15.10.2018, 13:06 | czytano: 5079

Grzegorz Watycha: "Nie wyobrażam sobie pracować z jednym zastępcą"

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. "Począwszy od doboru swoich zastępców, Grzegorz Watycha konsekwentnie realizował własną wizję, nigdy nie ulegał naciskom poszczególnych radnych, jeśli te nie szły w parze z interesem miasta" - to jedno z pierwszych zdań w ulotce wyborczej urzędującego burmistrza.
To brzmi jak prowokacja. Wie Pan, że kwestia zatrudnienia dwóch zastępców, to jeden z najczęściej stawianych Panu zarzutów. A Pan to wybija dużą czcionką w swoim programie.
- Mówię o tym, bo potrafię wytłumaczyć się, dlaczego nie było jednego zastępcy, ale dwóch. I dzisiaj mówię, że nie wyobrażam sobie pracować z jednym. Nawet jeśli popatrzymy na same tylko obowiązki wynikające z reprezentacji miasta - to dwóch zastępców to czasem jest mało - jeżeli dużo się dzieje, ale też żeby podzielić obszarowo Nowy Targ, mieć wszędzie nadzór, taką "swoją rękę", która patrzy na daną działalność - to musi być dwóch zastępców. Myślałem o jednym zastępcy. Tak powiedziałem wtedy (na początku kadencji - przyp. red.), ale nie udało mi się niestety przekonać ostatecznie tego kogoś, kandydata o którym myślałem. Bo bycie wiceburmistrzem, to nie jest taka łatwa praca. Gdybym wszedł nawet z jednym zastępcą, to czas by pokazał, że trzeba byłoby mieć jeszcze drugiego. Zrezygnowałem z doradców, co też teraz skutkuje.. jak popatrzymy na inwestycje, na to co się robi w mieście, to ktoś powie, że brakuje tego doradcy medialnego, który rozpowszechniał informacje, był w kontakcie z dziennikarzami, był takim trochę rzecznikiem Urzędu. Ale w tym wypadku zrealizowałem to, co obiecałem i tej funkcji nie było w tej kadencji.

Podczas otwarcia swojej kampami w tym roku, powiedział Pan, że zaskoczony jest "ogromem pracy".

- Zaskoczyło mnie to, ilu ludzi przyszło do mnie na początku urzędowania, przez pierwszy miesiąc, kiedy jeszcze nie miałem zastępców. Ile czasu poświęcałem na spotkania, rozmowy, ile osób poznałem, ile organizacji, instytucji które przyszły, by się przedstawić ze swojej działalności, ale przyszli też mieszkańcy, żeby powiedzieć co ich boli, jakie mają oczekiwania. Był nowy burmistrz, nowe otwarcie i oczekiwanie, że sprawy, które latami się ciągły i nie były załatwione - znajdą swój finał. Tę pracę trzeba było gdzieś rozdzielić, żeby nadzorować i do tego zastępcy są nieodzowni. Poza tym zaskoczyło mnie to, ile jest oczekiwań co do burmistrza. Nie tylko, że "załatwi" to, co jest w kompetencji gminy, ale i będzie pośrednikiem załatwiania spraw na innym szczeblu. Ludzie nie rozróżniają często, że coś nie jest w kompetencjach Urzędu Miasta, czy Gminy, ale przychodzą i oczekują, że burmistrz pomoże, coś doradzi, popchnie sprawę. I tym nawałem pracy byłem zaskoczony, ale uważam, że poradziłem sobie i byłem otwarty dla tych ludzi. Chociaż niektórzy trochę złośliwie, z przekąsem mówili, że do burmistrza się dostać - to jak do papieża: trzeba stać w kolejce. Ale ostatecznie każdy się przebija i zastępcy też umożliwiają ten szybszy kontakt, bo jak ja nie jestem na miejscu, to jest ten jeden, czy drugi zastępca, który mieszkańca przyjmuje.

SPalka
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
czarny bez21.10.2018, 23:50
Jak sobie nie wyobraża no to klepnięte u Fabera bez zastępcy ,jak Faber wygra .
besala19.10.2018, 21:39
Mam nadzieję, że wyobraźnia pana Watychy pozwala mu też zobaczyć, że nie będzie już miał żadnego zastępcy! Poprzedni burmistrz cieszył się uznaniem wielu gremiów, działał na licznych forach samorządowych, co przekładało się bezpośrednio na życie Miasta. Burmistrz Watycha ceniony jest przez swojego proboszcza i nisko się kłania posłance Paluch. na tym kończą się jego koneksje. Pozostał Grzesiem, jak nazywany bywa przez swoich zwolenników i współpracowników. Nie udało mu się zostać Panem Burmistrzem. Przykre.
Jestem oburzony19.10.2018, 20:18
Pracuje w pewnej miejskiej instytucji i powiem tak za obecnego burmistrza mam mniejszą wypłate i zostały zabrane inne dodatki do podstawowej pensji a w tym zakładzie panuje istna anarchia nieład i złodziejswo załoga robi chce a wszystko przez to że pan Grzegorz wsadził na stołek osobe zupełnie nie nadającą się na to stanowisko ogólnie skandal i tyle kumaci domyślą sie o jaką instytucje chodzi.
kogitator19.10.2018, 18:50
Burmistrz nie wyobraża sobie pracy z jednym zastępcą, ponieważ zbyt usztywnił styl działania swojego urzędu. Można wszystko przeorganizować i żaden wiceburmistrz nie byłby potrzebny, no ale jak się chce osobiście angażować w przeróżne polityczne imprezy to już trudno. Mówcie sobie co chcecie, ale przy wielu wiceburmistrzach powstaje chaos decyzyjny, spychologia i zamieszanie. To świetnie wygląda od strony samej władzy, która za pomocą kilku burmistrzów może sobie manipulować w wielu śliskich sprawach, zręcznie w ostatniej chwili ogłaszając że np. "w związku z nieobecnością burmistrza A sprawą x zajmuje się wiceburmistrz B", ale dla ludzi to jest koszmar, antyszambrowanie do drzwi często nie tego wiceburmistrza co trzeba.
ha ha ha19.10.2018, 18:36
gościu - ten hahhaaahhhaaa, nie moge... hahhaaaaa "świetny młody prawnik" .... ale mnie rozbawiłeś.... hahhhaaaa ...

ok, już się biorę w garść: otóż ten radny którego nazwisko wymieniłeś (oby BYŁY radny) - jest w kiepskiej formie. Nie może spać i skarży się na wiele dolegliwości - podhale24 pisało o tym. Pochorował się jak mu jeden z mieszkańców zadał pytanie o powiązania dotyczące dzierżawy działki od miasta.
Vice19.10.2018, 17:15
Czy to prawda że nowym, nie, przepraszam nie nowym a kolejnym vice w nowej kadencji będzie Grzegorz Grzegorczyk? Skoro tyle pracy to na pewno się przyda taki świetny młody prawnik. Dobry pomysł.
Kazimierz17.10.2018, 21:22
Kiepsko Panie Watycha. jestem rozczarowany Pana osobą. a wybory blisko i juz raczej nie zdaży pan nadrobic . Za to pan Liszka pokazał klase. Mądry człowiek. Pani Michalska może i ładna, ale do tego stołka duzo jej brakuje - wygląd to nie wszystko
ja17.10.2018, 14:50
Każdy byle nie liszka .
Arek17.10.2018, 10:58
jak dla mnie za Fryźlewicza wydarzyło się w mieście najwięcej pewnie dlatego, że rządził najdłużej. Tyle zmian w tym meiście, nowych obiektów, reomontów, że szok. A za Watychy? Niektórzy z Was drodzy współmieszkańcy nie zdają sobie sprawy, że to nie jest tak, że przyszedł Watycha i nagle zrobił wszystko. Większość realziacji w czasie jego kadencji to umowy, przetargi i projekty z kilku poprzednich lat. Sama budowa obwodnicy przez starą targowicę czy przeniesienie tej targowicy zostały tylko wykonane lub jeszcze są wykonywane za rządów nowego. To co zrobił Watycha dowiemy się dopiero w ciągu następnych kilku lat czy przyjdzie on na drugą kandencję czy będzie ktoś nowy to większość inwestycji które będą miały miejsce w latach 2019-2023 będzie z decyzji Watychy i to da nam obraz tego człowieka. ja mieszkam na Sikorskiego i to co zrobił Watycha (bo on odpowiada za wszystko wg mnie, za swoich ludzi też, jest ich szefem a Urząd miasta firmą, która zarządza) to spieprzył totalnie centrum rozrywki dla *** nad dunajcem. to nie ma nic wspólnego z centrum rekreacji/ Miała być siłownia na wolnym powietrzu a nie 4 żółte rurki na krzyż i to na wysokość dzieci z podstawówki. jak można było odebrać taką budowę zrobioną przez firmę Kołacz, DRAMAT. Wisienką na torcie jest wysypanie żwirem ścieżki po której ludzie maja pchać wózki z dziećmi. Na prawdę cisną się takie przekleństwa i epitety pod adresem Burmistrza i jego podwładnych którzy to odbierali....banda partaczy i tyle, zaczynając od urzędników kończąc na wykonawcy tego ****.
siebie nie szanuje17.10.2018, 10:48
dla mnie znamienne jest że na debacie mógł i powinien zaprosić do stołu panią wiceburmistrz a nie zrobił tego i poprosił Jacentego , a z drugiej strony nic nie chce zmieniać !
smieszek16.10.2018, 23:11
Podhalańscy Patrioci głosują tak...Michalska, Watycha o dopiero na końcu pis...
Marcin s.16.10.2018, 22:35
Watycha pokazał , że nie nadaje sie na stanowisko Burmistrza. Pokazał kim są dla niego ludzie, którzy borą kredyty. Panie Watcha - jeszcze burmistrzu Nowego Targu - wielu ludzi, zwłaszcza młdych bierze kredyty, nie po to by sie zadłużać i nie spłacać, ale po to by mieć własny kąt, by zapewnić lepszy komfort. żeby wziąść kredyt trzeba byc tez odważnym - ale żeby wytykać ...to chyba trzeba byc tchórzem. jak można tak mówić.!! Pan miał wszystko od dzieciństwa do dzis - i w zasadzie o nic nie musiał walczyć , a pan Paweł - jak się wypowiedział nie miał nic, i to osiągnął to tylko dzięki sobie . takich ludzi powinno sie traktować z szacunkiem. tacy ludzie sa w stanie zrozumieć przeciętnego Polaka, a nie to co Pan pokazał. Oprócz tego to tak na prawde nie potrafił Pan si.e wypowiedzic w tematach zadawanych pytań. Nie powiem - ma pan gadane i Ci Mieszkańcy, którzy nie sa wdrożeni w tematy miejskie moga miec wrażenie, że Pan to jest gość, ale jak by sie przysłuchali to z pełną świadomością mogliby stwierdzi, że tylko obraca Pan kota ogonem. Nie ma konkretów - masło maślane. Uważam tez , że pani Agata wcale źle nie wypadła. Nie ma doświadczenia w samorządzie, ale to nie świadczy o tym, że się nie nadaje. Czy Pani Steg takie doświadczenie miała? a jakie ona w ogóle doświadczenie miała - oprócz Fali? Musicie Państwo zapamiętać - Burmistrzem się bywa, a człowiekiem sie jest. Kiedy skończy się Burmistrzowanie to przy Tobie zostanie? Przy Watysze??? chyba mało kto. Chce też dodać, że Tygodni tez zawalił sprawę...trzeba było więcej pytań dopuścić - pytania kandydatów do siebie i pytania publiczności- odniosłem wrażenie, że ktoś się czegoś obawia - czyli ochrona watychy,. czyżby w demokratycznym kraju - reżim? Pani Korwin przerwano, a pan Gotfryd - nawet nie potrafił zadać pytania i tle mu pozwolono gadać.
besala16.10.2018, 20:20
Do Truda
Genialnie udało Ci się ująć cała kadencję cytuję burmistrza i jego przybocznej: "Watycha nic nie zrobił, w ogóle nic nie robił, a Aśka go wachlowała". No i wystarczy! Nie trzeba wyliczać zaniechań, śmiesznych lub głupich decyzji, obrażania się na krytyków lub opozycję, nazywania niepochlebnych komentarzy pomyjami lub tez stawiania pomników-widm. Wystarczy powiedzieć: "Watycha nic nie zrobił, w ogóle nic nie robił, a Aśka go wachlowała".
Truda16.10.2018, 17:38
Trolle - łapiecie 2 lub 3 tematy i wypisujecie co wam ślina na język przyniesie. Jak się rozpędzicie to napiszecie, że Watycha nic nie zrobił, w ogóle nic nie robił, a Aśka go wachlowała zwłaszcza tego lata bo było gorąco więc dodatkowo donosiła mu colę z lodem.
Bywalec16.10.2018, 14:36
@obserwator, debata akurat pokazała, że się kompletnie nie nadaje. 4 lata temu błyszczal mając naprzeciw gburowatego poprzednika, wczoraj taka sama świeżość pokazali konkurenci.
Ewa16.10.2018, 12:06
Jeżeli Pan Watycha stwierdził że musi mieć 2 zastępców to pozostali kandydaci na Burmistrza muszą zatrudnić po 5 narazie nie mają pojęcia o radzeniu Miastem
Obserwator16.10.2018, 12:00
Na Burmistrza Nowego Targu z tych 3 kandydatów nadaje się tylko Watycha najlepiej pokazała to debata
Mieszkaniec16.10.2018, 11:18
Witam
Do szuser
To poprzedni burmistrz przeprowadził zmianę lokalizacji jarmarku.
Ten nawet nie zajął się rozładowaniem korków w dni targowe. Właściciele czerpią profity z jarmarku, a mieszkańcy w pobliżu maja problem z poruszaniem się z powodu tychże korków.
Pozdrawiam
.16.10.2018, 10:24
My sobie tez nie wyobrażamy ciebie na kolejną kadencję. Po zapewnieniach o budowlańcu fachowcu z dużym doświadczeniem i oszczędnościach w wydawaniu naszych pieniędzy tylnymi drzwiami wprowadzasz wstążkę i fundujecie sobie igrzyska. Kozidrak przylatuje do miasta samolotem i tym podobne bzdury jak zwolnienie w MOKU dobrego fachowca na rzecz tańcującego pana.Kawiarenki w rynku to obraz czterech minionych lat. Niegospodarnie,brudno i drogo. Ale znajomi zadowoleni.
szuser16.10.2018, 09:30
Jednak to tylko Watycha dokonał niemożliwego - Zlikwidował ohydny "wieczny" jarmak przy alejach.
I ludzie to doceniają i dlatego moim zdaniem wygra.
PiterQ16.10.2018, 05:50
Panie Grzegorzu, takie bzdury ma prawo opowiadać Pani Michalska, która kandyduje bez doświadczenia samorządowego. Pan byłeś sekretarzem starostwa, czyli tam trzecim po Bogu i naprawdę nie kompromituj się Pan.
besala15.10.2018, 22:26
Pan Watycha wszystko potrafi wytłumaczyć! Zarzucał poprzednikowi rozrzutność i utrzymywanie dwóch etatów zastępców. Sam zatrudnił dwóch! Był wrogiem płatnych parkingów w centrum i parkometrów. Bardzo szybko wyznaczył płatne strefy parkowania. Tak więc burmistrz Watycha stał się rasowym politykiem, który bardzo sprawnie białe nazywa czarnym a czarne białym. Nawet potrafi udowodnić, że pomnik - widmo to jego wielki sukces. Mam nadzieję, że wybory zakończą krętactwa pana Watychy.
pnt15.10.2018, 21:29
eh jak sie czyta te wszystkie artykuly i zna troche ludzii to czuc ktory radny itd anonimowo sie wyladowuje tu
kazimiera15.10.2018, 21:06
Po co Watycha obiecywał skoro i tak wiedział, że drugi zastępca będzie. Chciał złapać na to wyborców? I tu już zaczyna się gadanie ludziom bzdur, żeby wierzyli w to co obiecuje...i tak tez było z jego programem 4 lata temu i tak też będzie teraz. Dla niego nie liczą się mieszkańcy miasta- dla niego liczą sie tylko wybrańcy, nie bez powodu.
Pan pinokio15.10.2018, 21:03
Łaski Pan nie zrobił ze nie ma doradców. Reguluje tą sprawę ustawa, ktora nie dopuszcza juz tego typu stanowisk. Niech Pan przestanie kłamać
Koniec świata15.10.2018, 20:57
A dzisiaj na debacie, Watycha "puścił oko" do prawicowo-pisowskiego elektoratu, wypominając Michalskiej platformerskie układy. Tak jakby zapomniał kogo miał na listach wyborczych w poprzednich wyborach.
Czyli, PiS niedobry PiS jest zły, ale daje dobre glosy.
Hipokryta.
Margośka mówią mi15.10.2018, 20:11
Nie przypominam sobie żeby Watycha kiedykolwiek pozwolił Iskrzyńskiej na zabranie publicznie głosu,w końcu teoretycznie jest odpowiedzialna w mieście [o zgrozo]za oświatę i kulturę. I słusznie,ja bym też się obawiała gdyby miała cokolwiek referować. To co mu z takiego zastępcy, wstążki powiesiliby chłopaki z Zakładu Zieleni.
PIS=PZPR15.10.2018, 19:16
Widze ze intrnetowe trolle z pis,robia robote...
nikt mnie nie kocha15.10.2018, 17:01
Co to za zastępcy co go nie zastępują na żadnych spotkaniach a jak to robią to porażka .Jak trzeba było przyjść na Nową Targowicę to żaden nie poszedł .Mówią bez składu i ładu nie słuchają co się do nich mówi .
Jak to dopuszczalne aby wyśmiewać Radnych a to że kible ma gorsze od tych w kawiarenkach a to niech sama myje brezent jak się jej nie podoba. Chodzą sprawdzać jak Urząd Celny mieszkańców.Szykanują obywateli robiąc z nich persony non grata.Walczą z wszystkimi o wszystko . O opłaty o rondo .Dosyć.Tak nie może być dalej.
REFLEKSJA15.10.2018, 16:55
nocny stróż
Nie na pięć lat, a może być dziesięć, pasuje !
nocny stróż15.10.2018, 16:18
Facet bez wyobraźni chce rządzić miastem ????? , Ludzie trzymajcie mnie chcecie takiego "urzędniczynę " na pięć lat na burmistrza .
Renata15.10.2018, 15:48
czas odpocząć!!!!
Anna15.10.2018, 15:33
powodzenia Burmistrzu
Rum Janek15.10.2018, 15:26
Popieram słowa wyborcy! nie łatwa to robota i co można w ciągu 4lat zrobić
to p. Watycha zrobił, a potknięcia kto ich nie ma?
Tylko dwie kadencje.15.10.2018, 15:22
Druga kadencja się należy. Trzecia już nie .
hahaha15.10.2018, 15:12
@mieszkaniec

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Nie jestem zwolennikiem obecnego burmistrza, ale czytać potrafię. Zgodnie z wyp. p. Watychy "Myślałem o jednym zastępcy. Tak powiedziałem wtedy (na początku kadencji - przyp. red.), ale nie udało mi się niestety przekonać ostatecznie tego kogoś, kandydata o którym myślałem." Chciał mieć jednego konretnego, ale mu odmówił, dlatego wziął 2. Wiem, że to tłumaczenie może być różnie odbierane, ale nie oznacza to, że " nie wiedział.
teraz wyszło szydło z worka...15.10.2018, 15:09
Czyli wielokrotnie kolportowane opinie - nawet przez ludzi z pierwszego rzędu zaplecza Pana Burmistrza, że czegoś Burmistrz nie zrobił, albo zrobił źle to nie była wina Rajskiego albo Tarnowskiego, tylko samego Burmistrza i jego zastępców. Czyli Burmistrz nigdy nie był marionetką tych radnych i sam konsekwentnie i z wizją działał, nawet wtedy, gdy było to działanie na szkodę miasta i jego mieszkańców.
furman15.10.2018, 15:05
@mieszkaniec-Ty taki jesteś wszechwiedzący?Wszystko wcześniej wiesz?No geniusz!!
j5315.10.2018, 15:03
Ja nie mam zastrzeżeń do pracy Pana Burmistrza!Zawsze chętnie wysłucha(nawet prywatnie na ulicy) jest przystępny i otwarty!No i pełna kultura!Jest też dystans -nie odbiła woda sodowa!Tak że same plusy!Wszystkiego dobrego Panie Burmistrzu!Psy szczekaja-karawana idzie dalej!Duzo pracy przed Panem ale da Pan rade!!Powodzenia!
Ewa15.10.2018, 14:39
ja sobie nie wyobrażam że dalej dla nas pracował.
.15.10.2018, 14:35
a my nie wyobrażamy sobie żebyś przez kolejne 4 lata cukrzył wstążce. i gitara. głosuje na Michalską.
Paweł15.10.2018, 14:34
Grzegorz na burmistrza:)
abelard15.10.2018, 14:16
Grzegorz Pinokio
jak mu ciężko to niech nie startuje dalej
anna15.10.2018, 14:13
Panie Watycha? A może po prostu trzeba zmienić zastępców bo szczególnie ta Pani jest koszmarna
Kolesiostwo15.10.2018, 14:13
Skoro miał pan wizję to winien pan wiedzieć ile obowiązków ma burmistrz. A konsekwencją winno być zatrudnienie jednego zastępcy. Nie było ani wzji ani konsekwencji przez cztery lata. Była cyniczna spłata wyborczych zobowiązań. A jedyne z czym się ta pani kojarzy to wieszanie wstążek.
miki15.10.2018, 14:03
Święta Trójca. Jak widać czekają na kolejne chude lata
koziel15.10.2018, 14:01
Watycha i nic nie wiedząca Pani Burmistrz. NIEEEEEE !!!!!!! Kolejne lata dramatu
Ciekawość15.10.2018, 13:51
@wyborca, bardzo dobrze mówisz, i bardzo dobrze mówi Burmistrz.....
Ale dlaczego populistycznie opowiadał bajki, w kampanii wyborczej 2014, że będzie tylko jeden zastępca?
Bedac wicewójtem, u swojego obecnego zastępcy, będąc Sekretarzem w Starostwie, oraz będąc radnym w Mieście, powinien mieć pojęcie o tym, ile zadań i pracy ma Burmistrz Miasta. Nie wiedział ? A może ściemniał by zachęcić ludzi, pod hasłem "będzie taniej i będzie lepiej".
Jeżeli nie wiedział, to kiepsko się uczył na ww. stanowiskach, a jeżeli populistycznie ściemniał, to w ilu jeszcze sprawach?
A skoro, jak twierdzi że "dwóch zastępców to czasem jest mało", to skąd pewność, że w kolejnej kadencji nie weźmie sobie jeszcze trzeciego?
Władek15.10.2018, 13:41
Na te fikcyjne frazesy o ogromie pracy i 2 zastępcą ( nieudolnym )
nie oddam głosu na G.Watychę
mieszkaniec15.10.2018, 13:32
A jak 4 lata temu obiecywał że będzie mieć jednego zastępcę to nie wiedział ile pracy ma burmistrz? Jeśli nie wiedział to kompromituje to go, jeśli wiedział to kłamał.
wyborca15.10.2018, 13:24
i właśnie za te pracowitość cenie sobie Pana Burmistrza ,
wielu uważa że bycie Burmistrzem to "bułka z masłem"
nie zdają sobie sprawy ile to kosztuje wyrzeczeń , ile trzeba poświecić czasu kosztem własnej rodziny , głowa puchnie od mnogości i ilości problemów
narzekać potrafi każdy, wypisywać swoje frustracje gorzkie żale zza ekranu potrafi każdy ale niestety nie każdy ma te odwagę silę i charyzmę by być na świeczniku i rządzić. być owcą w stadzie wilków niewielu potrafi
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl