18.10.2018, 19:43 | czytano: 2856

Oświadczenie rzecznika Wojewody Małopolskiego ws. burmistrz Ewy Przybyło

Przypomnijmy, iż dziennik "Rzeczpospolita" napisał, że burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło ma na koncie prawomocny wyrok karny za przestępstwo umyślne, a mimo tego Wojewoda Małopolski nie wszczął procedury odwołania jej ze stanowiska. Tymczasem, w niemal identycznym przypadku dotyczącym prezydent Łodzi, wojewoda wezwał ją do ustąpienia.
Po południu Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie wydał oświadczenie w tej sprawie. "Odnosząc się do dyskusji medialnych dotyczących burmistrz Rabki-Zdroju – przekazujemy, że Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie do wczoraj nie posiadał informacji o wyroku, którego ta dyskusja dotyczy. Obecnie te informacje weryfikujemy. Jeśli się potwierdzą, a jednocześnie pani Ewa Przybyło zostanie wybrana na stanowisko burmistrza Rabki-Zdroju – zostaną podjęte czynności wyjaśniające, a w ich następstwie ewentualne czynności nadzorcze. Podkreślamy przy tym, że wszyscy są równi wobec prawa" - napisała dr Joanna Paździo, Rzecznik Prasowy Wojewody Małopolskiego.
Więcej o sprawie pisaliśmy rano w artykule pt. "Burmistrz Rabki-Zdroju na łamach ogólnopolskich mediów: "PiS chroni skazaną kandydatkę na burmistrza".

r/
zobacz także
komentarze
obiektywny19.10.2018, 10:58
PiS swoich nie ruszy.
Nel19.10.2018, 07:08
No chyba jednak są równi i równiejsi. Mariusza Kamińskiego skazanego przez sąd niższej instancji w trakcie postępowania w sądzie wyższej instancji ułaskawił Adrian. Zrobił co chciał, Kamiński kary nie poniósł. Ale żeby jeszcze został MINISTREM?! To dopiero są jaja. I tu wszystko według zaklamańców pisowskich jest OK. Osoba skazana ministrem może być pod warunkiem że jest kolesiem, ale wójtem, czy burmistrzem to już nie może. PiSowska prawiedliwość Kalego. Robią co chcą, byle dla siebie jak najwiecej władzy zagarnąć.
las18.10.2018, 22:34
Za pare dni już jej nie będzie więc po co psuć papier.
krk18.10.2018, 20:51
Jak ją wybiorą sprawę będą przeciągać a w listopadzie minie rok od wyroku i ulegnie zatarciu. Hulaj dusza piekła nie ma.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl