10.10.2018, 21:29 | czytano: 5238

Detektyw Krzysztof Rutkowski opowiedział w Zakopanem o dwóch sprawach, w które zaangażował swoje biuro

Fot. Piotr Korczak
Przed kamerami i w błysku fleszy, przed budynkiem Sądu Rejonowego w Zakopanem, detektyw Rutkowski przekazał dziennikarzom informacje o dalszych losach sprawy oszustwa i wyłudzenia pieniędzy od właścicielki garbarni w Nowym Targu. Opowiedział też o nowej, dotyczącej zakopiańskiego dewelopera.
W sierpniu detektyw zatrzymał na gorącym uczynku mężczyznę, który - jak poinformował - wyłudzał pieniądze od właścicielki garbarni w Nowym Targu. Dawid B. wziął od kobiety 130 tys. zł, a wcześniej miał wyłudzić od niej 470 tysięcy złotych. Sprawa trafiła na policję, a nadzór nad nią objęła Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu, która postawiła 33-letniemu Dawidowi B. z Brzeszcz. zarzut oszustwa. Sprawa, jak podkreślają śledczy, nie jest jednak jednoznaczna.
Rutkowski poinformował, że wobec mężczyzny podejrzanego o oszustwo zostało zastosowane poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej, dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Jego zdaniem, sankcje te powinny być one bardziej surowe, by Dawid B. nie mógł mataczyć w sprawie.

Detektyw powiedział dziennikarzom, że jego biuro poinformowało dodatkowo administrację skarbową o tym, że Dawid D. nie odprowadził podatku od pieniędzy, które wziął od właścicielki garbarni w Nowym Targu. Dowodem na to, że je przyjął, są potwierdzenia, które każdorazowo miał wystawiać. Dawid B. formalnie miał świadczyć nowotarżance usługi z zakresu bezpieczeństwa publicznego.

Detektyw dodał, że zgaszają się do niego kolejne osoby pokrzywdzone przez Dawida B.

Rutkowski zdradził też, że dochodzą do niego sygnały, że śledczy sprawdzają, czy spektakularne zatrzymanie dokonane przez pracowników jego biura było zgodne z przepisami. - Zatrzymanie było przeprowadzone w należyty sposób i w formie ogólnie przyjętej w naszym kraju - zapewnił.
Drugą sprawę, jaką detektyw Krzysztof Rutkowski poruszył na spotkaniu z dziennikarzami w Zakopanem, dotyczyła wyroku przeciwko jednemu z zakopiańskich deweloperów i biznesmenów. Został on dziś skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata. - Wyrok jest zbyt surowy - ocenił. Biznesmen, jak tłumaczył, bł zastraszany iw sposób "symboliczny" użył piły motorowej, by bronić się przed dawnymi wspólnikami. Sprawa dotyczyła rozliczeń między deweloperami. - Z ofiary stał się oskarżonym. Był nękany, grożono mu, nerwy mu nie wytrzymały i w obronie swojej rodziny użył jako postrachu piły motorowej, za co został skazany - mówił detektyw, ale nie zdradził o kogo chodzi.

r/
zobacz także
komentarze
Gang Albani11.10.2018, 22:28
@Olaf mistrz.
jażębina11.10.2018, 19:21
Częścięj Panie Rutkowski na Podhalu.W tym na prawdę jest Pan skuteczny.Ubiorem spłoszył Pan ptaki(szpaki mutanty z wschodu) obżerające teraz owoce z drzew.(zimowe ptaszki gile,jemiołuszki wreszcie wrócą do mojego ogrodu).
k11.10.2018, 14:22
Gastronomia na Podhalu i tak siadła na d.....e . 20 lat temu to nie sposób było wyegzekwować od nich opłacenie ZUS-u a jak pracownik się upominał to na drugi dzień nie miał czego szukać u takiego mości pana. Mało tego. Ogólnie stosowaną praktyką było nie płacenie pensji po kilka miesięcy obiecując wyrównanie w tzw. sezonie. a w między czasie jak ktoś sie namolnie upominał to natychmiast się dowiadywał ze jest złodziejem i na taka kwotę to on zaciągnął pożyczkę i pracodawca ma na to świadków. Kolejnym sposobem na niepokornych było dzwonienie do knajp gdzie taki nieszczęśnik się zatrudnił i w formie przestrogi uprzedzanie bossa jakiego to cwaniaka ma pod dachem. I tak jeszcze by można długo. mnie nie dziwi ze na Podhalu brakuje rąk do pracy.Absolutnie.
..11.10.2018, 10:58
To bylo oczywiste ze jak go wypuszczą to będzie mataczył. 100%. pytanie dlaczego Dawidek hasa na wolności . Ktoś mu to zorganizował czy jak? Wypuszczanie go w tak wielowątkowej sprawie było wbrew logice..
Olaf11.10.2018, 10:01
Ulka na burmistrza startuj Albania z tobą
max11.10.2018, 09:21
jest pan wielki na Podhalu wiocha walczy o posady nikt nie myśli o dzieciach ......... narkotyki ......... Ziobro gora
Obserwator11.10.2018, 06:31
Biznesmeni z Podhala...dużo by mówić o ich pazerności, interesowności, nepotyzmie i wyzysku pracowników. Dlaczego jest taka rotacja w ich firmach? dlaczego są wakaty i nikt rozsądny nie idzie do firm obuwniczych znanych w Polsce czy gastronomicznych o handlu nie wspomnę...
jasiek11.10.2018, 03:25
bełkot
Prosiaczek10.10.2018, 23:39
Fajna copecka z tygryskiem
Boczek ... owmorde Jeża przecie to ten Clebryta10.10.2018, 23:38
Widać widać
Colombo10.10.2018, 23:11
Jaki musi być poziom tych naszych policjantów skoro ludzie wolą sprowadzać faceta z tygrysem na czole niż zgłaszać sprawę na policji.
DARO :)10.10.2018, 22:59
El komediante znowu w akcji...
Detektyw Monk10.10.2018, 22:32
Ale zrobił Sobie Celebryta i W......a
Zobacz pełną wersję podhale24.pl