10.12.2018, 18:57 | czytano: 4558

Radni opozycji zrezygnowali z pracy w dwóch komisjach

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Głosowanie nad powołaniem komisji stałych Rady Miasta pokazało, że części radych nie zależy na pracy w komisjach zajmujących się kulturą, sportem, czy opieką społeczną. Próby dojścia do porozumienia w ustaleniu składów komisji nie powiodły się. Radni opozycyjni nie ukrywali, że ich zdaniem największy klub rozdając karty nie liczy się z mniejszymi partnerami.
- Jak chcecie współpracy, to traktujcie nas jako partnerów - apelował podczas sesji Paweł Liszka, przewodniczący klubu radnych Dobra Zmiana w Mieście (PiS).
Przypomnijmy, podczas poniedziałkowej sesji nie udało się powołać składów dwóch komisji pełniących niejako funkcję kontrolną nad pracą samorządowców, czyli Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

Członków pozostałych komisji wybrano w miarę szybko.

O ile do Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju, a także Komisji Rewizyjnej zgłosiła się praktycznie cała Rada Miasta, to do pracy w Komisji Mieszkaniowej, Opieki Społecznej, Zdrowia i Porządku Publicznego oraz Komisji Oświaty i Kultury zgłosili się jedynie radni z klubu Nasze Miasto, czyli związanego z burmistrzem. Pozostali radni nie byli zainteresowani uczestnictwem w pracach tych komisji.

Więcej entuzjazmu wykazano przy kompletowaniu składu Komisji Sportu, Turystyki i Promocji. Tu zgłosiło się 14 radnych z wszystkich klubów. Kandydatów na przewodniczącego było dwóch, to znaczy kandydatury były dwie: Katarzyny Wójcik i Agaty Michalskiej. Wygrała reprezentantka największego klubu. Radna Wójcik zdobyła 12 głosów, a radna Michalska - 8.
Jedyną pretendentką na stanowisko przewodniczącej Komisji Mieszkaniowej, Opieki Społecznej, Zdrowia i Porządku Publicznego była Stefania Drąg-Iłęda. W jej komisji, prócz niej - pracować będą tylko Ewa Garbacz i Jan Łapsa.

Z kolei Komisja Oświaty i Kultury będzie liczyć zaledwie czworo członków. Będzie to Leszek Pustówka, Ewa Garbacz, Danuta Szokalska i Katarzyna Wójcik - wszyscy z klubu Nasze Miasto. Komisją, podobnie jak w poprzedniej kadencji kierować będzie Leszek Pustówka.

SPalka
zobacz także
komentarze
Do @ NT widz12.12.2018, 16:43
W samo sedno lepiej bym tego nie ują. Dobrze, że nie wygrali byłby to rozbiór Nowego Targu między tzw. "Byznesmensmi" widać, że nie chce się pracować w komisjach, będą tylko szopke robić na sesjach rady bo idzie w "internety" :(
Trochę wstyd12.12.2018, 09:58
Tak, dobrze ci się wydaje widzu, cała reszta tych co to kochają i szanują{ha, ha ha} rzuciła się bez ociągania na upatrzone pozycje.
NT widz11.12.2018, 23:13
czy mi sie tylko wydaje czy Glonek i cała reszta zgłośili się tylko do tych komisji w których mogliby coś ugrać dla swoich prywatnych interesów. Przypadek
Krótko11.12.2018, 15:59
Brawo opozycja,tak trzymać.
Trudne słowo11.12.2018, 15:58
No drogi panie bo nie o intelekt tu przecież chodzi...ha,ha, ha
smok11.12.2018, 15:24
Klakier znalazł się blisko areny o intelekcie coś bredzi.
Cyrk się zaczyna11.12.2018, 13:31
Gdyby nie intelekt radnych opozycyjnych byłoby cieniutko,może nawet wstyd? Dobrze że jesteście Michał, Marek,Paweł,Szymon,Agata.
kalkulator11.12.2018, 12:03
do : Prr
" Ciężko .... bo to tysiąc na miesiąc. Ech ..."
do tego tysiąca dodaj kolejny za udział w komisjach - przypuszczam, że każdy radny miesięcznie zgarnia ponad 2 tysiące a przewodniczący rady z wickami po ok 3 tyś.
os11.12.2018, 11:36
"Głosowanie nad powołaniem komisji stałych Rady Miasta pokazało, że części radych nie zależy na pracy w komisjach zajmujących się kulturą, sportem, czy opieką społeczną. Próby dojścia do porozumienia w ustaleniu składów komisji nie powiodły się. Radni opozycyjni nie ukrywali, że ich zdaniem największy klub rozdając karty nie liczy się z mniejszymi partnerami" - radni opozycyjni niechaj opozycję tworzą w swoich domach. Nie chcą pracować niech zrezygnują z mandatów.
Marcin11.12.2018, 09:39
Nie będzie ograniczeń ilości osób w komisjach ale max w 3 mogą być. Tak jest zaznaczone.
Marcin11.12.2018, 09:37
Przecież nikt nie zrezygnował z prac w komisjach. Wszyscy są gdzieś zapisane. A przecież jeszcze dwie są do obsady. Więc bez i insynuacji proszę.
ryś11.12.2018, 09:35
Radny jest przedstawicielem władzy lokalnej. Wykonując swoje prawa i obowiązki, powinien kierować się przede wszystkim dobrem wspólnoty samorządowej.Do podstawowych czterech funkcji radnego należą:
utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami,uczestniczenie w pracach rady i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych do których został wybrany lub desygnowany,reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy. Nie chcą pracować niechaj zrzekną się mandatu !!!

Wybrani radni podejmują najważniejsze decyzje w sprawach dotyczących gmin, powiatów, województw. Decydują na przykład o utrzymaniu szkół, przedszkoli, ośrodków zdrowia, remontach ulic i ochronie środowiska naturalnego.
Statystyka
prawda11.12.2018, 09:07
Na cholerę nam pozory demokracji .Takie komisje stworzone z spolaryzowanej
grupy mają jedną zaletę -nie muszą się zbierać wystarczy że na spotkaniu klubowym ustalą im jak mają głosować .
Opozycja w ogóle powinna wycofać się z jakiejkolwiek działalności .
W autokratycznej pseudo demokracji nie mają szans mniejsi i to w każdej skali
czy to Unii przez gminy do gospodarstwa domowego.
Prr11.12.2018, 08:09
Osoby, które kandydowały na stanowisko burmistrza i miały podobno pomysł na dobre prowadzenie miasta teraz nie chcą pracować w komisjach. Dziwne. Dziwne i fatalne dla rady. Będzie " bicie piany" na każdej sesji. Te sprawy, które można i należy przedyskutować podczas prac w komisjach dyskutowane będą dopiero podczas sesji. Będzie się wydawać, że opozycja jest bardzo aktywna, bo "trzepanko" medialnie będzie nagłaśniane. A tak naprawdę cała robota powinna odbywać się właśnie podczas prac komisji. I o co chodzi kiedy nie wiadomo o co chodzi ?. Powiem wam. Chodzi o tę "stówkę" za przewodniczenie komisji. O nic innego. Jest wyjście z sytuacji. Jeżeli radny nie ma ochoty do pracy niechaj zrezygnuje z mandatu. Ciężko .... bo to tysiąc na miesiąc. Ech ...
Mieszczuch11.12.2018, 00:15
@Komisja jakoś nie rzucało się to w oczy, rozmawiali wszyscy ze wszystkimi, ja widziałem jak jeden z radnych skubał pryszcze na twarzy, inna radna intensywnie żuła gimę, wielu radnych kręciło się i obracało, wielu ziewało, szarpało włosy. Raczej trudno usiedzieć 6 godzin w jednej pozycji, to są przecież ludzie tacy jak my wszyscy i nie nazywałbym tego porażką. Ważna jest ich praca i zaangażowanie w sprawy Miasta, a to dopiero początek. Wyrabianie sobie zdania na podstawie tego jak ktoś pochyla głowę czy uśmiecha się lub nie to jest strasznie płytkie i świadczy o opiniodawcy niezbyt pozytywnie.
poldek11.12.2018, 00:02
Pani Garbacz w dwóch komisjach?
Wyrobi się?
Gmina10.12.2018, 23:25
Zwróćcie lepiej uwage jak traktowana jest opozycja w Gminie Nowy Targ. Tam /.../ Smarduch i jego przyboczni nie dopuszczaja radnych opozycji do przewodniczenia ŻADNEJ z komisji i to od wielu wielu lat
Komisja10.12.2018, 23:19
Porażka dla mnie jest radna Wójcik. nie nadaje sie zupełnie tam ta kobieta, Cały czas kreci się, nie słucha, ogląda, rozmawia.... Kobieto, to Rada Miasta a nie spotkanie przy kawie. nie wiem, ale mam mieszane uczucia, czy chodziasz raz wypowie się w imieniu mieszkańców
spostrzegawczy10.12.2018, 23:01
Panie radny Mozdyniewicz. Bardzo proszę żeby na sesji pełniąc funkcję v-ce umieć się zachować. Żadne spanie, ziewanie, leżenie na krześle. To samo tyczy się drugiego v-ce. Panowie - nie dorośliście do swojej roli. Może warto by jednak zrezygnować, a nie ośmieszać się na ogólnodostępnej wizji.
kinga10.12.2018, 22:15
jedyny konkret tam to LISZKA FRYŹLEWICZ I GLONEK reszta szuka tam samych siebie.
Przerażony10.12.2018, 21:28
Moderator to co przewodniczący Rady Miasta mówi to jedno a to co jest zapisane w Statucie to drugie. Widać przewodniczący nie zna Statutu jesli tak twierdzi. Wyraźny zapis jest w Statucie Rady że radny może uczestniczyć max w 3 komisjach , a więc ???

Widzę, paragraf 14. Moderator.
kalkulator10.12.2018, 21:26
Panie Pawle Liszka - potrzebny był Wam na liście wyborczej PiS-u Pan Jan Łapsa ??? Sami go popieraliście i odpłacił się Wam, jak i Wyborcom opuszczając Wasz klub i pozbawiając Was większości w radzie. hahaha - a mówiłem przed wyborami, że nie ufa się człowiekowi, który nie dotrzymuje własnych publicznie wypowiedzianych deklaracji - ostrzegałem i wyszło na moje.
Marcin10.12.2018, 21:04
Jeszcze dwie komisje zostały więc pewnie się zdecydują. Max w 3 mogą. Ale współpraca mogłaby zaistnieć chyba że burmistrz się boi czegos.

Przewodniczący Rady Miasta w wywiadzie dla Podhale24 powiedział, że nie będzie ograniczeń ilości komisji w których radni mogą pracować. Moderator.
XxX10.12.2018, 20:32
Dobrze, że teraz w przekazie internetowym mogę zobaczyć ten cyrk i te uśmiechnięte, pełne samozadowolenia panie i panów, którzy jak w sekcie zostali przez Watychę pozbawieniu zdolności samodzielnego myślenia. Polska bis, stolica bis, powiat bis i poziom pierwotniaków.
Salos10.12.2018, 20:27
Barwo Kasia:)
wincek10.12.2018, 20:23
Zaczynam się wstydzić tego miasta i ludzi, którym władza odebrała rozum. Szlak by to trafił. Kolejne stracone lata.
avivat10.12.2018, 19:50
Po raz kolejny - DRAMAT!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl