21.10.2018, 10:02 | czytano: 3484

Wybory samorządowe na Podhalu przebiegają spokojnie

Lokale wyborcze otwarte będą dziś do godziny 21:00. W zależności od tego, gdzie mieszkamy, otrzymamy trzy lub cztery karty do głosowania. W powiecie nowotarskim zarejestrowanych jest 150 634 wyborców, w powiecie tatrzańskim - 53 365.
Mieszkańcy miast, które mają prawa powiatu otrzymają trzy karty - karty do głosowania na kandydatów do rady miasta, do sejmiku wojewódzkiego oraz na prezydenta miasta.
Na Podhalu głosujący otrzymają cztery karty z listami kandydatów do rady miasta, do rady powiatu, do sejmiku wojewódzkiego oraz na wójta czy burmistrza.

Każda karta ma inny kolor - biały dla rady miasta/gminy, żółty dla rady powiatu, niebieski dla sejmiku wojewódzkiego oraz różowy dla głosowania na burmistrzów czy wójtów.

Na każdej z nich oddać należy swój głos poprzez postawienie znaku X przy nazwisku wybranego kandydata. X - stawiamy tylko przy nazwisku jednego z kandydatów z listy. Jeśli się pomylimy, zmienimy zdanie - pole z błędnie postawionym "krzyżykiem" należy całkowicie zaczernić (zamalować) i postawić kolejny X przy nazwisku kandydata, którego wybieramy.

Ewentualna II tura wyborów na burmistrzów i wójtów odbędzie się za dwa tygodnie - 4 listopada

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Goś21.10.2018, 23:50
A plakaty na Kowańcu wiatr pozrywał?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl