28.11.2018, 18:00 | czytano: 7341

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Krośnicy (zdjęcia)

Fot. Krzysztof Bąk
Do wypadku doszło po zmroku na drodze wojewódzkiej w centrum Krośnicy.
Na przejściu dla pieszych, w rejonie skrzyżowania ul. Nowotarskiej i Ojca Leona, kierowca samochodu opel vectra potrącił przechodzącego przez pasy 67-letniego mężczyznę. Poszkodowany został zabrany do szpitala przez karetkę. Był przytomny. Przyczyny i okoliczności wypadku bada policja.
r/ zdj. Krzysztof Bąk
zobacz także
komentarze
Smok30.11.2018, 21:12
Chciałem wrzucić do jednego wora wrażliwość, przezorność, ponadprzeciętną wyrozumiałość i cały stek tych bzdur i określić jednym słowem, faktycznie może zbyt szowinistyczne, ale nie ma co brać do siebie :-)
karol30.11.2018, 20:35
Do Wdżar, jak by kierowcy ograniczali prędkość do 50 km/h to policja nie miała by żniwa przy Creatiwie a tak mają klientów jeden za drugim więc nie pisz czegoś czego nie wiesz. Władze zamiast wybudować chodnik namalowali linię ciągłą która nie gwarantuje nawet minimum bezpieczeństwa dla pieszego,w sezonie letnim jest koszmarem przejść na drugą stronę drogi takie jest natężenie ruchu, reasumując lekko nie ma.
Smok30.11.2018, 19:20
Dobra, no to jedziemy.

Zachować szczególną ostrożność - ok, ale "zwolnić" to se już Pan wymyślił i dopisał, gdyż ja takiego kodeksu nie widziałem w którym szczególna ostrożność = zwolnić.

Dalej, co do przepisów zachodnich i Polskich, albo byliśmy w innych krajach i zbiegiem okoliczności w Panu się takie wrażenie utarło, albo nigdzie Pan nie był i gada o tym, co wyczytał, czy wygadał przy piwku z sąsiadem. Dla porównania: W Norwegii pierwszeństwo ma pieszy już będąc przed pasami, w Polsce dopiero po wejściu na pasy takowe uzyskuje. Póki stoi na chodniku jadę JA.

I tak mnie na szkoleniu uczyli, bo tak jest w kodeksie. Ale Pan se możesz tam wymyślać jakieś dyrdymały typu, że ja mam myśleć bo ja jadę. Ja myślę jak jadę, ale w niektórych sytuacjach choćbym nie wiem jak mocno myślał to nie da rady, bo samochód ma drogę hamowania chociażby i to nie działa właśnie tak jak wyobrażają sobie laicy bez prawa jazdy i dlatego też właśnie wspominam o świadomości zagrożeń.

A największy błąd zrobiłem pozostając w sferze tylko przejścia dla pieszych, bo pierwszy mój komentarz dotyczył świadomości pieszych i ich zachowań ogółem, a tak trzeba było kolejną ścianę teksu napisać.

No i na koniec te rzeczy najmniej miłe, czyli przytyki:

Tak się składa, że z mojej wypowiedzi jasno wynika płeć, z Pańskiej można było wnioskować tę głupszą, "nie" z przymiotnikami piszemy razem, podajemy fakty a nie dopisujemy sobie, żeby lepiej wyglądało i słowo "komuna" raczej używamy, kiedy kojarzymy jego kontekst i znaczenie.

Smoku, ja Ci dam "głupszą"... Moderator.
Ja to ja29.11.2018, 21:43
Panie(i) Smok- Ale podejrzewam z wypowiedzi, że bardziej Pani( nie ujmując pod żadnym względem Paniom. )

Nie chce być nie miły, ale tak się rozmawia z ludźmi, którzy kodeks drogowy w ręce mieli w tamtym tysiącleciu. Przepisy mówią jasno i czytelnie, że kierowca zbliżający się do przejścia MUSI! Zachować szczególną ostrożność, zwolnić... już nie mówię o wyprzedaniu i omijanie. No ale Pani twierdzi, że mamy własne przepisy... Litości. Nie chce być nie miły, ale przepisy odnośnie przejść dla pieszych są praktycznie identyczne w Polsce jak na zachodzie.
Tu nie chodzi o magiczną, wyimaginowana lampkę, w której Pan(i) wierzy, tylko o.to, że ktoś zdawał egzamin na prawo jazdy. Przeszedł szkolenie, zdał egzamin i teraz co? Z drogi śledzie bo jedzie Pan, co zdał prawko i do tego ma samochód że stali;) Przecież to nie ja.mam myśleć, bo ja jadę.
Powtarzam, prawo jazdy to nie obowiązek, tylko przywilej, za który trzeba wziąć odpowiedzialności. Wiecie co jest najśmieszniejsze? Że wogole prowadzimy ta rozmowę. Przecież w aspekcie takim jak przejścia nie powinno być żadnego gadania. I to jest najsmutniejsze. Bo każdy coś niby wie, niby kiedyś słyszał, a nawet ktoś kiedyś mu coś mówił .

Jaka ma Pan(i) świadomość mimo tego.l że mam prawko...?No nie to już mnie rozbroilo:) ? Komuno odejdź hehe

I proszę...Nie ujmujmy Paniom;)
Pozdrawiam
Smok29.11.2018, 20:27
Ja to ja,


Rozumiem, że to do mnie syczysz o komentarz, ale sorry.

Za granicą swoje spędziłem, jak większość rodaków, swoje też przejeździłem, byłem nawet w kraju gdzie trzeba się zatrzymać już z daleka kiedy widzisz pieszego w obrębie przejścia i szczerze powiem, że nie miałem z tym najmniejszego problemu jak każdy tam.

Tylko, że ja chyba jestem na tyle mądrzejszy, że nie porównuję fiata do mercedesa, Polski do niemiec, czy koszykówki do hokeja, bo to po prostu głupie.

Rozumie mnie Pan(i)?

Tu jest Polska i tutaj mamy swoje przepisy i prawo i nawet nie będę ukrywał, że choć idiotyczne to lepsze niż u tych waszych ulubieńców z lewackiego zachodu gdzie absurdy typu: pieszego z zamiarem przejścia trzeba przepuścić.

A co to jemu się nad głową lampka jakaś zapala, że ma zamiar przejść, czy dostaje się umiejętności jasnowidzenia tam w tych krajach?

W ogóle co to za idiotyczna linia obrony poglądu, że nie wolno zwalać na pieszych, bo nie każdy ma prawo jazdy. Haha. I dobrze, bo i tak za dużo głąbów posiada ten świstek, ale sorry co to moje prawo jazdy ma do tego jaką mam świadomość zagrożeń w życiu? To jak ktoś karty pływackiej nie ma to nie musi wiedzieć, że i w łyżce wody się utopi?

Oj panie, panie...

Ale raczej na 99% Oj pani....
rowerzysta29.11.2018, 11:46
Do as. Ja proponuję na DW969 z Nowego Targu do ronda przy moście do Gołkowic 40km/h, częściowo już jest. Zamiast podwójnej ciągłej oddzielić przeciwległe pasy ruchu blokami betonowymi, a co. Niech się wloką za mną.
kij29.11.2018, 11:31
Do Ja to ja. U nas w Polsce nie ma takich przepisów jak na zachodzie, a kierowcy i tak się do nich stosują. Przepisy różnią się nawet na Słowacji.
Ja to ja29.11.2018, 07:40
Ludzie, opamietajcie sie! Jaka świadomość pieszych? Większość ludzi pisze jakby prawo jazdy było obowiązkiem i starosta wydawał nakaz jazdy każdemu z nas. Posiadając ww. Dokument każdy z nas powinien myśleć i jeździć na tyle odpowiedzialnie, żeby myśleć za tych, co tego dokumentu nie posiadają. Nie dajmy się zwariować i ponieść Ingnorqncji. Zróbcie taki numer na przejściach dla pieszych na zachodzie, to by wasze komentarze typu: " pieszy musi uważać, samochód jest że stali, wchodzą nie ujawniając sie"- śmiechem zabili, a taki mistrz kierownicy co by kogoś potrącił, to na długie lata by trafil do więzienia. Pieszy na przejściu jest świętością według prawa i przyjętych norm...No właśnie prawa i norm, ale nie u nas, bo u nas pieszy musi dziękować za umożliwienie mu przejścia. No to tyle, Hej
Mama29.11.2018, 03:50
Do Wdżar to ty chyba nie wiesz co piszesz,kierowcy ograniczają prędkość w terenie zabudowanym, widać to było zaraz po wypadku, kierowca tylko minął wypadek i już kawałek dalej miał
pewno ze 100 na liczniku, wyprzedzając sznur aut przed nim....tylko gdy stoi policja przy CREATIVIE to wiadomo bo wszyscy jadą przepisowo.
as29.11.2018, 02:35
odcinkowa kontrola prędkości od cyganów po szkołę 50 i wszystkie wątpliwości rozwiane.A jeśli ktoś napisze że tam pod górę trzeba się w zimę rozpędzić żeby wyjechać to niech się przyjrzy na zdjęcie co na snozce obowiązuje zimą.
Wdżar28.11.2018, 23:27
Och karol, bzdury piszesz na potęgę. Co jak co, ale w terenie zabudowanym, to już kierowcy ograniczają prędkość. "Władze gminy nie dostrzegają problemu pędzących samochodów ze Snozki, wyprzedzania się na potęgę i nadmiernej prędkości w rejonie wsi, ?.. " Brakuje wpływów z mandatów, więc zarządcy dróg wprowadzają na DW 969 ograniczenia poza terenem zabudowanym do 40km/h. Śmiać się, czy płakać?
Smok28.11.2018, 23:21
Abstrahując od tego konkretnego zdarzenia;
Przede wszystkim świadomość samych pieszych...

To nie chodzi o takie cwaniackie podejście, że se idę, bo niech hamuje. Auto jest ze stali życie jest jedno.

Amen.
jaś28.11.2018, 22:12
Zaczną się roraty, więc znowu parę osób zginie.
karol28.11.2018, 21:09
na zebraniach wiejskich był poruszany temat doświetlenia dwóch przejść dla pieszych w Krośnicy, wraz z montażem światła pulsacyjnego barwy pomarańczowej dodatkowo miała być osoba przeprowadzająca dzieci przez przejście do szkoły tak jak ma to miejsce w Łopusznej, Ostrowsku i Waksmundzie i wszystko zamarło może przy modernizacji drogi powiatowej 969 i budowie nowego ronda coś ruszy. Władze gminy nie dostrzegają problemu pędzących samochodów ze Snozki, wyprzedzania się na potęgę i nadmiernej prędkości w rejonie wsi, fotoradar aż się prosi. mam nadzieję że nowa władza zadziała i pokaże że potrafi
Kasia28.11.2018, 20:46
Inna sprawa ze piesi w d*** maja odblaski i poruszają się bez nich dodatkowo w niektórych przypadkach są po % :))
kierowca bombowca28.11.2018, 20:01
Jedźcie uczeni od bezpieczeństwa na drodze na Słowacje. Zobaczcie jak powinno być oświetlone przejście dla pieszych.
mieszkaniec gminy28.11.2018, 19:33
predkosc predkoscia ale zachowanie ostroznosci to dwa..no i nie zapominajcie o kamizelkach odblaskowych ktore powinni nosic piesi..zwlaszcza po zmroku..koszt??smieszny ale wielu ludzi nie ubierze bo wstyd, jak ja bede wygladal, co ludzie powiedza jak mnie zobacza?
kroscienkoooooo28.11.2018, 19:16
Wiktor światło światłem ale powiedz osobie 67 letniej żeby nosiła odblaski. często tamtędy przejeżdżam i nawet jak ktoś chodnikiem idzie to go nie widać gdzie jest policja aby karać??
Wiktor28.11.2018, 19:14
Jesteś młody i zadziorny, jeżeli nie zrozumiałeś to nie komentuj.
Claus Barbie28.11.2018, 19:12
Często jeżdżę tamtędy.Tam musi być fotoradar.Tam są często stłuczki i wyprzedzanie na samych przejściach.
mhm28.11.2018, 18:57
Wiktor jak jezdzisz za szybko to zwolnij,
Wiktor28.11.2018, 18:39
Dużą winę ponosi żółte oświetlenie przejść dla pieszych, wszystkie przejścia powinny być oświetlone ledami (jasnym światłem) inna sprawa, że jeździmy za szybko.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl