02.10.2018, 13:37 | czytano: 8502

Łopata wbita, szampan otwarty, budowę czas zacząć

Fot. Robert Miśkowiec
W Sieniawie rozpoczęła się budowa wielofunkcyjnego budynku, w którym w przyszłości mieścić się będzie ośrodek zdrowia, biblioteka, żłobek i przedszkole. Znajdą się w nim również pomieszczenia dla lokalnych organizacji społecznych.
Mimo niepogody, przed południem na placu budowy, na działce w dolnej części wsi, odbyła się uroczystość rozpoczęcia inwestycji. Wójt gminy Raba Wyżna Andrzej Dziwisz, radni i mieszkańcy wsi wbili pierwszą łopatę, potem był szampan i toast za szczęśliwy finał. Plac budowy poświęcił ks. proboszcz Andrzej Jeleń, a wszyscy obecni złożyli podpisy na sztychówce, która zawiśnie kiedyś w nowym budynku, jako pamiątka z początków budowy.


- Dopięliśmy swego. Projektowanie było bardzo trudne i długotrwałe. To że się tu dziś spotykamy jest naszym wspólnym sukcesem. Wierzę, że w drugiej połowie przyszłego roku pierwszy etap, zgodnie z planem zakończy się - powiedział wójt.Budynek usługowy-wielofunkcyjny w Sieniawie w przyszłości będzie przeznaczony na ośrodek zdrowia, bibliotekę, żłobek i przedszkole. Mieścić się w nim będą również sale wielofunkcyjne i część administracyjna. Obiekt ma mieć długość 36,15 m, szerokość 32,69, a wysokość 10,99 m. Pierwszy etap budowy ma się zakończyć do połowy przyszłego roku. Stan surowy zamknięty pochłonie 3,2 miliona złotych. Przetarg na jego wykonanie wygrała firma budowlana Rafała Koniecznego z Rabki-Zdroju.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Harzak 300005.10.2018, 07:54
nie wiem kto wpadł na pomysł żeby tam to wybudować.. beznadzieja..
qwerty02.10.2018, 22:51
Eee... myślałem że tu info będzie o zakopiance rdzawka-nt....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl