24.11.2018, 15:10 | czytano: 3316

Benefis Stanisława Jabłońskiego (zdjęcia)

W remizie OSP w Maniowach odbył się benefis Stanisława Jabłońskiego. Wydarzenie zbiegło się z obchodzoną w tym roku siedemdziesiątą rocznicą urodzin artysty.
Stanisław Jabłoński to mieszkaniec Kluszkowiec, ze sztuką związany przez twórczość poetycką oraz rzeźbiarstwo. Jak mówi, przygoda z artyzmem zaczęła się u niego we wczesnych latach dzieciństwa i po dziś dzień jest nieodzownym elementem jego życia.
Wczorajszą uroczystość uświetnili liczni artyści i przyjaciele Stanisława Jabłońskiego. Za muzyczne i tradycyjne doznania byli odpowiedzialni Mali Maniowianie, Kapela Jaśka Kubika i Bajorze znad Grajcarka, którzy oprócz muzyki przedstawili publiczności humorystyczne scenki teatralne oparte o teksty Stanisława Jabłońskiego. Odrobiny śmiechu dostarczył również przedstawiciel zespołu Sromowianie, który gawędami z sukcesem rozbawił publiczność.

Podczas benefisu można było podziwiać rzeźby Stanisława Jabłońskiego i posłuchać poezji czytanej przez samego autora. Nie mogło zabraknąć również podziękowań, życzeń, prezentów i odśpiewania „Sto lat”. Po zakończeniu oficjalnej części wydarzenia zebrani goście mieli okazję porozmawiać z artystą, a także spróbować smakołyków przygotowanych przez miejscowe gospodynie.

m/
zobacz także
komentarze
mieszkaniec.27.11.2018, 14:52
Jasiu się nie zgodził. Po prostu nie chciał chociaż Pan dyrektor mu proponował.
Poiu24.11.2018, 21:31
A gdzie benefis Jana Batora? Wielkiego naprawde dobrego lutnika który moc slawnych muzyków ściąga w nasze tereny? Widziałem w bip ze ma być a teraz cisza
Zobacz pełną wersję podhale24.pl