, 23:10
Ja będe głosować na Szkaradzińskiego bo przystojniejszy, a i głowę ma na karku. On Ślimakowi nie pozwoliłby wejść sobie na głowę jak Cetera. Bo ten jak wójtem zostanie to Ślimak znowu żądził będzie.
Co ma piernik...28.09.2018, 22:14
Weszliście na jakieś dziwne udawadnianie kto powinien być w spółce a kto nie. Po co ta całą paplanina, ale włożę tu swój kamyczek w całej tej dyskusji, jakie ma kwalifikacje koleś, który prowadził (może dalej prowadzi) sklepy warzywne do sopółki kanalizacyjnej? Odpowiem sam Szkaradziński zna się dobrze z Tarnowskim to se kolege wsadził.I do Jan Dzban sam sonbie włóż głowę do zimnej wody jak nie rozumiesz określenia wsadził. To nie jest obsadzenie stanowiska ekspertem tylko WSADZENIE kolesia, żeby mu było miło i dostatnio :)
Jan Dzban28.09.2018, 19:33
"Przypominacz", brniesz to raczej Ty w odmęty kłamstwa i jakiejś paranoi. Wystarczy być średnio zorientowanym i sprawdzić kilka informacji żeby zobaczyć, że Twoje oskarżenia są wyssane z palca. Wczoraj proponowałem Wam hasło ZAZDROŚĆ i ZAWIŚĆ, ale dopisałbym jeszcze NIENAWIŚĆ, tak dla uzupełnienia pełni obrazu tego co reprezentujecie. ZAZDROŚĆ, ZAWIŚĆ I NIENAWIŚĆ. Skutecznie.
baciok@28.09.2018, 19:05
Do wszystkich którzy odniesli sie do moich wypowiedzi:
1. Co ma krytyka PiSu PO i innych partii do wyborów lokalnych.
Tu glosujemy na konkretnych ludzi.
2. Ja widze postęp w Rozwoju Gminy Szaflary(powtarzam jeszcze raz - nie jestem mieszkańcem Gminy, ale jestem związany z Szaflarami( nie poprzez Urząd Gminy)
3. Każdą Gmine można porównać z drugą. Cieszcie się Szaflarzanie że jest rozwój bo w Biołym Dunajcu marazm i zastój, według mnie Gmina BD zwija się
4. Tak jak pisałem Wójt miał kilka decyzji dla mnie niezrozumiałych, ale błędów nie ma ten co nic nie robi.
A tak na marginesie ciekawe jak by się zniosło wszystkie diety w Radach Gmin. Ilu byłoby chetnych?.
wilku28.09.2018, 17:51
Do przypominacz: nie pokazujesz pan patologii tylko sam ja uskuteczniasz i pomawiasz ludzi. Po pierwsze osoby w radzie nadzorczej to przedstawiciele kilku samorządów a nie tylko gminy szaflary proponowani przez wojta a nie przez radnych i wybierani przez spółkę a nie przez wójta, po drugie oprocz tych 2 osob nikt z pracownikow urzedu ani radnych nie ma uprawnien do bycia w radzie nadzorczej, chyba ze sie myle? i nie jest to kwestia tylko kursu ale tez wykształcenia wiec proponuje doczytać, a informacje o tym od kiedy kto ma jakie uprawnienia sa powszechnie dostępne wiec wystarczy chwila wysilku i nie trzeba pisac klamstw. No ale jak samemu sie nie ma kwalifikacji to moze trzeba pomyslec o kontynuowaniu edukacji? Mogloby sie przydac tez na innych płaszczyznach. To ze "przypominanczowi" żal, ze omijają go stanowiska ze wzgledu na brak kompetencji to znaczy ze gmina miala zrezygnowac ze swojego przedstawiciela? Super gratuluje podejscia. Porazka jednak boli dlugo...A kampania oparta wylacznie na krytyce przeciwnika to bardzo slabe.
Przypominacz28.09.2018, 13:41
do @Jan Dzban
Napisałem w komentarzu o kursach do Rady Nadzorczej (i ich zdobywaniu) ale Moderator uznał, że nie należało tego napisać, zauważ że jest modyfikacja mojego komentarza. wystąp do redakcji o pełną treśc.
Zastanów się czy osoby wymienione przeze mnie miały już gotowe kursy?
Ty poczytać kto odpowiada za wskazanie człowieka do rady nadzorczej. Wójt czy Rada Gminy? Bo Radni nic o tym nie wiedzieli.Moją rolą jest pokazywać patologie, które wciąż trapią samorządy, nieważne kto obejmuje władzę. Obecny Wójt chciał z tym walczyć, poczytaj jego program wyborczy (mam przy sobie) jednak zabrnął jeszcze dalej.
mieszkanka28.09.2018, 12:47
do niewyborca a powiydz mi cy za wojta slimoka mieli co radni do powiedzynio ???? slowa wojta no wie pan radny musimy pomyslec i temat skonczony inny na tapecie
Jan Dzban28.09.2018, 12:37
Przypominacz "wsadzić" to można głowę do zimnej wody żeby ochłonąć, więc może skorzystaj z tej rady bo jak zwykle siejesz nieprawdę. Jedyne co się zmienia to Twoje nazwy loginów, a bełkot ten sam. Tak, dla wiadomości, do rady nadzorczej można co najwyżej zostać powołanym, po spełnieniu szeregu wymogów i zdobyciu niezbędnych uprawnień których nie rozdają na jarmarku. Najpierw się wyedukuj choćby w minimalnym stopniu a potem się wypowiadaj, bo wyszedłeś na typowego Janusza który siedzie przed komputerem i wypowiada się na każdy temat nie mając nawet podstaw wiedzy i rozeznania w temacie, ale zna się na wszystkim... A odnośnie "metod", o których piszesz, to tak to działa, że wszelkie wątpliwości rozstrzyga sąd i odbywa się to po przesłuchaniu świadków i zapoznaniu z dowodami. Boje się jakie ty metody sprawiedliwości uważasz za lepsze skoro tych cywilizowanych nie akceptujesz...
albin28.09.2018, 12:35
Te wasze komentarze /.../ żałosne!!! Cokolwiek by nie zostało zrobione to zawsze musicie to obs***ać! Z pewnością obecny wójt zabiegał o chodnik dla swoich gości, a w stronę NT goście będą chodzić do fryzjera u Jolki i do Żabki... (taki sarkazm- gdyby ktoś miał wątpliwości!) A nie przyszło wam do głowy że teraz wszyscy mieszkańcy ul. Zakopiańskiej i ulic przyległych będą mogli bezpiecznie dojść do np. Term, pochodzić z kijkami, lub najzwyczajniej w świecie przejść do sąsiada cztery domy dalej bez obawy że jakiś rozpędzony tir zahaczy cię po drodze! Piszącym komentarze również zalecam trochę ruchu na powietrzu, to może bardziej trzeźwo i realnie zaczną patrzeć na świat...

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Przypominacz28.09.2018, 08:51
Przypominam iż za obecnego Wójta pan doradca/Vicewójt został "wsadzony" do Rady nadzorczej Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalne za nie mała kase (informacja strona PPK).
Przypominam ze za tego Wójta Pani zastępca kierownika budownictwa w Urzędzie Gminy Szaflary została "wsadzona" do Rady Nadzorczej Geotermii Podhalańskiej za bardzo duże pieniądze, informacja na jednej z sesji od Wójta Gminy.
i co tu mówić o starych układach?
Wśród Radnych chodzą plotki /.../
Mam nadzieje ze jak nowy Wójt nastanie to też tak będzie szukał na obecnego paragrafu jak Pan Szkaradziński jak rozpoczął urzędowanie.
Postępowanie w prokuraturze ze spółką wodna, postępowanie w sprawie budynku na ul zakopiańskiej (Radni z 20lat byli wzywani na zeznania na policję do NT), pamiętamy i nie chcemy juz takich metod
Krystyna28.09.2018, 06:56
Szkoda Wilkusa, chociaż jakby został Wójtem to kto by nam kartki pomagał składać.
Niewyborca27.09.2018, 19:55
Błagam tylko nie Szkaradziński. Wyborcy dajcie nadzieję na spokój, harmonię i normalność.Jestesmy zmeczeni zamieszaniem, plotkami, kłamstwami i fałszywym uśmieszkami naszego wójta. Robi, buduje ale co z tego jak gardzi człowiekiem, który u niego pracuje.Wystarczy obejrzeć relację z sesji Rady Gminy i obserwować miny wójta. Jak on się zachowuje jak jego radni pytają a po to są, po to ich wybieracie.Nie mogą się na wszystko zgadzać A wójt drwi, szydzi i lekceważy.
mieszkanka27.09.2018, 17:27
do malgosia 8 rokow i nic nimiol do powiedzenio ? zamiast byc za ludziami to byl przeciwko po co miol sie za ludziami wstawic przecies by niedostol nagrody jak by sie sprzeciwiyl ani mi slimok nic niedol , ani szkaradzinski ale tako jest prowda
Będzie spokój27.09.2018, 17:15
Dobrze że Szkaradziński rozwinął gminę bo za Cetery ma by spokojnie a nie rozwojowo.Urzędnicy będą mieć spokój, będą siedzieć w gminie bez stresu, nauczyciele będą mieć spokój. Najważniejsze żeby się nie wysilać. Od kiedy taki uprzejmy jak piszecie bo jak był zastępcą to nie był.
Do Saflarzon27.09.2018, 17:03
Nie mortw sie. Bedzie jak bedzie, a bedzie dobrze.
Folwark27.09.2018, 15:28
Głosujcie na Szkaradzińskiego, przeciesz jeszce sie dość nie pobawił. Bawią sie chłopcy ile mogą, tu se pojadą tam se pojadą. Pokażą się w TVS, popromują swój biznesik. Grupka kumpli ze szkoły i z podwórka zrobiła se prywatny folwark w Szaflarach bo Szaflarzany tak chcieli. "Skromny" Pan z miasta w poprzedniej kampanii rozgłaszał że on tylko na jedną kadęcje bo on nie musi nawet nie wie czy chce hahah. Spodobało się życia za publiczne pieniądze, a że wie ile smrodu się za nim ciągnie to poeciał do PIS po pomoc. Żałosne.
Małgosia27.09.2018, 15:23
Paweł Cetera i Rafał Szkaradziński to rówieśnicy. Ludzie młodzi - 42 lata.
Nie można mówić, że wybory to zmiana "po nowemu" czy "po staremu".
Wybierać trzeba lepszy charakter - lepsza komunikacja (rozmowa) z ludźmi, większe predyspozycje i kompetencje do sprawowania urzędu wójta. Znacie ich. Pan Szkaradziński miał swoje 5 minut - pomyślcie co było dobre, a co niezbyt. Pan Cetera był wicewójtem nie wójtem więc nie można go obarczać złymi decyzjami (jeśli takie były), bo te zawsze podejmuje wójt. Nie można go obarczać kolesiostwem, bo nie zatrudniał.
Natomiast Pan Szkaradziński z poparciem PiS zatrudnił w gminie brata powiatowego przewodniczącego PiS. Nie wiem czy to ma znaczenie? Wie rzeczy można porównać. Pan Cetera jest doświadczony na wszystkich stanowiskach dotyczących budownictwa, ma uprawnienia budowlane, robi kosztorysy, pisze wnioski o dofinansowanie z UE i innych źródeł. Ma za sobą przygotowany do pracy sztab ludzi. Mieszka tu i wie co nam potrzeba. Zastanówcie się. Poparcie partyjne nie powinno mieć znaczenia. Tu na dole większość jest bezpartyjna.
bez obłudy27.09.2018, 15:16
Kazik, Ty chyba masz za gorącą wodę w wannie albo leki nie te:) Co niby zrobił Wielmożny Pan Szkaradziński prze ostatnie 4 lata??? Powiem Ci co zrobił wybudował jedną salę gimnastyczną oraz ostentacyjne wziął się za budowę chodnika do pensjonatu "Pod ........" tuż przed wyborami. Teraz powiem Ci co było zrobione w poprzedniej kadencji (też przez cztery lata) odnowiony czły rynek w Szaflarach, odnowione centrum Maruszyny, budowa sal gimnastycznych w Maruszynie Dolnej i Zaskalu, budowa mostu w Nowym, budowa szatni w Zaskalu (dla piłkarzy)-że o drogach, oświetleniach już nie wspomnę. Do czego ty się porównujesz, myślisz, że ludzie nie pamiętają.
Do nauczyciel z gminy Szaflary-piszesz że Cetera nikomu nie pomógł, ja Ci napiszę że Szkaradziński bardzo wielu-ale to wielu zaszkodził. To co ten człowiek robił w początkowym okresie ze strażakami, co robił i robi ze szkołami to wiedzą Ci którzy są w środku. Ty chyba jesteś chyba jakaś z jego obozu bo tylko ślepo posłusznych nie próbuje zniszczyć.
Jan Dzban27.09.2018, 15:12
Z tego co czytam to wójt nie wstąpił do PISu tylko startuje z ich poparciem a to nie to samo. Łatwo zweryfikować, ale propaganda musi być. Zresztą lepszy wójt z poparciem PIS który gwarantuje rozwój i przez to poparcie pieniądze dla gminy niż ktoś kto przez kilka kadencji nie raczył zrobić dla rozwoju nic, (a możliwości unijne były duże) i nagle cyk! po 4 latach dostał olśnienia. Niestety w bajki nie wierzę i myślę, że p. Cetera dał się wpakować na minę przez swoich "doradców rządnych stołków" z tym kandydowaniem bo tam oprócz nienawiści do obecnego to pomysłu na gminę tam nie ma. Więc pod każdym artykułem odnośnie Szaflar widzimy tyradę pomówień i oskarżeń, tylko w sumie co tu wymagać od ludzi wynajętych do obrażania wójta(System kopiuj-wklej majstersztyk.) Ktoś wcześniej dobrze napisał, co to da? Ludzie widzą, że jest lepiej dla ogółu mieszkańców, gmina się rozwija, a to co czytam to jakieś osobiste animozje kierowane do wójta. Dla Was drodzy państwo którzy swoją kampanie opieracie na ciągłym dyskredytowaniu dokonań jak i osoby wójta, proponuje hasło wyborcze ZAZDROŚĆ I ZAWIŚĆ bo najtrafniej oddaje wasze charaktery i zamiary.
Polonista z Podhala27.09.2018, 14:57
@Nauczyciel z gminy Szaflary Przed wysłaniem tak emocjonalnego komentarza warto byłoby zredagować wypowiedź, bo jej poziom językowy świadczy o niezbyt starannym wykształceniu rzekomego nauczyciela.
Zachowuję spokój.27.09.2018, 14:36
Bardzo proszę do tej całej sprawy wyborów szkół nie angażować. Pracujmy dla ich rozwoju. Niezależnie od tego czyja kadencja przypada.
Wyborca27.09.2018, 13:42
Do nauczyciel z gminy Szaflary proszę się nie podszywać pod nazwę nauczyciel, bo wątpię żeby jakiś nauczyciel coś dobrego o obecnym wójcie napisał.Przeciez on lekceważy szkoły i sprawy szkolne. Nauczyciele wiedzą z jakim brakiem szacunku muszą się borykać na co dzień że strony wójta, rodziców i niestety pomału dzieci. Ryba psuje się od głowy Panie Szkardziński.Wstyd
Zawiedziony27.09.2018, 12:23
Żal... Szkaradziński jako bezpartyjny kandydat miał mój głos. Jako partyjniak stracił w moich oczach. pis, po psl jedna chciwa banda obłudników...
Saflarzon27.09.2018, 11:40
P.Ceterze juz zaplanowali wszystko,wice wójta ,radnych i wszystko tylko ludzie jeszcze poczekajcie bo p.Cetera ,p.Cisoń,p.Strama nie mają wszystkich po swojej stronie i niech nie bedą az tak pewni i jak sie im wydaje skuteczni.POŻYJEMY ZOBACZYMY
Nauczyciel z gminy Szaflary27.09.2018, 11:30
Czy Szaflary chcą znowu panowania ŚLIMAKÓWKI ????? Widzę że mściwy naród,ci se upatrzeli p.Ceterę ,z którymi zrobił porządek p.Szkaradziński i chwała mu za to.Tylko podłożyliscie se nieodpowiedniego kandydata.P.Cetera ????? czy komuś kiedyś coś pomógł jak pracował w urzędzie jako wice wójt.Tańczył jak mu kazał p.ŚLIMAK. Teraz robią przedstawienie pt.,,Była księgowa i klan marza o powrocie do gminy ''i zemście na p.Szkaradzińskim ,wszyscy do kościoła chodzą ,obłudni,wredni zakłamani.Ci tu wypisują co zostali zwolnieni i słusznie bo były rodzinki co wszyscy pracowali w gminie i ciągli ile sie dało.Konkretnie to każdy wie że chodzi o takich z Maruszyny.Nie mogą pojac ze ich kariera skończyła się ,tylko nie mogę pojac jaka chęć zemsty opanowała tych ludzi.Wstyd jak na Szaflary
kazik27.09.2018, 11:18
Widze że hejtu i komentowania ciąg dalszy, nawet te same komentarze kopiowane z innego artykułu...tylko co to da ..jak zaklinanie rzeczywistości, a ludzie swoje widzą zmiana na lepsze życzliwe podejście do mieszkańców i w końcu gmina wyszła z epoki kamienia łupanego, tyle inwestycji i w końcu się coś dało zrobić i u nas, patrzcie ile w 4 lata zrobili rzeczy a ile wcześniej było, nie obchodzi mnie kto jaki tam jest ważne że mi się żyje lepiej i wygodniej, dzieci bawią się na boisku nowym a i chodnikiem dojdą tam. Co to da takie plucie jadem, kontrkandydat miał już swój czas i nic nie zrobił co by mi się podobało, a ludzi traktował niemiło, ja powrotu do przeszłości nie chce bo mnie nie przekonuje, że: wcześniej nie dostrzegałem problemów mieszkańców za co przepraszam ale mineły 4 lata i już wszystko wiem i bede umiał byc wójtem. Ja sie dziwie ze ten pan startuje, ale jak widac po komentarzach ma grono zdeterminowanych fanów, tyle że to już nie ten czas, przyszła nowoczesność i powrotu do przeszłości ja nie chce.
byle na stołku27.09.2018, 10:14
No to "nas" Rafałek polecioł do Jacusia, abo Jacuś przylecioł do Rafalka, bo nikt nie chcioł z nim godać w gminie. Obaj siebie warci.
A taki Wójt wydawoł się mądry, postepowy czy nawet jak pisał redaktor "nowoczesny", to pokazał prawdziwe oblicze.
Ale przysłużyliście się obaj kontrkandydatowi.
Wojcie myśle ze po wyborach dacie zatrudnienie swoim współpracownikom z miasta i robote im znajdziecie, bo przecie "nowocześnie zarządzacie" i krzywda im sie nie staniea i znajomi z Solidarnej lub PiSu pomoga zapewne albo ci od przecinania wstęgi w Skrzypnem
rentgen*27.09.2018, 08:32
W dniu 05.09.2018 odbyło się poświęcenie nowej sali gimnastycznej w Skrzypnem. Zjawili się Wójt, p. starosta Faber, p. Vice starosta Tylka, P. Waksmundzki, p poseł z Solidarnej Polski E. Siarka.
Dziwnym trafem nie dotarł minister na to otwarcie, nie wspominając już o lokalnych działączach z PiS-u. (posłowie, członkowie Pisu w powiecie)
Czy ktoś nie przyczynił się do tego żeby minister nie dojechał?? Odpowiedzcie sobie w PiSie?
A teraz PiS udziela poparcia panu Wójtowi??? jeszcze 5 wrzesnia chciał się go pozbyć ze stanowiska, proponujac komu innemu poparcie.
Chyba ktos w PiSie przekombinował. P. Jacek nie za duzo namieszał??
A tak przy okazji po co starosta ze swoja swita pojechali do Skrzypnego jak powiat nie dał ani grosza???
Oj całe to towarzystwo po wyborach mam nadzieje ze znikniecie z Wójtem na czele.
Ale uprawiacie polityke i my wyborcy to widzimy
do Baciok@a27.09.2018, 08:19
Baciok@
to teraz masz swojego kandydata, tyle narzekasz na PiS, często wytykasz PiSowi błedy na forum, a tu twój faworyt idzie do nich po poparcie, bo sam nie może sobie w gminie poradzić.
Popatrz teraz Baciok@ jako mieszkaniec gminy Szaflary. Chcałbyś takiego Wójta który dla władzy jest wstanie zaprzedać sie rządzącym??
Ani jednym ani drugim nie po drodze, ale na Wybory wszystko jest OK. A gdzie w tym wszystkim Pani Paluch i Pan Siarka? poszli juz razem na kawe??? pozdrawiam myślących
PAMIĘĆ27.09.2018, 08:15
To nie było tak: (...)"Mówi Rafał Wilkus w rozmowie z Podhale24.pl. - Ponadto dostałem propozycję współpracy z jednym ze środowisk politycznych i rozważam start w wyborach z ich pomocą".
Wychodzi na to że albo PiS gorączkowo szukał poparcia albo obecny Wójt wie że w gminie ma już posprzątane i szukał wsparcia???
Jak można być tak obłudnym i bratać się przed wyborami (zarówno działacze PISu jak i włodarz). Szkoda słów.
Ani Wójt a tym bardziej PIS za swoje dziwne decyzje z lokalnym działaczem z gminy na czele nie dostaną mojego głosu.
saflarzanka27.09.2018, 07:58
ale mocie jadu w tych glowach cetera miol juz swoje 5minut w gminie i nic niepomogol ludziom wiec to nie ten wojt
Do Jacka Króla27.09.2018, 06:21
Straciłeś mój głos i głos mojej Rodziny tylko dlatego, ze udzieliłeś poparcia obecnemu wójtowi gminy Szaflary. Wynika z tego, że jesteście siebie warci. Nie będziesz starostą. I bardzo dobrze.
z dala od PiSu27.09.2018, 00:16
No to jazda
Wszyscy kandydaci na Podhalu startują z list PiSu a pan Szkaradziński założył swój komitet i chwali sie poparciem partii. Kto kogo chce ograć? Chyba pani poseł nie panuje nad swoimi członkami w terenie. Wdepnąć na taką minę. Najciekawsze ze jeden lokalny działącz PiSu z tej partii gadał całkiem co innego a popracie zostało udzielone.
Panie Wójcie stracił Pan w moich oczach i to kolejny raz. Sprawy sądowe z pracownikami, ze spólka wodna-wszystko na niekorzyść pana zawiści, kłamstwo na temat doradcy/vicewójta, a i partia PiS-u majstruje przy Konstytucji. Swój swego zawsze znajdzie. Dobrze ze tak się stało. Przynajmniej ludzie wybiorą normalność. Szkoda słów, ale arogancja mieszkańców
do baciok@27.09.2018, 00:06
do baciok@
Ale ty naiwny jesteś
Cały czas podajesz za przykład w różnicach gmine Biały Dunajec.Czy choć raz pofatygowałeś się i poczytałeś jaki budżet ma gmina Szaflary? Jaki Gmina Biały Dunajec?? Poczytałeś jakie Gminy mają wpływy z podatków. Zauważ ile firm działą w Szaflarach ile w BD??? Czy w ogóle wiesz ile sołectw skłąda się na Gmine Szaflary a ile na Biały Dunajec? Pomyśl człowieku. Po za tym popatrz na ukształtowanie terenu. Które sołectwa przynoszą wpływy z podatków w BD np z wynajmu? może 1 może 2. a w Szaflarach??jakie ludzie płacą podatki tzw ulgi górskie. Piszesz bzdury. Zobacz ile kosztują teraz przetargi i ile z budżetu można zrobić? nie sztuką jest nabrać kredytów żeby na pokaz coś robić.
Ale w przeciwieństwie do Szaflar Gmina Biały Dunajec ma dobrego Wójta. Wójta który słucha mieszkańców, każdego przyjmie,każdego wysłucha, urzędnicy chwalą włodarza, który nie chodzi z nimi do Sądu Pracy, który nie robi konkursów na stanowisko jak pracownik jest na macierzyńskim, żeby zatrudnić kuzynkę, nie słychać żeby stosował mobbing (takie słowa padły na sesji w Szaflarach z ust jednego z pracowników).
Zastanów się zanim kolejny raz bedziesz próbował ośmieszyć Gminę Biały Dunajec.
Pamiętliwy26.09.2018, 23:55
Z tego co mi wiadomo to PiS w zeszłym tygodniu ogłosił swoich kandydatów (zastrzegł ze rozmowy trwają). Nie wiem kto rządzi z PiS-u na Podhalu, ale lepiej nie mogli sobie zaszkodzić. Niech władze partii popatrzą kto popierał P Szkaradzińskiego 4lata temu. Część Panów mocna związana z PO. Ponadto każdy wtajemniczony wię jak P Paluch miałą za złe Panu Siarce że osłabił partię i przeszedł do Solidarnej Polski, dostał w wyborach miejsce nr 8 na liście. A ten Pan poseł głównie pokazuje się z P Szkaradzińskim. to o co tu chodzi. Czyżby w PiSie rozdwojenie jaźni? Czy aby działacz z Zaskala sie nie pomylił? Co osiągnął w zamian? Czyli PiS popiera wszystkich? Z tego co mi wiadomo do PiSu trzeba się zapisać. Jaką cenę zapłącił Wójt? Kto komu i co obiecał? Jeśli idzie się do partii o poparcie to znaczy ze się jest za słabym, aby samemu rządzić. Cóz Wójcie mojego głosu nie macie. Słowo samorząd to nie to samo co polityka. Oby PiS nie potraktował Pana tak jak Pan potraktował pracowników. PiS popiera człowieka, który ma 2 sprawy przegrane w Sądzie Pracy w I instancji. Brawo wszyscy WY!!!
Władek26.09.2018, 23:39
Zgadzam się z opinią " Z boku" : "po co chodnik od pensjonatu (wiadomu czyjego) w stronę basenów, jak domów tam niewiele i szczere pola w pewnym momencie się zaczynają?" Przecież Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad stwierdziła pierwotnie, że ten odcinek nie będzie teraz wykonywany, bo nie ma takiej potrzeby - nie ma tam znaczącego ruchu pieszego. A jednak się go buduje - ja myślę , że to decyzja polityczna. A przecież za te publiczne pieniądze można było wybudować coś bardzie potrzebnego. Może to trzeba będzie sprawdzić po wyborach. Poza tym już za kadencji Wójta Ślimaka został wykonany projekt chodnika wzdłuż Zakopianki od skrzyżowania z ulicą Orkana do pensjonatu obecnego Wójta. Uzyskano zgody właścicieli działek na wykonanie tego fragmentu chodnika. Ten chodnik był planowany za rowem odwadniającym drogę krajową nr 47 (Zakopiankę). Korzystanie z takiego chodnika, oddzielonego od jezdni rowem odwadniającym , byłoby dużo przyjemniejsze i bezpieczniejsze. Ponadto teraz (jak pisze "aaaaaaaaaa" pewnie zostanie tam ustawiony znak ograniczenia prędkości do 50km/h bądź max 70km/h. A przecież to nie o to chodzi. Ja się pytam : to po się buduje wielopoziomowe rondo w Poroninie za 50 mln złotych, jeżeli się ogranicza przepustowość drogi w Szaflarach i Bańskiej Niżnej budowanym chodnikiem ? Myślę, że to ewidentna niegospodarność naszymi wspólnymi środkami. Mam nadzieję, że ktoś za to odpowie.
Do Obywatel antykatolik26.09.2018, 23:16
Dziwię się , że oburzasz się, że ktoś mówi gwarą góralską (nawet w Urzędzie Gminy). A dlaczego nie ! Przecież Podhale to nasza mała ojczyzna. W Niemczech, Austrii, Francji czy też we Włoszech nikt się nie oburza o mówienie lokalnym dialektem. A Tobie to przeszkadza. Bardzo proszę o podanie nazwisk "starych komuchów", których to według Ciebie trzeba wyrzucić.
Wszyscy tylko nie PiS!26.09.2018, 22:04
Jak można startować z poparciem partii, która powinna być zdelegalizowana za łamanie prawa w Polsce i konstytucji! To niestety wiele mówi o tym kandydacie...wielka szkoda.
Ale to już było26.09.2018, 21:47
Takiemu kontrkandydatowi mówię NIE!
Wyborca26.09.2018, 21:10
Obecny wójt to arogant.Stwaza tylko pozory że słucha ludzi a tak naprawdę to ich lekceważy a najgorsze że myśli że my wsioki nie widzimy tego.Niech wraca do miasta.Wezmie ze sobą wicewojta i niech tam się ponoszą a my wybierzmy swojego.Nikt nie jest idealny, bo się taki nie narodził ale przynajmniej swój.Panu Rafałowi dziękujemy za pracę i za całe zamieszanie, pozwalanie na to żeby rządziły plotki, pomówienia i prywata.
franek baranek26.09.2018, 20:58
może nowy wójt zrobi porządek ze skrzyżowaniem w kierunku maruszyny ,bo najwidoczniej obecny wójt niemoże sobie z tym poradzić
Obywatel antykatolik26.09.2018, 20:10
Żeby przyszedł wkońcu ktoś, kto zrobi porządek w urzędzie gminy. Żeby pracowali tam pracownicy z odpowiednim wykształceniem, a nie pracownicy, którzy załatwili sobie kiedyś pracę za kasę i znajomości i siedzą na stołku bo im dobrze. A zwykły obywatel idzie do gminy i nie wie czy ma mówić po góralsku, czy po polsku bo urzędnicy mieszają gwarę z polszczyzną i tylko ich wszystko interesuje, kto z kim, gdzie i jak. Wszystko chcą wiedzieć, jak te dewotki. Apeluję więc, niech ktoś zrobi porządek. Zatrudni młodych ludzi po studiach, a tych starych komuchów wyrzuci, żeby się można było wkońcu dogadać po polsku. Pozdrawiam
mieszkanka26.09.2018, 17:50
do koles my chodzimy kolo zokopianki i cieszymy sie ze bedzie chodnik a ty sie nieczepiaj
saflarzanka26.09.2018, 17:36
anikanie cygon juz posprzedane dzialki w saflarak zostaly za tamtego wojta a pokupiyli wice i geo byly nieuwlaszczone
Balzak26.09.2018, 16:41
koles czytaj ze zrozumieniem. Poruszać się to nie to samo co "upajać się spacerem", można np. bezpiecznie przejechać rowerem, przejść do sąsiada albo do sklepu. Na spacery są przyjemniejsze miejsca. Czasem warto spoglądnąć dalej niż tylko na czubek własnego nosa, ja widzę ile osób porusza się codziennie poboczem wzdłuż zakopianki, czasem dzieciaki albo starszyzna musi jakoś dojść na busa... Fakt 99% społeczeństwa porusza się samochodami i do wspomnianego pensjonatu jak ktoś będzie chciał to dojedzie samochodem a nie będzie zasuwał pieszo z tobołami. Do term również 99% ludzi własnie za pomocą samochodu lub autokaru się dostaje. Więc o co to całe larum? Tak dla zasady, żeby tylko dowalić? Słabe to...
koles26.09.2018, 15:52
Balzak już cie widzę jak upajasz się spacerem po chodniku wzdłuż Zakopianki. Pamiętaj, że ludzie maja ulice z chodnikami we wsi. Dawno chodzili Romowie wzdłuż Zakopianki do gminy, ale teraz wszyscy mają samochody i maja w nosie chodnik.
anonimowa26.09.2018, 15:41
Ja uważam,bardzo dobrze że będzie przystanek koło pana wójta i chodnik,przecież z tych kilku domów które tam stoją,też są dzieci i chodzą do szkoły,i niewiem komu to przeszkadza.Brawo panie Rafale,trzymam kciuki za pana powodzenia.
avivat26.09.2018, 15:18
No masz, pan Cetera po 14 latach pracy w UG stwierdza, że teraz przejrzał na oczy i już wszystko widzi. No cóż, 14 lat za późno. Panie Wójcie Szkaradziński, życzę sukcesu wyborczego!
baciok@26.09.2018, 14:52
A ja chwalę Wójta, chociaż nie znam go za wiele. Związany jestem Szaflarami ( nie poprzez miejsce zamieszkania). Widać rozmach w działaniach. Popatrze na sąsiednią Gminę Bioły Dunajec. Totalna zapaść w każdej dziedzinie. Szaflary idą w dobrym kierunku. Parę decyzji Wójta też mi się nie podobało. Moja ocena za 4 lata kadencji 4+.
!!26.09.2018, 14:36
Jak z poparciem PiS, to na niego nie zagłosuję!
saflarzanka26.09.2018, 14:17
do teczka a niek bedzie nacyjej chce byle byla niewazne fto z kim spi byle sie wyspol do wirtualna kasa przecies te piniadze nie maja byc w budzecie gminy ogarnij sie
Antek26.09.2018, 14:08
Myślę, że najlepsza pod odwiert jest działka Jana koło Term. Powinno się dać za kilkanaście melonów kupić po znajomości.
Anika26.09.2018, 14:06
Nowoczesne zarządzanie. Pierwsze ogłoszenie wójta to było do mieszkańców, że jak mają jakieś działki do sprzedania w gminie to żeby się zgłaszali do niego. Ciekawe po co mu była ta wiedza. Mam nadzieje, że nie było to wykorzystanie stanowiska do własnych celów.
kłamstwa26.09.2018, 13:58
?"obalił" wieloletnie rządy swojego poprzednika?-koń by się uśmiał, dzięki temu, że poprzednik tyle zrobił Szkaradziński jeszcze nie zdążył rozwalić całkiem Gminy Szaflary
?Postawił na nowoczesne zarządzanie?, jakie zarządzanie?? Budownictwo kierownik, zastępca, wce-wójt i najjaśniejszy gdzie tu gospodarność. Pracownik to podmiot mający słuchać pracować i nie daj boże samemu myśleć. Wszystkie dyskusje narady za zamkniętymi drzwiami, jak ktoś się czegoś domyśli to śledztwo skąd wie. Nowoczesne zarządzanie firmą to współpraca z pracownikami na zasadzie szanuj PRACOWNIKA swego możesz mieć gorszego. Polityka Szkaradzińskiego opiera się na latach 90-00 kiedy to wyzysk był domeną pracodawcy. Poza tym o jaki on zarządzeniu pisze, skoro ma doradcę-przepraszam wice wójta , który dwa (albo więcej) sklepy już z torbami puścił.
Postawił na ekologię, to mnie rozłożył-w jakim stopniu i co zrobił dla ekologii??? Geotermia przecież to nie jego zasługa, Nowy Targ chciał geotermii to wywalczył przeciągnięcie rurociągu do NT, no a że Szaflary są po drodze i nie da się przeskoczyć to dostał kasę.
Postawił na turystyczny rozwój gminy ale tylko na początku miejscowości Bańska Niżna koło zakopianki.
Do mieszkanka26.09.2018, 13:46
Chcę wyjaśnić, że Pan Paweł Cetera od pierwszego dnia, w którym został zatrudniony na stanowisku Zastępcy Wójta Gminy Szaflary, podpisywał swoim imieniem i nazwiskiem (i przybijał swoją pieczęć Zastępcy Wójta Gminy Szaflary)) decyzje administracyjne i różne pisma i brał za to odpowiedzialność. To jakiś dziwny układ, że Doradca obecnego Wójta Gminy Szaflary (teraz Zastępca Wójta Gminy Szaflary) przez kilka lat nie biorąc żadnej odpowiedzialności (np. nie podpisywał żadnych decyzji administracyjnych ani żadnych pism) brał wynagrodzenie jak Zastępca Wójta Gminy. Czyli coś tam doradzam (mało tego decyduję !! i rządzę pracownikami Urzędu Gminy Szaflary!!), ale jak będzie problem to mnie tam nie było. To jakieś żarty z mieszkańców gminy Szaflary !
taczka czeka26.09.2018, 13:34
Ciekawe na czyjej działce będzie ta geotermia. hehe
mieszkanka26.09.2018, 13:23
do aaaa do bbbb do wirtualna , przecie piniadze na geotermanie Wojt wywalczyl a co do zastepcy wojta to Pan Cetera jus mo wicewojta zaplanowanego
ens26.09.2018, 13:20
Śmiech na sali. Szkaradzińskiego wywieźć na taczce. W jednych wsiach gminy coś się dzieje, ale np Bór to miejsce zapomniane. Zero inwestycji.
Wirtualna kasa i wirtualne zasługi26.09.2018, 12:53
Gdzie te 45 mln. W budżecie gminy ich nie ma. Wałęsa też kiedyś obiecywał po 100mln na każdego Polaka. Dostał ktoś? Tumanienie i propaganda.
bbbbbbbbb26.09.2018, 12:36
aaaaaaaa i można by tak jeszcze długo wymieniać. Na całym tym wójtowaniu Szkaradzińskiego najbardziej zyskał Szkaradziński.
jaro26.09.2018, 12:22
Do aaa jakby się dało jechać 50 ale jechać to nie było by nawet najgorzej. Kolej do Zakopanego troszkę mogła zmienić tą tragiczna sytuacje jaką stanowi komunikacja do Zakopanego. Fajnie że Pan wójt cisnął i wycisnął choć ten pomysł to stary temat ale dzięki niemu doczekał się realizacji. Co do ekologicznego ogrzewania popieram na dwie a nawet na 4 ręce. Niestety trzeba pamiętać i pogodzić się z tym ze ekologiczne będzie zapewne droższe. Ale żyjemy w 21 wieku i chcemy być otwarci na turystów. Wyjdźmy w końcu z ery kamienia łupanego czytaj węgla i śmiecia palonego.
Balzak26.09.2018, 12:19
"aaaaaaaa" masz dużą ulgę, że pojawił się nowy artykuł pod którym możesz sobie popluć jadem? A ile nad tym odcinku nadrobisz czasu, minute, dwie? To aż takie utrudnienie? Wiesz kto zyska na chodniku, zwykli ludzie którzy będą mogli bezpiecznie poruszać się wzdłuż Zakopianki, którzy może dzięki chodnikowi zaoszczędzą trochę zdrowia i nerwów zszarganych przez takich ułanów którzy wszędzie chcą gnać po 150 km/h i uważają, że ograniczenia prędkości są dla frajerów. Nie wszyscy są takimi *** i jak Ty ***, którzy wszędzie widzą spisek.
z boku26.09.2018, 11:55
chodnik wzdłuż zakopianki powinien sie nazywać "Chodnik Wyborczy", przez 3 lata dokumentacja szła opornie a przed wyborami jakby wszystko wystrzeliło. Wójcie zdążycie z GDDKiA przecinać wstęgę?? Tyle ekip budowlańców to nie widziałem na budowie apartamentowców w Wa-wie, jest ciśnienie. Tylko jedno pytanie: po co chodnik od pensjonatu (wiadomu czyjego) w stronę basenów, jak domów tam niewiele i szczere pola w pewnym momencie się zaczynają? Czy za te pieniądze nie można było szybciej przebudować skrzyżowania na skręt na Bańskie, Skrzypne, Maruszynę??? Oby nie chodziło o prywatny interes
Władek26.09.2018, 11:51
Dla wyjaśnienia : Pan Cetera i Pan Szkaradziński są rówieśnikami. Ponadto chciałbym przypomnieć : Cztery lata temu w trakcie kampanii Pan Rafał Szkaradziński stwierdził, że Gmina Szaflary nie potrzebuje Zastępcy Wójta i jest to stanowisko zbędne i generuje duże koszty. Okazało się jednak, że wprowadził w błąd wyborców, bo od pierwszego dnia zatrudnił Pana Doradcę, który pobierał sowite wynagrodzenie. Potem, gdy okazało się, że likwidowane są w Polsce stanowiska doradców Wójtów próbował ulokować swojego Doradcę w Gminnym Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach, ale Radni Gminni się nie zgodzili na taki "numer". Ale coś trzeba było zrobić z ulubionym Doradcą. No to Wójt Szkaradziński powołał Pana Doradcę na stanowisko Wicewójta Gminy Szaflary . Jak napisano w Tygodniku Podhalańskim nr 49/2017 "Jak wyjaśnia Rafał Szkaradziński wójt Szaflar, zmiana jest formalnością. Wynika z tego, że Sejm zmienił przepisy. W gminach nie może już być doradców , ani asystentów. - Wobec tego podjąłem decyzję, że doradca zostanie moim zastępcą. Nie tworzę żadnego nowego stanowiska - informuje Rafał Szkaradziński. Wyjaśnia, że zastępca będzie miał te same obowiązki, co dotychczas. Wójt zapewnia, że zmiana nie wiąże się z dodatkowymi kosztami dla gminy. Koszty będą nawet niższe , bo zastępca będzie zarabiał nieco mniej niż dotychczas - informuje " Z powyższego wynika, że od pierwszego dnia pracy (i od pierwszego dnia kadencji Wójta Szkaradzińskiego) Pan Doradca pełnił funkcję Zastępcy Wójta. Czyli Zastępcą Wójta był od początku. To wszystko się zgadza, bo podobno Doradca wydawał polecenia pracownikom Urzędu Gminy. To jakiś dziwny układ, że Doradca przez kilka lat nie biorąc żadnej odpowiedzialności (np. nie podpisywał żadnych decyzji administracyjnych ani żadnych pism) brał wynagrodzenie jak Zastępca Wójta Gminy. Czyli coś tam doradzam (mało tego decyduję !!), ale jak będzie problem to mnie tam nie było. To jakieś żarty z mieszkańców gminy Szaflary !
wnikliwy czytelnik26.09.2018, 11:44
Obecny Wójt postawił na (...) "m.in. nowoczesne zarządzanie", ale mi to nowoczesne zarządzenie gdzie dwie sprawy w Sądzie Pracy w I instancji przegrane, w tym o przywrócenie do pracy a ile do wypłaty jest odszkodowania i to przeciwko pracownikow. Sprawy czekają na II instancje (dziwne że tak długo), a odsetki w tysiącach zapłacimy my. Nowoczesne zarządzanie - próba zreformowania szkół prawie bez pytania się mieszkańców(Bańska Wyżna, Maruszyna). zatrudnianie na stanowiska pomoc administracyjna, ludzie za pare groszy robia - rozwiązanie godne włodarza. Odejdz człowieku, wstydzu oszczędź. Nie wspomneo kontroli PIP-u i nakaz zmienienia rodzaju umów.
Obserwator26.09.2018, 11:21
Czyli Teraz Mamy Wybrać Mniejsze Zło ??? Kiełbasa przedwyborcza a później i tak pod siebie robią wszystko Biznesmeni a nie Włodarze !!!! Wstyd !!!! Hańba !!!
aaaaaaaaaa26.09.2018, 10:57
Dodajmy też, że to za sprawą starań obecnego wójta niedługo, po wybudowaniu chodnika, przez całe Szaflary będziemy jeździć z prędkością 50km/h bądź max 70 km/h, również na odcinku gdzie przez ponad 1km nie ma żadnych zabudowań. Warto również zwrócić uwagę, który obiekt zbiorowego zakwaterowania o charakterze hotelowo-pensjonatowym najbardziej zyska na szerokim chodniku do term i nowym przystanku autobusowym.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl