09.10.2018, 14:37 | czytano: 6059

Premier Morawiecki na Kasprowym Wierchu: "Prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział, że PKL wrócą w polskie ręce i tak się stało"

Fot. Piotr Korczak
ZAKOPANE. - To diament narodowy, który wraca do Polski - tak premier Mateusz Morawicki ocenił fakt odkupienia przez Polski Fundusz Rozwoju od funduszu Mid Europa Partners akcji Polskich Kolei Linowych.
Polskie Koleje Linowe w Zakopanem zostały sprzedane we wrześniu 2014 roku spółce Polskie Koleje Górskie. Transakcję sfinansował fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners, partner inwestycyjny spółki PKG. Koszt zakupu wyniósł 215 milionów złotych. Teraz koleje, do których należą m.in. kolejki na Kasprowy Wierch czy Gubałówkę, z powrotem wróciły w państwowy zarząd.
- Dziś jest piękny dzień i bardzo ważny, na który długo czekaliśmy - powiedział podczas konferencji prasowej na Kasprowym Wierchy premier Mateusz Morawiecki, któremu towarzyszyli m.in. parlamentarzyści, członkowie rządu, samorządowcy z Zakopanego. Premier przypomniał, że PKL sprzedała poprzednia władza, która masowo wyprzedawała polski majątek. Przypomniał, że kilka lat temu goszczący w Zakopanem prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński obiecał Polakom, że koleje wrócą w polskie ręce. - I dziś mogę to oznajmić - powiedział, dodając, że Polski Fundusz Rozwoju kupił go w bardzo dobrej cenie.Mateusz Morawiecki dodał, że wszystkie poważne państwa, jak Austria, Francja czy Szwajcaria, najważniejszy majątek infrastrukturalny trzymają w swoich rękach. - PKL to diament, który wraca do Polski, w polskie ręce - stwierdził. - Stawiamy na repolonizację, bo poprzednie władze wyprzedały narodowy majątek za 50-60 miliardów złotych.

Po godz. 15 premier weźmie udział w konferencji prasowej w sprawie modernizacji kompleksu Małej i Średniej Krokwi w Centralnym Ośrodku Sportowym. Na godz. 16.30 zapowiedziano spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Zakopanego w domu wczasowym „Hyrny” przy ul. Piłsudskiego 20.
Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju powiedział w rozmowie z dziennikarzami, że PFR planuje nowe inwestycje w Tatrach i podniesienia standardu istniejących. - Chcemy by trasy narciarskie i wyciągi miały standardy europejskie, a rejon Tatr i Beskidów przypominał regiony narciarskie w Alpach - podkreślił. Zaznaczył jednak, że chciałby, aby inwestycje były prowadzone we współpracy z lokalnym samorządem, Tatrzańskim Parkiem Narodowym i mieszkańcami Podhala.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
zły11.10.2018, 18:58
@AntyPO. O kopa w de... się założę że twój dziadek miał ,,czerwoną książeczkę,, (legitymację, był pokorny,uległy zero sprzeciwu wobec panujących w tedy bo bez tego oprócz karty wożnicy do pola ani rusz) PZPR-u.
Sejmowy11.10.2018, 15:18
A słońce z Pienin co tam robi ?
Doktor10.10.2018, 21:07
PO sprzedało to była cisza nic się nie stało a jak PIS kupił to wielkie oburzenie. Nie którzy to mają mocno z głową
Do arno10.10.2018, 19:05
Państwowe, to nie nasze? Z twoich podatków kupione? a więc również Twoje! A gdy sprzedano kolejkę dał Ci ktoś choć złotówkę? Na czyje pensyjki poszły te pieniądze? Pytałeś kogokolwiek?Właścicielem jest naród bez względu na ustrój.
Brawo!10.10.2018, 18:51
Trzeba przyznać, że odkupienie kolejki linowej to działanie - majstersztyk iście w stylu Władysława hr.Zamoyskiego.
odemnie910.10.2018, 10:59
Chuck Norris działa? - pyta Morawieckiego Matuszewska.

- Działa, rewelacyjnie - odpowiada Morawiecki.

I obecny premier dodaje coś, co szokuje część Polaków: - Ale ludzie są tacy głupi, że to działa! Niesamowite!
nie dać się robic w balona10.10.2018, 10:07
do Głosuję na PIS lista nr10: ja nie jestem taki pewny czy to sprzedało PO. Można poczytać kto chodził za zgodą na sprzedaż PKL...............
...10.10.2018, 09:49
Morawiecki. Gdzie jest kwota wolna od podatku? gdzie promowanie polskiego biznesu i wsparcie dla firm rodzinnych? PIS-owski premier nie dość ze nie dotrzymuje obietnic to jeszcze gwiazdorzy w taśmach z Sowy.A kolejkę nie trzeba było by odkupywać jak by jej nie sprzedano. Tak jak 70% majątku narodowego. komu przypomnieć komu to zawdzięczamy. Może Morawiecki z ojcem pamięta?
K.10.10.2018, 09:15
Jacy Wy jesteście ślepi.. czym się różni PIS od PO? To tacy sami złodzieje i oszuści, za hajs podatnika stać ich na WSZYSTKO!!
Koledzy wyprzedawali, teraz koledzy odkupują. Od lat ta sama śpiewka. A Wy się kłócicie że teraz "nasi", a nie "tamci", i wyzywacie od sprzedawczyków... przykre
Ale władza nie jest głupia. Wystarczy naród skłócić, dać wroga wewnętrznego, zewnętrznego, stworzyć problemy z niczego, by potem bohatersko je rozwiązywać.
Przejrzyjcie w końcu na oczy :-(
szopka10.10.2018, 08:32
Ale show i to teraz przed wyborami aby utwierdzić wyznawców na kogo mają głosować. Ciekawe czy to już grand finale, czy jeszcze jakiegoś do Zakopanego przyniesie
Janosik10.10.2018, 07:46
To, że odkupiono to dobrze. Pieniądze się rozejdą, a inwestycja przyniesie zysk, który wróci do skarbu państwa.
Ale przede wszystkim należy rozliczyć tę złodziejską wyprzedaż.
Musimy poznać mechanizmy, kto za tym stoi i jak tego dokonano.
PKL miała kupić spółka Polskie Koleje Górskie, powołana przez cztery podhalańskie samorządy. Mieli kupować Słowacy, Lasy Polskie.
W końcu spółka z Luksemburga przejęła spółkę, bo miała ponad 90 proc. udziałów w spółce PKG. Spółka PKG to była ściema dla głupich górali.
Pamiętam jak Komorowski z arogancją i nonszalancją mówił o prywatyzacji Polskich Kolei Linowych, twierdząc że prawa rynku są jasne ? kupuje bogatszy!
Zapytany o opinię na temat kontrowersji, jakie wywołuje sprzedaż kolejki na Kasprowy Wierch spółce z Luksemburga twierdził:
Przed wojną też nie była własnością państwa polskiego. Właściciel zawsze ma prawo sprzedać komu uzna za najkorzystniejsze. Polskie Koleje Linowe dokonały wyboru najatrakcyjniejszej dla siebie oferty. Jeśli ktoś miał inny pomysł, to powinien się postarać i kupić tę kolejkę, być lepszym w składaniu ofert.

Czy Polskie Koleje Linowe miały coś do gadania.
Komorowski lobbował za tą sprzedażą.

Dobrze, że PKL wróciły do macierzy, ale winnych sprzedaży tego dobra narodowego należy bezwzględnie rozliczyć. Należy powołać komisję śledczą, bo my Polacy straciliśmy na tej operacji najmniej 200 mln zł.

I co na to wy krzykacze z KOD-u. Sprzedali, bo im się należało. Co nie?
Prawda10.10.2018, 07:44
Wybory nie powinny być anonimowe. Głosowała na PO ponosisz konsekwencje i spłacasz, głosowała na Pis tak samo. Gwarantuje wam,że Pis miałoby 95 procent poparcia, bo każdy by liczył portfel, a tylko jak narazie Pis i Prawica w miarę robią to co mówią.
PIS=PZPR10.10.2018, 06:30
Kijem Pisowcow!
ucho10.10.2018, 04:36
@czorsztyński objawił się jako "pouczyciel". Nie ma czegoś takiego jak "prosty fakt". Prosty to może być drąg, a fakt jest faktem i manipulacja manipulacją. Klasyka przedwyborcza "kto nie z nami" ... to jątrzy.
Ot, takie prymitywne zaściankowe i czorsztyńskie myślenie z pisaniem kaleką gwarą.
Czorsztyński10.10.2018, 00:40
ucho 00:04, 10 października 2018
Ucho, tak się sobie kojarzysz z czasami prylu? Nie możesz sie pogodzić z prostym faktem, że pszeszedłeś na złą stronę? I dalej jątrzysz? Co nazywasz manipulacją? Wyajśnij.
ucho10.10.2018, 00:04
To wszystko jest manipulacją.
Czorsztyński09.10.2018, 23:19
@anonim22:26, 9 października 2018
Jest takije zdanie, autora nie pomnę "piłeś nie pisz, nie piłeś, napij się". Dozgonnego zapamietania.
Czorsztyński09.10.2018, 23:17
Nie wiem, za ile odkupili. Tak se mysle, że te esbeckie emeryturki starczyłyby, znaczy te łodebrane. Tak trzymać, a hoj żeglarze.
Hanka09.10.2018, 22:51
Ale się rozpeplały POokemony ....jak was denerwuje Polska i polski rząd to Europa czeka merkelandia stoi otworem na każdego co mu się w swoim kraju nie podoba ta nie długo dołączy Tusek zdrajca i sprzedawczyk to będziecie razem szlochać na PiS ...a te KODpajace to się zacięły ino konśtytucja i konśtytucja a może geriatre trzeba do nich wezwać bo już sklerotikus ,,rubensum,,a jeszcze dozyrajom
Górol09.10.2018, 22:28
Pełowca pezelowcom sympatykom owychpowinno się obarczyćróżnica w cenie /zakładam ze taka była / w biletach,3 X za jeden bile do Konica zycia
anonim09.10.2018, 22:26
Drodzy wyborcy, moje pytanie brzmi kto sprzedał? kto sprzedał ?
Niech już Pis przestanie mącić, mataczyć. Niech przestanie organizować mi życia i mówić jak mam żyć, co mam robić, jak myśleć, i co jest ważne a co nie.
Komunę już raz obaliliśmy, obalimy i tym razem.
MEMENTO09.10.2018, 22:25
Jak to się dzieje, że na zakup biletów PKL do kolejki na Kasprowy Wierch i do wszystkich pozostałych, nie obowiązują ustawowe zniżki dla osób niepełnosprawnych? Czyżby góry miały być dostępne jedynie dla wybrańców? Może ktoś "ważny i wpływowy" miałby czas i ochotę zająć się w końcu tym tematem? Dziękuję Państwu za uwagę.
arno09.10.2018, 22:20
Czy z tego tytułu coś mi lepiej będzie, raczej nie, bo to kupione z moich podatków. Jak będzie jakiś zysk to i tak pójdzie na pensyjki kilku dyrektorów, kierowników, a jeszcze później na odprawy, zakaz konkurencji, itd. I znowu doprowadzamy do tego, że wszystko będzie "państwowe" czyli nie nasze i szanować nikt tego majątku nie będzie. Sama świadomość, że "narodowe" nie wystarczy. To już wszystko było. Smutno mi tylko jak słyszę 50-60 latków, szczególnych entuzjastów obecnych działań rządu, którzy wciąż powtarzają "Tak dobrze jak za komuny, to nigdy nie będzie".
KA SPROWY DO SZŁY09.10.2018, 21:51
Jest oliwa sprawiedliwa
Innej prawdy tutaj ni ma :)
Balcer, Zamoyski, Kodelski -
Wyrwali grobowe deski !!!!!!!!
Obudzili Giewonta z rycerstwem
I cieszym się teraz zwycięstwem ! --+

ODCIĘTA PRAWICA CUDZA !!!!!!
KAŻDEMU CO TATRY WYŁUDZA
Głosuję na PIS lista nr1009.10.2018, 21:50
Zdrajcy z PO sprzedali a PIS odkupił.
hary09.10.2018, 21:50
Niech mi teraz kaczor odpowie na pytanie , ile społeczeństwo jest na tym dilu w plecy ?
AntyPO09.10.2018, 21:38
Czytam i czytam was... Żałośnie się wypowiadają ci którzy krytykują PiS.. Albo jesteście totalnie durni albo takich udajecie... Przecież P0 wszystko co Polskie wysprzedawało.. Teraz PiS stara się odkupić co polskie o co nasi dziadkowie i prradziadkowie walczyli, a wam się to nie podoba,,, mam nadzieję że Ci to sprzedawali będą rozliczeni,,,,, pozdrawiam normalnych i myślących
Podatnik09.10.2018, 21:33
Nie ważne za ile odkupili, każdy Ubecki Powiec powinien zapłacić A całe Po co było u władzy do więzienia.
Wprowadzić karę śmierci dla urzedasow tak jak przed wojną było.
115 km . Idź zmień pampersa dzieciuchu. Mogli i miliard dać, nieważne, tacy jak ty to powinni zrudym i innymi zdrajcami zgnić w pudle.
Tylko PIS ocali każdego od zepsucia moralnego........bless. :-D:-D:-D
Wyborca09.10.2018, 21:22
Niedobrze się robi
luka09.10.2018, 20:10
Partia Oszustów wychodziła z założenia ''po co nam kolejka na kasprowy jak mamy kolejki w austrii ''
Paweł09.10.2018, 20:04
Brawo rząd !!!
Poprzednicy wysprzedawali wszystko a to jest nasz skarb wart więcej niż 215 mil
Jeszcze raz czapki z głów za dotrzymanie obietnicy
pniok09.10.2018, 19:41
A mnie ta wiadomość bardzo ucieszyła , i tu staję murem za PIS-em - brawo ! Jeszcze słowo do krytykantów - wiadomo że wolelibyście razem ze swoimi idolami przytulić kasę wydaną na odkup PKL-u , ale nie tym razem ! Na nasze szczęście są jeszcze w Polsce ludzie którzy wiedzą co to Honor i Dobro Narodowe. Z resztą komu ja to tłumaczę ? Niektórzy z was , za przysłowiową piątkę , sprzedaliby własną matkę . Smutne ale prawdziwe...
jaki09.10.2018, 19:35
Wy frajerzy wierzycie w ten teatrzyk. Bankowiec zrobił to co zawsze robi z ludzmi... .Nie ma partia Pis czy Po,to są ci sami ludzie . Robia tylko tetar dla goi. Ktos sprzedał - nie ma winnych i kasy . Teraz odkupują 3 razy drożej i wszyscy sie cieszą jak dzieci .To jest większe złodziejstwo niz Amber Gold
4 SKINS09.10.2018, 19:28
Do prosty chlop tobie nawet oddzial psychiatryczny w Nowym Targu nie pomoze.
kogitator09.10.2018, 19:12
@ 115KM:
A może nie pięciokrotnie ale stokrotnie przepłacili? Czy faktycznie rząd ma tu coś do ukrycia? Czy można gdzieś znaleźć wszystkie dane dotyczące tych wszystkich korowodów ze sprzedażą i odkupywaniem PKL? Chcemy wiedzieć czy dobrze "dobra zmiana" gospodarzy publicznymi pieniędzmi wszystkich obywateli RP.
Ania09.10.2018, 19:04
Gratulacje dla Rz?du Polskiego . PIS Górá !!!
Jaki taki09.10.2018, 18:58
Trzeba poprzeć Dobrą Zmianę bo faktycznie jest dobra a żeby poprzeć to widzimy się wszyscy na wyborach aby w końcu zaorać PO i cało lewacką opozycję.
Były KODownik09.10.2018, 18:19
PO-PSL sprzedawało wszystko za grosze a teraz żeby wróciło w Polskie ręce to trzeba wszystko przepłacać. Polacy idźcie głosować żeby to już się nigdy nie powtórzyło.
@09.10.2018, 18:04
A za ile odkupiliście? Podobno za drugie tyle co zastała sprzedana. SKANDAL.
oraniczonie do 15KM09.10.2018, 16:47
Kto nie szasta - nie ma... Nie rób nic nie be nic. Ny pytluj - tylko zaryzukuj to ci się pojedzie 140 km do NY targu z Chabówki....
SMędzić każdy potrafi, a interes taki - dziś drogo, jurto mnie a PO jutrze już całkiem dobra cena...
darko09.10.2018, 16:45
Morawiecki ile kosztują podatników wasze obietnice wyborcze ?
Kozina09.10.2018, 16:43
Czego się nie robi żeby duda jeździł na nartach za pieniądze podatnika
115KM09.10.2018, 16:39
Nikt nie robił tajemnicy z ceny sprzedaży. Teraz cena odkupu objęta jest klauzulą poufności. Dlaczego?! Może 5-cio krotnie przepłacili....? Dobra zmiana szasta forsa na lewo i prawo, byleby wizerunek dla elektoratu się zgadzał.
Taki tam09.10.2018, 16:39
Kto będzie słupem, i kto dostanie posadki kierownicze?
prosty chłop09.10.2018, 16:36
Gratulacje dla Rządu wreszcie Polskiego....Dziękuję wszystkim, którzy się mimo kosztów nie obawiali decyzji i mataczenia, jak przy odzyskaniu z rąk mafii zachodniej (EUREKO) naszego PZU...
Czasem trzeb płaci z błędy POprzdników...

A wy ***, co tu gryziecie idźcie w Pireneje, albo na kolacje z tęczowym pingwinami...
Zokopion09.10.2018, 16:31
"Zakapiańczyk"....!!!
Wam juz dziękujemy i jak sie nie podoba się Zokopanem do do chałpy, tak dzie ni ma kolejek i dzie władza stoi za mięsem...
do Miescon09.10.2018, 16:18
Ja pamiętam kto POsprzedawał za marne pieniądze, i Prezydenta RP B. KOmorowskiego, który w wiadomościach krzycZał na Lasy Państwowe, że się im kolejek zachciewa,.... kiedy można sprawę PO prostu sPendolić!!! Jakby PESA nie mogła zarobić ino włoska mafia...

Ej miescon , miescon marny z ciebie Polak i sprzedaj swój dom jak ci sie w Polsce nie podoba - droga wolna a Merkel czeka na uchodźców...
ja09.10.2018, 16:05
Konstytucja , konstytucja , konstytucja !!!
dziadek09.10.2018, 15:52
Następna pokazówka za państwowe pieniądze, czyli nasze, podatników. "Damę z Łasiczką" też Gliński odkupił za ciężki szmal, chociaż i tak miała tu być do końca świata...Kolejki nikt nie miał zamiaru rozbierać, usuwać itp. Żeby teraz chociaż ceny biletów spadły, ale na pewno nie...Pokazówka wyborcza.
ucho09.10.2018, 15:45
Inflanty też kupi ..., a to wszystko, z Kasprowym włącznie, za miskę ryżu
Zenon09.10.2018, 15:32
Lepiej sprzedawać jak to robiły plstfusy bo nic się nie opłaca!! A PiS jaki jest ale przynajmniej realizuje swój program i obietnice maruderzy,!!!
trzeźwo myślący09.10.2018, 15:28
PKL sprzedano za 215 mln a odkupiono teraz za bodajże 500 mln zł. Biznes jak nic.......dla sprzedającego
Wii09.10.2018, 15:18
Rozdawał miski z ryżem? Ktoś, coś wie?
Zakapiańczyk09.10.2018, 15:17
Nie stał, kupił miejsce od stacza za 35 zł. Ania Paluchowa przepłaciła, dała 45zł ale Terlecki się załapał i razem na jednym weszli.
Pilot09.10.2018, 15:16
Dranie z neoliberalnej partyjki zwanej PO i PSL wyprzedawały wszystko - jak leci. Takie to były cyniczne i antypolskie aparatczyki! Polska własność dla tych partyjek nie miała żadnego, dosłownie żadnego znaczenia. Liczyło się tylko to, aby ich własne interesy rodzinne były zabezpieczone. Polska, rozumiana jako dobro nas wszystkich, całego narodu, nie miała żadnej wartości. Fakt, że tacy ludzie mieli władzę przez tyle lat, dosłownie przeraża...
MW09.10.2018, 15:02
POpaprańcy, KODziarstwo , SBcy i reszta szumowin - zamilczcie...
żałosny PiS09.10.2018, 14:58
PiS sprzedał i teraz kupił !!!
Ted09.10.2018, 14:49
A Pinokio morawiecki stał w kolejce do kolejki czy nie?
Miescon09.10.2018, 14:43
A czy ktoś napisze za ile PiS odkupił ten majątek?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl