30.09.2018, 16:47 | czytano: 10078

Beata Szydło o kandydatach PiS do samorządu: "Jeżeli obdarzycie zaufaniem tych ludzi, to na pewno się na nich nie zawiedziecie" (zdjęcia z konwencji)

zdj. Krzysztof Garbacz
NOWY TARG. Gościem niedzielnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości była premier Beta Szydło, którą prowadząca spotkanie poseł Anna Paluch przywitała słowami: "to mocna kobieta, która potrafiła honoru Polski bronić w Brukseli" .
- Chcemy z państwem dziś porozmawiać o czymś, co będzie najważniejsze w najbliższym czasie w polskiej polityce, czyli o wyborach samorządowych. Już niedługo, bo 21 października pójdziemy wszyscy do wyborów i będziemy wybierali gospodarzy naszych miast i gmin, tych którzy będą decydowali o przyszłości naszych powiatów i wreszcie tych, którzy będą decydowali o przyszłości naszego województwa. To są bardzo ważne wybory, bo będziemy nie tylko decydowali o tym, co będzie sie działo w najbliższych 5 latach w naszym regionie, ale też o tym jak będzie się rozwijać cała Polska, bo to właśnie samorządy - gminy powiaty i województwa - składają się na tę piękną całość jaką jest naszą ojczyznę. Ważne jest, by ludzie którzy będą przez te najbliższe lata pracowali w samorządzie przede wszystkim służyli Polsce i wam, By to byli wasi reprezentanci z prawdziwego zdarzenia, którym powierzycie swój głos i swój los na następne 5 lat - mówiła Beata Szydło.
I dodała: - Bardzo nam zależy, by te zmiany, które w tej chwili są wprowadzane w Polsce - również zaczęły być wprowadzane w samorządach. Rząd potrzebuje partnera w samorządach. Partnera który będzie chciał realizować projekty i programy przygotowywane przez rząd i wykorzystywać te reformy dla dobra mieszkańców całej Małopolski. A tych zmian jest bardzo dużo - począwszy od programów wspierających rodziny. Symbolem jest 500+, ale nie tylko on przyczynił się do tego, że praktycznie wśród dzieci zlikwidowane zostało ubóstwo, sytuacja materialne wielu rodzin znacznie się poprawiła, mamy bardzo dobre wyniki gospodarcze, praktycznie nie ma bezrobocia, rosną płace. Wiemy doskonale, że nie wszystko da się na raz zrobić i jeszcze bardzo dużo zmian potrzeba, by móc powiedzieć, że w każdej części Polski te szanse są jednakowe. W ciągu 3 lat wypełniliśmy te najważniejsze podstawowe reformy. Do końca kadencji zakończymy całość. Nadchodzi dobry czas dla Nowego Targu, Podhala i Małopolski. Ten czas przyniesie dużo dobrego dla państwa i całego naszego regionu, a jeżeli obdarzycie zaufaniem tych ludzi to na penwo się na nich nie zawiedziecie - podsumowała, wskazując na ok. 30 osobową grupę kandydatów do rad miast, gmin, powiatu nowotarskiego i sejmiku województwa małopolskiego.

Przypomniano także osoby, które z listy Prawa i Sprawiedliwości, lub z poparciem partii ubiegają się o stanowiska burmistrzów lub wójtów. To - dla przypomnienia - między innymi: Paweł Liszka walczący o fotel burmistrza Nowego Targu, Tomasz Turski startujący w Czarnym Dunajcu w wyborach na wójta, Adam Gracz - kandydat na wójta w Rabie Wyżnej, Łukasz Gromada w gminie Nowy Targ oraz Stanisław Jurkowski starający się o reelekcję jako wójt gminy Ochotnica Dolna. PiS daje rekomendację także innym kandydatom - tu wymienieni zostali ci, którzy obecni byli na niedzielnym spotkaniu.

s/ zdj. Krzysztof Garbacz
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
mąćko04.10.2018, 06:22
Aferzystka ma parcie na szkło - wstydu brak
Mieszkaniec okręgu03.10.2018, 23:35
Kandydatka PiS do rady powiatu Pani Kubasiak ma na plakacie hasło, które świetnie podsumowuje całe to ugrupowanie " Udało się z rządem - uda i z samorządem". Przynajmniej bez mydlenia oczu - zawłaszczyliśmy rząd to i samorząd. /.../ Pycha i chciwość to dwa pierwsze z grzechów głównych. Ech... szkoda słów.
Mieszkaniec03.10.2018, 10:19
Liszka jest kandydatem na burmistrza z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców , a nie PiS. Ordynacja wyborcza zabrania działań promujących na rzecz innego komitetu. No chyba, że Pan Liszka był na tej konwencji jako widz i mieszkaniec, ale wygląda jakby promował PiS (chyba ma plakietkę PiSu), a PiS Jego.
Może niech to dziennikarze zbadają.
bolup03.10.2018, 07:46
Potrzebujecie człowieka dialogu i muzycznego barda
Racz nam wrócić Panie.03.10.2018, 07:40
Czyżby na tym zdjęcui: Boże coś Polskę przez tak liczne wieki...
podhalanin03.10.2018, 00:07
Napiszę tylko jedno zdanie....Ale będzie wstyd dla Podhala przez następne sto lat...
ja02.10.2018, 18:51
Te pieniadze im sie należały !!!!!!!
antyPIS02.10.2018, 13:45
do tylko PIS - Targowicę albo drugą Jałtę to słychać raczej w wypowiedzianych niedawno słowach ojca premiera Morawieckiego, że o bazach amerykańskich w Polsce to powinni decydować Ruscy i Amerykanie.
tornister02.10.2018, 13:43
Czytam, że wczoraj minister edukacji wizytowała jedną z warszawskich szkół podstawowych i pod publikę ważono tornistry uczniów, że niby nie takie ciężkie. Okazało się jednak, że dzieci dostały wcześniej instrukcje w szkole, żeby na ten dzień nie pakować ciężkich książek. Cyrk na kółkach
kalkulator02.10.2018, 13:21
do : Realista

Ludzi niewiarygodnych, którzy do tego łamią własne deklaracje wygłoszone publicznie, należy z życia politycznego - publicznego eliminować. Dziwi mnie, że PiS takie osoby popiera. To jest strzał we własne kolano.
Tylko PIS02.10.2018, 12:23
Coz widze zaczyna sie trolowanie jaki to PIS niedobry! Nie bylo 8 lat rzadow PO niebylo Smolenska Miroslawca nie bylo podwyzek vat innych podatkow wieku emerytalne na sile wysylanie 6 latkow kradziez OFE demonstracji pielegniarek policji nauczycieli !! Tego wszytkiego nie bylo afer rozkladu stoczni kiedy niemieckie dostaly pomoc panstwowa tego nie bylo !Ukladow ukladzikow podwyzek cen i paliwa prawie po 6 zl cukru po 4 zl !!!
Ja pamietam i powiem wam glosuje na PIS bo tak chce i wiem ze tak nalezy bo jest szansa na rozbicie ukladu okraglostolowego i poznaniu prawdy o bolku walesie ! A targowica wyje znakomicie
Realista02.10.2018, 11:51
I po co tyle jadu u niektórych,niech każdy głosuje jak uważa a efekt zobaczymy
pisuar nie!02.10.2018, 10:55
Czasy się zmieniają, a zjazdy partie wciąż te same! ;/
blacharz02.10.2018, 09:49
do piotrek - ten Chłopak tylko ma za swoje, bo już tyle czasu jest grilowany. Szkoda Go, że ze swoim "pancernym" seicento znalazł się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze. Ale może jest też chociaż pożytek z tego, bo przecież można powymieniać wypasioną flotę samochodów rządowych na polskie "pancerne" seicenta. Będzie patriotycznie.
Marek01.10.2018, 16:52
Czy Polak musi zawsze być mądry dopiero po szkodzie? Ile mają jeszcze kraść i psuć żeby trafiło do każdego że skoro robią syf na poziomie rządu to na poziomie samorządu też zrobią. Broń Boże przed pisem!
piotrek01.10.2018, 14:12
A to ją wieżli do Nowego Targu na sygnałach o13.15 po Zakopiance w Rdzawce pędzili jak szaleni na trzy fury środkiem drogi , nic nie wyciągneli ze skutków stłuczki z Seicento - to barany z pisiu.
nie dać się robic w balona01.10.2018, 13:53
PIS mówi, że reforma sądów jest potrzebna, bo trzeba "oczyścić" sądy z sędziów przyjętych za czasów PRL. No to ja się pytam czemu tę reformę wprowadza prokurator z czasów PRL? Ciekawe czy mu też obniżono emeryturę?
do Miastowy01.10.2018, 12:28
Wpuszczenie PIS-u do samorządu to zapowiedź spustoszenia . Wystarczy popatrzeć co wyprawiają w Brukseli. To nie moja bajka i cofanie kraku do czasów króla ćwieka mnie nie pasuję i najzwyczajniej obraża. Chcesz mieć bicz Moskwy nad sobą to pomyśl o emigracji . Nie dla PISu . TAK dla Unii.
Andrzejx4801.10.2018, 12:22
A kto wierzy jeszcze w te brednie szelmy której wszystko się należy przecież w tym całym PiS dojnej zmiany sami krętacze wszyscy tylko nie oni mamy dość komuny bis myśmy to już przerabiali szelmo jedna
do góralka01.10.2018, 11:44
Powiat jest dobrze prowadzony i zarządzany. Fakt jest afera w zarządze dróg ale tam są zarzuty prokuratorskie. Powiat jest specyficzną instytucja, również o specyficznych kompetencjach. Szanuje obecny zarząd za spokój i prowadzenie powiatu i instytucji mu podległych. A mam do czynienia z nimi codziennie. Zaznaczam nie jestem pracownikiem w Powiecie. Z tego co wiem to opozycja Pisu próbowała parę razy namieszać, ale chyba tylko pod publikę by się pokazać. Osobiście uważam, że to polityka Rządu PIS-U jest bardzo nieodpowiedzialna i ryzykowna, mogę podać kilka faktów ale to panią chyba nie interesuje...
Polak01.10.2018, 11:43
Myślę, że wielu osób przejrzało na oczy po tych 3 latach rządów PISu.
Jeszcze jak ich wpuścimy do samorządów lokalnych, to możemy chyba pakować się i emigrować z tego kraju.
Zmierzamy na Wschód ewidentnie. Wiecie np. że raport po likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych za pierwszego PISu (2005-2007), został przetłumaczony bodajże jedynie na rosyjski...........................
upadek pis01.10.2018, 11:39
Paluchowa popełniła kardynalny błąd popierając PO-wca Jurowskiego na wójta Gminy Ochotnica. Tym działaniem wprowadziła konia trojańskiego do rozwalenia poparcia dla PIS-u na Podhalu. Ślepa i głucha na liczne apele i dowody mieszkańców Ochotnicy i Tylmanowej dot. kandydata. Czy Prezes nie powinien wiedzieć jak traktuje społeczeństwo jego "zaufana'' posłanka?
Za rok będzie skamleć o głosy o ile jeszcze będzie posłanką PIS jak ostatnio Jurkowski przybywając nie zaproszony na zebranie Zw. Podh w Ochotnicy...
Zatroskany01.10.2018, 11:28
Jakie to smutne , że przedstawieni kandydaci z terenu Podhala popierają to co robi ekipa rządząca z Narodem i Polską ? Czy nie widzicie : głodujących pielęgniarek, Matek ze swoimi Dziećmi w Sejmie, protestujących mundurowych, dewastacji szkolnictwa, wzrostu cen skłóconego narodu i skłóconej Polski z sąsiadami, komisji ,,smoleńskiej ''( wydatki ) ochrony ludzi którzy tak dobrze chcą dla Polski, nie wyjaśnionej kolizji Pani Premier i Macierewicza, afery radomskiej , spółek Skarbu Państwa, dewastacji stadnin koni i Puszczy Białowiejskiej itd. można by jeszcze długo. Jeśli to popieracie to gratuluję dobrego samopoczucia . Potrzebujecie ,,warszawskiego " poparcia i posłanki Paluchowej czy senatora Hamerskiego ? Gdzie macie honor ? Sprzedajecie honor za pieniądze byle mieć władzę. Smutne kiedy widzi się te twarze ,,zatroskane '' o dobro regionu. Jeśli już masz złamany kręgosłup to nie ubieraj stroju regionalnego bo tym nie przynosisz chluby Podhalu . Jeśli masz strój strażaka to poszanuj jego wartość i nie wkręcaj w politykę. A jeśli jesteś wierzący to przed wyborami nie ,, mów fałszywego świadectwa o Twoim bliźnim " Idż do głosowania ale przed wrzuceniem karty stań przed lustrem , popatrz kim jesteś bo od Ciebie też będzie dużo zależało. Historia rozlicza. Nie skłócaj , nie kłam, a bądź sobą bądź prawdziwy i wspaniałomyślny.
Miastowy01.10.2018, 10:09
Wyborcy trzeba głosować na PIS do powiatu aby odsunąć od władzy Fabera, Waksmundzkiego i Tylke jako odpowiedzialny za aferę korupcyjną w Powiatowym Zarządzie Dróg...tylko tak można wyjaśnić tą cała aferę i ukarać winnych....jak sobie pomyśle że być może przez ich zaniedbanie nie ma takiego czy innego mostu lub drogi bo te pieniądze poszły na łapówki to krew mnie zalewa.
k01.10.2018, 10:06
Jest i nasza chorągiewka nowotarska. Wstydu za grosz i kościół za plecami.
Bobo01.10.2018, 10:02
A co do PiS to tragedia prawie narodowa to wstawanie z kolan skłóciło nas ze wszystkimi sąsiadami nawet ze Słowacją, zminimalizowało rolę Polski w Europie. Ameryka daleko i jak się zapłaci to coś tam obiecają. Pan Kaczyński widzi się w roli Piłsudskiego, wyprowadzi nas z Europy żeby mógł rządzić niepodzielnie, chce scentralizować władzę samorządową, już te obietnice, że ten dostanie więcej kto nie będzie "burczał" na rząd, o tym dobitnie świadczą. Wyjdziemy z Uni to młodzi nie pojadą na zachód, będą pracować na coraz droższe rzeczy i jedzenie, przykróci się internet, bo po co nam wiedza o świecie, który nas nie będzie chciał, zamknie media obce ideowo. Pamiętacie tak już było. Wszyscy myśleli podobnie, co najwyżej szurali po kątach - centralizm demokratyczny. Uwierzcie mi wiem co mówię i widzę analogie.
Kolega01.10.2018, 09:53
Paweł Liszka jest członkiem Rady Nadzorczej w Spółdzielni Mieszkaniowej, a jakże. Czasem przysypia, prawie zawsze się spóźnia,często się zwalnia wcześniej, bo on musi to czy tamto. Nie wróży to dobrze, ale i tak nie zostanie wybrany.
obywatel01.10.2018, 09:52
Tylko nie PIS na Orawie i Podhalu. Apeluję do wyborców- wybieramy mądrze do naszych samorządów. Polityka Krajowa niech zostanie w Warszawie.
Nie bądźmy ciemnym ludem i masą głosującą tak jak nam narzuca góra i Pan, który snuje wizję szklanych domów. Obserwowałem działania pisu i popisy ich działaczy przez ostatnią kadencję, zgroza
Te 500+ przy obecnej drożyźnie to tak na otarcie łez, takie oczko od Rządu dla szarego obywatela.
Pytam co ten Rząd tak naprawdę dobrego zrobił???
czy przez 500+powstały inwestycje, zmieniło się coś na lepsze???
zachęcam do merytorycznej dyskusji
goga01.10.2018, 09:16
znowu się świetnie bawią za nasze pieniądze.
PiS pogonić01.10.2018, 09:02
a to słowa samego prezesa - "Nie można pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy, bo to jest przecież w tej chwili taktyka naszych przeciwników ? takie słowa w miniony weekend padły z ust prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (69 l.)."

widzimy więc jak to się ma do deklaracji B.Szydło
Nigdy więcej PiSu!01.10.2018, 08:34
Nigdy więcej PiSu! Zdemolowali, zniszczyli absolutnie każdy obszar działalności społeczno, gospodarczo-ekonomicznej. Haniebnnie podzielili społeczeństwo, krajem rządzi patologiczny dyktator, ktoremu marzy się Rosja, Turcja i Węgry w Polsce - ale to już się dzieje (niebywały wzrost importu węgla z Rosji, Morawiecki wyraźnie nie kryje się z ogromnymi sympatiami do Putina...nie wyobrażam sobie, że przez nich będziemy na Wschodzie zamiast w cywilizowanej Europie, która dała nam rozwój!
heavy metal z NT01.10.2018, 08:26
kochani chcecie zmiany to nie głosujcie na Fabra i renegatów z Solidarnej Polski bo oni od 8 lat rządzą powiatem w koalicji z platformersami.
Nasto01.10.2018, 00:01
Pan Liszka dotrzymuje slowa...takie ma haslo, a co zrobil 4 lat temu jak zaraz po pierwszej turze mowil, ze nie poprze nikogo konkretnie bo chce wspolpracowac dla dobra Miasta a 4 dni potem na bilbordach wisial z Fryzlewiczem. No to jak to jest?
pozdr.30.09.2018, 21:47
Dyrektor niech się zajmie problemami w szkole i niech je rozwiązuje jak mężczyzna, a nie pokazuje, że ma związane ręce. Na wyborców też będzie Pan krzyczał jak na rodziców, a na zadane się niewygodne pytania to będzie się Pan odwracał się tyłem???? Nie potrzebujemy Oratora tylko merytorycznego kandydata.
Smok30.09.2018, 21:22
Barciś, napisz prawdę to zaraz robactwo i nieróbstwo sie wzburzy.
Grace30.09.2018, 21:13
@ Barciś. Podpisuję się pod tym co napisałeś. Dokładnie tak myślę
avivat30.09.2018, 20:31
No i dostałem zawału! Łapsa, Swałtek i ..... Zajączkowski! Razem z PIS! No, świat się kończy!
Zakupowicz30.09.2018, 19:58
Ludzie pomyślcie. Te 500+, którym PIS zawdzięcza władzę jest warte jakieś 300 lub mniej. Oto przykłady:
1. Masło 200 g - 6,99 zł (chyba, że kupisz trzy paczki to masz po 5,99).
2. Paliwo - 5,25 zł (a jeszcze jesienią 2015 roku było i po 3,99).
3. Chleb - 4 zł.
4. 10 szt. jajek klasy M chowu klatkowego - 6 zł.
5. Jabłka 1 kg - 2,5 zł.
6. Marchew 1 kg - 3 zł.
7. Porządna szynka - 30 zł za kg.
8. Ser żółty - 18 zł za kg.
Za chwilę w górę pójdzie prąd elektryczny. Tylko sezon wyborczy ratuje gospodarstwa domowe przed drastycznymi podwyżkami. Ale firmy i instytucje mają nowe umowy z prawie 50% podwyżkami.
500+ już nikt nie zabierze. A ile rodzin z jednym dzieckiem (z różnych przyczyn, często zdrowotnych lub mieszkaniowych), samotnych mam i tak jest z niego wykluczonych.
Z30.09.2018, 19:52
Prywatny happening, dojazd ochrona itd. Za nasze pieniądze ja protestuje
Miastowy30.09.2018, 19:49
Z tego bodejtaBoze kandydata na burmistrza taki pisowiec jak ze mnie kosmita tam gdzie myśli i ze wygra 4 litery wpycha. Głosował bym na PiS ale nie na naszych z Podhala bo podobno do Pisu dołączył pan Łapsa ha ha ha ha boki zrywać no ale myślę że ludzie na oczy przepatrzyli do roboty niech idą i młodszym dają szansę /.../ makabra
Edward30.09.2018, 19:49
Ale się rypo najpierw Liszka nie miał odwagi iść do wyborów pod szyldem PISu a tu proszę Pani Szydło ze swoją switą przyjechała ich poustawiać i co na to P. ZAJĄCZKOWSKI
śmiechu warte30.09.2018, 19:45
Z całym szacunkiem dla Pani Premier Szydło, ale ta młodziutka ekipa PiS-u do tej pory nic nie zrobiła dla własnych miejscowości, nic nie zrobili i nie pracowali dla stowarzyszeń, klubów czy zrzeszeń. Mam nadzieję, że naród, ludzie podhala już przejrzeli na oczy i nareszcie pokażą, że osoby, tu przedstawione a reprezentujące PiS nie wejdą do żadnych, powtarzam żadnych samorządów. Nawet nie mają w tym zakresie żadnego doświadczenia. Skąd ta Paluchowa ich wynalazła, a sama już poszła bardzo i to bardzo w podeszły wiek. Widać na zdjęciu. Pewnie przez to kiwanie głową, bo to ma z przytakowania Prezesowi.
nie dać się pis30.09.2018, 19:42
do Prawdziwy patriota: to tak jak druga Jałta albo Targowica
Kolega Anny Paluch30.09.2018, 19:39
Aniu zastanów się -jak Pani Szydło broniła tego honoru w Brukseli ?, - przecież zrobiliście z nas pariasów i pośmiewisko Europy.
Pamiętasz z jakim przekonaniem prowadziłaś kampanię Wałęsy na prezydenta? Wtedy Kaczyński już widział że to jest Bolek.
Wykorzystał Was i skompromitował . Nie pamiętasz? Na pewno to wiesz.
Teraz też z przekonaniem sadzisz bzdury o Europie i tym podobnym , a Kaczyński swoje wie! Przyjdzie czas ,że jak do kampanii dla Wałęsy nie chcesz się przyznać, to do kampanii z Szydło też będziesz miała taki stosunek.
Nie widzę na zdjęciach Pana senatora Hamerskiego i innych "zwolenników PIS" , czyżby zaczęli mądrzeć? ,
artur30.09.2018, 19:23
A może powiemy kto jest w spółkach skarbu państwa.
Pewien Pan30.09.2018, 19:22
Chyba Panią Sz. mocno po........
Do Barciś30.09.2018, 19:16
Popieram wypowiedź Barcisia. Myślę dokładnie tak samo! Cieszę się, żę /.../ pojawiają się mądre głosy. To znaczy, że w tym mieście są jeszcze inteligentni ludzie.
Baciok30.09.2018, 19:12
Pan Liszka to posmiewisko ktorego znamy z popprzednie zmiany jak choragiewka wstyd...
Felek30.09.2018, 19:12
O! Jest i Paweł "Niezpisu" Liszka.
Stały w uczuciach30.09.2018, 19:08
PZPR, PO, PiS, SLD, straszna zbierania ludzi zmiennych poglądów
Ja30.09.2018, 19:05
Jak Liszka będzie taki gospodarny jak szydło to będzie biednie to żyć
Oszczędny30.09.2018, 19:04
Prezes tej pani już podziękował, swoje przelatała
gminny30.09.2018, 18:51
Jeżeli Jurkowski jest kandydatem PIS to ja już w nic nie wierzę, a na pewno Anna Paluch nie jest wiarygodna./.../ . I mogę jej to powiedzieć w oczy, bo mam dowody.
miecio30.09.2018, 18:43
bity POwiec od zarania, JURKOWSKI' wojt Ochotnicy twarza PiS . Paluchowa i Hamerski robia durni z mieszkancow Gminy Ochotnica.Zobaczymy przy urnach wyborczych .
To w sumie nie moja brocha30.09.2018, 18:43
Państwu już podziękujemy , dobra zmiana w mieście to będzie jak się powymienia tych ludzi, a zacząć od pana dyrektora sp5 (szkoła prawie opustoszała, rodzice przenoszą dzieci do innych szkół)
baciok@30.09.2018, 18:42
Tak patrzę i trochę mi żal PiSu. Po co tu na Podhalu pozbierał pod swoje szeregi ludzi bezideowych, byłych założycieli PO, lub zakamuflowanych POwców startujących 4 lata temu z przystawek PO pod innymi nazwami.
Myślę, że dyskusja się dopiero rozwinie.
monika30.09.2018, 18:39
Pani Premier szanuję Panią ale niech Pani ktoś doradzi, Proszę nie promować ludzi PO, byłych partyjnych. Były niestety działacz PIS u.
Nowotarzanka30.09.2018, 18:39
Czyżby Pani Szydło spływ Dunajcem się spodobał bo nowotarzanka jej tu nie chcą
niro30.09.2018, 18:38
Szkoda, że PiS tak wygląda na Podhalu:-(
artur30.09.2018, 18:35
Obok Pani Premier główny założyciel Powiatowego Koła Platformy Obywatelskiej w Powiecie Nowotarskim Pan Eugeniusz Zajączkowski. Gratuluję PIS owi.
115KM30.09.2018, 18:32
Mam nadzieję, że ludzie nie nabiorą się jeszcze raz na obiecanki pisowskie. Samorządy nie muszą być upartyjnione. Obiecanki, że jak wygrają "nasi", to dostaną więcej od rządu, to kolejna podłość pisowska.
tak jest do tak będzie30.09.2018, 18:24
Ale póki co,to zapełniają się myślicielami POprzedniej władzy
oskar5130.09.2018, 18:17
do Barcis - ty to widać jesteś ofiarą Szecterowskiego szmatławca i tvn-24 całą dobe kłamstwa !!
Barciś30.09.2018, 17:45
Można by długo dyskutować o polityce i postaciach PiSu, ale mnie zastanawia głównie sukces tej partii wśród zwykłych obywateli. Polska siłą rozpędu jeszcze jakoś funkcjonuje, głównie dzięki nie-PiSowskim samorządom oraz zwykłym bezpartyjnym przedsiębiorcom i ludziom pracy. Zastanawiam się, czy ludzie popierający PiS wyznają potrzebę życia w nędzy pod butem satrapy skupiającego całą władzę w swoim ręku, decydującego osobiście, czy i jak będą żyć. Może nie, może są po prostu ofiarami propagandy np. TVPiS, albo beneficjentami 500+. Dla mnie każdy członek PiS to osoba o poglądach nie do przyjęcia w XXI w. Dlatego mojego głosu żaden z tych państwa nie otrzyma i mam nadzieję, że moi rodacy otrząsną się w końcu i dostrzegą jak wiele - jako naród - tracimy przez tych ludzi. Nigdy więcej PiSu!
Niezadowolony30.09.2018, 17:40
Takie małe miasto i nic o tym nie wiedziałem??
Sami dla siebie wiec wyborczy sobie ogarnęli??
A gdzie napisy KON STY TUC JA???
Nie chce więcej:
"Obiecywaliśmy Wam drogi??? Macie drogi węgiel, masło i paliwo, a jeszcze II Filar zabieramy

Złodzieje
A fe30.09.2018, 17:37
Oj,boli.boli.Trza sobie Raksie kupić maść.Wiesz na co?
PiS to stan umysłu, skrajnej niekompetencji i nieu30.09.2018, 17:29
Żal patrzeć...Ci ludzie nie mają żadnych kawalifikacji moralnych, aby sprawować funkcje w samorządach i na wyższym szczeblu. Tak skorumpownej włady, Polska nigdy nie miała...Wsytyd i hańba dla tych wszystkich ludźi, którzy nie mają przyzwoitości i popierają tych przestępców politycznych (vide afera radomska, PCK), nie starczy miejsca, aby to wszystko wymienić. Nie wyobrażam sobie, że człowiek przyzwoity i uczciwy może popierać tych ludzi...
Mieciu30.09.2018, 17:17
Szydło do szydełkowania a nie do polityki na której się w ogóle nie zna!
PiS to słabiaki jakich mało30.09.2018, 17:15
kandydaci potrzebują poparcia rządowego i warszawki
bo są tak słabi, ze szkoda gadać
wzmacniają ich jedynie ludzie z PZPR, PO i TW
kandydaci nieskalani myśleniem swoich szarych komórek
czego przykładem jest niejaki Jacek Król ubrany w strój strażaka, bo tyle namieszał ze już mu podziękowali w OSP
Raks30.09.2018, 17:09
PiSowska Premier wywalona ze stanowiska za brak kompetencji jest zapowiedzią takiej samej kompetencji kandydatów spod szyldu "dobra zmiana". Strzał w stopę. Jakoś bez zdziwienia to oglądam. Kampania Pana Liszki to materiał na instruktaż jak kampanii nie robić. Dobra, (przecinek) zmiana - kończ waść i wstydu sobie oszczędź.
prawdziwy patriota30.09.2018, 17:04
Masakra tylko nie to...
Słyszeliście ostatnią wypowiedź ojca premiera Morawieckiego? Ano powiedział, że o bazach amerykańskich w Polsce powinni decydować rosjanie z amerykanami!!!!????????? Bardzo patriotyczna wypowiedź góry obecnej władzy pokazująca jak wstajemy za pis z kolan.
wpychoj,czekoj szeryfie30.09.2018, 17:03
obdzrzam;) fciełek napisoć
fajne fotki30.09.2018, 17:01
syn Judaszka z PZPR też z Pisem ?
koniec świata
i jeszcze przewodniczący PO E. Zajączkowski ?
ludzie PZPR i PO w PiS ...
OjDyro30.09.2018, 17:00
Powiat nowotarski nie chce PiS-u !
ocenka z Krakowa30.09.2018, 16:59
Czy w szkole wolno prowadzić kampanię wyborczą ?
Już w poniedziałek protest w tej sprawie - wyrok w trybie wyborczym .
fred30.09.2018, 16:57
Teraz to kazdy obiecuje gruszki na wierzbie,
a potem nić nie robi.
tak będzie30.09.2018, 16:55
Przegonimy to komunistyczne myślenie z Podhala wbrew kościołowi !
walczą o życie bo wiedzą ze jak przegrają wybory za rok to zapełnią się wiezienia ludzmi z PiS
wpychoj,czkekoj,szeryfie30.09.2018, 16:52
już ich obdażam
6 na 930.09.2018, 16:51
Pani Beata Szydło popiera Piotra Hola na wójta Jabłonki
Może Cię zainteresować