29.10.2018, 09:37 | czytano: 5393

Ostrzeżenie przed niedźwiedziami

Arch. Podhale24.pl
Nadleśnictwo Krościenko ostrzega przed jesienną aktywnością niedźwiedzia. Jego ślady były widziane w miejscach uczęszczanych przez ludzi.
W ubiegłym tygodniu w paśmie Lubania, turyści natknęli się na trop niedźwiedzia, pozostawiony na czerwonym szlaku, około 1,7 km od wieży widokowej w stronę Przełęczy Knurowskiej.
- Nie jest to jedyna obserwacja obecności niedźwiedzi w ostatnim czasie na terenie naszego Nadleśnictwa. W tym miesiącu pracownicy Nadleśnictwa spotkali niedźwiedzicę z młodym na terenie Leśnictwa Łapsze, a także znaleźli tropy niedźwiedzicy z dwójką młodych również na terenie Leśnictwa Łapsze. Tej jesieni niedźwiedzie są niezwykle aktywne na terenie całego nadleśnictwa - ostrzegają leśnicy i radzą, by w przypadku spotkania niedźwiedzia, w czasie spotkania z tym groźnym zwierzęciem spokojnie oddalić się, nie biec i nie zbliżać się do niego.

oprac. r/
komentarze
Szary29.10.2018, 14:17
Taak,Władek .Jeden niedżwiedż na 10 - Cyganów ... Chhhmu ,moze byc.
Władek29.10.2018, 10:26
W tamtych stronach, dokładnie w Krośnicy mieszkają Cyganie a oni niedźwiedzi się nie boją. Co więcej, podobno twierdzą, że mięso niedźwiadka jest bardzo smaczne!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl