06.10.2018, 14:22 | czytano: 3956

"Palace" w rękach miasta

Fot. Piotr Korczak
Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula ogłosił, że miasto przejęło zabytkowy i cenny historycznie budynek „Palace”, mieszczący się przy ul. Chałułbińskiego 7, po zakończeniu umowy dzierżawy zawartej przez poprzedniego właściciela.
Przypomnijmy, że został on zakupiony w grudniu 2017r. Stało się to po 20 latach bezskutecznych prób uregulowania tej kwestii i zmagań z wieloma problemami związanymi z prowadzeniem w tym miejscu muzeum przez Stowarzyszenie Muzeum Walki i Męczeństwa „Palace”.
9 mln zł na zakup budynku przeznaczyła ówczesna Premier Beata Szydło, a całkowita cena zakupu wyniosła 11,5 mln zł. - Cieszymy się bardzo, że udało się zakupić ten budynek. Dziś możemy Państwu pokazać, jak wygląda wewnątrz i zapewnić, że powstanie tu muzeum upamiętniające męczeństwo ofiar Gestapo, ale także pokazujące historię Zakopanego. Będziemy ciężko pracować nad jego realizacją, przy wsparciu wielu osób, które mają odpowiednią wiedzę i pomysły. Mam nadzieję, że po kilku latach wytężonej pracy spotkamy się na otwarciu muzeum i będziemy z niego dumni. Teraz twórzmy dobry klimat wokół tego miejsca i wspierajmy ze wszystkich sił tę inicjatywę – powiedział burmistrz Leszek Dorula.

Źródło: Urząd Miasta Zakopane, oprac. r/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
To teraz najważniejdze08.10.2018, 20:17
Willa będzie sobie stać, a polska młodzież będzie wodzona po cmentarzach żydowskich.
płomień07.10.2018, 19:38
Obowiązkiem Polski jest dbać o miejsca kaźni narodowej i międzynarodowej. Szkoda, że takie ważne sprawy ogłasza się w kampanii wyborczej.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl