21.11.2018, 13:16 | czytano: 2324

GOPR i straż pożarna podpisały porozumienie o współpracy

W schronisku na Maciejowej władze Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz komendanci Państwowej Straży Pożarnej z pięciu powiatów, podpisali porozumienie w sprawie współdziałania.
Podpisy pod porozumienie złożyli komendanci powiatowi PSP z powiatów: nowotarskiego – mł. bryg. Mariusz Łaciak, limanowskiego – mł. bryg. Wojciech Frączek, myślenickiego – bryg. Sławomir Kaganek , suskiego – mł. bryg. Krzysztof Okrzesik i nowosądeckiego – st. bryg. Waldemar Kuźma oraz prezes Grupy Podhalańskiej GOPR st. rat. Maciej Kopytek i naczelnik instr. Marek Ciaś.
Podczas rozmów wszyscy podkreślali wolę rozwijania już istniejącej współpracy oraz wdrażania nowych rozwiązań w zakresie sytemu powiadamiania oraz wspólnych szkoleń i manewrów.

Teren Grupy Podhalańskiej GOPR w zakresie działań górskich rozciąga się na pięć powiatów województwa małopolskiego, dlatego integracja służb jest ważnym elementem rozwoju ratownictwa na tym terenie.

Podczas spotkania podkreślano także konieczność wzajemnego wsparcia w działaniach specjalistycznych, w których każda ze służb ma swoje, niezwykle cenne doświadczenia i możliwości, a których wykorzystanie przekłada się w prosty sposób na jakość udzielanej pomocy ratowniczej.

Podpisane porozumienia regulując zasady współpracy są także deklaracją jej rozwoju w następnych latach i wprowadzania koniecznych zmian w celu podniesienia poziomu ratownictwa na terenie Małopolski.

Źródło: GP GOPR, oprac. r/
zobacz także
komentarze
znajomi z Rabki22.11.2018, 20:13
Brawo Marek działaj , działaj ... jesteś w tym najlepszy!
Robert22.11.2018, 16:38
do Koch
Tego Pana od niedawna głowa stale boli bo na Prezesa się pchał, a nie za bardzo się nadaje.
Przewrotne w tym jest to, że nie raz podkreślał, że są ludzie co na pewne funkcje się nadają, ale nie chcą ich sprawować i są tacy którzy się nie nadają, a bardzo się na nie pchają.
Link21.11.2018, 18:46
Po podpisaniu porozumienia to tych browarków w gablocie pewnie brakło: D!!
koch21.11.2018, 16:29
A tego Pana po lewej czyżby już głową bolała
Zobacz pełną wersję podhale24.pl