17.11.2018, 15:04 | czytano: 4318

Rozstrzygnięto Budżet Obywatelski Małopolski. Prawie 900 tys. zł na projekty z Podhala

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
39 zadań z całego województwa, w tym 4 z Podhala, znalazło się na liście zwycięzców tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.
- W tym roku samorząd województwa ponownie przekazał na Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego aż 8 mln zł. Małopolanie udowodnili natomiast, że inicjatywa cieszy się nieustannie ogromnym zainteresowaniem. Co cieszy mnie jednak najbardziej? To nie tylko możliwość zgłoszenia i wybrania projektów ważnych dla mieszkańców regionu, ale też świetna lekcja obywatelska - powiedział podczas ogłoszenia wyników głosowania Grzegorz Lipiec z zarządu województwa i dodał, że po raz kolejny budżet obywatelski cieszył się największa popularnością wśród osób młodych.
W naszym regionie najwięcej głosów i dofinansowanie otrzymały następujące projekty:

1. Rozwój psychofizyczny młodego pokolenia przy stole pingpongowym i na boisku piłki siatkowej - organizacja i prowadzenie sportowych zajęć dla dzieci i młodzieży powiatu nowotarskiego, organizacja obozu sportowo – wypoczynkowego, zakup sprzętu sportowego.(dofinansowanie w wysokości 98 000 zł)

2. Przebudowa i adaptacja budynku na potrzeby Szpitala z przeznaczeniem na Centrum Edukacji Prozdrowotnej dla dorosłych w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym im. S. Jasińskiego w Zakopanem (400 000 zł)

3. Programowanie to język przyszłości - cyklu warsztatów edukacyjnych dla dzieci klas 1-8 szkół podstawowych z gmin Szaflary, Krościenko oraz Bukowina Tatrzańska (274 000 zł)
4. Pełnosprawni przez sport 2019 - zadanie polega na organizacji i prowadzeniu całorocznych, multi-sportowych treningów sportowych dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością w powiecie tatrzańskim (100 000 zł)

oprac. r/
zobacz także
komentarze
czy to możliwe17.11.2018, 20:40
zadanie 2 - szpital podległy marszałkowi bierze pieniądze z BO
Śmiech na sali !!
Dyrektor szpitala do odwołania i to szybko
Zobacz pełną wersję podhale24.pl