21.10.2018, 19:07 | czytano: 4520

Dariusz Wadowski i Krzysztof Sługocki wśród triumfatorów Rajdu Żubrów (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
Już po raz 52, a Zakopanem po raz drugi z rzędu odbył się Rajd Żubrów - jeden z najstarszych w naszym kraju. Na starcie, który miał miejsce przed Hotelem Kasprowy stanęły 83 załogi, które ścigały się na trasie Zakopane - Szaflary - Nowa Biała - Knurów - Kluszkowce - Zakopane.
W klasyfikacji generalnej zwyciężyli Dariusz Wadowski/Krzysztof Sługocki (Audi RS3), Wojciech Kowalczyk/Dominik Chorobik (Mitsubishi Lancer Evo VIII) i Paweł Mildner/Paweł Konik (VW Golf R 4Motion).
W głównej konkurencji Rajdu Żubrów - grupie uczestników, którzy przekroczyli 50. rok życia najlepsi okazali się Ryszard Adamek/Filip Stopa (Subaru Impreza), Dariusz i Igor Banasikowie (Mitsubishi Lancer) oraz Zbigniew Baran/Anna Adamek-Baran (Audi S3 Sportback).

W grupie załóg w autach klasycznych triumfowali Marcin Kukułka i Marcin Kościółek (BMW E30) przed dwiema włoskimi załogami w Porsche 911: Maurizio Colpani/William Maino oraz Angelo i Federico Varnerin.

Rajd zgodnie z tradycją, która sięga 1966 roku, organizowany jest dla byłych zawodników, działaczy, sympatyków sportu samochodowego oraz posiadaczy pojazdów zabytkowych. Inicjatorem imprezy był Sobiesław Zasada, który właśnie w roku 1966 zdobył pierwszy tytuł Mistrza Europy.

52. Rajd organizowany był w ramach obchodów Jubileuszu 110-lecia Automobilklubu Krakowskiego.

pk/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
komentarze
Verner21.10.2018, 23:50
Ach te piękne Alfy, Volvo. Aż miło popatrzeć.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl