03.10.2018, 13:12 | czytano: 1832

Leszek Dorula rozpoczął kampanię wyborczą

Fot. Piotr Korczak
Obecny burmistrz Zakopanego stara się o reelekcję. Na Cyrhli odbyło się pierwsze z serii zaplanowanych spotkań z mieszkańcami miasta, podczas których przedstawi on swój program wyborczy oraz kandydatów na radnych z listy Prawa i Sprawiedliwości.
Spotkanie rozpoczęło się od długiego podsumowania wszystkich sukcesów obecnej kadencji burmistrza. Leszek Dorula chwalił się rekordowymi inwestycjami w mieście, pozyskaniem Palace, komunalizacją spółki Polskie Tatry oraz przejęciem i modernizacją dworca PKP. Zwracał również uwagę na wypełnienie swojej poprzedniej obietnicy wyborczej, która zakładała remonty dróg na obrzeżach Zakopanego.
Nie obyło się również bez kolejnych obietnic - po wyborach mieszkańcy Cyrhli doczekać się mają na salę sportową przy szkole.

Burmistrz zapowiedział dalsze starania o budowę sali widowiskowej na campingu pod Wielką Krokwią. Według Leszka Doruli być może uda się to zrobić korzystając z majątku Polskich Tatr.

Podczas rozmowy z mieszkańcami Leszek Dorula skupiał się wyłącznie na swoim programie. Wyraźnie stwierdził, że nie chce się odnosić do swoich kontrkandydatów szczególnie w negatywny sposób.

- Nie będę obrażał swoich przeciwników, chcę się skupić na swoich wykonanych działaniach - podkreślał.

Leszek Dorula wskazał również dwie swoje największe porażki mijającej kadencji. Pierwszą jest wciąż zamknięta trasa narciarska na Gubałówce. Winą za ten stan rzeczy Leszek Dorula obciążył PKL, który według niego zerwał wynegocjowaną przez właścicieli działek umowę i tym samym zablokował możliwość otwarcia Gubałówki.
- Nie zasypujemy jednak gruszek w popiele. Pod koniec roku planujemy uchwalić nowy plan zagospodarowania Harenda - Gubałówka, który otworzy drogę do budowy nowych wyciągów i odkrytych basenów na zboczu Gubałówki z pominięciem spornych terenów - mówił Leszek Dorula.

Nie udało się również zimowe utrzymywanie ulic na biało. Według burmistrza bardzo szybko zaprotestowali mieszkańcy ulic, na których testowane było to rozwiązane, grożąc zgłoszeniem sprawy do prokuratury ze względu na narażanie ich na niebezpieczeństwo. Burmistrz Leszek Dorula ma jednak pomysł na zapewnienie fiakrom wygodnych tras do przejazdu zimą - chciałby wykupić od mieszkańców fragmenty działek aby poszerzyć Drogę pod Reglami.

red/ fot. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
MLP04.10.2018, 16:17
A droga na Furmanową nie ruszona. Tyle było obietnic Burmistrza i klapa. Nie będzie mojego głosu.
janusz04.10.2018, 10:40
A co z dworcem PKS? Jak można było pozwolić by tak się stało?! Teraz będzie ten obiekt straszył przez lata
brawo04.10.2018, 09:12
brawo brawo, byle tak dalej, choć kilka rzeczy można by mimo konkurencji jednak zrobić
Zakopiańczyk03.10.2018, 20:44
Panie Dorula, a co ze ścieżkami na Równi Krupowej? Miały być oddane do końca lipca ...i mamy październik a roboty stoją. Tak, nie trwają tylko stoją. Na górnej równi zrobili sobie magazyn-rupieciarnie starego sprzętu i nic nie robią. Może Pan ich trochę postawi do pionu?
schody na krupówkach03.10.2018, 19:30
A ze starych tylko PAn Mariusz K. do władzy ciągnie niebezpośrednio? A Pan Janusz nie popróbuje szczęścia tym razem?
stare03.10.2018, 19:29
Dorula bo kto? Galica niech sobie działa swoje ale do samorządu? No proszę Was. A Donatowicz to przecież Koperski, czy nie? To ja dziekiuje!
Tylko Leszek03.10.2018, 19:28
Po tym jak rządził Majcher to kadencja super, bez awantury i skandali, tak trzymać
spisek03.10.2018, 18:10
CENZURA!!! Nie ma komentarzy??? Ciekawe bardzo kto to zalatwił bo jakoś nie do wiary by niekt nie chciał słówkiem podziękować Doruli za ostatnie 4 lata :)
lis03.10.2018, 18:08
Brawo Panie Leszku, tak trzymać! Nasze głosy Pan ma!!!
HENIO03.10.2018, 17:56
Urzędnik za sukces swój uważa remont drogi to skandal? A co miało by być jak w kawale co dostał dwie kulki - i jedną zespuł a drugą zgubił? Ludzie, od burmistrza to oczekuje jakiejś wizji, tworzenia czegoś nowego, wyznaczania kierunków a nie remontu drogi, to czysto aministracyjne zadanie dla zwykłego urzędnika jest.
Wyborca z wysoka03.10.2018, 17:46
A Pan Kalata nie startuje? To już w radzie stępiał jego charakter czy juz droga do Furmanowej zrobiona?
głosuje na Darka03.10.2018, 17:45
Komunikacja publiczna na plus, impreza w sylwestra na plus, to na co pozwolona z dworcem pks na minus, ale i tak dam szanse komuś innemu tym razem
sylwester03.10.2018, 17:43
Chyba jedyne osiągnięcie Burmistrza Doruli to sylwester - impreza duża, z rozmachem, z gwiazdami, tyle że w większości dla turystów i w czasie gdy i tak tu są. Co zostało zrobione by poprawić dojazd, by poprawić ofertę zimą i latem? By poprawić powietrze? Oddać plan TVP by zorganizowało imprezę to nie sztuka w Zakopanem
jacek k03.10.2018, 17:41
Hala tu, hala tam, nowe wyciągi... ulotka wyborcza przyjmie wszystko, a głupi lud wszystko to znowu kupi
zakopiec03.10.2018, 17:39
Ale pojeździliśmy na Gubałówce! Uff aż nogi bolą! Panie Dorula niech pan na PKL nie zwala, mówił Pan że otworzy Pan Gubałówkę i co ???
darek03.10.2018, 14:23
obiecanki cacanki a głupiemu radość , co teraz obiecasz bo z Gubałówki wyszło ci wielkie g........... , a podobno byłeś dogadany , wszyscy widzieli jak ścinacie słupki , głupiego porządnego boiska do piłki nożnej nie ma ,
Dolna Rówień Krupowa to kolejna porażka , o terminach oddania nie wspomnę ,
Zobacz pełną wersję podhale24.pl