26.11.2018, 13:36 | czytano: 3777

Józef Gawron złożył rezygnację. Nowy wicewojewoda Małopolski

Józef Gawron złożył rezygnację ze stanowiska wicewojewody małopolskiego. Została ona przyjęta przez premiera Mateusza Morawieckiego, który z dniem 26 listopada na stanowisko wicewojewody małopolskiego powołał Zbigniewa Starca.
Dziś nowemu wicewojewodzie akt powołania przekazał wojewoda małopolski Piotr Ćwik.
- Serdecznie dziękuję panu Józefowi Gawronowi za współpracę i zaangażowanie w niezliczone działania na rzecz naszego województwa. Jednocześnie gratuluję panu Zbigniewowi Starcowi nominacji i życzę powodzenia na nowym stanowisku – powiedział wojewoda Piotr Ćwik.

Zbigniew Starzec do tej pory pełnił funkcję radnego, wicestarosty, a w ostatnich latach – starosty oświęcimskiego. Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel – trener w szkołach na terenie województwa małopolskiego. Prywatnie mąż i ojciec 2 dzieci. W wolnych chwilach – pasjonat sportu.

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki
komentarze
Przemo26.11.2018, 20:14
Pan Wojewoda Gawron uzyskał mandat radnego województwa i musiał z czegoś zrezygnować.....natomiast Pan starosta....no cóż stracił władzę w Oświęcimiu więc mu trzeba było coś znaleźć ;)
AB26.11.2018, 16:06
czyżby to było związane z uroczystościami w Podsarniu, w których wziął udział 23.11.2018 r.?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl